Počela je epska sudska bitka: Epic protiv Applea

poruka: 38
|
čitano: 9.151
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Počela je epska sudska bitka: Epic protiv Applea".
15 godina
offline
Re: Počela je epska sudska bitka: Epic protiv Appl

-ne, nije takva situacija.. ni slična. Hoćeš li npr prodavati bureke ili kavu, otvoriš biz i radiš, prodaješ.. to je slobodno tržište, pri tome ne možeš nikome određivati što će raditi, po kojoj cijeni itd.

-obrnuto, opet google-ireland-porez.. da apple ima različite kriterije pa da jednom klijentu uzme recimo 5%, drugom 10%.. tad bi postojala osnova, (ne)jednakost, ali toga nema, tj pravila koje apple ima vrijede za sve jednako, tj on ih određuje jer ima tu poziciju, no nema monopol i nitko nije spiječen konkurirati appleu ili bilo kojoj firmi, proizvodnjom ajfona, bureka, tenesica.. kao i lancem prodaje.

-možeš li kupiti samo ajforn? možeš bilo koji drugi uređaj, mac-pc.. možeš li korisitit neki treći soft, igre-appse? možeš itd.. ali ne možeš vlasniku određivati što će i po kojim uvijetima u svojoj trgovini nuditi, tj otvori ti svoju ili epic svoju trgovinu pa nek konkurira, tj nema monopola, nego naprotiv, žele koristiti appleovu mrežu, brand, store.. kao što svi koriste google ili piju cocacolu... no ne možeš određivati uvijete, tj možeš ako si dovoljno velik, no epic je patuljak u odnosu na apple pa to ne fercera. Ako epic ne koristi appleovu mrežu-servis, osjetno gubi promet-zaradu, ako apple ostane bez jednok klijenta, neznatno će utjecati na njegov prihod, to je osnovna razlika moći i pregovaračkih pozicija u poslovanju tj jači određuje pravila i sve dok nema kršenja zakona ili monopola i sl. država-sud s tim nema ništa, tj odnos dva subjekta i ugovor između njih.

-želi li apple naplatiti nešto mimo ugovora? više od ugovorene tarife? .. da to recimo tcom želi korisniku tad bi se korisnik pozvao na zakon, no ako je tako ugovoreno, tad zakon kaže plati ili ostavi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Počela je epska sudska bitka: Epic protiv Appl
Thinker kaže...
R36 kaže...

Nema nema...slobodno neka Epic napravi svoju trgovinu - nitko im ne brani...

 

I ja bi volio da na HR tržištu postoji 28 mobilnih operatera ali jebi ga kad moram koristit jednog od ova tri - T-com, A1, Tele 2., ne brojeći ove podoperater...Bonbon, Simpa, Tomato.

 

Također ista prića s fiksnom mobinom mrežom - T-com i A1.

 

Svjestan si da nemamo 28 mobilnih operatera ali vjerojatno nisi svjestan da imati i 3 mobilna operatera znači imati tržišno natjecanje. Sad se postavi u poziciju da živiš u državi koja ima samo jednog mobilnog operatera koji ne dozvoljava dolazak ijednog drugog operatera na tržište. I imaš opciju ili koristiti mobitel ili biti bez njega. Takva je otprilike i situacija s App Storeom i Google Playom.

Svjestan sam da imamo 2 fiksna operatera na našem tržištu i svjestan sam da mi daju 1Gbps interneta što je trenutno najviše na tržištu.

 

Realno da li mi treba treći operater ako ova dva zadovoljavaju moje uvijete na tržištu. Realno ne.

 

Nemamo jednog operatera pa si ne mogu zamisliti...imamo dva operatera kao što su na tržištu trenutno Google i Apple. Da li je Huawei cmizdrio kada su mu zabranili Google. Nije, otvorio je svoju Huawei app trgovinu. Pošto ga tu nisu dobili, onda su ga udarili na zabranu proizvodnje procesora itd....

 

Tako da nitko ne brani Epic i sličnima da otvore svoju trgovinu...

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Počela je epska sudska bitka: Epic protiv Appl
ihush kaže...

-ne, nije takva situacija.. ni slična. Hoćeš li npr prodavati bureke ili kavu, otvoriš biz i radiš, prodaješ.. to je slobodno tržište, pri tome ne možeš nikome određivati što će raditi, po kojoj cijeni itd.

-obrnuto, opet google-ireland-porez.. da apple ima različite kriterije pa da jednom klijentu uzme recimo 5%, drugom 10%.. tad bi postojala osnova, (ne)jednakost, ali toga nema, tj pravila koje apple ima vrijede za sve jednako, tj on ih određuje jer ima tu poziciju, no nema monopol i nitko nije spiječen konkurirati appleu ili bilo kojoj firmi, proizvodnjom ajfona, bureka, tenesica.. kao i lancem prodaje.

-možeš li kupiti samo ajforn? možeš bilo koji drugi uređaj, mac-pc.. možeš li korisitit neki treći soft, igre-appse? možeš itd.. ali ne možeš vlasniku određivati što će i po kojim uvijetima u svojoj trgovini nuditi, tj otvori ti svoju ili epic svoju trgovinu pa nek konkurira, tj nema monopola, nego naprotiv, žele koristiti appleovu mrežu, brand, store.. kao što svi koriste google ili piju cocacolu... no ne možeš određivati uvijete, tj možeš ako si dovoljno velik, no epic je patuljak u odnosu na apple pa to ne fercera. Ako epic ne koristi appleovu mrežu-servis, osjetno gubi promet-zaradu, ako apple ostane bez jednok klijenta, neznatno će utjecati na njegov prihod, to je osnovna razlika moći i pregovaračkih pozicija u poslovanju tj jači određuje pravila i sve dok nema kršenja zakona ili monopola i sl. država-sud s tim nema ništa, tj odnos dva subjekta i ugovor između njih.

-želi li apple naplatiti nešto mimo ugovora? više od ugovorene tarife? .. da to recimo tcom želi korisniku tad bi se korisnik pozvao na zakon, no ako je tako ugovoreno, tad zakon kaže plati ili ostavi.

 Ma ubio si...

9 godina
offline
Počela je epska sudska bitka: Epic protiv Applea

Zanimljivo, obojica se slažete da monopol i iskorištavanje monopolističke pozicije postoji ali ga opravdavate time što su u pitanju Apple i Google.

A upravo Epic i želi sam prodavati svoje proizvode. Ali mu ni Apple niti Google to ne dozvoljavaju. Zato i jesu na sudu.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Počela je epska sudska bitka: Epic protiv Applea

Ovo nisam znao: "Epic vrijedi "samo" oko 29 milijardi" Još malo i ovakvi launčeri vrijedit će više nego jedan BMW, ili Mercedes.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Počela je epska sudska bitka: Epic protiv Applea

Ja sam i dalje uvjeren da Epic ovom ''borbom za prava potrošača'' želi postati big daddy u prodaji i jedan od tih tzv monopolista protiv kojih se bori (Steam, Google, Apple...). A kada s time uspije da ćemo tek onda vidjeti pravo lice Epica i kakva će pravila tek oni i postotke uvesti. Jer ipak je to i dalje samo jedna korporacija kojoj je cilj zarada i zadovoljavanje shareholdera. I uvijek se sjetim one latinske - Timeo Danaos et dona ferentes.

It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not.
 
1 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Počela je epska sudska bitka: Epic protiv Appl
Envy kaže...

Ovo nisam znao: "Epic vrijedi "samo" oko 29 milijardi" Još malo i ovakvi launčeri vrijedit će više nego jedan BMW, ili Mercedes.

Pa tak i mora biti.

BMW i Mercedes imaju svoj brend, ali da ti brendovi padnu u drugi plan, nemaju ništa osim knowhow svojih radnika (koji mogu outsourcati drugima ako im brend prestane vrijediti).

A ako i to izgube (umirove, odu konkurenciji, itd.) onda nemaju apsolutno ništa vrijedno i mogu zatvorit butigu.

Zato su jake firme samo one koje su jaki brend, ostalo ništa ne vrijedi, samo ime.

Nekima se to ne sviđa, jer doživljavaju firme kao živa biće, i dive im se, ali realno - sve vrijedi za koliko se može prodat.

Te priče tipa: ja sam tu od prije devesprve (službeni nastanak svijeta) i slično su glupost.

Da, realno već i danas Steam realno vrijedi znatno više od svih autofirmi zajedno, a Epic definitivno više nego BMW ili Mercedes pojedinačno, i drago mi je da je tak, jer bi u protivnom došlo do kolapsa apsolutno svega.

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Počela je epska sudska bitka: Epic protiv Appl
fer-de-lance kaže...
Envy kaže...

Ovo nisam znao: "Epic vrijedi "samo" oko 29 milijardi" Još malo i ovakvi launčeri vrijedit će više nego jedan BMW, ili Mercedes.

Pa tak i mora biti.

BMW i Mercedes imaju svoj brend, ali da ti brendovi padnu u drugi plan, nemaju ništa osim knowhow svojih radnika (koji mogu outsourcati drugima ako im brend prestane vrijediti).

A ako i to izgube (umirove, odu konkurenciji, itd.) onda nemaju apsolutno ništa vrijedno i mogu zatvorit butigu.

Zato su jake firme samo one koje su jaki brend, ostalo ništa ne vrijedi, samo ime.

Nekima se to ne sviđa, jer doživljavaju firme kao živa biće, i dive im se, ali realno - sve vrijedi za koliko se može prodat.

Te priče tipa: ja sam tu od prije devesprve (službeni nastanak svijeta) i slično su glupost.

Da, realno već i danas Steam realno vrijedi znatno više od svih autofirmi zajedno, a Epic definitivno više nego BMW ili Mercedes pojedinačno, i drago mi je da je tak, jer bi u protivnom došlo do kolapsa apsolutno svega.

 

Nisam ja ništa pogrešno rekao same eto iznenadila brojka.

A vrijednost branda varira, može vrijednost Steam biti kvazilione ali mu vrijednost krkne na nulu kada skontaš da se možeš igrati a nemaš šta voziti primjerice da se nešto tako desi.
Ili obratno jedna SW firma može da iz nule naraste na kvazilione ako živiš u primjerice futurističkom Arapskom Neopnu gdje nema auta.

MIslim svaka čast za Epic, ali samo pola milijardice treba da se napravi Unreal III, a valjda to odavno nije ista ekipa. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice