Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

poruka: 162
|
čitano: 33.870
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve".
5 godina
protjeran
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Bug Manijak kaže...

Bit će show kad netko naruči konjski dildo pa ga zovu na carinu :DD

 Imaš iskustva? 

9 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Ljudi mozete sami motati kablove, slicno kao i cigare.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

ne znam kako to misle napraviti, u zlatno doba, rekord mi je narudžba  u četvrtak navečer na Gearbestu, isporuka (poziv u poštu) u utorak...

 

korona je to usporila: naručio 1.7. isporučeno 24.8. jer se više ne vozi avionom, sad ide vlakom preko Xinianga, Kazahstana, Rusije, Bjelorusije, Poljske u neko od EU skladišta (meni zadnje u Belgiji)

 

i budući je isporuka iz EU, nema carine...

 

zbilja ne vidim kako će naše bajne službe (HP ima novi moderni sortirni centar, koji je donio 2 dana kašnjenja) uspjeti taj priljev nadzirati i obraditi...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na

Pa vrlo jednostavno. Smanjit će se broj pošiljki. Skoro nitko više neće naručivati stvari za dolar dva kad će na sve nabit carinu. Npr. maska za mob koja bi te koštala 10kn s carinom se više neće isplatiti (čak i da i dalje bude nešto jeftinije čekanje od mjesec dana pojede te novce). Naši trgovci će slaviti jer ćemo opet njima davati lovu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
zuper kaže...
Pa naravno, zašto bi vladajući dopuštali građanima da ikad igdje prođu jeftinije.
Znači case za mobitel od 1$ će od sljedeće godine koštati minimalno 5$.

 Da, jer treba opustosit gradjane sve smanjujuce srednje i vise srednje klase da bi se upumpalo radi usrane korone, mirovinskog i zdravstvenog.

Mrš, ak se ikad tu zaposlim pa pravo, paušal it is.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
16 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
mbaksa kaže...
Inovator kaže...
Vidim da se ekipa brine tko ce cariniti.
Pa ukoliko se ovo provede, broj paketa ce drasticno opasti tako da se obim posla mozda i visestruko smanji, a ne poveca u odnosu na trenutno stanje.

Ako će se sve cariniti, to znači da će se cariniti i oni paketi koji su se dosad carinili, ali i paketi koji se do iduće godine ne bi carinili. Tako da će svakako biti povećanja (što se tiče carinjenja), samo je pitanje koliko velikog.

 

 ....ali će ljudi znatno manje naručivati stoga će bit manje paketa za carinjenje...

14 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Koliko sam ja istrazivao po internetu, nije RH jedina koja će to uvesti.U nekim zemljama je tako odavno i riješeno je tako da ti aliexpress u checkoutu odmah zaračuna porez i nema nikakvih slanja obavijesti i ostalih gluposti i dodatnih troškova.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
veliki pero kaže...
- Znam da Josip Ćubela iz Gospića nece moci naruciti kabel iz Kine za dolar, ali moze uzeti kvalitetniji za 5 dolara pa ce i duze trajat

 

Prije će se dogoditi to da zapravo kupiš taj isti kabel (made in china) i umjesto dolar platiš 5 i još ti traje jednako dugo.

10 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
veliki pero kaže...

    - Znam da Josip Ćubela iz Gospića nece moci naruciti kabel iz Kine za dolar, ali moze uzeti kvalitetniji za 5 dolara pa ce i duze trajat

https://www.aliexpress.com/item/32678001724.html?spm=2114.12010612.8148356.28.2889310aNHDmha

 

Kupim kabl u Centru Tehnike za 50kn, kratak 1m, a jedva puni

Na Aliexpressu za 4-5$ kupim kabal traje mi godinama, i još je uz to USB 3.0 i puni punom brzinom

 

Mislim kužim ja tebe i što hoćeš reći, no iako je kvaliteta proizvoda na Aliexpressu poprilično loša, velikim dijelom je ista ili bolja od proizvoda koji se prodaju u Hrvatskoj

cQKGUgOfD8U
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 0:14 (spookymulder84).
15 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
VladRi kaže...

Sto mozda zapravo bude win-win jer koliko sam skuzio samo ti ocarine samo item a ne shipping (ako nis nece biti 60kn za odnosenje paketa). "

 
Nisi baš najbolje skužio, carina se uvijek naplaćuje i na troškove slanja, a PDV na sve to zajedno.

Isto kao što, ako na eBay-u kupuješ sa opcijom Global Shiping, odmah platiš i cijenu proizvoda, i transport do tvoje adrese i carinu i PDV.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na

Dobra ti je matematika.

Cijena artikla 5€

Pdv 1.25€

Carina 0.5€

Obrada carinskog postupka 8€ (ili 60kn fiksno)

=14.75€

I to je velika razlika, zar ne.

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
spookymulder84 kaže...
veliki pero kaže...

    - Znam da Josip Ćubela iz Gospića nece moci naruciti kabel iz Kine za dolar, ali moze uzeti kvalitetniji za 5 dolara pa ce i duze trajat

https://www.aliexpress.com/item/32678001724.html?spm=2114.12010612.8148356.28.2889310aNHDmha

 

Kupim kabl u Centru Tehnike za 50kn, kratak 1m, a jedva puni

Na Aliexpressu za 4-5$ kupim kabal traje mi godinama, i još je uz to USB 3.0 i puni punom brzinom

 

Mislim kužim ja tebe i što hoćeš reći, no iako je kvaliteta proizvoda na Aliexpressu poprilično loša, velikim dijelom je ista ili bolja od proizvoda koji se prodaju u Hrvatskoj

 Pa kupujes na Amazonu i pomazes Njemacku i Americku ekonomiju. Nisam u zivotu kupio kabel na Ali expressu. 

14 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

ne znam kak je vama ali ove godine za svaki paket iz kine treba čekat minimalno 3 mejseca, prije je dolazilo u manje od mjesec dana

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
O_O_O kaže...
spookymulder84 kaže...
veliki pero kaže...

    - Znam da Josip Ćubela iz Gospića nece moci naruciti kabel iz Kine za dolar, ali moze uzeti kvalitetniji za 5 dolara pa ce i duze trajat

https://www.aliexpress.com/item/32678001724.html?spm=2114.12010612.8148356.28.2889310aNHDmha

 

Kupim kabl u Centru Tehnike za 50kn, kratak 1m, a jedva puni

Na Aliexpressu za 4-5$ kupim kabal traje mi godinama, i još je uz to USB 3.0 i puni punom brzinom

 

Mislim kužim ja tebe i što hoćeš reći, no iako je kvaliteta proizvoda na Aliexpressu poprilično loša, velikim dijelom je ista ili bolja od proizvoda koji se prodaju u Hrvatskoj

 Pa kupujes na Amazonu i pomazes Njemacku i Americku ekonomiju. Nisam u zivotu kupio kabel na Ali expressu. 

 Da, da, naručio ja nekoliko kabela, konektora i nekakve dodatke za kućište a Amazona.

I to ne najjeftinije, nego baš s lijepom cijenom.

Pogodi što je pisalo na SVIMA? Made in China.

 

Otišao sam na Aliexpress i tamo išao tražiti te iste proizvode. Što misliš dal sam ih našao. I po kojoj cijeni? :D

 

P.S. ovaj put mi nije žao jer su stigli za nekoliko dana, a to je bilo vrijeme na poečtku korone kad se iz Kine čekalo 2-4 mjeseca. Sad mi se dogdilo da stigne ispod mjesec dana. (makar još čekam neke iz 5. mjeseca)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 10:40 (CyberDemonVZ).
10 godina
neaktivan
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Isto cekam mjesecima pa ni ne narucujem cesto.

Stvar je u tome da na ebayu ima sitnica za dolar dva kojih kod nas uopce nema za kupit. 

Vjerojatno ce se kinezi organizirat, otvorit europsko skladiste u drzavi u kojoj im bude najisplativije. Cijene ce bit nesto vece, ali ce roba biti dostupna kroz par dana, a ne par mjeseci.

 

Isto kako su prodavali robu iznad 160 kn kao mobitele. Sve dolazi iz euro skladista.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
bruno03 kaže...

ne znam kak je vama ali ove godine za svaki paket iz kine treba čekat minimalno 3 mejseca, prije je dolazilo u manje od mjesec dana

 Meni je nekoliko stvari s ebaya od kineza stiglo u roku 2-3 tjedna, u zadnjih 6 mjeseci.

Live long and prosper.
11 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Znaci ovoga zakona ce se  nasi drzati kao i cijela europa a sta je sa onim koji je isao nama u korist kada su rekli da ce svi EU web shopovi  morat slati svima unutar EU i cijena dostave mora biti podjednaka. Amazon (70posto) kao i ostatak Eu shopa i dalje ne salje u Hrvatsku a da ne pricam o nekoj jeftinijoj postarini.

 

Nabijem njih i EU na k.

 

https://www.telegram.hr/politika-kriminal/europski-parlament-potvrdio-uredbu-zbog-koje-bi-nam-slanje-paketa-unutar-eu-trebalo-biti-jeftinije/

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
O_O_O kaže...

 Pa kupujes na Amazonu i pomazes Njemacku i Americku ekonomiju. Nisam u zivotu kupio kabel na Ali expressu. 

 https://www.amazon.de/stores/page/CE7D3BC3-F737-4871-9623-E5BFD0847DDC?ingress=2&visitId=6c12e32d-a4a6-4713-b788-c2565ba5fb8a&ref_=ast_bln

Ni nemaju USB 3.0 kabl, cijene su duplo skuplje, a moram li napominjati da nisam našao kabl ni od jedne firme koji se dostavlja za Hrvatsku? A i da jesam koliko bi poštarina koštala tek...

 

Onog dana kada ja budem trebao pomagati Njemačku i Američku ekonomiju onda su oni oboje ošli u kurac. Još da ne pričam da mi se i Amazon poprilično gadi po svemu što je objavljeno u vezi njega, no ajd inače ljudi seru po svemu pa ni on nije pošteđen toga.

cQKGUgOfD8U
16 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Pa nisu kinezi vesla sisali. Već sad imaju skladišta po EU i država ih za sve živo subvencionira. Ako im padne promet fino si budu izračunali isplativost širenja skladišnih kapaciteta i budu izgradili veća skladišta u EU. Oni sjede na beskrajno puno love i rade planski ko fakin Borgovi. Resistance is futile!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Kinezi su htjeli napraviti skladište kod Zadra (cesta, željeznica, avion i brod na istom mjestu), ali očito se nisu uspjeli dogovoriti s Kalmetom, a znamo da su njemu državni interesi na prvom mjestu, kao i onima koji glasaju za njega zadnjih par stoljeća.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Visak kaže...
Kinezi su htjeli napraviti skladište kod Zadra (cesta, željeznica, avion i brod na istom mjestu), ali očito se nisu uspjeli dogovoriti s Kalmetom, a znamo da su njemu državni interesi na prvom mjestu, kao i onima koji glasaju za njega zadnjih par stoljeća.

 Zeljeznica? I to u Hrvatskoj? Postoje neki muzejski primjeri sto je jos Austro Ugarska radila ako na to mislis.

Prije da je veliki brat sapnuo da su kinezi zli.

Kod nas se 5G ne radi na huawei tehnologiji nego na ericssonovoj. Isto veliki brat savjetovao. Ne znam koliko drzava u EU poslusnije slijedi te "savjete" od Hrvatske. Mislim da nam ni Poljska ni balticke drzave nisu ravne, ali smo blizu.

Da je problem samo u Zadru, a ne u velikom bratu, isli bi u Rijeku, jos bolji uvjeti, cak ima i kontejnerski terminal za razliku od Zadra. Navodno ce i neka moderna zeljeznica povezati Gorican, Zagreb i Rijeku jednog dana.

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
11 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Bilo je govora i o modernizaciji željeznice (što su sami bili voljni financirati), one polovice rute od zadra do knina koja je ostala nedovrsena, a za ostatak su rekli da im je zasad sasvim ok za teretni promet.
Možda se sad pokrene nešto, jer još nisu skroz odustali i dalje drže firmu koja ima koncesiju na teretni dio luke u zadru
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 15:14 (picajzla0707).
5 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Kineze treba bojkotirati. Pokrali su sve svjetske patente i sada na osnovu njih slažu bofl robu i prodaju nam kao fol jeftino, a u biti nekvalitetno. Usput razaraju EU tržište radne snage. Treba ih kazniti za mnoge krađe intelektualnih vlasništava, ako ništa drugo bar bojkotom njihovog smeća od svih vrsta proizvoda. EU treba poticati kvalitetnu proizvodnju i štititi intelektualno vlasništvo svojeg stanovništva jer je ideja uz mladost najjača moneta.
 
0 6 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Kako sjebati HR postu? Osim sto je to drzavna uhljebska firma, koja mlati lovu na gradjanima koji se ne bune,

to je i najveca prevara koja postoji od ostamostaljenja.

 

Moj savjet je da kad posta uvede obavezni PDV i carinu, svatko od vas napravi po 100 individualnih narudzbi sa free shippingom,

primjerice ovako nesto:

https://www.aliexpress.com/item/4000863917358.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.301a3641YyrIb0&algo_pvid=b6174634-6a50-408e-a87a-9ef52d8f3b79&algo_expid=b6174634-6a50-408e-a87a-9ef52d8f3b79-0&btsid=0b0a182b15985347641392781ee082&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

0.15€ x 100 = 15€, za koje necete propasti. A znam da takve pizdarije dolaze u malim kuvertama sa mjehuricima,

taman kao pismo.

 

I sad da 50.000 gradjana naruci po 100 takvih nalijepnica (ili bilo sta drugo niske vrijednosti i besplatne postarine),

i kad to odjednom bude dostavljeno iz Kine na carinu HP-a, bit ce veselja.

 

A najbolje od svega - kazete "ne, ja to nisam narucio, prevara je u pitanju, ja to ne zelim preuzeti".

Bitno je da svi narucite istog datuma, tako da kinezi to fino spakiraju (obavezno isti prodavac, ako je moguce),

i kad kontenjer toga dodje na postu, da im zagorcite zivot.

 

Sto je najbolje - HP je duzan o svom trosku vratiti u Kinu!!! E tu prava zabava pocinje!

 

Ne mogu vam naplatiti lazno "unistavanje i spaljivanje lazirane marke proizvoda", jer to nisu "Majk" ili "Adike" tenisice,

nego obicna nalijepnica, folijica, a sve sto se ne preuzme, moraju zakonom vratiti natrag u kinu.

 

I onda fino nazvati neku TV kucu, da provjeri gdje su posiljke zavrsile, jesu li ih poslali natrag u Kinu, ili su sebi strpali u dzep.

(a poznavajuci stoku, to i rade, isto kao i kad kazu da spaljuju tenisice, a nose si doma - poznajem tipa koji je radio na carini, kaze da je to uobicajena praksa,

HP nema svoju spalionicu niti centar za unistavanje lazirane robe, niti recikliranje unistenog materijala)

 

Fight fire with fire!

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
8 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na

dječko, smanji droge...

 

Kinez rade i kvalitetno i nekvalitetno, pitanje samo koliko love želiš dati za robu...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
MalaRava kaže...
Kineze treba bojkotirati. Pokrali su sve svjetske patente i sada na osnovu njih slažu bofl robu i prodaju nam kao fol jeftino, a u biti nekvalitetno. Usput razaraju EU tržište radne snage. Treba ih kazniti za mnoge krađe intelektualnih vlasništava, ako ništa drugo bar bojkotom njihovog smeća od svih vrsta proizvoda. EU treba poticati kvalitetnu proizvodnju i štititi intelektualno vlasništvo svojeg stanovništva jer je ideja uz mladost najjača moneta.

 

Bojkotiraj ih sada ako možeš, uvođenjem ovih planiranih pizdarija ih nećeš bojkotirati nego ćeš istu robu platiti višestruko više nego do sada.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2020 23:47 (Miro).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Čitatelj kaže...

Kako sjebati HR postu? Osim sto je to drzavna uhljebska firma, koja mlati lovu na gradjanima koji se ne bune,

to je i najveca prevara koja postoji od ostamostaljenja.

 

Moj savjet je da kad posta uvede obavezni PDV i carinu, svatko od vas napravi po 100 individualnih narudzbi sa free shippingom,

primjerice ovako nesto:

https://www.aliexpress.com/item/4000863917358.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.301a3641YyrIb0&algo_pvid=b6174634-6a50-408e-a87a-9ef52d8f3b79&algo_expid=b6174634-6a50-408e-a87a-9ef52d8f3b79-0&btsid=0b0a182b15985347641392781ee082&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

0.15€ x 100 = 15€, za koje necete propasti. A znam da takve pizdarije dolaze u malim kuvertama sa mjehuricima,

taman kao pismo.

 

I sad da 50.000 gradjana naruci po 100 takvih nalijepnica (ili bilo sta drugo niske vrijednosti i besplatne postarine),

i kad to odjednom bude dostavljeno iz Kine na carinu HP-a, bit ce veselja.

 

A najbolje od svega - kazete "ne, ja to nisam narucio, prevara je u pitanju, ja to ne zelim preuzeti".

Bitno je da svi narucite istog datuma, tako da kinezi to fino spakiraju (obavezno isti prodavac, ako je moguce),

i kad kontenjer toga dodje na postu, da im zagorcite zivot.

 

Sto je najbolje - HP je duzan o svom trosku vratiti u Kinu!!! E tu prava zabava pocinje!

 

Ne mogu vam naplatiti lazno "unistavanje i spaljivanje lazirane marke proizvoda", jer to nisu "Majk" ili "Adike" tenisice,

nego obicna nalijepnica, folijica, a sve sto se ne preuzme, moraju zakonom vratiti natrag u kinu.

 

I onda fino nazvati neku TV kucu, da provjeri gdje su posiljke zavrsile, jesu li ih poslali natrag u Kinu, ili su sebi strpali u dzep.

(a poznavajuci stoku, to i rade, isto kao i kad kazu da spaljuju tenisice, a nose si doma - poznajem tipa koji je radio na carini, kaze da je to uobicajena praksa,

HP nema svoju spalionicu niti centar za unistavanje lazirane robe, niti recikliranje unistenog materijala)

 

Fight fire with fire!

 Ta hrpa uhljeba bi sve spakirala i bacila na jakusevac, i u papirama napisali da su vratili u kinu ili sto vec.

I sto im tko moze?

Gdje ti zivis kad si tako naivan i mislis da ces uhljebe iz drzavne uprave sjebati po zakonu. Oni se jednostavno propisa nece drzati i nitko im nista nece.

 

Na kraju bi prebacili na one najnize zaposlenike u hijerarhiji da pune vrece za smece i ubacuju u kamion cistoce. A rukovodeci kadar ce na rucak u okrugljak. I ne moze im nitko nista.

Da tv kuca

Pa HDZ otvoreno objavljuje snimku razgovora namjestenog natjecaja za bolnicu Sestara milosrdnica, i jedini rezultat toga da ce u iducoj anketi dobit jos 0.5-1% gore. Mislim tu snimku jest objavio HDZ.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
7 godina
protjeran
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Zato ne zvati TV kuce nacionalne televizije, nego neovisne TV kuce, kao sto je RTL ili NOV@ (pitanje je dali je neutralna al sigurno nije drzavna guzica kao HRT).

 

Usput, oni MORAJU odraditi carinski postupak i poslatiti ti obavjest. I kad ti jave telefonom, trazis da bude obavjest u pisanom obliku,

dakle hoces pismo. I kasnije im telefonom ili emailom odgovoris da neces preuzeti i platiti nista, nek zadrze i uniste.

 

Slanje pisma (makar je ista firma) je isto trosak. Makar papira i tonera. Plus neka budala to pismo mora i napisati i isprintati.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 16:29 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Čitatelj kaže...

Zato ne zvati TV kuce nacionalne televizije, nego neovisne TV kuce, kao sto je RTL ili NOV@ (pitanje je dali je neutralna al sigurno nije drzavna guzica kao HRT).

 

Usput, oni MORAJU odraditi carinski postupak i poslatiti ti obavjest. I kad ti jave telefonom, trazis da bude obavjest u pisanom obliku,

dakle hoces pismo. I kasnije im telefonom ili emailom odgovoris da neces preuzeti i platiti nista, nek zadrze i uniste.

 

Slanje pisma (makar je ista firma) je isto trosak. Makar papira i tonera. Plus neka budala to pismo mora i napisati i isprintati.

 Slanje pisma jest trosak.
Ali tko ce podmiriti taj trosak kad se radi o drzavnoj firmi?

Kod nas se događaju puno gore stvari od toga da ce hrpu nepreuzetih posiljki bacit u smece. Pa nikom nista u pogledu tih puno gorih stvari.

Ti imas 12 godina kad mislis da ce ovaj tvoj plan urodit nekim plodom.

 

Ocito si zbunjen jer ne znas u kojoj drzavi zivis.

 

Bespravno i protuzakonito sagradio kucu na tuđem zemljistu i nitko nista ne poduzima, dapace drzavna firma HEP kopa kanal da mu dovede strujni prikljucak

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/bagerom-pokusala-zastititi-svoj-posjed-potpredsjednica-splitskog-hns-a-pozvala-policiju---607748.html

 

Porusio stoljetne borove u zasticenom podrucju i gradi vilu, a drzavne institucije prebacuju odgovornost s jedne na drugu. I da te dodatno zbuni bilo je na svim televizijama, i na provjerenom, i na vecini portala. Upisi u google pa vidi koliko clanaka. Sto se vlasnika tice on veselo gradi dalje.

https://morski.hr/2020/07/03/ciovo-vlasnici-poznate-poliklinike-bespravno-grade-u-zasticenom-podrucju-nacelnik-nije-na-meni-da-reagiram/

 

A vidi ovog veseljaka, evo skoro sve je posteno stekao, procitaj do kraja clanka

https://www.poslovni.hr/hrvatska/nalaz-vjestacenja-nadan-vidosevic-je-26-nekretnina-i-444-umjetnine-stekao-legalnim-putem-360884

 

Mozemo slicnih primjera dati milijun. Da li ti je sad jasnije u kakvoj drzavi zivis? Da, evo sve se brinu zbog tvog plana da narucis 50 000 naljepnica iz Kine, direktoru ce rucak prisjest kad to procita

 

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
7 godina
protjeran
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
CyberDemonVZ kaže...
O_O_O kaže...
spookymulder84 kaže...
veliki pero kaže...

    - Znam da Josip Ćubela iz Gospića nece moci naruciti kabel iz Kine za dolar, ali moze uzeti kvalitetniji za 5 dolara pa ce i duze trajat

https://www.aliexpress.com/item/32678001724.html?spm=2114.12010612.8148356.28.2889310aNHDmha

 

Kupim kabl u Centru Tehnike za 50kn, kratak 1m, a jedva puni

Na Aliexpressu za 4-5$ kupim kabal traje mi godinama, i još je uz to USB 3.0 i puni punom brzinom

 

Mislim kužim ja tebe i što hoćeš reći, no iako je kvaliteta proizvoda na Aliexpressu poprilično loša, velikim dijelom je ista ili bolja od proizvoda koji se prodaju u Hrvatskoj

 Pa kupujes na Amazonu i pomazes Njemacku i Americku ekonomiju. Nisam u zivotu kupio kabel na Ali expressu. 

 Da, da, naručio ja nekoliko kabela, konektora i nekakve dodatke za kućište a Amazona.

I to ne najjeftinije, nego baš s lijepom cijenom.

Pogodi što je pisalo na SVIMA? Made in China.

 

Otišao sam na Aliexpress i tamo išao tražiti te iste proizvode. Što misliš dal sam ih našao. I po kojoj cijeni? :D

 

P.S. ovaj put mi nije žao jer su stigli za nekoliko dana, a to je bilo vrijeme na poečtku korone kad se iz Kine čekalo 2-4 mjeseca. Sad mi se dogdilo da stigne ispod mjesec dana. (makar još čekam neke iz 5. mjeseca)

 https://www.amazon.de/GIANAC-geflochten-Ladekabel-Datenkabel-schnellladekabel-Rot/dp/B07L9Z6CCV

4 usb c kabela za oko 5 eura. (ponuda na ograniceno vrijeme). Po kabelu je 1.25 eura i stigne za par dana. Da, vecina se stvari proizvodi u Kini, ali se stvari koji prodaju u EU moraju (vecinom) imati odredjene sigurnosne standarde. Plus ne moram cekati 2+ mjeseca iz Kine.

Ne znam sto se vi ljudi zamarate sa Kinom i glupostima.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice