Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

poruka: 162
|
čitano: 33.831
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve".
16 godina
moderator
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
O_O_O kaže...

Nisu nasi ovaj put krivi.

Nije ni da su se išta bunili, nego je naša parlamentarka to prešutjela, a na sav glas razglasila ukidanje 4,5 kune...

 

S obzirom da će se tako napraviti veliki troškovi onima koji naručuju izvana sitnice, što znači više love u državni proračun, rekao bih da se "naši" prešutno slažu.

 

O_O_O kaže...

Ali, mislim da je generalno gledajuci mjera ok, jer kinezi koju god vrijednost robe narucis stave $10-$15 da izbjegnu carine tako da ima dosta neplacenog poreza i carine.

Koliko je to "dosta", to bi trebalo tek utvrditi. Također, to što tako prolazi bez carinjenja uglavnom i jesu neke jeftinije stvari, za koje se ubuduće mogu očekivati abnormalno visoki troškovi. Također, ovo si napisao kao da carinici obraćaju pažnju na to koja cijena piše na paketu - kad bi obraćali, onda se ništa od toga ne bi carinilo, a ne da ljudi doma dobivaju pozive od carine za dostavu računa za takve pakete.

 

Nadalje - roba koja se vjerojatno najčešće naručuje iz Kine je jeftina i ne odveć kvalitetna roba, koja često nije prošla standarde kvalitete i sigurnosti kakve imamo mi tu na zapadu. Znači, nije da ljudi iz Kine tipično naručuju istu onakvu robu kakvu bi kupili kod nas u dućanu pa da samo izbjegnu PDV, maloprodajnu maržu i sl., nego to obično nije roba iste kvalitete. A kod skuplje robe teže ćeš izbjeći PDV - recimo naručiš neki jeftini kineski mobitel ili tablet manje poznate marke - taj tablet košta manje zato jer je u pitanju nepoznata marka i kvalitetom možebitno ne može konkurirati boljim markama. Znači, razliku u cijeni si platio time.

 

Također, ako i je roba iste kvalitete, na tu robu praktički nema jamstva ili je jamstvo teško ostvarivo, odnosno ako i probaš nešto reklamirati, onda ti vjerojatno ispadne da bi bilo bolje da si uređaj kod nas kupio. Znači, tu neku malu uštedu na cijeni platiš jamstvom. A imaš onda i situacije da neka roba, poput sve češće mobitela i druge elektronike, da je kod nas možda tek nekih 10-15-ak posto skuplja nego da ju naručiš iz Kine i da ti je ocarine - recimo neki Xiaomijevi modeli.

 

Uglavnom, situacija ni sad nije baš idealna što se tiče naručivanja izvana, a vrlo skoro će hrpu toga biti posve neisplativo naručivati iz Kine. I to često sitnice koje se ne mogu kupiti kod nas ili ne znaš gdje bi se mogle kupiti ili bi ljudi koji raspolažu s malo novca radije naručili neki lošiji proizvod iz Kine, samo zato jer je jeftiniji, nego kupili kvalitetniji proizvod kod nas u dućanu. U konačnici to će se prelomiti preko leđa onih koji si ne mogu priuštiti kupovanje takve robe kod nas. Znači, na onima koji ionako nemaju baš para. Da baš ne kažem "na najsiromašnijima".

 

O_O_O kaže...

Dodao bi i da je to mjera da se zastite ekonomije EUa od dumpinga cijena kineskih prodavaca, ali s obzirom da Hr nista ne proizvodi nama je svejedno.

Kome "nama"? Malom ćovijeku nije svejedno, jer si neće više moći naručiti iz Kine nešto što si ne može priuštiti kod nas. Državi je svejedno iz te perspektive, ali nije joj svejedno na račun prikupljanja love za državni proračun. Država sad s ovim likuje, jer kao nisu oni krivi, oni su kao prisiljeni sad to raditi... Eh... Baš me zanima jesu li naši glasali za tu odluku - jer ako jesu, onda ne možeš reći da nisu "naši" krivi.

14 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Mitch kaže...
Stric_Jura kaže...

a ovo ispod, kaj ti računaju na kasi?

 

to je za lokalnu samoupravu/državu?

 

taj 800+ PDV je federalni?

Federalni odnosno od CBPa. Nema nikakvog sales taxa, processing feeja, tariffe...nista ispod tog iznosa. State takoder ne uzima svoj tax neovisno gdje posiljka ide (NH ili NY ili CA svejedno - porez je isti preko $800). Sve sto pise da je preko $200 se otvara i gleda prava vrijednost. Ako je ispod $800 vozis dalje...

2016 Obama je povecao iznos sa $200 na $800 za "exempt from customs clearance and import duty fees". Ali bitno da "radikalna lijevica i Biden uvijek uvode harac " .

 

Kao counter tome imas tarife na Chinese "goods" koje je uveo Trump. Neke od tih su (za iznose preko $800 odnosno namjenjeno veleprodaji):

  • Wristwatches: 9.8% + US$1.53 per unit
  • Tablet PC: 0%
  • Solar Panels: 0%
  • T-Shirts: 16.5%
  • Electric Bikes: 0%
  • LED Bulb Lights: 3.9%
  • Peanuts: 131.8%

 samo malo, pa kad sam u Walmartu Missouri uzimao neke slatkiše za klinku i sokove za izlet, naplatili su mi nekih 8%, kao i u BestBuyu za WD disk, još sam ih pilil jel ima kakav povrat za "izvoz" u Hrvatsku...

 

znam da inče ljudi znaju " naručiti" u "BestBuyu" u Oregonu a isporuka u  nekoj drugoj državi pa im ispadne jeftinije za taj porez....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 17:10 (Stric_Jura).
14 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Govnari. Kabel za punjenje mobitela sa led svjetlom u VIP-u 99kn, a na Alexu 1$ sa besplatnom dostavom. Isti!
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Stric_Jura kaže...
Mitch kaže...
Stric_Jura kaže...

a ovo ispod, kaj ti računaju na kasi?

 

to je za lokalnu samoupravu/državu?

 

taj 800+ PDV je federalni?

Federalni odnosno od CBPa. Nema nikakvog sales taxa, processing feeja, tariffe...nista ispod tog iznosa. State takoder ne uzima svoj tax neovisno gdje posiljka ide (NH ili NY ili CA svejedno - porez je isti preko $800). Sve sto pise da je preko $200 se otvara i gleda prava vrijednost. Ako je ispod $800 vozis dalje...

2016 Obama je povecao iznos sa $200 na $800 za "exempt from customs clearance and import duty fees". Ali bitno da "radikalna lijevica i Biden uvijek uvode harac " .

 

Kao counter tome imas tarife na Chinese "goods" koje je uveo Trump. Neke od tih su (za iznose preko $800 odnosno namjenjeno veleprodaji):

  • Wristwatches: 9.8% + US$1.53 per unit
  • Tablet PC: 0%
  • Solar Panels: 0%
  • T-Shirts: 16.5%
  • Electric Bikes: 0%
  • LED Bulb Lights: 3.9%
  • Peanuts: 131.8%

 samo malo, pa kad sam u Walmartu uzimao neke slatkiše za klinku i sokove za izlet, naplatili su mi nekih 8%, kao i u BestBuyu za WD disk, još sam ih pilil jel ima kakav povrat za "izvoz" u Hrvatsku...

 To si slao Walmartom u HR? Ili kupio tamo u NY?

 

NY ima sales tax (VAT PDV...) od 8% koji nije uracunat u cijene koje vidis u ducanu ili online. Ovdje je lista

https://files.taxfoundation.org/20190130101615/LOST-Jan-2019-Final-03-e1548861386125.png

 

P.S. Ovdje uopce ne pricamo o tome, vec o carinskim nametima i import duties.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 17:13 (Mitch).
16 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Stric_Jura kaže...

 samo malo, pa kad sam u Walmartu Missouri uzimao neke slatkiše za klinku i sokove za izlet, naplatili su mi nekih 8%, kao i u BestBuyu za WD disk, još sam ih pilil jel ima kakav povrat za "izvoz" u Hrvatsku...

 

znam da inče ljudi znaju " naručiti" u "BestBuyu" u Oregonu a isporuka u  nekoj drugoj državi pa im ispadne jeftinije za taj porez....

mislim da on prica o fee/porez na pakete iznad 800$ vrijednosti koji se salju/primaju.

sales tax je PDV koji ces platiti u (skoro) svim US drzavama.

"povrat" se uglavnom daje iznad odredjenog potrosenog iznosa, nije da bas daju na bombone, osim ako nisi uzeo 200kg bombona :D

 

Edit: alaj sam zakasnio sa odg..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 17:23 (nixass).
16 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Osobno bih radije kupovao sve u RH kada bi se zbilja tu i proizvodilo. Ovako kad mi treba neki adapter ili bilo sto tome slicno cega kod nas nema ili je tesko dobavljivo, automatizmom uzimam iz Kine. Nasi trgovci ionako rade isto tako, samo je marza enormna.
Ogorcen sam ovime.
 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
13 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Totalno suludo mi je naplaćivati PDV i carinu za stvari koje jednostavno nije moguće kupiti u Hrvatskoj (jer je ne prodaju ovdje)

 

Neke države to tako imaju uređeno da se carina i PDV ne plaća ako taj proizvod nije moguće kupiti u toj zemlji.

 

 

It s just cornflakes...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Krivi su glasači na izborima koji su glasali za ekipu "nabavljača aviona". Na donjem dijelu trupa piše "Upozorenje, otpadaju dijelovi. Made 1952.". Ali narod baš to želi i potvrđuje na svakim izborima!

Idi i radi nešto korisno!
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Evo prilike da se uzmu novci i šverc pokrene taman kuća uz granicu nemoze bolje.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Još jedan u nizu besmislenih članaka na bugu sa upitnikom u naslovu, a u tekstu se ne kaže ništa šta se već nije reklo u prošlih 10 istih članaka o ovoj tematici.

 

Samo se ponavlja "naplaćivat će se sve", pa de nek oni to malo istraže kojom metodologijom će se naplaćivati.

Jer ako ideš tvrditi da će se nešto naplaćivati, onda se valjda zna kako će se to provoditi, ako se ništa ne zna, onda nemoj ni pisati članak.

 

Prema poštinim izvještajima, u Hrvatsku mjesečno samo iz Kine uđe 1 milijun paketa, i ta brojka svake godine raste 20%.

Ako je u mjesecu 20 radnih dana, i ako će se baš svaki paket naplaćivati, to znači da naša carina treba dnevno obraditi 50.000 paketa i utvrditi njihovu vrijednost prema kojoj će naplatiti PDV.

Dodajmo tu i još par tisuća što stiže iz drugih zemalja.

 

Sad nek novinari pošalju upite carini/pošti pa ih pitaju kako ovi misle to raditi, pa onda nek napišu koristan članak.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Nemam problem ni s PDVom ni s carinom, ali troskovi slanja obavijesti iako na 99% pise email il broj telefona za sms.... Plus troskovi carinjenja koji su u apsolutnom iznosu i to je neprihvatljivo i ubija svrhu narucivanja stvari od par dolara.
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
bill_jobs kaže...

Još jedan u nizu besmislenih članaka na bugu sa upitnikom u naslovu, a u tekstu se ne kaže ništa šta se već nije reklo u prošlih 10 istih članaka o ovoj tematici.

 

Samo se ponavlja "naplaćivat će se sve", pa de nek oni to malo istraže kojom metodologijom će se naplaćivati.

Jer ako ideš tvrditi da će se nešto naplaćivati, onda se valjda zna kako će se to provoditi, ako se ništa ne zna, onda nemoj ni pisati članak.

 

Prema poštinim izvještajima, u Hrvatsku mjesečno samo iz Kine uđe 1 milijun paketa, i ta brojka svake godine raste 20%.

Ako je u mjesecu 20 radnih dana, i ako će se baš svaki paket naplaćivati, to znači da naša carina treba dnevno obraditi 50.000 paketa i utvrditi njihovu vrijednost prema kojoj će naplatiti PDV.

Dodajmo tu i još par tisuća što stiže iz drugih zemalja.

 

Sad nek novinari pošalju upite carini/pošti pa ih pitaju kako ovi misle to raditi, pa onda nek napišu koristan članak.

 zat ose u razvijenim zemljama pri kupnji odmah sve obracuna i naplati, pa nema zastoja.... 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
13 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Da stvar bude bolje, još će sad domaći trgovci podići cijenu ove siće što ljudi uzimaju iz kine.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Naravno, uvijek je lakše sa porezima i nerealno visokim cijenama ubiti nečije probijanje na svjetsko tržište negoli poticanjem konkurentnosti i borbom za prevlast.

Isto kao što je cijena jedne grafičke kartice iz srednje klase prije 4 godine bila 1.500kn, a sad je 3.500kn.... a rast će i dalje dokle god ljudi kupuju sve novo što izađe iz tvornice. Mobitele neću ni spominjati...

Tako i paketi iz Kine. Kina je mogla poslati preko pola kugle zemaljske paket za 0.60$ poštarine i onda je Hrvatska pošta trebala naplatiti 4.50kn za dostavu paketa čija je poštarina već plaćena.

A sad lijepo i fiksna carina i PDV i još će biti i porez na elektroničke "stvarčice" koje su lakše od 0,5kg...

Kakve temeljite zamisli oko gluposti. Ja mislim da je stvar jasna. EU se boji Kine i treba ih pošto-poto onemogućiti da išta više prodaju takvoga, a drugima da zarade na temelju tuđeg rada. Jer teško da će netko platiti 60kn carinu i PDV za USB stick ili memorijsku karticu iz Kine...

Ali zato će microSD kartica od 32GB u HR koštati "samo" 100kn :-)

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Dex.pwn kaže...
Ljudi iz Porezne misle da je Kina jadna, pa kao "treće zemlje". Kina je stoljećima ispred nas.
Nema šanse da ovo prođe.

 Nije da branim ovu bijedu od nase drzavne uprave, ali ovo je rezultat EU regulacije

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Mitch kaže...

Ovakvo nesto moze donijet samo netko tko se ne razumije u makroekonomiju, pa cak ni najosnovniji model IS-LM-FX. Maric je razocarenje nakon razocarenja. Ovakvo nesto ne bih ocekivao ni od Radnicke fronte.

 

 

 Razocarenje ce bit i vece kad ti kazem da je ovo odluka EU iz Bruxellesa

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
12 godina
odjavljen
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Iskreno, komponente više ni ne naručujem s Baya. Jedino ako mi treba nešto što je skupo, a na Bayu je jeftina kopija koja dela posao.
16 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Dex.pwn kaže...
Ljudi iz Porezne misle da je Kina jadna, pa kao "treće zemlje". Kina je stoljećima ispred nas.
Nema šanse da ovo prođe.

 

Treće zemlje i zemlje trećeg svijeta su 2 različita pojma

5 godina
protjeran
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Nije tu stvar samo Kine, nego će se cariniti i paketi iz Amerike šta ne? Ljudi masovno naručuju dodatke prehrani od tamo jer su 3 puta jeftiniji i sadrže znatno veće doze, dok bi ovdje pola plaće morali potrositi na to. Pozlije mi čim uđem u ljekarnu i vidim kakve cijene drže...

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Riot kaže...

Nije tu stvar samo Kine, nego će se cariniti i paketi iz Amerike šta ne? Ljudi masovno naručuju dodatke prehrani od tamo jer su 3 puta jeftiniji i sadrže znatno veće doze, dok bi ovdje pola plaće morali potrositi na to. Pozlije mi čim uđem u ljekarnu i vidim kakve cijene drže...

 

istina...doduše carinu uglavnom platim i sad, jer naručim više od 160kn

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 21:01 (segregator).
16 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Vidim da se ekipa brine tko ce cariniti.
Pa ukoliko se ovo provede, broj paketa ce drasticno opasti tako da se obim posla mozda i visestruko smanji, a ne poveca u odnosu na trenutno stanje.
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
segregator kaže...
Riot kaže...

Nije tu stvar samo Kine, nego će se cariniti i paketi iz Amerike šta ne? Ljudi masovno naručuju dodatke prehrani od tamo jer su 3 puta jeftiniji i sadrže znatno veće doze, dok bi ovdje pola plaće morali potrositi na to. Pozlije mi čim uđem u ljekarnu i vidim kakve cijene drže...

 

istina...doduđe carinu uglavnom platim i sad, jer naručim više od 160kn

Dosad mi je do 160 kn bilo dovoljno, a ako trebam preći limit onda podijelim na 2 pošiljke jer je poštarina samo 6$ tako da su uštede ogromne. A uskoro ćemo više plačati sve te namete i poreze nego sam proizvod, mafijaški postoci. Nego što kažu SAD, Trump na to? Ok za Kinu jer je i SAD s njom u trgovinskom ratu, ali EU I SAD su "saveznici" i bili su se vodili neki pregovori o slobodnoj trgovini između ta 2 kontinenta, a ova odluka je finalni udarac na sve to.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 20:47 (Riot).
16 godina
moderator
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Inovator kaže...
Vidim da se ekipa brine tko ce cariniti.
Pa ukoliko se ovo provede, broj paketa ce drasticno opasti tako da se obim posla mozda i visestruko smanji, a ne poveca u odnosu na trenutno stanje.

Ako će se sve cariniti, to znači da će se cariniti i oni paketi koji su se dosad carinili, ali i paketi koji se do iduće godine ne bi carinili. Tako da će svakako biti povećanja (što se tiče carinjenja), samo je pitanje koliko velikog.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 20:49 (mbaksa).
3 godine
odjavljen
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
diskDEfragmenter kaže...

Naravno, uvijek je lakše sa porezima i nerealno visokim cijenama ubiti nečije probijanje na svjetsko tržište negoli poticanjem konkurentnosti i borbom za prevlast.

Isto kao što je cijena jedne grafičke kartice iz srednje klase prije 4 godine bila 1.500kn, a sad je 3.500kn.... a rast će i dalje dokle god ljudi kupuju sve novo što izađe iz tvornice. Mobitele neću ni spominjati...

Tako i paketi iz Kine. Kina je mogla poslati preko pola kugle zemaljske paket za 0.60$ poštarine i onda je Hrvatska pošta trebala naplatiti 4.50kn za dostavu paketa čija je poštarina već plaćena.

A sad lijepo i fiksna carina i PDV i još će biti i porez na elektroničke "stvarčice" koje su lakše od 0,5kg...

Kakve temeljite zamisli oko gluposti. Ja mislim da je stvar jasna. EU se boji Kine i treba ih pošto-poto onemogućiti da išta više prodaju takvoga, a drugima da zarade na temelju tuđeg rada. Jer teško da će netko platiti 60kn carinu i PDV za USB stick ili memorijsku karticu iz Kine...

Ali zato će microSD kartica od 32GB u HR koštati "samo" 100kn :-)

 Kako ti mislis da je Kina platila put paketa preko pola svijeta za $0.60?     

 

  -Cekaju da se nakupi dovoljno robe narucene za jedan kontenjer     

 

 

  - drzava subvencira izvoz pa ih samo postarina na manje stvari dodje skoro nula dolara      

 

-prema statusu u postanskoj uniji Kina je i dalje zemlja u razvoju pa nije obavezan reciprocet u primanju i slanju posiljki sa drugim zemljama clanicama postanske unije    

 

- Zbog toga vecina zemalja ima minus u dostavi posiljka iz Kine      

 

- Kina koristi sve ovo da spusti nerealno nisko cijene proizvoda (dumping) cime se unistava konkurencija   

 

    - Znam da Josip Ćubela iz Gospića nece moci naruciti kabel iz Kine za dolar, ali moze uzeti kvalitetniji za 5 dolara pa ce i duze trajat

 

P. S. Pitanje za bugovce da li ste mobilnu verziju foruma kupili na aliexpressu za dolar?

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 20:52 (veliki pero).
16 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
veliki pero kaže...

 

  -Cekaju da se nakupi dovoljno robe narucene za jedan kontenjer     

 

 

 

 

A ponekad i 2 kontenjera

16 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Cek, i to ce proci i tako ce biti? Sto oni pokusavaju ubiti konkurenciju a zapravo ce sebi ubiti izvoz?

Pa sto nije SAD pokusao isto to s Kinom pa im je ona uzvratila istom mjerom? I s Kanadom cak ako se ne varam.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

brijem da naplatu mogi isforsirati bez da i otvaraju pakete.

 

Neki put kada kupujem iz usa automatski mi pise carina te se ista odmah plati (pretpostavljam da samo FW-aju $$$ nama)...

 

Sto mozda zapravo bude win-win jer koliko sam skuzio samo ti ocarine samo item a ne shipping (ako nis nece biti 60kn za odnosenje paketa). A posto ebay to radi nece moci biti muljaže tipa "paket je 1$"

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Ne kužim zašto takva frka oko toga. Stvari koje spadaju u tih 160kn su ionako glupe sitnice koje kod nas koštaju 5 pa i 10 i više puta skuplje, ili ih se uopće ni ne može kupiti. Sad ću umjesto da nešto platim 5€ to isto platiti malo manje od 7€. Velika razlika.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Bit će show kad netko naruči konjski dildo pa ga zovu na carinu :DD

404 Greške a nema ih nigdje
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice