Pametni satovi - ukras ili alat?

poruka: 38
|
čitano: 15.792
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pametni satovi - ukras ili alat?".
14 godina
offline
Re: Pametni satovi - ukras ili alat?
Imao Samsung watch. Doslovno služio kao ukras.
Ako ga imam na ruci. Mobitel mi je u džepu.
Za sportske aktivnosti imam Suunto.
Gale
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pametni satovi - ukras ili alat?

Da pametni satovi mogu svašta, ali ono što im je glavna odlika u vezi s mobitelom je da ti se trese na ruci kada zvoni mobitel, recimo zimi kada ti je u jakni ženama kada je u torbici. Svi utišaju mobitel zbog sastanka ili nekog drugog razloga i onda kasnije zaborave pojačati , a ako mobitel nije uz tijelo ni vibracije ne pomažu. Ovako znaš da te neko zove i tko. i Također zavibrira ukoliko si zaboravio mobitel i udaljio se od njega...

I zato sam ga kupio i ženi, jer vječno nije čula mobitel ili bi ga zaboravila...  

 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pametni satovi - ukras ili alat?
Byron kaže...

Da pametni satovi mogu svašta, ali ono što im je glavna odlika u vezi s mobitelom je da ti se trese na ruci kada zvoni mobitel, recimo zimi kada ti je u jakni ženama kada je u torbici. Svi utišaju mobitel zbog sastanka ili nekog drugog razloga i onda kasnije zaborave pojačati , a ako mobitel nije uz tijelo ni vibracije ne pomažu. Ovako znaš da te neko zove i tko. i Također zavibrira ukoliko si zaboravio mobitel i udaljio se od njega...

I zato sam ga kupio i ženi, jer vječno nije čula mobitel ili bi ga zaboravila...  

 To meni znaci da nije vazno.

 

Ontopic. Ukras, osobno skoro sam kupio SmartWatch ali shvatih da mi apsolutno nije potreban. Klasican sat i dalje nosim zato da vidim koliko je sati. 

13 godina
offline
Re: Pametni satovi - ukras ili alat?
Danas mi stigao Amazfit T-rex .I nikako mi nece palit ekran na okret ruke sto bi trebao...jel se to treba negdje ukljucit..ili je default to ukljuceno..btw baterija je na manje od 50% mozda zbog toga?ako moze pomoc

16 godina
moderator
offline
Re: Pametni satovi - ukras ili alat?
viciousone kaže...


Funkciju digitalnog tlakomjera imaš na Garminovim satovima (npr model Instinct), a ona iako nije 100% precizna, može biti indikator za upotrebu analognog tlakomjera.
Lp

 

Koji to garmin instinct i otkada ima funkciju digitalnog tlakomjera?

This space for rent!
13 godina
offline
Re: Pametni satovi - ukras ili alat?
Drago kaže...
viciousone kaže...


Funkciju digitalnog tlakomjera imaš na Garminovim satovima (npr model Instinct), a ona iako nije 100% precizna, može biti indikator za upotrebu analognog tlakomjera.
Lp

 

Koji to garmin instinct i otkada ima funkciju digitalnog tlakomjera?

Malo sam pogledao ponudu ”INSTINCT” GARMIN ura, i ovaj mi se poslije modela Solar čini najkvalitetnija opcija, i nema funkciju tlakomjera. 
LINK; https://buy.garmin.com/hr-HR/HR/p/716891/pn/010-02293-04#specs 

 

Osobno, provjerio sam malo bolje i svoj ”FENIX”, nisam našao tlakomjer, u ovih nešto manje od dvije godine korištenja.

 

Pretpostavljam da je trebala biti riječ o pulsu, body battery ili nečem trećem, petom, desetom, jer ostale funkcije ove ure imaju.  

ATJ Lučko
16 godina
moderator
offline
Re: Pametni satovi - ukras ili alat?

Meni je stvarno dosta garmina prošlo kroz ruke, vjerojatno svi šta su izašli ne računajući one prve Forerunnere i godinama koristim Fenix 3 HR i nisam vidio tlakomjer niti na jednom od njih.

This space for rent!
2 godine
offline
Re: Pametni satovi - ukras ili alat?
Drago kaže...

Meni je stvarno dosta garmina prošlo kroz ruke, vjerojatno svi šta su izašli ne računajući one prve Forerunnere i godinama koristim Fenix 3 HR i nisam vidio tlakomjer niti na jednom od njih.

Da i postoji pametni sat koji navodno mjeri krvni pritisak to je potpuni/a hoax, jer za približno točno mjerenje tlaka moraju postojati ili prof. uređaji koji ga mjere s 95% prezinosti ili digitalni kućni, koji mjere s 80% točnosti.

Osim toga, ruka na kojoj se mjeri mora biti u visini srca, potpuni mir, sjedeći položaj itd. (objašnjenje poznanika liječnika).

 

U taj gadget mogu natrpati svašta no krvi pritisak se ne može tako mjeriti, odn može se to implementirati u taj sat no to je nepouzdano.

 

primjer prof. mjerača krvnoga pritiska.

 

 

btw;

 

što se tiče pulsa, ne znam koliko ti satovi točno mjere no napouzdanija metoda je; prstom na vratnu arteriju ili unutarnji zglob šake.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 10:09 (Zaporožac).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice