Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre otrovn

poruka: 58
|
čitano: 12.930
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre otrovn".
16 godina
odjavljen
offline
Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre otrovn

Uvijek me zaintrigiraju ti kitovi sa ekstremnim brzinama pa volim pogledati rezultate. I uvijek su takvi da zapravo postane ocito kako nemaju nikakvog smisla s obzirom na njihovu cijenu.

Freak Show Inc.
 
14 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Friday kaže...

Uvijek me zaintrigiraju ti kitovi sa ekstremnim brzinama pa volim pogledati rezultate. I uvijek su takvi da zapravo postane ocito kako nemaju nikakvog smisla s obzirom na njihovu cijenu.

 Da,  nema osobitog smisla osim ako se baš ne pališ na izvlačenje svakog grama performansi iz PC-ja ili ti je jednostavno zabavno čačkati po postavkama memorije. 

15 godina
offline
Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre otrovn

-loš promo članak.

-ocjena iznad nule, za ram koji nije radio na deklariranoj brzini, neovisno što bi možda na nekoj drugoj mbo radio, jer čemu služi recenzija-test? možda?

-kao btw, spoemnut i amd, pogrešno, tj brzina rama je važnija s manje keša, sad i amd ima velik-ogroman keš, skužili su.. tj rezutlat, više keša manje ovisnost o ramu tako da je baš sve pogrešno loše.

-što kad netko kupi taj ram i razočara se ili uopće ne radi? zašto reklamirati takvu robu? posao-novac? tad recenzija nema smisla.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
8 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot

Osobno imam DDR4 Patriot Viper Steel 32GB (4x8) 3200Mhz i nazalost moram potvrditi da sam jako nezadovoljan s doticnim ramom.. naime, ne radi XMP uopce, crasha kad se upali.. a i u rucnom podesavanju nije moguce postici da se stavi na 3200 kako je deklarirano nego da bi sve bilo u redu i da sve ne crasha treba staviti na 3000, nategnuto malo vise ali i tada zna crashat.. nazalost poletio sam na cijenu jer stvarno nije skupa memorija i zbog toga sam ubacio cak 32GB da bi tek kasnije skuzio zasto je cijena takva kakva je.. vise nikad necu kupovat povoljnu ram memoriju, pogotovo ne bez da detaljno pregledam s cim je kompatibilna..

nazalost, tesko razocaranje.. cak sam mislio kupiti i drugu memoriju te zamjeniti istu al jednostavno mi se ne isplati bacat pare kad vec imam 32gb.. jedva cekam izlazak ddr5 da promjenim cijeli komp jer iskreno samo se zelim rjesit te memorije koja ne ide ni na deklariranoj brzini kako je vec prije i spomenuto..

I`m not Jesus, but He`s my son..
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 11:08 (Skidy).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Skidy kaže...

Osobno imam DDR4 Patriot Viper Steel 32GB (4x8) 3200Mhz i nazalost moram potvrditi da sam jako nezadovoljan s doticnim ramom.. naime, ne radi XMP uopce, crasha kad se upali.. a i u rucnom podesavanju nije moguce postici da se stavi na 3200 kako je deklarirano nego da bi sve bilo u redu i da sve ne crasha treba staviti na 3000, nategnuto malo vise ali i tada zna crashat.. nazalost poletio sam na cijenu jer stvarno nije skupa memorija i zbog toga sam ubacio cak 32GB da bi tek kasnije skuzio zasto je cijena takva kakva je.. vise nikad necu kupovat povoljnu ram memoriju, pogotovo ne bez da detaljno pregledam s cim je kompatibilna..

nazalost, tesko razocaranje.. cak sam mislio kupiti i drugu memoriju te zamjeniti istu al jednostavno mi se ne isplati bacat pare kad vec imam 32gb.. jedva cekam izlazak ddr5 da promjenim cijeli komp jer iskreno samo se zelim rjesit te memorije koja ne ide ni na deklariranoj brzini kako je vec prije i spomenuto..

 

Vjerojatnost da bi ti na intelu radila bez greske je 110%

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ihush kaže...

...

-ocjena iznad nule, za ram koji nije radio na deklariranoj brzini, neovisno što bi možda na nekoj drugoj mbo radio, jer čemu služi recenzija-test? možda?

...

 Da, ovo je stvarno jako neobično pročitati:

 

"...Računalo se nije “budilo” ni na jednom od XMP profila.."

"...Probali smo ih povisiti ručno, no to nam nije pomoglo da memorija proradi na XMP profilu..."

 

i na kraju:

 

Ocjena: XMP performanse : 10

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Friday kaže...
Skidy kaže...

Osobno imam DDR4 Patriot Viper Steel 32GB (4x8) 3200Mhz i nazalost moram potvrditi da sam jako nezadovoljan s doticnim ramom.. naime, ne radi XMP uopce, crasha kad se upali.. a i u rucnom podesavanju nije moguce postici da se stavi na 3200 kako je deklarirano nego da bi sve bilo u redu i da sve ne crasha treba staviti na 3000, nategnuto malo vise ali i tada zna crashat.. nazalost poletio sam na cijenu jer stvarno nije skupa memorija i zbog toga sam ubacio cak 32GB da bi tek kasnije skuzio zasto je cijena takva kakva je.. vise nikad necu kupovat povoljnu ram memoriju, pogotovo ne bez da detaljno pregledam s cim je kompatibilna..

nazalost, tesko razocaranje.. cak sam mislio kupiti i drugu memoriju te zamjeniti istu al jednostavno mi se ne isplati bacat pare kad vec imam 32gb.. jedva cekam izlazak ddr5 da promjenim cijeli komp jer iskreno samo se zelim rjesit te memorije koja ne ide ni na deklariranoj brzini kako je vec prije i spomenuto..

 

Vjerojatnost da bi ti na intelu radila bez greske je 110%

 Jbg. kako sam i rekao, poletio sam na cijenu.. iduci put definitivno ne pokusavam nista novo, nego direkt na provjerene stvari.. sad da kupujem isao bi i na 3600 al eto.. bilo proslo.. ali zalosno je to sto ne radi ni na deklariranoj brzini, to je poanta svega..

I`m not Jesus, but He`s my son..
15 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
CyberDemonVZ kaže...
..

 

i na kraju:

 

Ocjena: XMP performanse : 10

 ne samo to, nego to mora biti nedovoljna-neprolazna ocjena, to je osnovno, ne 'možda' ili teoretska brzina ako možda-ponekad radi, nego što su testirali-dobili, tad je to recenzija a dobili su da nema ni paljenja, čak postavkama ispod deklariranih. .. tad je to konkretno loš text, recenzija, gore od plaćenog oglasa za kojeg tad odgovara trgovac-proizvođač.. tj teh.detalji su teh.detalji i ako su navedeni u specifikaciji tad moraju raditi, sve ostalo je kršenje zakona o zaštiti potrošača i prometu roba.. tj zavaravajuće oglašavanje itd.

-što s takvom robom kad netko želi reklamaciju-zamjenu-povrat? što će trgovina napraviti? prihvatiti ili odbiti reklamaciju? .. takva roba ne smije dobiti pozitivnu ocjenu, isključivo nula.

 

- sasvim nešto drugo je što je recimo brža od prosječnog jeftikanera.. ali i taj jeftikaner da se lažno reklamira pokupio bi kaznu inspektora, tj čak 'možda' od tisuću modula neki radi kao i ovaj.. možda su identični, kao i loto šansa da rade. .. to je zavaravanje kupca, to je loše + kažnjivo.

-čemu služi recenzija-test? pa recimo da radi na nazivnim brojkama, recimo da su probali OC pa to naveli.. to je tad ok, tj nije u specifikaciji, ne mora raditi uvijek, a kupac-čitatelj tad tako i odlučuje, ... ovo je suprotno, ovo je jednostavno loše-pogrešno, nešto što se ne smije raditi.

 

-ponovo pitanje, što kad kupac reklamira takvu robu? što će se desiti? .. odbiti jer je to sve ok? ili prihvatiti? .. što ako se netko sjeti zakona? koga kazniti?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
protjeran
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Friday kaže...

Uvijek me zaintrigiraju ti kitovi sa ekstremnim brzinama pa volim pogledati rezultate. I uvijek su takvi da zapravo postane ocito kako nemaju nikakvog smisla s obzirom na njihovu cijenu.

Nema rezultata bez manualnog podesavanja hrpe timing-a, sami takt je prilicno nebitan al prodaje proizvod neznalicama...

 

@Denis

Za testirat ovakve kitove, treba imat cpu s provjereno solidnim IMC-om, nije memorija kriva sta se ne boot-a sa XMP profilom...

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 12:41 (ansha).
16 godina
moderator
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ansha kaže...
Friday kaže...

Uvijek me zaintrigiraju ti kitovi sa ekstremnim brzinama pa volim pogledati rezultate. I uvijek su takvi da zapravo postane ocito kako nemaju nikakvog smisla s obzirom na njihovu cijenu.

Nema rezultata bez manualnog podesavanja hrpe timing-a, sami takt je prilicno nebitan al prodaje proizvod neznalicama...

 

@Denis

Za testirat ovakve kitove, treba imat cpu s provjereno solidnim IMC-om, nije memorija kriva sta se ne boot-a sa XMP profilom...

Slažem se. Općenito je testiranje memorije iznimno nezahvalan posao baš zbog tih ovisnosti o kvaliteti IMC-a i izvedbi ploče na kojoj se to sve skupa vrti. 

Poanta je da je memorija jeftina u odnosu na konkurenciju koja nudi slične specifikacije + ima B-Die čipove što samo po sebi jamči odličan OC potencijal pod uvjetom da imaš provjereno dobar IMC i provjereno zahvalnu ploču za OC memorije. 

15 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Denis kaže...
..

Slažem se. Općenito je testiranje memorije iznimno nezahvalan posao baš zbog tih ovisnosti o kvaliteti IMC-a i izvedbi ploče na kojoj se to sve skupa vrti. 

Poanta je da je memorija jeftina u odnosu na konkurenciju koja nudi slične specifikacije + ima B-Die čipove što samo po sebi jamči odličan OC potencijal pod uvjetom da imaš provjereno dobar IMC i provjereno zahvalnu ploču za OC memorije. 

 -a zašto kritiziram? .. pa zato jer ti znaš sve potrebno + imaš resurse.. što ima prosječan čitatelj-klinac koji kupi taj ram? .. ima problem.

-što je osnovni kriterij za recenziju bilo čega? ... prvi, preduvijet, nešto bez čega ne može, je .. DA RADI! ... ne da ne radi ili možda.

-tek tad je idući kriterij recimo performanse ili cijena. Misliš drugačije? .. ako da, tad se to ne vidi u ocjeni, koja mora biti nula, prekriženo, jednako kao kad neka gpu ne može vrtiti test itd.

-ako je to stvar koja piše u specifikaciji robe, tad je nešto što se može reklamirati i zamijeniti bez natezanja sa trgovcem-servisom. Što će se desiti u ovakvim slučajevima? Recimo ako se reklamacija odbije? Čemu služi recenzija ako ne kupcu? .. sve za plaću? Kriterij. Znanje tematike imaš i tad je ovo ispod svih kriterija, nedozvoljivo-loše.

 

-ima li neki proizvod koji je tako 'osjetljiv' npr novi win11-requirements koji traži recimo TPM.2.0.. kad to os-app-netko traži, tad mora biti zadovoljen kriterij-uvjet. Postoji li mbo na kojoj taj ram pouzdano-stabilno radi? .. ne, tj piše u textu da ne postoji popis mbo.. dakle, ne mora raditi ni na jednoj mbo, odnosno možda radi na jednoj, neka spec-inžinjerski edišn? ... ako da, koja je to mbo i zašto se tad taj kit ne prodaje s takvim requirementsom, npr ako je to intel cpu posljednje gen, zašto ne piše da ne radi na ostalima itd.. a ako to ne piše, tad je ili škart, ili zavaravajuće oglašavanje.. što god, ugl neispravno-loše-pogrešno .. dok cijena ne može opravdati tj može biti viša-niža ali samo za onu robu koja RADI, ne za škart koji možda radit ovisno o konstelaciji zvijezda dok je vama u testu radilo tek ispod navedenih nominalnih taktova.. tj ako je vama tako (ne)radilo, što će biti prosječnom kupcu-čitatelju? manje-veće šanse da radi? .. praktički nikakve, odnosno razlog za reklamaciju i natezanje i loš osjećaj kupca prema časopisu i trgovini, pri čemu čak niste krivi, ne proizvodite vi škart-robu, .. ali trgovac je prodaje, dok je časopis reklamira. .. robu koja NE RADI? ili će odgovor biti da ipak radi, možda? .. smiješno/tužno. Može i bolje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
protjeran
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ihush kaže...
Denis kaže...
..

Slažem se. Općenito je testiranje memorije iznimno nezahvalan posao baš zbog tih ovisnosti o kvaliteti IMC-a i izvedbi ploče na kojoj se to sve skupa vrti. 

Poanta je da je memorija jeftina u odnosu na konkurenciju koja nudi slične specifikacije + ima B-Die čipove što samo po sebi jamči odličan OC potencijal pod uvjetom da imaš provjereno dobar IMC i provjereno zahvalnu ploču za OC memorije. 

 -a zašto kritiziram? .. pa zato jer ti znaš sve potrebno + imaš resurse.. što ima prosječan čitatelj-klinac koji kupi taj ram? .. ima problem.

-što je osnovni kriterij za recenziju bilo čega? ... prvi, preduvijet, nešto bez čega ne može, je .. DA RADI! ... ne da ne radi ili možda.

-tek tad je idući kriterij recimo performanse ili cijena. Misliš drugačije? .. ako da, tad se to ne vidi u ocjeni, koja mora biti nula, prekriženo, jednako kao kad neka gpu ne može vrtiti test itd.

-ako je to stvar koja piše u specifikaciji robe, tad je nešto što se može reklamirati i zamijeniti bez natezanja sa trgovcem-servisom. Što će se desiti u ovakvim slučajevima? Recimo ako se reklamacija odbije? Čemu služi recenzija ako ne kupcu? .. sve za plaću? Kriterij. Znanje tematike imaš i tad je ovo ispod svih kriterija, nedozvoljivo-loše.

 

-ima li neki proizvod koji je tako 'osjetljiv' npr novi win11-requirements koji traži recimo TPM.2.0.. kad to os-app-netko traži, tad mora biti zadovoljen kriterij-uvjet. Postoji li mbo na kojoj taj ram pouzdano-stabilno radi? .. ne, tj piše u textu da ne postoji popis mbo.. dakle, ne mora raditi ni na jednoj mbo, odnosno možda radi na jednoj, neka spec-inžinjerski edišn? ... ako da, koja je to mbo i zašto se tad taj kit ne prodaje s takvim requirementsom, npr ako je to intel cpu posljednje gen, zašto ne piše da ne radi na ostalima itd.. a ako to ne piše, tad je ili škart, ili zavaravajuće oglašavanje.. što god, ugl neispravno-loše-pogrešno .. dok cijena ne može opravdati tj može biti viša-niža ali samo za onu robu koja RADI, ne za škart koji možda radit ovisno o konstelaciji zvijezda dok je vama u testu radilo tek ispod navedenih nominalnih taktova.. tj ako je vama tako (ne)radilo, što će biti prosječnom kupcu-čitatelju? manje-veće šanse da radi? .. praktički nikakve, odnosno razlog za reklamaciju i natezanje i loš osjećaj kupca prema časopisu i trgovini, pri čemu čak niste krivi, ne proizvodite vi škart-robu, .. ali trgovac je prodaje, dok je časopis reklamira. .. robu koja NE RADI? ili će odgovor biti da ipak radi, možda? .. smiješno/tužno. Može i bolje.

Od kud tebi ideja da ovaj ram ne radi?!?

12 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Buidzoid o tajminzima na novim Intel procesorima.
https://m.youtube.com/watch?v=nNkLRHFT72M
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Prilikom kupnje/sastavljanja konfe otkad znam za sebe jedino mi je bila bitna kolicina RAMa..brzina mi je bila na zadnjem mjestu..a tako je je i sada..imam dva kompa ,jedan sa 2133MHz i jedan sa 3200MHz..uopce me ne zanima jel mogu vise ili manje i uopce ne vidim razliku u dnevnom koristenju oba kompa!
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Denis kaže...

Slažem se. Općenito je testiranje memorije iznimno nezahvalan posao baš zbog tih ovisnosti o kvaliteti IMC-a i izvedbi ploče na kojoj se to sve skupa vrti. 

Poanta je da je memorija jeftina u odnosu na konkurenciju koja nudi slične specifikacije + ima B-Die čipove što samo po sebi jamči odličan OC potencijal pod uvjetom da imaš provjereno dobar IMC i provjereno zahvalnu ploču za OC memorije. 

Ne znam dal si upučen, Renoir APU(Cezanne APU ima identičan IMC) ima znatno bolji žutanjak u odnosu na klasične Desktop Zen2/Zen 3 procove.Renoir APU, par mjeseci držal je rekord u klokanju ddr4 memorije na 6666mhz.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-4000g-am4-renoir-apu/275640.aspx?page=1&jumpto=6182059&sort=asc&view=flat

 

Vezano za dolnji link/spomenuti slučaj, ili čudna situacija u kojoj Renoir APU kak ti jako voli samo Patriot memoriju.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-4000g-am4-renoir-apu/275640.aspx?page=2&jumpto=6336519&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 22:01 (rambox).
15 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ansha kaže...
..

Od kud tebi ideja da ovaj ram ne radi?!?

 -iz članka, ne radi na navedenim-nominalnim postavkama, kao ni s čačkanjem po profilima.. recimo ne boota. Tebi je to nešto što radi ili ne radi? :)

-pročitaj članak, možda? .. a kao napomena, možda su u šumici, no to nikako nije opis nečega što radi. Možeš jednako dobiti na lotu-jackpot, možda.

-proradilo tek na nižim postavkama + viši napon, što je i dalje iznad prosječnog-jeftikanera ali je to naprosto lažna specifikacija.

 

Računalo se nije “budilo” ni na jednom od XMP profila, sve dok brzinu memorije nismo oborili na 4.133 MT/s, uz zadržavanje jednakih latencija kao na XMP profilu, ali i jednake razine napona od 1,45 V. 

-kad se računalo ne budi.. to znači da ne radi, ili nešto drugo?

-radi tek na nižoj brzini, ispod deklariranih, .. može li se takva roba smatrati normalnom ili je škart?

-radi li nazivna brzina uopće? -s recimo nižim postavkama i višim naponom? -ne, itd...

-na kraju se 'igraju' s postavkama na 1800/3600mhz tj u rangu normalnih ramova uz podešavanje latencija možda i malo bolji rezultati, no tad ovaj ram nije ni po čemu nešto bolje-preporučljivo itd. dok nikako ne može dobiti prolaznu ocjenu ako ne radi na navedenim nominalnim vrijednostima ili možda radi na nekoj nepoznatoj konfiguraciji s nekim mbo-chipsetom i cpu spešledišn kakovog recimo dobije biligates i sl. .. 

-kupiš žarulju za 220v, uštekaš-radi.. ako ne radi tad je škart. .. ovo je obična nakupina tranzistora, radi ili ne radi na nazivnim brzinama, pošto ne radi, tad je škart-smeće ili lažno reklamiranje što je i kažnjivo.

-ponovo, čemu služe recenzije? .. da bi neki ram možda radio? obrnuto, čitatelj-kupavc koji to čita i temeljem toga odluči kupiti treba kvalitetnu informaciju, kritiku.. koja u ovom slučaju ne smije dati prolaznu ocjenu nečemu što NE RADI, neovisno o cijeni i sl. ili boji hladnjaka..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
online
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Skidy kaže...

Osobno imam DDR4 Patriot Viper Steel 32GB (4x8) 3200Mhz i nazalost moram potvrditi da sam jako nezadovoljan s doticnim ramom.. naime, ne radi XMP uopce, crasha kad se upali.. a i u rucnom podesavanju nije moguce postici da se stavi na 3200 kako je deklarirano nego da bi sve bilo u redu i da sve ne crasha treba staviti na 3000, nategnuto malo vise ali i tada zna crashat.. nazalost poletio sam na cijenu jer stvarno nije skupa memorija i zbog toga sam ubacio cak 32GB da bi tek kasnije skuzio zasto je cijena takva kakva je.. vise nikad necu kupovat povoljnu ram memoriju, pogotovo ne bez da detaljno pregledam s cim je kompatibilna..

nazalost, tesko razocaranje.. cak sam mislio kupiti i drugu memoriju te zamjeniti istu al jednostavno mi se ne isplati bacat pare kad vec imam 32gb.. jedva cekam izlazak ddr5 da promjenim cijeli komp jer iskreno samo se zelim rjesit te memorije koja ne ide ni na deklariranoj brzini kako je vec prije i spomenuto..

 Zanimljivo. Eto, kod mene rade na XMP (D.O.C.P.) profilu bez problema, a imam  PATRIOT Viper Steel 2x8 Gb DDR4 3200MHz (Hynix)

Al' tako je to na Ryzen platformi, nekome šljaka nekome ne. Sad kad bih išao u slaganje novog računala, ne bih ni razmatrao Ryzen.

Premušičavo je to sve skupa, Intel plug&play, složi stroj, upali i vozi.

On the Internet you can be anything you want. It's strange that so many people choose to be stupid.
15 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
fromcelltohell kaže...
* * *

Premušičavo je to sve skupa, Intel plug&play, složi stroj, upali i vozi.

Nema bolje recepture na planeti trenutno. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ihush kaže...
ansha kaže...
..

Od kud tebi ideja da ovaj ram ne radi?!?

 -iz članka, ne radi na navedenim-nominalnim postavkama, kao ni s čačkanjem po profilima.. recimo ne boota. Tebi je to nešto što radi ili ne radi? :)

-pročitaj članak, možda? ..

Kao i obicno, puno zujis, malo meda nosis.. Razvezao si se o necemu o cemu ocito pojma nemas. 

Ne radi jer procesor nije u stanju, a ne zato sta je ram neispravan. 

15 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ansha kaže...
ihush kaže...
ansha kaže...
..

Od kud tebi ideja da ovaj ram ne radi?!?

 -iz članka, ne radi na navedenim-nominalnim postavkama, kao ni s čačkanjem po profilima.. recimo ne boota. Tebi je to nešto što radi ili ne radi? :)

-pročitaj članak, možda? ..

Kao i obicno, puno zujis, malo meda nosis.. Razvezao si se o necemu o cemu ocito pojma nemas. 

Ne radi jer procesor nije u stanju, a ne zato sta je ram neispravan. 

Mogu jednom provjeriti je li memorija "sjela" kako treba, i još jednom.. ali treći put (kod mene nema tri puta reži jednom sijeci) sve to spakovati onako u kartonu nekom od recimo klime i na pult prodavaču.

Čuj CPU ne valja.. što bi nixass rekao ja bi rak mozda dobio o kakvim sve "budalaštinama" se piše ovdje.

Možda, ali samo možda je situacija da je Ploča prošla "sito i rešeto" kroz raznorazna testiranja u Bugu...  inače se to fino "ubode" i ima da radi. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Envy kaže...
ansha kaže...
ihush kaže...
ansha kaže...
..

Od kud tebi ideja da ovaj ram ne radi?!?

 -iz članka, ne radi na navedenim-nominalnim postavkama, kao ni s čačkanjem po profilima.. recimo ne boota. Tebi je to nešto što radi ili ne radi? :)

-pročitaj članak, možda? ..

Kao i obicno, puno zujis, malo meda nosis.. Razvezao si se o necemu o cemu ocito pojma nemas. 

Ne radi jer procesor nije u stanju, a ne zato sta je ram neispravan. 

Mogu jednom provjeriti je li memorija "sjela" kako treba, i još jednom.. ali treći put (kod mene nema tri puta reži jednom sijeci) sve to spakovati onako u kartonu nekom od recimo klime i na pult prodavaču.

Čuj CPU ne valja.. što bi nixass rekao ja bi rak mozda dobio o kakvim sve "budalaštinama" se piše ovdje.

Možda, ali samo možda je situacija da je Ploča prošla "sito i rešeto" kroz raznorazna testiranja u Bugu...  inače se to fino "ubode" i ima da radi. 

Jos jedan klown koji k*rca ne kuzi pa je shodno tome ekspert za sve teme...

13 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
fromcelltohell kaže...
Skidy kaže...

Osobno imam DDR4 Patriot Viper Steel 32GB (4x8) 3200Mhz i nazalost moram potvrditi da sam jako nezadovoljan s doticnim ramom.. naime, ne radi XMP uopce, crasha kad se upali.. a i u rucnom podesavanju nije moguce postici da se stavi na 3200 kako je deklarirano nego da bi sve bilo u redu i da sve ne crasha treba staviti na 3000, nategnuto malo vise ali i tada zna crashat.. nazalost poletio sam na cijenu jer stvarno nije skupa memorija i zbog toga sam ubacio cak 32GB da bi tek kasnije skuzio zasto je cijena takva kakva je.. vise nikad necu kupovat povoljnu ram memoriju, pogotovo ne bez da detaljno pregledam s cim je kompatibilna..

nazalost, tesko razocaranje.. cak sam mislio kupiti i drugu memoriju te zamjeniti istu al jednostavno mi se ne isplati bacat pare kad vec imam 32gb.. jedva cekam izlazak ddr5 da promjenim cijeli komp jer iskreno samo se zelim rjesit te memorije koja ne ide ni na deklariranoj brzini kako je vec prije i spomenuto..

 Zanimljivo. Eto, kod mene rade na XMP (D.O.C.P.) profilu bez problema, a imam  PATRIOT Viper Steel 2x8 Gb DDR4 3200MHz (Hynix)

Al' tako je to na Ryzen platformi, nekome šljaka nekome ne. Sad kad bih išao u slaganje novog računala, ne bih ni razmatrao Ryzen.

Premušičavo je to sve skupa, Intel plug&play, složi stroj, upali i vozi.

 Tu si u pravu, premusicavo je to sve skupa.. zakomplicirali su ga boze sacuvaj.. nije neka sreca ni ova moja maticna al eto.. imao sam vaznijih stvari kad sam kupovao komp pa sam iskreno na brzinu skrpao sve to skupa samo da nesto imam jer sam u to vrijeme bio duze vrijeme samo s laptopom..

i u pocetku je bila patnja teze vrste, al kasnije se s driverima i biosima to sve pokrpalo.. sad sam zadovoljan al eto npr. ram ne radi na xmp, a ni rucno na 3200 nego na 3000 al opet ne patim od toga, ni nema neke razlike al opet.. nije u redu da ne radi na deklariranoj brzini..

sve u svemu, da nije dosla ova kriza s GPU-ima.. ubacio bi novu grafu i imao skroz solidan komp koji bi mi trajao par godina.. a ovako ne diram nista dok se sve ne smiri i onda kompletno novi komp.. jbg. stas.. ne treba se opterecivati s glupostima, a opet s druge strane to je nesto za sto si dao pare pa onda na kraju nisi nesto posebno pametan..

btw, nisam fanboy nicega.. imao sam i amd i intel.. ono sto je dobro u tom trenu, kupim i to u vidu best buy i to je to..

I`m not Jesus, but He`s my son..
15 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Razlike u performansama su DRASTIČNE !

PARE NA SUNCE 😂
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
dankodr kaže...
Razlike u performansama su DRASTIČNE !

PARE NA SUNCE 😂

 Izmedu 3000 i 3200? Na mom kompu? Neznam bas.. ja ne primjetim.. jedino sta znam je to da mi treba nova grafa i da nebi imao nikakvih problema.. grafa najvise cini razliku, bar u mom slucaju i za ono sto meni treba.. neznam, nisam expert, neka drugi procjene..

I`m not Jesus, but He`s my son..
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 21:59 (Skidy).
6 godina
offline
Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre otrovn

jos jedan test koji pokazuje kako lose memorijske kontrolere AMD radi, to jest lutrija je da li ces dobiti imalo dobar kontroler i pitanje je kolko ces imati srece da ti bar memorija radi na nazivnim latencijama i frekvenciji 

 

i onda ovi "znalci" krive memoriju 

Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre otrovn

Ima li uopće ikoga kome RAM radi na deklariranoj brzini? :-)
Evo meni Gskill Trident Z na deklariranih 3200 neće ni POST-at, a to je kažu dobra memorija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre otrovn

da, ballistixi 3200 na 3433 (r7 2700x) iako vele da proc ne podržava više od 2933... na 3600mhz mi se boota, al nije stabilan

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ansha kaže...
* * *

Jos jedan klown koji k*rca ne kuzi pa je shodno tome ekspert za sve teme...

"Auuuuu... kakva faca si ti", je tekst iz jedne Maajkine pjesme, baš me na tebe posjetilo.

Jedna izreka, i usta puna "prostatluka te ne čini facom", jer se ponašaš "Ima li tko kao ja da dernem kakvu psovku da budem veća faca". Aludiram ti na nixassa koji sam radi na 7-morocifrenom broju servera i koji je sam rekao "čime se ovdje bavite ja bi odavno rak mozga dobio".

Lik je imao one tanke ladice pune DDR2 memorije i neba boga (sjeli i pili da) naštimamo Athlona da radi u dva kanala na 800 MHz, a da zmisliš kojim module sve ima - vjerojatno koje god da poželiš.

I znaš šta - proradio je, na totlano 4 vrste različitih memorija i namjera, sa puknutim preklopnikom memorije. I radi i dan danas na za jednu fiskalnu kasu.

Skidy kaže...
* * *

 Izmedu 3000 i 3200? Na mom kompu? Neznam bas.. ja ne primjetim.. * * *

Ima jedino ako to analogijom primjetiš da ti je plaća recimo 3000€  i ode povišice (ničim izazvana) na 3200€ pa onda na kraju imaš 2400 € za Maldiva.

jozef kaže...

Ima li uopće ikoga kome RAM radi na deklariranoj brzini? :-)
* * *

Ima kod mene i to onako kako piše - tako i radi. Kada budem htio bržu čekam seledeću generaciju tj. DDR5 a ovo natezanje memorije na 100 MHz mi je apsolutno besmisleno. Iako autoru članka svaka čast na trud.

Džaba ti memorija od 100 Teraherci ako joj je količinina mala. Kod memorije je količinina bitna a ne brzina dok ne ganjaš neki savršenstvo za takmišenje u eGamingu, a ovdje se koliko ja znam nitko ne takmiči.

VonMackensen kaže...

* * *

 Halo fanbojčino, nemoj gledati samo slike, pročitaj tekst

ploča na kojoj smo testirali, ASRockova Z590 Steel Legend u kombinaciji s procesorom Core i9-10850KF

Zaletio se lik a nije ni čudo kakve ljudi probleme javljaju sa kombinacijom AMD-a i memorijom. Pola nas je i odustalo da išta reagujemo kada netko zakuka na memoriju.

Volio bih da Denis kaže što je sa tom pločim i koliko je puta korištena. Intel ARK za taj CPU jasno kaže: Memory Types: DDR4-2933.

Jer jedno je kada ti memorija od Intela neće na (lupam) 500 MHz većoj frekfenciji raditi, a sasvim drugo kada ti na AMD-u neće ni na nativnoj. Ili onrnuto, ali iskustva pokazuju ovu prvu situaciju.

"Patriot’s Viper Steel DDR4 memory will be offered at speeds f rom 3000MHz up to 4400MHz with XMP 2.0 support."

I kaka vje ovo CPU: Core i9-10850KF? Ja gledam postoji li ti taj CPU ili ne. Očigledno je da postoji, ali nešto Intel mulja sa njim.

"Intel hasn't announced or listed a graphics-less Core i9-10850KF model, so it's unclear if it will bring a reduced-cost version of the 10850K to market." Valjda postoji ali nije izlistan na Intel ARK jer već dolarom ili par centi kroči na 10900 tlo ili točnije $14,00 pa nije baš jasno zašto nije izlistan CPU na INTEL-ARK-u.

14 godina
protjeran
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
3dfx kaže...

jos jedan test koji pokazuje kako lose memorijske kontrolere AMD radi, to jest lutrija je da li ces dobiti imalo dobar kontroler i pitanje je kolko ces imati srece da ti bar memorija radi na nazivnim latencijama i frekvenciji 

 

i onda ovi "znalci" krive memoriju 

A vidi ovoga, a da je procitat recenziju prije komentiranja, posebice obratiti paznju na testni sistem...

15 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ansha kaže...
..posebice obratiti paznju na testni sistem...

 tko? čitatelj ili recenzent?

-što kaže patriot za requiremenste.. kaže neki intel i7-i9.. i neki chipset kao 390-490..

-ako to navede proizvođač, tad uz ispunjene uvjete ram mora raditi na navedenim clockovima. Ako recenzent nema adekvatnu postavku, tad čemu recenzija? .. on svakako zna što sve mora imati za kvalitetan test, a tad ili to ne testira ili ne daje prolaznu ocjenu jer ram jednostavno ne radi na navedenoj postavci.

-što kaže proizvođač mbo? .. kaže do 4800, tad mbo nije usko grlo (ili je tad ona škart.. tj nevažno što je od tog dvoje ono što ne ispunjava navedeno..). itd.. što ćemo sad reći da je možda krivo napajanje? možda miš? .. a možda jednostavno loš test jer se ne može smatrati dobrim ako nešto od nominalnog podržano ne radi. .. tad netko mora biti krivac-uzrok a to je opet posao recenzenta tj tema-članak...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice