Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati i na

poruka: 66
|
čitano: 22.622
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati i na".
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Mašala. Odakle ti tolike pare 💸
12 godina
neaktivan
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
silvio3105 kaže...
Mašala. Odakle ti tolike pare 💸

Malo investiram, nekretnine, dionice, kripto, pa se skupilo. 

16 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
CVET2 kaže...
Drakhar kaže...

Ok je za online plaćanje za što ga koristim, prebacivanje love sa kartice na Revolut je instant i bez provizije (preko Google Paya u koji je dodana kartica od ZABE).

 A jel uzme Zaba kakvu naknadu za prebacivanje tih novaca?

Koliko znam, ne.
Vjerojatno jedina naknada je prebacivanje izvana na ne-EUR račun u ZABA-i, to je 7,5 kn neovisno o iznosu.

Mandor kaže...
Old Iggy kaže...

Kakvi Britanski propisi? Koji točno podzakonski akti?

Ima lu Revolut u svojim općim uvjetima definirano kako može privremeno obustaviti transakcije?

Ajde sad nađi u tom zakonu tko definira privremeno blokiranje.

Sviđa ili ne sviđa? Pa recimo, Revolut sigurno neću koristiti za išta ozbiljno baš zato što uvodi svoje postupke koji nisu u skladu sa standardnim postupcima.

Je idem ja sad upisati tečajeve za međunarodno bankarstvo u EU da tebi kažem koji su akti u pitanju.

Dosadan si. Prije nego su se preselili u Litvu, imali su uired u Londonu i mi smo, njihovi klijenti, imali britanske ibane.

Dakle nekakve britanske propise su morali slijediti samim time što su tamo registrirani.

Jesi li ti radio u Revolutu pa znaš da to oni samovoljno blokiraju ljude? Kako znaš da im neki ured nije naredio?

Dosadan si, stvarno po treći put sada završio sam ovu temu. Kunem se da ne pišem više ovdje.

Pa bilo bi zgodno da upišeš nešto da vidimo koji britanski propisi uvjetuju odnos hrvatskog korisnika i litavske banke.

Jesam li radio? Nisam. Znam li da blokiraju? Znam. Na stranu što to onda traje i traže dokumente koje ili već imaju ili nisu potrebni.

mzopg kaže...

Prošlo mi je do danas par milijuna kuna preko Revolut računa i nikada nikakvih problema, nikakvih blokada i ostalih gluposti. Moguće da sam lud. 

Zašto Revolut, zato što mi mjenjačnica radi 24h, za razliku od ove u mojoj "online" banci, zato što uplate i isplate idu instant opet za razliku od moje banke.

Prije par dana uplatim nekakav novac sa HPB na Erste račun, uplatim ujutro oko 9h, lova sjedne popodne oko 18h, sramota. Da sam uplatio iza 15h čekao bi do sutra. Kao da smo u prošlom stoljeću.

Devizni mi naplaćuju vođenje kad ima i kad nema prometa, lupine. 

Svako malo dižu naknade po 20-30%, a smanjuju privilegije. Čekam već 15 dana da mi riješe jednu transakciju i ništa.

Iskreno jedva čekam sve pozatvarati i prebaciti negdje drugdje.

 

Ovako tretiraju poslovnog klijenta sa osobnim bankarom, mogu samo misliti kako je kad si "običan" mali klijent.

 

Trebaš ispit transakcija starijih od 2 god., može dva klika 200kn, trebaš nekakvu potvrdu, može 200+ kn.

Jedini koji su gori od banaka su valjda javni bilježnici.

 

Ne znam što ti smatraš pod ulaznu, ali mene redovito iz banke zovu kad mi sjedne devizna uplata i onda moram do banke ispuniti obrazac u kojem navodim porijeklo uplaćenih sredstava. Dok se to ne ispuni nema ništa od uplate. Tako da ne znam odakle ti da banka nema što provjeravati uplate.

 

Kod isplata je ista stvar, nedavno sam uplatio nekakav brodić i sutra odem u trgovinu i ne prolazi niti jedna kartica, zovem banku i genijalci mi kažu da su mi blokirali sve kartice radi sumnjive isplate. Debili. Nisu bili u stanju obavijestiti me o tome ili nazvati nego puste da sam to otkrijem. 

Koja je to banka?

Kakve pare za ispis transakcija? Što to ne možeš sam?

Kakvi obrasci?!?

Daj mijenjaj banku...

 

Ovo s transakcijama među bankama - to je do NKS-a, ne banke. Već je trebao proraditi NKSinst po uzoru na SCTinst, ali ne znam je li.

 

Jbt ja izvana uplatim par stotina tisuća kuna bez grča na licu, a platim 7,5 kn ukupan transfer...

9 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Old Iggy kaže...

 

Ovo s transakcijama među bankama - to je do NKS-a, ne banke. Već je trebao proraditi NKSinst po uzoru na SCTinst, ali ne znam je li.

 Davnih dana.

I vidim da se tu spominju neki tečaji i sl., a zaboravljaju da nema više kuna za 6 mjeseci 

14 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
NKSInst radi, ali nisu sve banke u njemu. Trenuto za banke za koje radi su ZABA, PBZ, HPB i mislim Addico od ovih većih. RBA i ERSTE još nisu u tome.
Do 100k kuna u roku 10ak sekundi sjeda između računa.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Old Iggy kaže...

Koja je to banka?

Kakve pare za ispis transakcija? Što to ne možeš sam?

Kakvi obrasci?!?

Daj mijenjaj banku...

 

Ovo s transakcijama među bankama - to je do NKS-a, ne banke. Već je trebao proraditi NKSinst po uzoru na SCTinst, ali ne znam je li.

 

Jbt ja izvana uplatim par stotina tisuća kuna bez grča na licu, a platim 7,5 kn ukupan transfer...

Erste i RBA

 

U internet bankarstvu povijest transakcije ide do dvije godine unazad za sve preko toga se šalje zahtjev banci, a zatim se ispis plaća, mislim da je bilo 200kn sad je možda i više.

 

Obrasci u skladu sa zakonom o sprječavanju pranja novca. Sve banke moraju biti usklađene s tim zakonom, tako da nema veze koja je banka u RH u pitanju.

https://www.zakon.hr/z/117/Zakon-o-sprje%C4%8Davanju-pranja-novca-i-financiranju-terorizma

 

Pogledaj čl. 15, 16...

 

(1) Obveznik iz članka 9. ovoga Zakona je dužan, pod uvjetima određenima ovim Zakonom i na temelju njega donesenim podzakonskim aktima, obaviti dubinsku analizu stranke u sljedećim slučajevima:

pri svakoj povremenoj transakciji u vrijednosti od 105.000,00 kuna i većoj, bez obzira na to je li riječ o jednokratnoj transakciji ili o više transakcija koje su međusobno očigledno povezane i koje ukupno dosežu vrijednost od 105.000,00 kuna i veću

pri svakoj povremenoj transakciji koja predstavlja prijenos novčanih sredstava u vrijednosti većoj od 1000,00 eura u smislu Uredbe (EU) 2015/847

 

čl. 20

1) Obveznik iz članka 9. ovoga Zakona pri obavljanju dubinske analize stranke prikuplja sljedeće podatke:

2. za fizičku osobu kojoj je namijenjena transakcija: ime i prezime, prebivalište te podatak o identifikacijskome broju fizičke osobe ako mu je taj podatak dostupan

12. o izvoru sredstava koja jesu ili će biti predmet transakcije

 

itd...

 

Druga stvar je što očito sve banke ne poštuju zakon pa kad se to otkrije dobiju i prigodnu kaznu:

https://www.poslovni.hr/hrvatska/popust-na-kaznu-za-pranje-novca-zaba-ce-platiti-22-milijuna-kuna-4257708

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/zaba-kaznjena-s-33-milijuna-kuna-zbog-cijelog-niza-propusta-u-sprjecavanju-pranja-novca-15001165

 

Vezano za transakcije između banaka, stvarno nije moj problem do čega je, znam samo da moram paziti da mi uplate idu do 14h odnosno 15h (fizička osoba) kako bi to kroz par sati sjelo na drugi račun.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice