Panika kod korisnika kartica digitalnih izdavača z

poruka: 42
|
čitano: 16.010
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Panika kod korisnika kartica digitalnih izdavača z".
6 godina
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
boatenga kaže...

Balavci se igraju bankara..

Treba pročitati horor priče false flag-iranih, blokiranih bez objašnjenja u svakom trenutku.

Izgovor za neobjašnjavanje blokada im je zakonska regulativa, kojoj oni ne podliježu, jer onda bi pare na karticama bile osigurane kao i kod običnih banaka za koje ta regulativa zapravo vrijedi..Nije bezveze engleski regulator napravio ovo.

 

Pitanje je i kako zarađuju..

Možda kao i Wirecard, fejkanjem izvještaja kako bi privukli investitore, crowdfunding im cvjeta sve u šesnaest..

Pogotovo Curve, to nikom nije jasno.

Zato se u financijskom svijetu govori kako bi rupa (množina), moglo biti još, i filipinskih garaža gdje na računima stoje milijuni.

Zarađuju naplatom članarina ljudi koji imaju jaču karticu između ostalog.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 13:00 (love2ml86).
6 godina
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
Homer J. Simpson kaže...

Novi Bug, Petric,, Curve-bolje od Revoluta? :D  

Meni je daleko bolji, nemam novca kod njih da ga izgubim a imam fleksibilnost stavljanja svojih kartica tako da nosim samo njihovu a moje su doma.

10 godina
offline
Panika kod korisnika kartica digitalnih izdavača z

Moguće da je to. Ne blokiraju toliko one koji ipak plaćaju pretplatu.

 

No ipak, ja ne znam da je moguće zakonito blokirat nekog bez suda, novce zamrznuti.

Nekakva regulativa ipak štiti potrošača, korisnika, procedura mora postojati.

Doduše oni vjerojatno napišu u term conditions i možeš se slikati.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
Romano kaže...
Najsigurnije je kad lova stoji na vasem bankovnom racunu.

 

Zbog inflacije je to najveci gubitak - novac gubi vrijednost,

a banka se besplatno koristi tvojim resursima, i, ako pametno ulaze, bogati se.

 

Najsigurnije je kad se lova vrti, odnosno ulaze - imas lovu - ulozi - daj izgraditi kuci,

kupi stan, adaptiraj ga, prodaj ga ili iznajmi - lovu vrtis, dobijas vise, i ne gubis zbog inflacije.

 

Zato je drzanje u banci, carapi ili pod jastukom najgore sto mozes uciniti s novcem.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Panika kod korisnika kartica digitalnih izdavača z

o kakvim garažama i hrđavim kombijima svi pričaju? Koliko sam vidio filipinski ured Wirecarda se nalazi u 28-katnoj poslovnoj zgradom s helidromom na krovu. Ili na Filipinima tako izgleda garaža ili je netko u zabludi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
Čitatelj kaže...
Romano kaže...
Najsigurnije je kad lova stoji na vasem bankovnom racunu.

 

Zbog inflacije je to najveci gubitak - novac gubi vrijednost,

a banka se besplatno koristi tvojim resursima, i, ako pametno ulaze, bogati se.

 

Najsigurnije je kad se lova vrti, odnosno ulaze - imas lovu - ulozi - daj izgraditi kuci,

kupi stan, adaptiraj ga, prodaj ga ili iznajmi - lovu vrtis, dobijas vise, i ne gubis zbog inflacije.

 

Zato je drzanje u banci, carapi ili pod jastukom najgore sto mozes uciniti s novcem.

 da, ako imaš milijarde onda si donekle u pravu.

ako nemaš ni ne osjetiš inflaciju, a lova dostupna odmah i svugdje za ko zna kakve nepredviđene potrebe i što te uskoro čeka..

pričaš kao da danas imaš 10kn, za godinu dana to vrijedi 5kn. smiješno.

 

i kažem donekle, jer uvijek možeš kupiti kuću na obali, pa ti porast razine mora,  vremenske nepogode, rat, itd. uništi ulog, ili kupiš, adaptiraš nešto u centru zg, pa ti potres to razjebe, pa prije 20 godina kupiš kuću u slavoniji ili uložilš hrpu love u nju, koja ti danas vrijedi manje od prosječnog auta.. itd itd

ako imaš viška i ne znaš što bi s hrpom love onda je ok riskirati s nepredvidljivim tržištem nekretnina i sl.

 

držanje love me nikad nije iznevjerilo niti sam što izgubio.. da sam imao milijarde možda bi izgubio neki sitniš.. pristajem na to uvijek. 

više volim platiti da mi netko čuva lovu i da mi je dostupna za trošenje na što hoću kad hoću, nego da moram godinama prodavati neku nekretninu i natezati se da bi došao do svoje love

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 21:06 (digitall).
12 godina
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
Čitatelj kaže...
Romano kaže...
Najsigurnije je kad lova stoji na vasem bankovnom racunu.

 

Zbog inflacije je to najveci gubitak - novac gubi vrijednost,

a banka se besplatno koristi tvojim resursima, i, ako pametno ulaze, bogati se.

 

Najsigurnije je kad se lova vrti, odnosno ulaze - imas lovu - ulozi - daj izgraditi kuci,

kupi stan, adaptiraj ga, prodaj ga ili iznajmi - lovu vrtis, dobijas vise, i ne gubis zbog inflacije.

 

Zato je drzanje u banci, carapi ili pod jastukom najgore sto mozes uciniti s novcem.

Kada god sam ulozio u nesto, izgubio sam. Tako da je cuvanje na racunu itekako isplativije od alternative (gubitka) unatoc inflaciji.

 

On topic - Revolut koristim na svakodnevnoj bazi i nemam namjeru prestati. Nadam se boljoj regulaciji iako mi je nevjerojatno da postoje financijske usluge koje nisu regulirane. Prema mom misljenu takvo sto bi trebalo automatski biti ilegalno (whitelisting od strane drzave kao regulatora).

7 godina
protjeran
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
digitall kaže...

 da, ako imaš milijarde onda si donekle u pravu.

ako nemaš ni ne osjetiš inflaciju, a lova dostupna odmah i svugdje za ko zna kakve nepredviđene potrebe i što te uskoro čeka..

pričaš kao da danas imaš 10kn, za godinu dana to vrijedi 5kn. smiješno.

 

i kažem donekle, jer uvijek možeš kupiti kuću na obali, pa ti porast razine mora,  vremenske nepogode, rat, itd. uništi ulog, ili kupiš, adaptiraš nešto u centru zg, pa ti potres to razjebe, pa prije 20 godina kupiš kuću u slavoniji ili uložilš hrpu love u nju, koja ti danas vrijedi manje od prosječnog auta.. itd itd

ako imaš viška i ne znaš što bi s hrpom love onda je ok riskirati s nepredvidljivim tržištem nekretnina i sl.

 

držanje love me nikad nije iznevjerilo niti sam što izgubio.. da sam imao milijarde možda bi izgubio neki sitniš.. pristajem na to uvijek. 

više volim platiti da mi netko čuva lovu i da mi je dostupna za trošenje na što hoću kad hoću, nego da moram godinama prodavati neku nekretninu i natezati se da bi došao do svoje love

 

Vrijednost novca i njegova kupovna moc slabi kroz godine.

Usporedi recimo cijenu najjednostavnijeg mlijeka - nasao sam da je u Billi 2012/8,

1l Dukat trajnog mlijeka kostala 4.99kn, dok je danas to isto mlijeko prosjecne cijene od 6.99kn.

 

Za 30kn si 2012/8 mogao kupiti 6l Dukat trajnog mlijeka.

Za tih istih 30kn u 2020/6 mozes kupiti 4l Dukat trajnog mlijeka, uz ostatak od 2.04kn.

 

Dakle, snaga tvojih 30kn kupovne moci u 2012/8 samo za mlijeko je bila 33.33% veca, ako se makne tih 2kn,

moze se zaokruziti na 28.5%.

 

To je samo minimalni primjer na 30kn i na mlijeko.

Sad pogledaj kolika ti je bila placa 2012/8, i dali ti je placa od 2012/8 do 2020/6 narasla za bar 30% neto (ne bruto).

 

Vjerujem da nije, makar, svasta je moguce, nekima godisnje naraste 1-2%, nekima 5%, a nekima nista.

Sad fino pogledas cijenu benzina, kruha, mesa, krumpira i sveg drugog, i shvatis da si prije 8 godina

uglavnom mogao kupiti vise za iste novce, nego danas. E to je inflacija koju drugi ne gledaju.

 

Na drugu stranu, ja sam kupio stan 2007. u Sk od 68 kvadrata za mizernih 23.000€, namjesten.

Danas stan u Sk za 23.000kn ne mogu dobiti ni postenih 40 kvadrata, nenamjesten,

a svoj mogu komotno staviti na bubanj za 45.000€, i ozbiljnom kupcu cu ga prodati za 38.000kn u kesu,

profitirati 15.000€ u 13 godina. To se zove ulaganje s pogledom na buducnost.

 

 

 

kerum kaže...

Kada god sam ulozio u nesto, izgubio sam. Tako da je cuvanje na racunu itekako isplativije od alternative (gubitka) unatoc inflaciji.

 

 

 

Ulaganje u kocku, tombole, loto, kladionicu i slicno nije ulaganje, nego igre na srecu/kocka.

Takodjer i one gluposti kao ulaganje u po sustavu piramide, gdje moras platiti dio da ucestvujes,

pa onda regurutirati jos 50 ljudi, da bi dosao na nulu, to pranje novca preskoci - cista prevara.

 

Ako imas puno vremena i volje, onda se mozes kockati sa dionicama. Makar tu ako si na pozitivnoj nuli,

dobro je, al vecinom mali puse.

 

Kao stednju mozes uzeti zlato - kupi radije zlato i nek lezi, zadrzava i povecava vrijednost, dok sve drugo, osim nekretnina, gubi.

(ne racunam ratove i prorodne katastrofe - makar tko ima dobro osiguranje, obnovit ce nekretninu nakon prirodne katastrofe, jedino rat je prava pusiona,

al tad se najvise isplati kupiti jeftino i za 10g prodati skupo - opet dobro ulaganje - jedino je lose ako vec imas, pa ti razruse, al to je rat - ne nesto normalno u zivotu)

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 17:53 (Čitatelj).
9 godina
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
Čitatelj kaže...
 

Vrijednost novca i njegova kupovna moc slabi kroz godine.

Usporedi recimo cijenu najjednostavnijeg mlijeka - nasao sam da je u Billi 2012/8,

1l Dukat trajnog mlijeka kostala 4.99kn, dok je danas to isto mlijeko prosjecne cijene od 6.99kn.

 

Za 30kn si 2012/8 mogao kupiti 6l Dukat trajnog mlijeka.

Za tih istih 30kn u 2020/6 mozes kupiti 4l Dukat trajnog mlijeka, uz ostatak od 2.04kn.

 

Dakle, snaga tvojih 30kn kupovne moci u 2012/8 samo za mlijeko je bila 33.33% veca, ako se makne tih 2kn,

moze se zaokruziti na 28.5%.

 

To je samo minimalni primjer na 30kn i na mlijeko.

Sad pogledaj kolika ti je bila placa 2012/8, i dali ti je placa od 2012/8 do 2020/6 narasla za bar 30% neto (ne bruto).

 

Vjerujem da nije, makar, svasta je moguce, nekima godisnje naraste 1-2%, nekima 5%, a nekima nista.

Sad fino pogledas cijenu benzina, kruha, mesa, krumpira i sveg drugog, i shvatis da si prije 8 godina

uglavnom mogao kupiti vise za iste novce, nego danas. E to je inflacija koju drugi ne gledaju.

 

Na drugu stranu, ja sam kupio stan 2007. u Sk od 68 kvadrata za mizernih 23.000€, namjesten.

Danas stan u Sk za 23.000kn ne mogu dobiti ni postenih 40 kvadrata, nenamjesten,

a svoj mogu komotno staviti na bubanj za 45.000€, i ozbiljnom kupcu cu ga prodati za 38.000kn u kesu,

profitirati 15.000€ u 13 godina. To se zove ulaganje s pogledom na buducnost.

 

 

 

naveo si valjda najekstremnije primjere.. 

nije sigurno 30% sve skuplje, meni su neke stvari iste, npr. po pitanju rezija, ili cak jeftinije, gorivo je jefitnije

mlijeko i dalje kupim po 5kn ili eventualno 6 ako me ne zanimaju akcije po trgovinama.

da, opcenito je skuplje, ali ne toliko u odnosu na place.. tada je bilo i placa od 2000kn

bez obzira sto mi je placa sad visestruko veca nego tada, neku povecanu potrosnju na iste stvari ne osjetim..

 

a za stanove, barem ovdje u slavoniji, uglavnom je tako kako si ti naveo, ali doslovno obrnuto!

 

tako da postoje i neke druge cinjenice od onih koje ti vidis, koje su tebi bitne, u tvom okruzenju.

 

meni osobno ulaganje u nekretnine je nesto u sto nebi usao ni da sam multimilijarder.

tesko i da bi kupovao zlato ili bilo sto.. nemam volje se natezati oko kupovine/prodaje.. i btw gdje drzis to zlato? u sefovima onih zlih banaka? ili kod kuce cekas da ti uleti naoruzana ekipa.. kako god da okrenes placas cuvanje, tj nesto gubis. kao sto gubis na inflaciji tj cuvanju novaca u banci ili tako nekoj ustanovi.

 

uglavnom tvoja prica se odnosi na ljude koji milijune drze kod sebe 10ak godina bez trosenja.. ali ta sva trojica u hrvatskoj te nece sigurno poslusat.. :)

 

i btw kod uloga u nekrenine, neko dobro osiguranje nekretnine ti godisnje pojede vise nego inflacija (osim ako milijune cuvas)

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 20:56 (digitall).
7 godina
protjeran
offline
Panika kod korisnika kartica digitalnih izdavača z

Cuj, ja nemam zlato ni nakit, jer me to ne zanima,

ali kao jedan od izvor stednji je - mozes ga doslovno staviti u carapu,

gdje bi inace stavljao novcanice ili kovanice - jednako je sigurno i jedno i drugo na tom mjestu.

 

Sto se tice osiguranje stambenog prostora, u HR nije obavezno, ali u vecini zemalja EU je.

Kao i osiguranje vozila. Ne mozes iznajmiti sobu u WG-u, ako ne uplacujes osiguranje

za tih 10 kvadrata kao student. Jednostavno je tako.

 

Tako da je meni osiguranje nesto normalno - vise platim za osiguranje automobila godisnje,

nego za stan i kucu u HR skupa. Ali, u slucaju da se nesto desi - to je to, pokriven sam.

U to osiguranje spada puno toga, od elementarne nepogode, provale i kradje,

i jos hrpu potrebnih i nepotrebnih sitnica. Bolje imati osiguranje, i da se nista ne desi,

nego ne imati osiguranje, pa dobrano popusiti.

 

A i imam neke ugovore sa osiguranjem, s obzirom da godinama ne iskoristavam nista,

max bonus, i to je to - njima dobro, meni dobro.

 

No da, novac je relativan - to je samo ispisani papir i oblikovano zeljezo,

cak i 8 bit-a na SQL serveru, nesto sto ne garantira vrijednost.

 

Kad imas kilu jabuka, imas kilu jabuka. Kad imas saku novaca, danas imas saku,

sutra pol sake, prekosutra saku i pol - jednostavno varira bez obzira htjeli mi to ili ne.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
Čitatelj kaže...
kerum kaže...

Kada god sam ulozio u nesto, izgubio sam. Tako da je cuvanje na racunu itekako isplativije od alternative (gubitka) unatoc inflaciji.

 

 

 

Ulaganje u kocku, tombole, loto, kladionicu i slicno nije ulaganje, nego igre na srecu/kocka.

Takodjer i one gluposti kao ulaganje u po sustavu piramide, gdje moras platiti dio da ucestvujes,

pa onda regurutirati jos 50 ljudi, da bi dosao na nulu, to pranje novca preskoci - cista prevara.

 

Ako imas puno vremena i volje, onda se mozes kockati sa dionicama. Makar tu ako si na pozitivnoj nuli,

dobro je, al vecinom mali puse.

 

Kao stednju mozes uzeti zlato - kupi radije zlato i nek lezi, zadrzava i povecava vrijednost, dok sve drugo, osim nekretnina, gubi.

(ne racunam ratove i prorodne katastrofe - makar tko ima dobro osiguranje, obnovit ce nekretninu nakon prirodne katastrofe, jedino rat je prava pusiona,

al tad se najvise isplati kupiti jeftino i za 10g prodati skupo - opet dobro ulaganje - jedino je lose ako vec imas, pa ti razruse, al to je rat - ne nesto normalno u zivotu)

Ulaganje = investicija, a ne kockanje.

Osobno sam ulagao (i izgubio) u dionice, fondove i kripto (OK to je bila kocka). Umalo da ulozim i u ETF, ali na srecu nisam.

U nekretnine nisam ulagao jer do sada za takvo sto nisam imao dovoljno financija (nemam ni sada za DE, ali bi se dalo u HR) jer sam za vrijeme prosle krize izvukao deblji kraj. Zlato mi iskreno nije niti palo na pamet tako da nemam pojma ni odakle bi krenuo.

Trenutno se nadam da ce udariti kriza i satrati ovaj bolesni balon na trzistu nekretnina na neku normalnu razinu.

 

"Ne mozes iznajmiti sobu u WG-u, ako ne uplacujes osiguranje za tih 10 kvadrata kao student. Jednostavno je tako." -> ovo nije bilo tocno prije 7 godina u DE, ne znam je li se sto promijenilo u meduvremenu. Supruga mi je tada 2 godine zivjela u WG i nikakvo osiguranje nije morala placati. Stovise cak ni RTV pristojbu.

7 godina
protjeran
offline
Panika kod korisnika kartica digitalnih izdavača z

Ako stanodavac placa RTV pretplatu, onda ljudi u WG-u ne moraju dodatno placati.

Osiguranje je obavezno, bar u AT, godinama vec. 10 kvadrata ti ispadne nekih 7-8€ mjesecno,

odnosno 12-13 sa rechtsschutz-om. Nije puno al skupi se. No bolje i to nego drugi troskovi.

 

Ne brini, dok je studenata - cijene stanova nece u DE/AT padati - samo rasti.

45 kvadrata u AT - otprilike 270.000€, s tim da 40% moras platiti odmah, a ostatak mozes u ratama.

 

U HR za te novce kupis vilu. I za 10g je prodas za 350.000€. Just saying.

 

Treba gledati uvjek stanove blizu vecih gradova, dakle u uzem krugu ili industrijskim zonama,

gdje su cijene bolje, a s razvitkom gospodarstva im vrijednost raste.

 

Kad pogledas - Sisak je trenutno u najgorem stanju sto se gospodarstva tice - sve je ugaseno,

od Metallinga, Zeljezare, Rafinerije, i mnoge druge srednje i manje gospodarske firme.

 

Vrijednost stanova je dosegla najvecu mogucu vrijednost u 2017., i polagano se oporavlja,

dakle cijena raste makar u Sk nema nista - al zato ima u VG, ZG-u itd., gdje vecina Siscana radi,

tako da je popularno kupiti stan u Sk i picit za VG/ZG, vlakom, autom, nebitno.

 

E sad, posrnula INA prodaje naravno i svoje stanove, u kojima su prije bili radnici INA-e.

Kako su radnici dobili masovno otkaz, ostali su i bez stanova - i sad mozes kupiti i njihove nekretnine

povoljno, adaptirati po potrebi, iznajmiti na 5-10 godina, i na kraju krajeva prodati za odlicne novce.

 

https://www.ina.hr/home/javna-nadmetanja/prodaja-zakup-nekretnina/prodaja-nekretnina/

https://www.ina.hr/home/javna-nadmetanja/prodaja-zakup-nekretnina/prodaja-nekretnina/popis-nekretnina/

 

Naravno, nije tu samo SK, nego i RI i druga mjesta gdje je INA imala svoje nekretnine, ljude i urede.

 

Tako da ne treba uvjek gledati njuskalo i druge oglase, nego treba gledati velike posrnule firme koje imaju

u dzepu nekretnine - em znas da su te nekretnine u 99% slucaja legalne za koristenje i nisu muljani papiri (makar bi radije

platio odvjetniku 300-400kn da to provjeri, nego da spusim lovu bezveze).

 

Kad pogledas u RI su trenutno na popisu ostala jos samo dva stana - prije 3 mjeseca ih je bilo preko 40 - dakle vecina

je pohatala najbolje i kupila - i sam sam gledao jedan stan za nekih 60.000€, al je bio vise poslovni prostor nego stan,

vagao hocu-necu, i ode, yebat ga.

 

Ne treba mi, al iznajmio bi ga na 10 godina, obvezao ugovorom ako je firma - da u slucaju da izadju iz prostora

za manje od 5 godina - da placaju penale, a ako izadju poslije, ne placaju penale, tako da bi i tu bio siguran.

 

I za 5-10 godina bi ga odvrtio za vise, bar 20.000€ vise.

Kad pogledas da se mali stancic u RI prodaje oda INA-e za 70.000€, znas da je daleko ispod cijene, i da mozes zaraditi na duge staze.

 

Da, to je jedna vrsta ulaganja i povecanje vrijednosti ulozenom novcu.

 

Ako sjedim na 50.000€ 10 godina - oni ce ostati i dalje 50.000€, ali njihova kupovna moc ce biti umanjena,

osobito ako se gledaju nekretnine. No ako kupim nekretninu, iznajmim ju, kroz najam imam lagani "dzeparac"

svaki mjesec, i za 10g prodam za 30% vecu cijenu - imam visestruki profit.

 

Al hej, najteze je poceti. Znam lika koji cijelo vrijeme kupuje stanove - u Sk je adaptirao vec 7 stanova u 3 godine,

prodao ih, kupio nove, adaptira ih i proda - one man company , al tako odrzava sebe i svoju obitelj.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice