Pet najbržih aviona iz samogradnje za entuzijaste

poruka: 31
|
čitano: 7.634
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pet najbržih aviona iz samogradnje za entuzijaste".
16 godina
moderator
offline
Re: Pet najbržih aviona iz samogradnje za entuzija

Ali ja stvarno ne znam što je "nepravilno" u "prirodno aspiriran"? Dajte mi objasnite.

 

Da sam vam primjere da se koristi. Ne mogu vam poslati na forum knjigu ili Auto klub ili Nautiku gdje se također koristi.

 

Što je "nepravilno"?

 

U engleskom se također koriste i "naturally aspirated" i "normally aspirated" i ne postoji "pravilan" od ta dva oblika. (Ali se ne koristi "atmospheric" za TAJ tip motora. Zašto? Zato jer se tako zove Newcomenov tip stroja, stariji od bilo kojeg motora s unutrašnjim izgaranjem).

 

A jezik nije "pučki preskriptivizam". Veze nemaš o čemu govoriš. Jezik je bilo koji skup glasova ili slovnih oznaka tih glasova arbitrarno složenih u značenjske jedinice. Zašto lupetaš? Odakle ta potreba da se pretvarate da znate stvari s kojima ste niti površno upoznati?

I k tomu još lingviste, doktore znanosti, podučavaš posprdno šta bi ta "ekipca novih lingvista" smatrala "simpatičnim". Njima ništa nije ni simaptično, ni antipatično. Kupi knjigu, pročitaj, nauči nešto pa onda komentiraj. Imaš o svemu mišljenje - o svakoj temi, a ne barataš osnovama.

 

Molim vas, tko nije nije jezikoslovac neka zaobiđe s dijeljenjem jezičnih savjeta.

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2021 10:29 (Drago).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice