Panika kod korisnika kartica digitalnih izdavača z

poruka: 42
|
čitano: 15.989
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Panika kod korisnika kartica digitalnih izdavača z".
12 godina
offline
Panika kod korisnika kartica digitalnih izdavača z

Dobar odgovor ovima koji zagovaraju izbjegavanje regulacije, kontrole i nadzora. Ocito je i za kratice, a za valute bolje da iza toga ne stoji nitko, odnosno "kompjuteras - nas covjek" uz potporu ljudi sumnjivih izvora sredstava.

Moj PC  
12 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
Ovo će ozbiljno zdrmati fintech.
Bankarstvo se temelji na povjerenju, a ovakvi potresi to povjerenje jako ljuljaju bez obzira na završni paragraf u ovom tekstu.
Moglo bi biti još problema jer će mnogi korisnici odustati zbog straha od gubitka svoje love, a investitori će također bježati...
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
A što ako Samsung učini ono što bi većina globalnih korporacija napravila, zamijeni Curve s pouzdanijim partnerom, tj. onim koji se oslanja na pouzdanije partnere u svom poslovanju?

The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's to late to stop reading it
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
Najsigurnije je kad lova stoji na vasem bankovnom racunu.
Moj PC  
0 5 hvala 0
15 godina
offline
Panika kod korisnika kartica digitalnih izdavača z

Gdje ste liberali i zagovaratelji slobodnog tržišta?

Moj PC  
6 8 hvala 1
15 godina
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
BMT kaže...

Gdje ste liberali i zagovaratelji slobodnog tržišta?

 Bolje da nema slobodnog tržišta, onda ljudi ne bi imali novaca pa nebi ga mogli ni izgubiti.

5 godina
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
bome HDZ hobotnica ime pipke od Japana do Njemačke

isključivo koristim analogni način plaćanja...solarno...solarno je zeleno
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 6 hvala 0
9 godina
offline
Panika kod korisnika kartica digitalnih izdavača z

ovo je potpuno ocekivano (za ove iz teska i slične), ne mozes dijeliti ljudima nesto "besplatno", a za to isto plaćati nekog providera koji naravno ima hrpu troškova po pitanju realizacije i održavanja sigurnih transakcija, baza, sustava, bankomata, itd.

 

ispadaš kul, fer, jeftinji u odnosu na "grozne banke i slične", a bilanca ti nije u banani samo dok imaš ulagača ogromnih sredstava

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2020 11:32 (digitall).
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
Najsigurnije je kad lova stoji na vasem bankovnom racunu.
Moj PC  
0 7 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
Kao da normalne banke nikad nisu propale.
 
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
Macumba kaže...

Moglo bi biti još problema jer će mnogi korisnici odustati zbog straha od gubitka svoje love

 Kako će korisnici izgubiti svoju lovu?

16 godina
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
MMmarkOO kaže...

Blockchain i kriptovalute su ionako tehnološki superiorno rješenje svim tim "fintechima" kod kojih se, kao što vidimo, sve i dalje svodi na povjerenje nepoznatim, trećim osobama u čije poslovanje realno nemate apsolutno nikakav uvid

 

Crypto.com je blockchain fintech firma

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2020 11:48 (segregator).
Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Panika kod korisnika kartica digitalnih izdavača z

Najsigurnije je kada vaši Bitcoini poput vaše gotovine stoje u vašem osobnom novčaniku i vi iimate privatne ključeve a ne na nekoj mjenjačnici koja sutra može bankrotirati. Sa Bitcoinom treba upravljati kao sa gotovinom a ne kao sa novcem na bankovnom računu.

 

U samom temeljnom papiru Bitcoina je zapisano da je on "Electronic Cash".

 

Bitcoine nakon kupovine treba odmah povući na svoj privatni novčanik. Jer nije bezveze ona uzrečica: "Not your keys not your coins".

 

Hoću reći da ako već držite bitcoine na mjenjačnici umjesto u svom privatnom novčaniku onda trebate provjeriti nudi li ta mjenjačnica ili banka osiguranje vaših bitcoina u slučaju krađe ili bankrota i do kojeg iznosa.

 

Također ako ne oročujete bitcoine i tako stvarate dodatni prihod tada je glupo i rizično držati bitcoine na mjenjačnici ili banci a to savršeno odgovara njima jer oni zarađuju na vašim bitcoinima jer su oni u tom slučaju u posjedu vaših bitcoina.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2020 14:17 (Noel).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
Ljubljanska banka je najsigirnija.
Moj PC  
15 0 hvala 0
12 godina
offline
Panika kod korisnika kartica digitalnih izdavača z

čarapa ftw. ne za šlajfanje.

Halo Bing! Kako bratac?
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Panika kod korisnika kartica digitalnih izdavača z

U najnovijem Bugu (7/8 2020) isti autor teksta je u kolumni predložio upravo Curve kao zamjenu za Revolut. 

 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
15 0 hvala 10
16 godina
offline
Panika kod korisnika kartica digitalnih izdavača z

a i sami kažu da su, znajući za probleme koji su se kotrljali u Wirecardu

 

Curve je znao za manipulacije u Wirecardu i već ranije počeo migraciju? Interesantno.

 

Btw Wirecard je dugo vremena najaktivnija dionica, uz Teslu, u Njemačkoj i Austriji. Bit će bacanja pod vlakove 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
6 0 hvala 1
14 godina
offline
Panika kod korisnika kartica digitalnih izdavača z

Ovdje nije problem niti fintech niti jeftina usluga. Radi se o čistom kriminalu, ali niti njih ne treba stavljati na mjesto broj 1 kao krivca. Što su radili BaFin i Bundesbank? Koliko znam ti izdavači kartica su registrirani kao financijske ustanove i kao takve podliježu zakonima i regulativi. Gdje su bili revizori regulatora svo to vrijeme? Otkrili su problem tek kad nedostaje 2 milijarde eura?! Sumnjam da se to dogodilo preko noći. Ovo više ukazuje na slabu kontrolu cijelog financijskog sektora, jer ako jedan Wirecard AG može napravit rupu od 2milijarde znači da nekakav Deutsche Bank, Commmerzbank ili Allianz može napraviti rupu od 20, 50, 100(?) milijardi prije nego bude uočeno da nešto nije u redu(?!).

Ako je u Njemačkoj tako, zamislite kako je tek u drugim zemljama... 

Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
Romano kaže...
Najsigurnije je kad lova stoji na vasem bankovnom racunu.

 I inflacija to godišnje jede posto po posto. 

Cool.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava

- Petric? naravno :), hypster. No osim priče o mogućim muljažama, chain, virtualne valute (i realnije pljačke).. vidimo da ni dojčeburza nije 'dokaz' (autentičnosti-provjerljivosti..) ozbisljnosti firme tj povjerenja korisnika u institucije. S jedne strane opravdana kritika, zašto je dojče-država/burza dozvolila uvršavanje tj zašto veliki-banke mogu svašta bez provjere-papira-dokaza dok mali ne mogu ništa (osim naše birokracije gdje je to višestruko umnoženo, kao potvrda za potvrdu koju dobiješ na trećem katu pa preneseš na prvi kat iste zgrade i čekaš da dođe do drugog kata za rješenje koje tad traži još nešto s četvrtog.. rekao bi da je problem visina zgrade-katovi i da bi bilo funkcionalnije graditi prizemne institucije..) :)

 

-no, kao sve ostalo, 'prizemnica' nije slučajna riječ u odlomku, nego treba malo prizemljiti oduševljenje, hype i briju na moguće zarade koje postoje u svakoj igri na sreću kao mamac, kocka, dok pri tome ostaje činjenica da jackpot dobije poneki, ne svi, a većina dobije gubitak, koji se stilskom rečenicom i dalje naziva dobitak (gubitka) tj ima pozitivan prizvuk :) formulacije koje koriste svi burzovni meštri i trgovci.. :)

npr nije podizanje cijene nego je tad 'korekcija', dok za sniženje nikad nije korekcija nego AKCIJA-SNIŽENJE-RASPORDAJA itd.. mada je to samo stvar cijene to novčano-nomilnalnog iznosa u valuti za neku robu.

 

-valuta.. može biti bilo što, pa i 'ništa' (digitalno nula ili null.. ali nije isto). Svede se na povjerenje, koje proširimo na kontrolu-regulaciju-državu.. i dak se to desi 'negdje-tamo..' tad je to zato, dok kad se desi u dojču ostanemo zabezeknuti.. no realno, nisu 'velike-uređene' zemlje-države-velesile (koje drmaju novčarskim fondovima) drugačije, tj imaju oni kriminal-mafiju i ostalo, kao i mi mali.. samo su oni the-šef pa kad se nešto desi ovisi tko je prdnuo, šef se pravi kao da nije, dok ostalim za stolu može biti neugodno.. no ako prdne netko mali dobije po prstima. Zašto? Iz istog razloga zašto pas liže jaja...

-virtualna valuta je upravo to, virtualna.. i mada su muljali s filipinima itd. ipak ih je na kraju ufatilo.. a pitati se treba zašto, zašto su uhvaćeni? Jer je država-dojč odlučila tako, kao što je pogrešno odlučila dozvoliti izlistavanje na burzi.. a tad opet, zašto?

-pa kratim, jer iza stoje veliki, eu-banke-fondovi, dok su ovi mali samo frontend tih velikih.. odnosno, da rade protiv interesa velikih ne bi nikad dobili pristup burzi, odnosno uvjek su krivi rusi-kinezi ili hakeri, mada ''svi putevi vode u Rim'' (ili neko od središta današnjeg svijeta.. frakfurt-london-newyork..).. no istraga i istražitelji se na tom putu pogube, dođu do filipina ali ne do drugog sela u okolici mjesta gdje žive.. ili nekog od kraljevskih dragulja u kruni UK-kraljevine koja ima npr Jersey-otok pa čak i sam London-City.. i tu priče s inspektorom stanu, jurisdikcija.

-prati novac.. mada je chain 'nepratljiv' to se odnosi samo na male, veliki mogu jer oni to rade, znaju gdje je što, koji račun.. i ako na računu A fali neki iznos, tad se taj iznos nalazi na računu B ili C.. virtualnom jednako kao što su svi ostali računi, uz razliku što mali ne znaju za taj račun i neće nikad ni saznati jer istraga stane na npr činjenici da je nestalo 19 milijardi.. 'ukrali hakeri', nestalo, virtualno.. -ne, nije. Tu je, vrlo opipljivo kao nova jahta direktora burze, centralne banke, premijera, berlusconija itd.. nema tu virtuale, sve je vrlo opipljiv novac, keš, za sve ostalo mastercard :)

 

edit: mali iznad, post jozef.. :) da, kao i npr naš agrokor-konzum.. tj godine 'dubioza' koje stvore toliko milijardi manjka a nitko ništa nije znao, revizije itd.. mi smo mali, veliki mogu više jer pas liže jaja.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2020 14:29 (ihush).
16 godina
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
nixass kaže...
Romano kaže...
Najsigurnije je kad lova stoji na vasem bankovnom racunu.

 I inflacija to godišnje jede posto po posto. 

Cool.

 

Koga boli patka za to kad zaradjujes 3-4 tisuce eura mjesecno

10 godina
offline
Panika kod korisnika kartica digitalnih izdavača z

Payoneer je blokiran, Pockit također..

Monzo i Revolut su prebacili poslovanje na vrijeme, nedavno..

Za naš region najveći problem je payoneer..

Dosta ljudi prima sredstva preko njih..

 

Ali dobro je da je napisan članak, u "vodećim" medijima ni glasa..

Na indeksu još uvijek kopaju rake..

 

Inače, za Revolut kažu da je povezan sa Kremaljskim kapitalom, rusima..Jel istina ili nije..

Osnivač zasigurno ima veze sa navedenim, a dal i kompanija, pitanje je..

 

Tek sam nakon napisanog, pročitao ihush posz, pa za filipine..Sjedište Wirecarda u filipinima je bilo limena garaža kontejner sa jednim starim autobusom i kombijem, oboje prastaro i zarđalo (postoji slika sjedišta)..Što su auditori provjeravali svih ovih godina, otkad traje firma..O tome neka se njemci pitaju..

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2020 0:28 (boatenga).
 
5 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
boatenga kaže...

Payoneer je blokiran, Pockit također..

Monzo i Revolut su prebacili poslovanje na vrijeme, nedavno..

Za naš region najveći problem je payoneer..

Dosta ljudi prima sredstva preko njih..

 

Ali dobro je da je napisan članak, u "vodećim" medijima ni glasa..

Na indeksu još uvijek kopaju rake..

 

Inače, za Revolut kažu da je povezan sa Kremaljskim kapitalom, rusima..Jel istina ili nije..

Osnivač zasigurno ima veze sa navedenim, a dal i kompanija, pitanje je..

 

Tek sam nakon napisanog, pročitao ihush posz, pa za filipine..Sjedište Wirecarda u filipinima je bilo limena garaža kontejner sa jednim starim autobusom i kombijem, oboje prastaro i zarđalo (postoji slika sjedišta)..Što su auditori provjeravali svih ovih godina, otkad traje firma..O tome neka se njemci pitaju..

 

Sve su to razlozi zašto nikad ne bih u potpunosti prešao na neku takvu "banku", čak i da postoji mogućnost primanja plaće na njihov račun. Svaka čast Revolutu, koristim ga duže vrijeme, ima nebrojeno dobrih featurea, ali koristim ga isključivo kao pomoćnu karticu za brza prebacivanja love i kad sam izvan zemlje. Ni u jednom trenutku nemam veću količinu novca na Revolutu jer u slučaju bilo kakvog problema, nikakvog jamstva nemam ni za što. S klasičnom bankom sam barem s te strane siguran, makar plaćao fee za sve i svašta.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
16 godina
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava

Imam Boon koji je isto stal. Na njemu samo 10 ili 20 eura ni ne znam.

Ne mogu aktivirat karticu i dobil sam mail da sam sucker.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2020 21:12 (NEW_MAN).
14 godina
offline
Re: Panika kod korisnika kartica digitalnih izdava
NEW_MAN kaže...

Imam Boon koji je isto stal. Na njemu samo 10 ili 20 eura ni ne znam.

Ne mogu aktivirat karticu i dobil sam mail da sam sucker.

 bar ti nisu rekli da si baBoon :-) NHF, došlo mi... 

10 godina
offline
Panika kod korisnika kartica digitalnih izdavača z

Iz Pockit su ljudima poručili odnosno dali linkove na Food Banks..

Što je vrlo uviđavno..

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Panika kod korisnika kartica digitalnih izdavača z

Meni je Curve proradio. Izgleda da su pri kraju s tranzicijom. 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Panika kod korisnika kartica digitalnih izdavača z

Novi Bug, Petric,, Curve-bolje od Revoluta? :D  

Beerman
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 12:35 (Homer J. Simpson).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Panika kod korisnika kartica digitalnih izdavača z

Balavci se igraju bankara..

Treba pročitati horor priče false flag-iranih, blokiranih bez objašnjenja u svakom trenutku.

Izgovor za neobjašnjavanje blokada im je zakonska regulativa, kojoj oni ne podliježu, jer onda bi pare na karticama bile osigurane kao i kod običnih banaka za koje ta regulativa zapravo vrijedi..Nije bezveze engleski regulator napravio ovo.

 

Pitanje je i kako zarađuju..

Možda kao i Wirecard, fejkanjem izvještaja kako bi privukli investitore, crowdfunding im cvjeta sve u šesnaest..

Pogotovo Curve, to nikom nije jasno.

Zato se u financijskom svijetu govori kako bi rupa (množina), moglo biti još, i filipinskih garaža gdje na računima stoje milijuni.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice