Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućiti "Z

poruka: 144
|
čitano: 31.383
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućiti "Z".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
E i to da je zaposlila dečka na račun poreznih obveznika je laž. Ishodila mu je službenu mail adresu da može pregledavati njezin službeni raspored, što se uobičajeno radi za partnere kongresnika. Nikakva plaća se za to ne dobija.

Ukratko hrpa laži da se ocrni osoba, kad se već ne raspolaže argumentima.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućiti "Z

 

"As news of her boyfriend's email was shared online Jason Chaffetz, former chairman of the House Oversight Committee, told Fox: 'It's totally naive and inappropriate – you wouldn't allow it in most companies, let alone the House of Representatives. There should be real consequences. 'When I was in the House, my scheduler would forward my wife my schedule once a week. But you're not allowed unfettered access. And he isn't even her spouse. It should be referred to the ethics committee for further investigation.' "

 

izvor:

AOC comes under fire for giving her web developer boyfriend a congressional email account 'so he can see her calendar'

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit

Dakle priznaješ da si lagao o tome da ga je zaposlila i sada guraš neku novu glupost koja opet nema nikakve veze s temom?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit

Zanima me gdje radis?

 

Postoje tri opcije.

 

- Nikad u zivotu nisi cuo za mail permissione, pa si neinformiran ali svejedno glupavo lajes

- Placen si kao i novinari koje citiras da siris dezinformacije, pa si ljudski olos

- Iznimno si neinteligentna i zadrta osoba koja arogantno i blatantno glupo napada druge o necemu o cemu nema pojma.

 

Zamisli i fakulteti koji kostaju 50 000$ godisnje kako bi dobio pristup resursima, vec spomenutim GAppsima i slicnim planerima daju dopustenje da se vanjiskim suradnicima omoguci pristup odrednjenim sadrzajima.

 

A dzabe! Zamisli koja cudesa svijeta!

 

Lupetas o njoj kao da je sa 9 (dosad) savjetnka i dva sina i kcerkom pocinila veleizdaju da bi postala predsjednica...

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Visak kaže...

Dakle priznaješ da si lagao o tome da ga je zaposlila i sada guraš neku novu glupost koja opet nema nikakve veze s temom?

 Opet nemaš pojma i vrijeđaš. Što će nekom službena adresa američkog kongresa da bi pregledavao Google kalendar ove lažljivice? Pogotovo kada taj kalendar niti nije u službenoj uporabi tog kongresa. I nigdje se na službenim stranicama nije naveden kao njen dečko ili suprug već kao staff. Zbroji malo 2 i 2 pa zaključi neke stvari.

 

wyks kaže...

Zanima me gdje radis?

 

...

 

 Zini da ti kažem. Logika na nivou čimpanze.

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Jura iz druge galaksije kaže...
Visak kaže...

Dakle priznaješ da si lagao o tome da ga je zaposlila i sada guraš neku novu glupost koja opet nema nikakve veze s temom?

 Opet nemaš pojma i vrijeđaš. Što će nekom službena adresa američkog kongresa da bi pregledavao Google kalendar ove lažljivice? Pogotovo kada taj kalendar niti nije u službenoj uporabi tog kongresa. I nigdje se na službenim stranicama nije naveden kao njen dečko ili suprug već kao staff. Zbroji malo 2 i 2 pa zaključi neke stvari.

 

wyks kaže...

Zanima me gdje radis?

 

...

 Zini da ti kažem. Logika na nivou čimpanze.

 S tvojeg linka:

Her chief of staff Saikat Chakrabarti also argued the move was normal for a spouse or partner. 

He wrote: 'He's not paid. We have no volunteers in the office. He's not doing any government work. He can see her calendar just like spouses/partners/family members in other congressional office.

'Spouses and partners normally get http://mail.house.gov e-mail addresses for the purpose of getting calendar access.'

And spokesperson for the Office of the Chief Administrative Officer, David O'Boyle, told Fox News: 'From time to time, at the request of members, spouses and partners are provided House email accounts for the purposes of viewing the member's calendar.'   

 

 

Ti si prvi uveo pojam lažljivice, i to neopravdano, a smeta te kad se to tebi opravdano kaže (da ne pričamo o čimpanzi). Zanimljivo, reklo bi se da nemaš iste standarde za sebe i druge.

 

Naveo si tri tvrdnje od kojih su dvije laž (da nije iz Bronxa i da je zaposlila dečka na račun poreznih obveznika), a treća je poluistina (jest bila protiv Amazona, ali jedna od više njih, nije ih ona osobno otjerala).

A sve tri i da su istinite nemaju nikakve veze s temom.

 

I još si stavljao nekakve karikature. Očito ne znaš razgovarati argumentirano o nekom problemu, nego napadaš osobu sa bilo čime da bi ju diskreditirao. Ovo što si napravio je isto ono što takvi kao ti rade 25 godina optužujući svakoga s kim se ne slažu da je jugoslaven i komunjara. Evo Krstičević nakon debakla s avionima, za koji je nesumnjivo sam kriv, priča kako ga prozivaju oni kojima smeta jaka hrvatska vojska. WTF, pa upravo on ju je oslabio, ali to prestaje biti bitno ako on diskreditira svoje kritičare, makar i potpuno lažnim tvrdnjama.

 

Tvoja tvrdnja da ona laže je kao kad Trump proziva CNN da su fake news. Rugala se sova sjenici.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Visak kaže...

Her chief of staff Saikat Chakrabarti also argued the move was normal for a spouse or partner.

Naveo si tri tvrdnje od kojih su dvije laž (da nije iz Bronxa i da je zaposlila dečka na račun poreznih obveznika), a treća je poluistina (jest bila protiv Amazona, ali jedna od više njih, nije ih ona osobno otjerala).

...

 Pa jel si pročitao što si napisao. Ta je individua na listi osoblja (staff), imaš na netu i izlistanje gdje je to vidljivo. Čak se tako i predstavlja. Nego de mi odgovori jeli treba kongresni email da bi pregledavao Google kalendar?

 

Daj mi citat gdje sam napisao da ona nije iz Bronxa? Ali to ne znači da je dijelila dobro i zlo sa tamošnjom sirotinjom. Zašto ne napišeš da je pohađala školu u Queensu za dobrostojeće pripadnike srednje klase. Kao i sve kasnije školovanje na prestižnim, privatnim, učilištima.  Ništa ona nema sa Bronxom više od rođenja. Zašto bi bila poluistina da je otjerala Amazon? Koje ti je to opravdanje da nije jedina? Valjda je lopov i onaj tko krade i onaj koji drži lojtre! Zaista jedinstveno logističko poimanje. Čimpanza je upravo na tom nivou logike.

 

Ovo daljnje lupetanje u tvom postu nije vrijedno komentiranja. Patetika original.

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2019 11:09 (Jura iz druge galaksije).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Staff nije isto što i employee. Imaš neki dokaz da je plaćen?

Nego, ako si toliko osjetljiv na zapošljavanje, što kažeš na trumpovu kćer i zeta? Zeta koji nema pojma o vanjskoj politici i kojem su tajne službe odbile zahtjev za pristup povjerljivim informacijama, ali ih je na intervenciju 'odozgo' ipak dobio. Tu pričamo o nacionalnoj sigurnosti. Što je s Ivankinim privatnim mailovima? Hillary su razapeli iz istog razloga, a za Ivanku nikom ništa.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Da treba mail domena da bi se pregledavao Google Kalendar.

Ali to je samo domena, administrator odredjuje sto se moze i ne moze sa tom domenom.

Imam ih jedno 7 iz bivših firmi s kojima sam radio kako bih imao uvid u planove.

A sad besplatna edukacija za čimpanze koje nisu čule za mail permissions:

Na postojeću mail adresu tipa jura6969@chimpanza.hr moze se sleotejpom naljepiti mail domena jura6969@gorila.hr kako bi imao pristup gorilinom kalendaru koristenja pojilišta!

Pazi sad, tvoja @chimpanza.hr adresa nije izbrisana, niti je tvoj mail zbilja @gorila.hr!

A ne moraju te ni gorile plaćati!

Čudesa svijeta, ono pravo!
You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Visak kaže...
Cijela priča se svodi na pitanje jesu li znanstvenici u pravu u vezi globalnog zatopljenja i katastrofalnih posljedica koje nas očekuju ili nisu. Ako jesu onda treba sve lijene budale natjerati da promijene ponašnje i tu se ne mogu birati sredstva, jer je u pitanju opstanak. Ako nisu, onda možemo dalje u revijalnom tonu.

Dakle pitanje nije političko, nego vjerujemo li znanosti i znanstvenicima ili ne. S time da znanstvenici imaju i neke argumente zašto tako misle.

Ako se pozivaš na znanost i znanstvenu metodu trebao bi biti na ptvoj crti bojišnice za smanjenje CO2. Inače, nemoguće je proizvesti motor s unutarnjim izgaranjem koji ne ispušta CO2, pa mi nije jasno o čemu pričaš kad govoriš da se na tome radi. Možda Mišak, Pavuna i Paar to rade.

 

A tko će odlučiti što je istina? Ti? Adolf Hitler? Occasional-Cortex? Darth Wader? Žalim, ne ide tako. Osobito kad govorimo o klimi, "znanstvenici" su se pretvorili u političke aktiviste, a "znanost" u medijski cirkus u kojemu se "vjeruje" najvećem klaunu koji dobije najjači pljesak publike. Znanost tako ne može funkcionirati, jer poništava samu sebe. U znanosti ne mogu postojati dogme ni nedodirljive svete istine, jer je to onda religija, kult, iracionalnost.

Spomenuo si Papu i Galilea i zapravo skočio sam sebi u usta. U to vrijeme "opći znanstveni konsenzus" i "settled science" bio je geocentrični sustav (Zemlja oko koje se okreće sve ostalo) kojeg je Galileo odbijao, jer su mu njegova promatranja i otkrića sugerirala drugačije. Danas stanje jest slično, ali ti ne shvaćaš da si na dogmatskoj strani: Papa Franjo na sva usta upozorava na "klimatske promjene" i javno podržava "znanstvenike" koji tvrde da im je osnovni uzrok čovjek. "Galileo" su u ovom slučaju niz neposlušnih klimatoloških skeptika čija zapažanja i otkrića ne odgovaraju alarmističkoj CO2 dogmi, a koje se na sve načine pokušava omalovažiti, diskreditirati i ušutkati. To nema nikakve sveze sa znanošću i znanstvenom metodom, jer znanost se činjenica ne boji, kakve god bile. To je čista politika.  

Što se tiče učinkovitijeg motora s unutarnjim izgaranjem, na njemu radi cijeli niz proizvođača automobila, Nissan, Mazda, Volkswagen... Ako se malo potrudiš, možda će ti tražilica Sv. Goolag dopustiti da o tome nešto pročitaš, ali požuri. Što dalje, sve je teže pronaći informacije koje se drugu Papi ne sviđaju.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Visak kaže...
Staff nije isto što i employee. Imaš neki dokaz da je plaćen?

Nego, ako si toliko osjetljiv na zapošljavanje, što kažeš na trumpovu kćer i zeta? Zeta koji nema pojma o vanjskoj politici i kojem su tajne službe odbile zahtjev za pristup povjerljivim informacijama, ali ih je na intervenciju 'odozgo' ipak dobio. Tu pričamo o nacionalnoj sigurnosti. Što je s Ivankinim privatnim mailovima? Hillary su razapeli iz istog razloga, a za Ivanku nikom ništa.

 Staff je još manje isto što spouse ili partner. Slažeš se? Nego daj mi navedi gdje sam napisao da ova lažljiva osoba nije iz Bronxa? A što tvrdiš u prijašnjem postu. Ova spodoba je započela svoj politički život sa lažima, a neslavno će završiti. Jer što se grbavo rodi, vremenom se ne ispravi. Na talambase su objavili NGD, naslikavali se iza nje, a sada se kod najave glasovanja svi distanciraju. Zar ti to ni malo nije simptomatično?

 

wyks kaže...
Da treba mail domena da bi se pregledavao Google Kalendar.
...

 Ajde, i to baš mail domena Kongesa SADa? Samo ta domena treba da bi se pregledao Google kalendar, a koji, btw, nije u službenoj uporabi tog kongresa. Ovdje prodaješ neku spiku, a propo si ko stari kauč. A preostali dio tvog komentara su tako duboke spoznaje koje treba proučavati na svim psihijatrijskim klinikama i institutima.

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
14 godina
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Jura iz druge galaksije kaže...
...

 Pa jel si pročitao što si napisao. Ta je individua na listi osoblja (staff), imaš na netu i izlistanje gdje je to vidljivo. Čak se tako i predstavlja. Nego de mi odgovori jeli treba kongresni email da bi pregledavao Google kalendar?

 

Daj mi citat gdje sam napisao da ona nije iz Bronxa? Ali to ne znači da je dijelila dobro i zlo sa tamošnjom sirotinjom. Zašto ne napišeš da je pohađala školu u Queensu za dobrostojeće pripadnike srednje klase. Kao i sve kasnije školovanje na prestižnim, privatnim, učilištima.  Ništa ona nema sa Bronxom više od rođenja. Zašto bi bila poluistina da je otjerala Amazon? Koje ti je to opravdanje da nije jedina? Valjda je lopov i onaj tko krade i onaj koji drži lojtre! Zaista jedinstveno logističko poimanje. Čimpanza je upravo na tom nivou logike.

 

Ovo daljnje lupetanje u tvom postu nije vrijedno komentiranja. Patetika original.

 

Isao sam pogledati jel me bas zanimalo o cemu se radi. Znaci ti ili si naivan ili sto ?

Znaci radi se o praksi koji valjda svi koriste, ali je sada to napuhano na x100 level

-----------
Asked about the arrangement, David O'Boyle, the spokesperson for the Office of the Chief Administrative Officer, told Fox News: "From time to time, at the request of members, spouses and partners are provided House email accounts for the purposes of viewing the member’s calendar."
----------

Staff = je vjerovatno samo definicija user-a od strane IT administratora, jer glupo je da napravis "Boyfriend" ili "Girlfriend" - to ne znaci da ako ti pise STAFF da automatski imas placu i gluposti, stvari uopce nisu povezane na taj nacin.

Osobno mislim da sve politicare treba za apsolutno sve zive stvari ganjati svaki dan, medjutim od kada je Trump na vlasti, taj kriterij je uzasno pao. Sve sto je Trump do sada rekao i napravio, nije u konkurenciji niti sa Putinom. 

Zamisli da umjesto Trump-a je Hillary i da ona ide okolo i govori stvari koje Trump govori ili da je imala prste u svemu i svacemu, pa svi bi rekli da je izdaja jos davno. 

Znaci, da, samo i dalje napadaju ovu zensku, podrzavam (nisam sarkastican) ali onda ISTI kriterij koristi i za sve druge politicare OK?

Ako neces biti dosljedan, onda ces biti licemjerno smece sa nula kredita.

Procitaj sa FOXNEWS: https://www.foxnews.com/politics/alexandria-ocasio-cortez-faces-questions-after-her-boyfriend-gets-congressional-email-account

 


16 godina
neaktivan
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Nemon kaže...
...


 


 Tvoja miljenica prognozira još 12 godina života na Zemlji. Pripremaj se za Sudnji dan umjesto što vrijeme trošiš uzalud.

 

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
14 godina
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Judg3 Dr3dd kaže...

A tko će odlučiti što je istina? Ti? Adolf Hitler? Occasional-Cortex? Darth Wader? Žalim, ne ide tako. Osobito kad govorimo o klimi, "znanstvenici" su se pretvorili u političke aktiviste, a "znanost" u medijski cirkus u kojemu se "vjeruje" najvećem klaunu koji dobije najjači pljesak publike. Znanost tako ne može funkcionirati, jer poništava samu sebe. U znanosti ne mogu postojati dogme ni nedodirljive svete istine, jer je to onda religija, kult, iracionalnost.

Spomenuo si Papu i Galilea i zapravo skočio sam sebi u usta. U to vrijeme "opći znanstveni konsenzus" i "settled science" bio je geocentrični sustav (Zemlja oko koje se okreće sve ostalo) kojeg je Galileo odbijao, jer su mu njegova promatranja i otkrića sugerirala drugačije. Danas stanje jest slično, ali ti ne shvaćaš da si na dogmatskoj strani: Papa Franjo na sva usta upozorava na "klimatske promjene" i javno podržava "znanstvenike" koji tvrde da im je osnovni uzrok čovjek. "Galileo" su u ovom slučaju niz neposlušnih klimatoloških skeptika čija zapažanja i otkrića ne odgovaraju alarmističkoj CO2 dogmi, a koje se na sve načine pokušava omalovažiti, diskreditirati i ušutkati. To nema nikakve sveze sa znanošću i znanstvenom metodom, jer znanost se činjenica ne boji, kakve god bile. To je čista politika.  

Što se tiče učinkovitijeg motora s unutarnjim izgaranjem, na njemu radi cijeli niz proizvođača automobila, Nissan, Mazda, Volkswagen... Ako se malo potrudiš, možda će ti tražilica Sv. Goolag dopustiti da o tome nešto pročitaš, ali požuri. Što dalje, sve je teže pronaći informacije koje se drugu Papi ne sviđaju.

 

 
Istinu ce odluciti znanstveni eksperiment i mjerenja. Napravi doma 2 x zimski vrt, napuni jednog ga sa CO2 and drugi ostavi na obicnom zraku kojeg disemo - i ako ti se temperatura u CO2 zimskom vrtu poveca / smanji / ostane ista kroz zadano definirano vrijeme , onda ces moci dokazati ZA ili protiv, tj moci ces znanstveno potvrditi da li je CO2 dogma i sranje ili je istina.

Komparacija znanosti od prije 500 godina i danas nije dobar jer znanstvene metode koje danas imamo nisu postojale prije. Drustveno / socijalna slika ljudi je bila jako nazadna gdje se ljudi nisu mogli dogovoriti oko samih osnova metoda.

Galileo nije na tvojoj strani, Galileo nije tvoj prijatelj. Galileo je bio znanstvenik - kuzis?

Znaci, nije dovoljno napisati "Galileo" su u ovom slučaju niz neposlušnih klimatoloških skeptika čija zapažanja i otkrića ne odgovaraju alarmističkoj CO2 dogmi" i da je to FACT i cinjenica, to ne funkcionira tako.

Kako bi ti objasnio osobi koja vjeruje da je zemlja ravna - da je okruga? Ja sam pitao par ljudi doslovno "Koji bi ti dokaz prihvatio / vrstu dokaza da promijenis svoje misljenje?" - i odgovor je bio "Nikakav! Ja znam sto je istina"

Ti si isto kao ta osoba kaj vjeruje da je zemlja ravna (ili bilo koja druga glupe teorija) i nemoguce je voditi razgovor sa tobom, jer ti imas OSJECAJ da je to krivo kao i ostali "skeptici" - a nemaju nikakve dokaze, nego samo gomilu gluposti.

Ja sam spreman promijeniti svoje misljenje o gravitaciji, elektricitetu, jakoj i slaboj nuklearnoj sili, ako za to ima dokaza ili neki novi pokazatelji da nesto sto sada mislimo je krivo i sve ostalo sto ide sa time. Spreman sam cak i prihvatiti da je zemlja ravna ako ima dokaza za to. Ljudi kao ti nisu, ti imas svoju briju i nisi spreman za taj korak.

Moje pitanje za tebe "Koji dokaz je tebi dovoljan da prihvatis cinjenicu da CO2 je jedan od uzroka zagrijavanje zemlje?" - Kakvu vrstu dokaza trebas? I da li si spreman SAM pruziti DOKAZE i CINJENICE da CO2 nije jedan od uzroka trenutne situacije?

Evo ti pocetni linkovi sa NASA stranice pa kreni od toga (Naravno mozes kao i FLATH eart people - reci da je to sve laz i da nisu dokazi).

https://climate.nasa.gov/vital-signs/carbon-dioxide/
https://climate.nasa.gov/vital-signs/global-temperature/
https://climate.nasa.gov/evidence/

8 godina
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Judg3 Dr3dd:

Kaj se tiče osporavanja globalnog zatopljenja, upravo si zamijenio teze. Upravo su protivnici koji se sastoje uglavnom od neklimatologa i povezanih zanimanja koristili špijuniranje i gestapovske metode kako bi diskreditirali istaknute pojedince iz tabora službene znanosti. Ako misliš da je globalno zatopljenje prevara, slobodan si iznijeti uvjerljiviju teoriju. Tako se to tadi u znanosti.
Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Jura iz druge galaksije kaže...
Nemon kaže...
...



 Tvoja miljenica prognozira još 12 godina života na Zemlji. Pripremaj se za Sudnji dan umjesto što vrijeme trošiš uzalud.

 

 
Vec sam ti napisao doslovno par puta da nemam pojma nista o toj zenski. Tj dok sam citao tvoja sranja do sada, naucio sam x100 vise o njoj nego sto sam to znao prije par dana.

Ja pojma nemam niti kakve politicke stavove ta zenska ima - doslovno nemam pojma. Jel kuzis ti Hrvatski ili kaj?

Svaki put kada ti napisem neke argumente, ti ih ignoriras i nadjes neki glupi link, tj preskocis temu.


16 godina
neaktivan
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Nemon kaže...

 
Vec sam ti napisao doslovno par puta da nemam pojma nista o toj zenski. Tj dok sam citao tvoja sranja do sada, naucio sam x100 vise o njoj nego sto sam to znao prije par dana.

Ja pojma nemam niti kakve politicke stavove ta zenska ima - doslovno nemam pojma. Jel kuzis ti Hrvatski ili kaj?

Svaki put kada ti napisem neke argumente, ti ih ignoriras i nadjes neki glupi link, tj preskocis temu.


 Hrvatski se piše malim slovom. Morati ćeš pojačati učenje.

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
14 godina
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Jura iz druge galaksije kaže...

 

 Hrvatski se piše malim slovom. Morati ćeš pojačati učenje.

 
Znaci ipak kuzis! Odlicno, sada se mozes fokusirati na sve stvari koje si odlucio ignorirati!

15 godina
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Feudalac kaže...
Judg3 Dr3dd:

Kaj se tiče osporavanja globalnog zatopljenja, upravo si zamijenio teze. Upravo su protivnici koji se sastoje uglavnom od neklimatologa i povezanih zanimanja koristili špijuniranje i gestapovske metode kako bi diskreditirali istaknute pojedince iz tabora službene znanosti. Ako misliš da je globalno zatopljenje prevara, slobodan si iznijeti uvjerljiviju teoriju. Tako se to tadi u znanosti.

 

Vjerojatno ne pratiš, pa ne znaš. Jesu li danas klimatološki alarmisti u većini (barem objavljenih radova na temu)? Jesu. Smatraju li oni svoje teze neupitno dokazanim i neosporivim ("general scientific consensus", "settled science")? Smatraju. Je li Papa javno na njihovoj strani? Jest. Tretiraju li se svi koji se usude objaviti bilo što suprotno (npr. alarmistička predviđanja su pretjerana, jer se temelje na računalnim modelima, a ne na stvarnim mjerenjima; stvarna mjerenja pokazuju 4 do 5 puta manji godišnji porast temperature, čak unutar statističke pogrješke; povišenje količine CO2 u atmosferi ne prati i predviđeno povišenje temperature; alarmistička predviđanja dosad se notorno nijednom nisu obistinila itd.) kao nevjernici i heretici koje valja spaliti na lomači? Tretiraju.

I ne samo oni osobno, nego čak i svaki znanstveni i ini časopis, svako sveučilište i medij koji se usude objaviti drugačije mišljenje, odmah postanu metom bijesnih, zapjenjenih, histeričnih napada alarmista. Dignu se Farcebook/Twatter horde s bakljama i vilama koje traže da se heretički rad odmah obriše i ukloni, da se nevjernik izbaci s posla, da mu se oduzme akademska titula, da ga se diskreditira i uništi osobno i profesionalno, da se njegov univerzitet i časopis u kojem je rad objavio bojkotiraju, da ih se ukloni s Interneta, da im se zabrani pristup društvenim mrežama i slično. Što su još krajem 2017. neki alarmisti potiho priznali da im se modeli i predviđanja ne slažu s izmjerenim vrijednostima, što je otkriven cijeli niz propusta i pogrješaka u njihovim radovima, pa su se neki čak i javno ispričavali, nema nikakvog utjecaja. Nikakvog. Rulja i dalje traži glave nevjernika, jer to su "climate deniers" (perfidna propagandna usporedba s "holocaust deniers", osporavateljima genocida nad Židovima u II. svj. ratu), čitaj fašisti, a drugarica Occasional-Cortex je rekla da imamo još 12 godina do smaka svijeta, pa to ti je.

Dakle, kako vidiš, nema "zamjene teza". Analogija je besprijekorna, a cijeli taj iracionalni SJW cirkus nema nikakve sveze sa znanošću.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Nemam sad vremena odgovarati na prethodne postove, ali ovom slikom s urinom si pokazao kako vi funkcionirate, tj. kako namjerno širite dezinformacije. To je već patologija.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Judg3 Dr3dd kaže...
Feudalac kaže...
Judg3 Dr3dd:

Kaj se tiče osporavanja globalnog zatopljenja, upravo si zamijenio teze. Upravo su protivnici koji se sastoje uglavnom od neklimatologa i povezanih zanimanja koristili špijuniranje i gestapovske metode kako bi diskreditirali istaknute pojedince iz tabora službene znanosti. Ako misliš da je globalno zatopljenje prevara, slobodan si iznijeti uvjerljiviju teoriju. Tako se to tadi u znanosti.

 

Vjerojatno ne pratiš, pa ne znaš. Jesu li danas klimatološki alarmisti u većini (barem objavljenih radova na temu)? Jesu. Smatraju li oni svoje teze neupitno dokazanim i neosporivim ("general scientific consensus", "settled science")? Smatraju. Je li Papa javno na njihovoj strani? Jest. Tretiraju li se svi koji se usude objaviti bilo što suprotno (npr. alarmistička predviđanja su pretjerana, jer se temelje na računalnim modelima, a ne na stvarnim mjerenjima; stvarna mjerenja pokazuju 4 do 5 puta manji godišnji porast temperature, čak unutar statističke pogrješke; povišenje količine CO2 u atmosferi ne prati i predviđeno povišenje temperature; alarmistička predviđanja dosad se notorno nijednom nisu obistinila itd.) kao nevjernici i heretici koje valja spaliti na lomači? Tretiraju.

 

 Nisi odgovorio na boldano i objasnio kako to da "skeptici" ne uspijevaju napraviti bolje modele. Glavni domet im je uzeti pare od indsutrije fosilnih goriva i objavljivati članke u konzervativnim medijima. Situacija koju ti opisuješ je ista ona koja se događa kad Štef seljober, narodni iscjelitelj sa završenom osnovnom školom, objavi da liječi rak, 100% uspješno. Normalno da ga se razapne. Žao mi je ako ti to vrijeđa tvoje nježne osjećaje.

Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Judg3 Dr3dd kaže...
 (npr. alarmistička predviđanja su pretjerana, jer se temelje na računalnim modelima, a ne na stvarnim mjerenjima; stvarna mjerenja pokazuju 4 do 5 puta manji godišnji porast temperature, čak unutar statističke pogrješke; povišenje količine CO2 u atmosferi ne prati i predviđeno povišenje temperature; alarmistička predviđanja dosad se notorno nijednom nisu obistinila itd.) 

 

 
Daj research paper koji to pokazuje da mjerenja pokazuju 4 do 5 puta manji godisnji porast.

Isto tako stalno pricas o RACUNALNIM modelima ali ignoriras facts.

Ovdje su ti linkovi koji se ne BAVE predvidanjem buducnosti nego pokazuju podatke koje su vec bili, tj nema nista FAKE u njima ili "sumnjivo".

https://climate.nasa.gov/vital-signs/sea-level/ - more raste
https://climate.nasa.gov/vital-signs/global-temperature/ - temperatura raste
https://climate.nasa.gov/vital-signs/carbon-dioxide/ - CO2 raste

Znaci, svi gornji linkovi nisu MODELI - nego su izmjereni podaci.

Stalno se pozivas na znanost i dokaze etc, ali stalno pises jedno te isto (I please prestani stalno govoriti da Papa na ovoj ili onoj strani)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Danas je urin, jučer je milijun migranata silovatelja prešlo granicu, prekjučer je Obama bio rođen u Africi, prekprekjučer je Hillrary mučila djecu u podrumu pizzerije...

Oni stalno nabacuju govna, pa što se uhvati. Pojedinačno se te laži ne čine strašne, ali kad ih se plasira gomila ljudi više ne znaju što je istina, pa vjeruju u svašta. Kad je istina protiv tebe najbolje je zamutiti baru da se više ne može razaznati što je istina.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2019 12:07 (Visak).
 
9 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Znači ako nisi doktor ili profesor automatski si silovatelj, a među doktorima i profesorima nema silovatelja? Po tebi to ispada kao profesija.

Btw, jesi li ti doktor, inžinjer ili profesor? Jer ako nisi...
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućiti "Z

Što o djelovanju fejkače piše jedan od glavnih Obaminih ekonomskih savjetnika

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućiti "Z

OK, a sad "real life facts from USA"...

 

benzin im SMRDI, takvo je moj stari tankal u "fičeka" krajem 70-ih...

 

na highway-ima sve puno pregaženih rakuna, oposuma, ali i guštera i pasanaca...

 

pitam kolege, ne bi li pasanci trebali biti dosta južnije, i vele unazad 20 godina si pasanca mogao vidjeti u sj. Teksasu, nekih 600+ km južnije...

 

dakle ne govorim o jednom pasancu nego 2-3 na svaku milju autoceste (nisu im ograđene)

 

jest da im je sad najpopularniji auto (onaj koji sam sigurno najčešće vidio) Kia Soul, ali i dalje su većina modela "truckovi" u kojima se vozi 1 ili 2...

 

pitam kolegu koliko mu troši ?  veli: kad pazim, 12, kad vučem prikolicu - 8, kad sam na terenu i ukopča 4x4 - 4 - milje po galonu, dijelite 235 s tim brojkama da dobijete potrošnju /na 100 km..

 

diesela skoro nigdje ne možeš kupiti, samo drugi kolega ima Dodgea dizelaša i veli da se preporodio ima 30% manje troškove goriva - a dizel je skuplji od benzina. usput on je jedini koji koristi taj truck jer stalo uređuje kuće koje renta...

 

dakle, ako AOC, koju ne znam niti me zanima, veli kao političarka, da se neke (ma mnoge) stvari trebaju mijenjati i u SADu, onda mi je ona logičnija nego klauni koji izmišljaju njoj svakakve gluposti i vele: "business as usual"...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Feudalac kaže...

 Nisi odgovorio na boldano i objasnio kako to da "skeptici" ne uspijevaju napraviti bolje modele. Glavni domet im je uzeti pare od indsutrije fosilnih goriva i objavljivati članke u konzervativnim medijima. Situacija koju ti opisuješ je ista ona koja se događa kad Štef seljober, narodni iscjelitelj sa završenom osnovnom školom, objavi da liječi rak, 100% uspješno. Normalno da ga se razapne. Žao mi je ako ti to vrijeđa tvoje nježne osjećaje.

 

Nažalost, čini se da je Jura u pravu. Ti i ostali očito nemate pojma o čemu govorim. Ne pratite što se događa, ili čitate samo "pravovjerne" izvore, jer vas je strah potražiti bilo što drugo. Bojite se da bi klimave i prenapuhane ljevičarske alarmističke teze nekakav "Štef seljober" mogao srušiti kao kule od karata, a to vam je nepodnošljivo - ideološka indoktrinacija je često ireverzibilna. Zato, jednako kao i Occasional-Cortex, neznanje pokušavate nadoknaditi nadmenim primitivizmom.

Prigodan video:

"Why You Can't Argue with a Leftist"
https://www.prageru.com/video/why-you-cant-argue-with-a-leftist/

 

Edit: poveznica.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2019 13:26 (Judg3 Dr3dd).
8 godina
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Judg3 Dr3dd kaže...

 

Nažalost, čini se da je Jura u pravu. Ti i ostali očito nemate pojma o čemu govorim. Ne pratite što se događa, ili čitate samo "pravovjerne" izvore, jer vas je strah potražiti bilo što drugo. Bojite se da bi klimave i prenapuhane ljevičarske alarmističke teze nekakav "Štef seljober" mogao srušiti kao kule od karata, a to vam je nepodnošljivo - ideološka indoktrinacija je često ireverzibilna. Zato, jednako kao i Occasional-Cortex, neznanje pokušavate nadoknaditi nadmenim primitivizmom.

Prigodan video:

"Why You Can't Argue with a Leftist"
https://www.prageru.com/video/why-you-cant-argue-with-a-leftist/

 

Edit: poveznica.

Zanimljivo. Impliciraš znanje, ali ga nigdje ne pokazuješ. Nadmeno. Optužuješ za ideologiziranje teme i umjesto linka na koherentni znanstveni model koji daje bolje objašnjenje upućuješ nas na video o ljevičarima, efektivno zamjenjuješ teze. Evo, čekam da me (razu)uvjeriš, u biti čekam da izneseš jedan jedini dokaz. Samo pazi, konsenzus se bavi cijelim planetom i duljim vremenskim razdobljem pa će ti i dokazi trebati biti malo bolji od "uz ovakav snijeg u "umetni zavičaj" tko još...

Ja rekoh
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Znači silovatelj.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pet tehnologija koje bi trebale SAD-u omogućit
Judg3 Dr3dd kaže...

Nažalost, čini se da je Jura u pravu. Ti i ostali očito nemate pojma o čemu govorim. Ne pratite što se događa, ili čitate samo "pravovjerne" izvore, jer vas je strah potražiti bilo što drugo. Bojite se da bi klimave i prenapuhane ljevičarske alarmističke teze nekakav "Štef seljober" mogao srušiti kao kule od karata, a to vam je nepodnošljivo - ideološka indoktrinacija je često ireverzibilna. Zato, jednako kao i Occasional-Cortex, neznanje pokušavate nadoknaditi nadmenim primitivizmom.

Prigodan video:

"Why You Can't Argue with a Leftist"
https://www.prageru.com/video/why-you-cant-argue-with-a-leftist/

 

Edit: poveznica.

 
Kakve veze ima lijevo / desno sa argumentima? Ja znam glupane koji su lijevo i desno politicki orijentirani. Kada netko prica gluposti onda su to gluposti, nije uopce bitno politicko stajaliste. 

Da li zelis reci da svi koji su desno orijentirani da sve sto oni kazu / misle / zele / zahtjevaju da je apsolutno tocno / istina i da uvijek mora biti tako? (Isto vrijedi i za lijeve).

I kakve veze imaju elektricni brzi vlakovi sa time ako je netko lijevo ili desno ?


Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice