SAD po prvi puta šalju strateške bombardere B-1B u

poruka: 39
|
čitano: 12.029
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SAD po prvi puta šalju strateške bombardere B-1B u".
5 godina
offline
Re: SAD po prvi puta šalju strateške bombardere B-
Old Iggy kaže...
Al Crane kaže...
Envy kaže...

Daj kolega igraj se igrice World in Conflict, ono što planira USA ili Rusija... mi ovdje moćemo samo Sci-Fi pisati i to dok nam je zanimljivo.

 Da nisi ti zapravo taj geostrateg iz igrica? Objasni koji krater rade B-1B na dalekom sjeveru za promjenu? Da prijete polarnim medvjedima i tuljanima?

Rade istu stvr kao i Tupoljevi ili Suhoji kod UK, Švedske, SAD...

 A to je u suprotnosti s time što sam rekao da kreće bitka za Artik (i naftu) - kako?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
14 godina
offline
Re: SAD po prvi puta šalju strateške bombardere B-
Al Crane kaže...
Stric_Jura kaže...
Al Crane kaže...
Stric_Jura kaže...
Al Crane kaže...
user2206 kaže...
HCMAA kaže...
Prije par godina Putin je usvojio novu doktrinu...u slučaju napada na Rusiju... protumjere će biti nuklearne prirode...tako da svatko tko u startu razmišljanja o napada može znati što ga čeka.

 Niti je to uvedeno prije par godina niti Putin ima veze s tim. Politika nuklearnog odvraćanja stara je skoro koliko i hladni rat.

 Samo prije su se SAD i SSSR obavezali da neće prvi udariti nuklearnim, a sad je Putin to najavio u slučaju konvencionalnog napada... eto koliko u biti ima povjerenja u vlastite konvencionalne snage, uz sva napuhavanja.

 Mileni, pa to je bila NATO mantra do 1990... sad je samo okrenuto kontra

 

dječice, svijet je postojao i prije '91. kad ste bili "tekući"

 
Ne pričaj gluposti.
Longstanding US policy, re-affirmed in the Trump administration's 2018 Nuclear Posture Review (NPR), says that the United States "will not use or threaten to use nuclear weapons against non-nuclear weapons states that are party to the NPT [Nuclear Nonproliferation Treaty] and in compliance with their nuclear nonproliferation obligations"; this promise covers more than 180 countries (OSD 2018). This policy is known as a "negative security assurance."
https://media.defense.gov/2018/Feb/02/2001872877/-1/-1/1/EXECUTIVE-SUMMARY.PDF

Do 91. sam zaboravio više nego što si ti do danas naučio.

 jesi ti pismen? sam vidiš što piše, a koliko znam Rusija kao naljednik SSSRa, nije ne-nuklearna država...

 

i to stoji, službeni NATO planovi su bili ako VU krene tenkovima, stisnuti crveni gumbek...

 

ili misliš da će ispaljivati nukeove na Izrael (nije potpisnik NPTa)?

 
Poanta je da je Putin zaprijetio nuklearnim ooružjem i ako opet zarati s Ukrajinom ili Čečenijom.

 gdje? dovoljno ruskog znam da mogu prevesti, pa molim te link gdje VVP prijeti time (AV poželjno ili certificirani tekst)...

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: SAD po prvi puta šalju strateške bombardere B-
Stric_Jura kaže...
Al Crane kaže...
Stric_Jura kaže...
Al Crane kaže...
Stric_Jura kaže...
Al Crane kaže...
user2206 kaže...
HCMAA kaže...
Prije par godina Putin je usvojio novu doktrinu...u slučaju napada na Rusiju... protumjere će biti nuklearne prirode...tako da svatko tko u startu razmišljanja o napada može znati što ga čeka.

 Niti je to uvedeno prije par godina niti Putin ima veze s tim. Politika nuklearnog odvraćanja stara je skoro koliko i hladni rat.

 Samo prije su se SAD i SSSR obavezali da neće prvi udariti nuklearnim, a sad je Putin to najavio u slučaju konvencionalnog napada... eto koliko u biti ima povjerenja u vlastite konvencionalne snage, uz sva napuhavanja.

 Mileni, pa to je bila NATO mantra do 1990... sad je samo okrenuto kontra

 

dječice, svijet je postojao i prije '91. kad ste bili "tekući"

 
Ne pričaj gluposti.
Longstanding US policy, re-affirmed in the Trump administration's 2018 Nuclear Posture Review (NPR), says that the United States "will not use or threaten to use nuclear weapons against non-nuclear weapons states that are party to the NPT [Nuclear Nonproliferation Treaty] and in compliance with their nuclear nonproliferation obligations"; this promise covers more than 180 countries (OSD 2018). This policy is known as a "negative security assurance."
https://media.defense.gov/2018/Feb/02/2001872877/-1/-1/1/EXECUTIVE-SUMMARY.PDF

Do 91. sam zaboravio više nego što si ti do danas naučio.

 jesi ti pismen? sam vidiš što piše, a koliko znam Rusija kao naljednik SSSRa, nije ne-nuklearna država...

 

i to stoji, službeni NATO planovi su bili ako VU krene tenkovima, stisnuti crveni gumbek...

 

ili misliš da će ispaljivati nukeove na Izrael (nije potpisnik NPTa)?

 
Poanta je da je Putin zaprijetio nuklearnim ooružjem i ako opet zarati s Ukrajinom ili Čečenijom.

 gdje? dovoljno ruskog znam da mogu prevesti, pa molim te link gdje VVP prijeti time (AV poželjno ili certificirani tekst)...

 
https://www.themoscowtimes.com/2020/06/03/russia-allows-nuclear-response-to-conventional-attacks-a70471

A ono, s kime je Rusija bila nedavno u ratovima? S Izraelom? Okej, Čečeniju su jedva doveli pod kontrolu. Ali poruka Ukrajincima da se okane Krima i Donbassa je jasna. Ili bilo kome, kome bi palo na pamet da se suprotstavi ruskim interesima.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 14:10 (Al Crane).
16 godina
online
Re: SAD po prvi puta šalju strateške bombardere B-
Al Crane kaže...
Old Iggy kaže...
Al Crane kaže...
Envy kaže...

Daj kolega igraj se igrice World in Conflict, ono što planira USA ili Rusija... mi ovdje moćemo samo Sci-Fi pisati i to dok nam je zanimljivo.

 Da nisi ti zapravo taj geostrateg iz igrica? Objasni koji krater rade B-1B na dalekom sjeveru za promjenu? Da prijete polarnim medvjedima i tuljanima?

Rade istu stvr kao i Tupoljevi ili Suhoji kod UK, Švedske, SAD...

 A to je u suprotnosti s time što sam rekao da kreće bitka za Artik (i naftu) - kako?

Ne vidim baš ikakvu borbu za Arktik i naftu od tamo.

Te igrice su svojstvene svim stranama (SAD / Rusija / Kina), testiranje odgovara i granica ostalih.

Kad krene borba za Arktik prebacit će flotu tamo, ne par bombardera.

5 godina
offline
Re: SAD po prvi puta šalju strateške bombardere B-
Old Iggy kaže...
Al Crane kaže...
Old Iggy kaže...
Al Crane kaže...
Envy kaže...

Daj kolega igraj se igrice World in Conflict, ono što planira USA ili Rusija... mi ovdje moćemo samo Sci-Fi pisati i to dok nam je zanimljivo.

 Da nisi ti zapravo taj geostrateg iz igrica? Objasni koji krater rade B-1B na dalekom sjeveru za promjenu? Da prijete polarnim medvjedima i tuljanima?

Rade istu stvr kao i Tupoljevi ili Suhoji kod UK, Švedske, SAD...

 A to je u suprotnosti s time što sam rekao da kreće bitka za Artik (i naftu) - kako?

Ne vidim baš ikakvu borbu za Arktik i naftu od tamo.

Te igrice su svojstvene svim stranama (SAD / Rusija / Kina), testiranje odgovara i granica ostalih.

Kad krene borba za Arktik prebacit će flotu tamo, ne par bombardera.

 To je bilo figurativno rečeno... naravno da je pokazivanje mišića prastara stvar, a Arktiku je porasao geostrateški značaj zbog sve veće dostupnosti prirodnim bogatstvima.
Ne vidiš borbu?
https://apnews.com/article/bb865b24f17b963edbe23400117cc7ea
https://www.stripes.com/news/pacific/alaska-based-soldiers-who-qualify-for-arctic-fighting-get-newly-designed-tab-1.626777
https://www.defensenews.com/land/2021/01/21/army-chief-teases-new-arctic-strategy/
https://www.marines.mil/News/News-Display/Article/2435403/us-marines-complete-norway-deployment-for-arctic-warfare-training/

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
16 godina
online
Re: SAD po prvi puta šalju strateške bombardere B-
Al Crane kaže...
Old Iggy kaže...

Ne vidim baš ikakvu borbu za Arktik i naftu od tamo.

Te igrice su svojstvene svim stranama (SAD / Rusija / Kina), testiranje odgovara i granica ostalih.

Kad krene borba za Arktik prebacit će flotu tamo, ne par bombardera.

 To je bilo figurativno rečeno... naravno da je pokazivanje mišića prastara stvar, a Arktiku je porasao geostrateški značaj zbog sve veće dostupnosti prirodnim bogatstvima.
Ne vidiš borbu?

Borba je odavno počela, ovih par bombardera nema veze s tim.

5 godina
offline
SAD po prvi puta šalju strateške bombardere B-1B u

Da, jer Arktik se topi još od američkog rata za nezavisnost i ruske revolucije 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 15:18 (Al Crane).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: SAD po prvi puta šalju strateške bombardere B-
Nećeš vjerovati, Arktik je interesantan puno prije topljenja, nova Američka strategija je zamijenila staru iz 2013., koja je pak zamijenila još stariju...
Arktik je svima zanimljiv već desetljećima.
5 godina
offline
Re: SAD po prvi puta šalju strateške bombardere B-
Old Iggy kaže...
Nećeš vjerovati, Arktik je interesantan puno prije topljenja, nova Američka strategija je zamijenila staru iz 2013., koja je pak zamijenila još stariju...
Arktik je svima zanimljiv već desetljećima.

 A ti nećeš vjerovati da je sada s topljenjem još zanimljiviji kao regija za eksploataciju inače sve teže dostupne nafte nego kao najkraća putanja razmjene ICBM.
Ali pozitivno je što priznaješ da ima nekog topljenja. Za razliku od likova koji vuku geostrateške poteze na račun toga.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 20:52 (Al Crane).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice