Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan

poruka: 42
|
čitano: 15.075
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan".
15 godina
offline
Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan

a ako se i rak opameti? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan

Možda se ljudi ipak opamete pa samo pogledaju ono što je očito, a to je da ove moderne bolesti nisu bile prisutne sve do pojave šećera i proceisrane hrane na tržištu. Onaj barem malo pametan iz toga će izvuči čvrst zaključak. Inače svaka čast i kemiji i svim znanstvenicima koji se bave doista kompliciranim stvarima, ne želeći umanjiti svo njihovo znanje, trud i napor, ali po meni ovdje su stvari jasne.

 
0 2 hvala 0
2 godine
online
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
guslac kaže...

Možda se ljudi ipak opamete pa samo pogledaju ono što je očito, a to je da ove moderne bolesti nisu bile prisutne sve do pojave šećera i proceisrane hrane na tržištu. Onaj barem malo pametan iz toga će izvuči čvrst zaključak. Inače svaka čast i kemiji i svim znanstvenicima koji se bave doista kompliciranim stvarima, ne želeći umanjiti svo njihovo znanje, trud i napor, ali po meni ovdje su stvari jasne.

 Učestala starost je poprilično novijeg datuma, rijetko tko je u ranijim stoljećima doživljavao starost. Rak je takva bolest koja najčešće pogađa stariju populaciju pa su onda stvari poprilično jasne.

Ukoliko se dobro sjećam u egiptu su prije neku godinu našli mumiju čovjeka koji je preminuo od raka, i prije su rijetki pojedinci koji su imali sreće roditi se u višljim staležima ili oni s boljom genetikom doživljavali starost ali bi onda i oni umirali od raka ili bolesti vezanih za stariju dob.

Rak je moderna bolest samo zato što se ranijih stoljeća nije znalo prepoznati od koje bolesti čovjek boluje pa bi oni koji su bolovali ili umrli od raka naprosto umrli od nepoznatog ili krivo dijagnosticiranog uzroka.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 11:08 (notloB).
16 godina
offline
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
guslac kaže...

Možda se ljudi ipak opamete pa samo pogledaju ono što je očito, a to je da ove moderne bolesti nisu bile prisutne sve do pojave šećera i proceisrane hrane na tržištu. Onaj barem malo pametan iz toga će izvuči čvrst zaključak. Inače svaka čast i kemiji i svim znanstvenicima koji se bave doista kompliciranim stvarima, ne želeći umanjiti svo njihovo znanje, trud i napor, ali po meni ovdje su stvari jasne.

 Uvjeravaju nas kako prije nije bilo takvih bolesti pa nismo znali za njih... : ) Mhm...

 No ne vjerujem da industrijska hrana, GMO itd utjece na nase zdravlje, no way...

Truth in engineering.
2 godine
online
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
Batista kaže...
guslac kaže...

Možda se ljudi ipak opamete pa samo pogledaju ono što je očito, a to je da ove moderne bolesti nisu bile prisutne sve do pojave šećera i proceisrane hrane na tržištu. Onaj barem malo pametan iz toga će izvuči čvrst zaključak. Inače svaka čast i kemiji i svim znanstvenicima koji se bave doista kompliciranim stvarima, ne želeći umanjiti svo njihovo znanje, trud i napor, ali po meni ovdje su stvari jasne.

 Uvjeravaju nas kako prije nije bilo takvih bolesti pa nismo znali za njih... : ) Mhm...

 No ne vjerujem da industrijska hrana, GMO itd utjece na nase zdravlje, no way...

 U hrvatskoj i eu ne postoji gmo hrana gmo hrana je zabranjena, za ljudsku upotrebu je nema u slobodnoj prodaji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 13:38 (notloB).
7 godina
protjeran
offline
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
notloB kaže...
Batista kaže...
guslac kaže...

Možda se ljudi ipak opamete pa samo pogledaju ono što je očito, a to je da ove moderne bolesti nisu bile prisutne sve do pojave šećera i proceisrane hrane na tržištu. Onaj barem malo pametan iz toga će izvuči čvrst zaključak. Inače svaka čast i kemiji i svim znanstvenicima koji se bave doista kompliciranim stvarima, ne želeći umanjiti svo njihovo znanje, trud i napor, ali po meni ovdje su stvari jasne.

 Uvjeravaju nas kako prije nije bilo takvih bolesti pa nismo znali za njih... : ) Mhm...

 No ne vjerujem da industrijska hrana, GMO itd utjece na nase zdravlje, no way...

 U hrvatskoj i eu ne postoji gmo hrana, za ljudsku upotrebu je nema u slobodnoj prodaji.

 ne postoji gmo hrana? wtf

2 godine
online
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
Tvpronlem kaže...
notloB kaže...
Batista kaže...
guslac kaže...

Možda se ljudi ipak opamete pa samo pogledaju ono što je očito, a to je da ove moderne bolesti nisu bile prisutne sve do pojave šećera i proceisrane hrane na tržištu. Onaj barem malo pametan iz toga će izvuči čvrst zaključak. Inače svaka čast i kemiji i svim znanstvenicima koji se bave doista kompliciranim stvarima, ne želeći umanjiti svo njihovo znanje, trud i napor, ali po meni ovdje su stvari jasne.

 Uvjeravaju nas kako prije nije bilo takvih bolesti pa nismo znali za njih... : ) Mhm...

 No ne vjerujem da industrijska hrana, GMO itd utjece na nase zdravlje, no way...

 U hrvatskoj i eu ne postoji gmo hrana, za ljudsku upotrebu je nema u slobodnoj prodaji.

 ne postoji gmo hrana? wtf

 U eu je gmo hrana za ljudsku upotrebu zabranjena, odnosno zabranjeno ju je uvoziti i proizvoditi, postoji dozvoljena je jedino kao stočna hrana.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 13:39 (notloB).
16 godina
offline
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
Prije pedeset godina je svaki stotisuciti covijek imal rak a danas svaki peti. Nekad smo sve jeli na masti i ulje je bilo nusprodukt, a sad je ulje u svemu a secer ga prati u stopu.
2 godine
online
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
NEW_MAN kaže...
Prije pedeset godina je svaki stotisuciti covijek imal rak a danas svaki peti. Nekad smo sve jeli na masti i ulje je bilo nusprodukt, a sad je ulje u svemu a secer ga prati u stopu.

To je krivi podatak, prije pedeset godina rak je bio učestala bolest.

 Maslinovo ulje primjerice je jedan od najstarijih i najkonzumiranijih proizvoda u povijesti ljudske vrste proizvedeno na području sredozemlja u prošlosti jednog od najmnogoljudnijih dijelova planete i kolijevke civilizacije.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 11:49 (notloB).
5 godina
offline
Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan


Ekšli postoje dokazano kancerogene supstance u industrijskim količinama oko nas, kome trebaju teorije zavjera?
Ispušni plinovi motora, BPA, pesticidi... radionuklidi... 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
4 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
notloB kaže...
U eu je gmo hrana za ljudsku upotrebu zabranjena, odnosno zabranjeno ju je uvoziti i proizvoditi, postoji jedino kao stočna hrana.

 

A mi onda jedemo tu stoku.

Kako je onda GMO hrana za ljudsku prehranu zabranjena..

合氣道 Skidoše s njega mrtvačko platno. Ali ne i s lica blijedoga sjenu. Bezdanu tugu on u sebi nosi, svoju smrt nedovršenu.
2 godine
online
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
Zaporožac kaže...
notloB kaže...
U eu je gmo hrana za ljudsku upotrebu zabranjena, odnosno zabranjeno ju je uvoziti i proizvoditi, postoji jedino kao stočna hrana.

 

A mi onda jedemo tu stoku.

Kako je onda GMO hrana za ljudsku prehranu zabranjena..

 Stoka koju jedemo nije genetski modificirana a čini mi se da postoji i vrlo određen zakon koji obavezuje koliki udio prehrane stoke smije biti u obliku gmo hrane.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 12:06 (notloB).
2 godine
offline
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
notloB kaže...
Stoka koju jedemo nije genetski modificirana a čini mi se da postoji i vrlo određen zakon koji obavezuje koliki udio prehrane stoke smije biti u obliku gmo hrane.

Stoka je nabrijana i hormonima rasta, progesteronom, testosteronom, Estradiolom .. i sve to unosimo u sebe.

Kontrola, manje, više ?

Hrvatski veterinarski institut ?

Tko...

合氣道 Skidoše s njega mrtvačko platno. Ali ne i s lica blijedoga sjenu. Bezdanu tugu on u sebi nosi, svoju smrt nedovršenu.
11 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
notloB kaže...

 Stoka koju jedemo nije genetski modificirana a čini mi se da postoji i vrlo određen zakon koji obavezuje koliki udio prehrane stoke smije biti u obliku gmo hrane.

 

 Aha, znači ako postoji nešto propisano to znači da se svi toga drže i da svijet tako funkcionira, a mi svi eto jedemo potpuno ispravnu i zdravu hranu prirodnog okusa.

Koliko ti imaš godina? 12? Postovi su ti otprilike na toj razini.

2 godine
online
Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan

Čemu uzbuđivanje, pišem ono što sam negdje pročitao, naučio, zapamtio.

Ljudi često ponavljaju potpuno netočne informacije koje ponavljanjem prelaze u opća mjesta koja se unaprijed i po difoltu "znaju" i ne provjeravaju, ukoliko što od onoga što sam napisao nije istina, molim da mi se na to ukaže da ispravim.

 

Edit: ispravio sam neke postove jer ne znam postoji li gmo hrane u eu, ispravljeno u "...zabranjena je..." iako niti to nije potpuno točno već je zabranjen uvoz i proizvodnja za ljudsku upotrebu što sam već napisao...

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 13:46 (notloB).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
notloB kaže...
NEW_MAN kaže...
Prije pedeset godina je svaki stotisuciti covijek imal rak a danas svaki peti. Nekad smo sve jeli na masti i ulje je bilo nusprodukt, a sad je ulje u svemu a secer ga prati u stopu.

To je krivi podatak, prije pedeset godina rak je bio učestala bolest.

 Maslinovo ulje primjerice je jedan od najstarijih i najkonzumiranijih proizvoda u povijesti ljudske vrste proizvedeno na području sredozemlja u prošlosti jednog od najmnogoljudnijih dijelova planete i kolijevke civilizacije.

 

 Nije problem maslinovo ulje nego suncokretova i ostala sranja. Maslinovo, kokosovo, avocado i slicna ulja su zdrava. Problem je u ovim drugim uljima. Ulja od orasastih plodova su zdrava a ova od zitarica su smece.

Dolaskom industrijske revolucije i naftom je ulje postalo visak. Ekipica je skuzila da je jestivo i poceli su sve zivo filat s tim otrovom. Ullja od zitarica su se nekad koristila ko maziva ali s dolaskom nafte je trebalo pronaci drugo trziste. 

Drugi problem je secer koji je kancerogeni i nesto super nezdravo.

11 godina
online
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
Zaporožac kaže...

Stoka je nabrijana i hormonima rasta, progesteronom, testosteronom, Estradiolom .. i sve to unosimo u sebe.

Kontrola, manje, više ?

Hrvatski veterinarski institut ?

Tko...

 netko bi rekao da je barem danas lako naći odgovor na tko i kako

bit će da neki još uvijek nisu čuli za google 

 

evo - TKO I KOLIKO ČESTO? Provjerili smo kako se kontrolira hrana koju jedemo

i jedan noviji - Kakvo meso jedemo? Ovo su rezultati kontrole mesa

 

za detaljnije informacije i više detalja probaj se potruditi 

2 godine
online
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
HR55 kaže...

 Aha, znači ako postoji nešto propisano to znači da se svi toga drže i da svijet tako funkcionira, a mi svi eto jedemo potpuno ispravnu i zdravu hranu prirodnog okusa.

Koliko ti imaš godina? 12? Postovi su ti otprilike na toj razini.

 Gledaj, u domaćim trgovinama ne možeš naći gmo hranu, ne možeš je naći na placama, možeš je naći samo u glavama "baba" i glavama klimača glavama koji su "čuli i priča se", koji vjeruju da je rajčica iz trgovine "savršeno oblikovana" i "sve su perfekto iste" u stvari gmo rajčica. To su rajčice dobivene prirodnim križanjem i nemaju veze s gmoom, postovi ljudi koji su "čuli i priča se, ništa ne valja i prije je bilo bolje" su u stvari postovi dvanaestogodišnjaka.

 

Istina je da živimo u najboljem dobu ljudske povijesti, zaštićeni smo k'o medvjedi s pravima koje su naši stari mogli samo sanjati usprkos svim zagađenjima ratovima itd., ima nas 8 milijardi i ljudi nikad nije bilio više na planeti, prosječni životni vijek se poduplao prema onom od prije samo stoljeće ranije. Da li može bolje? Ima li na svijetu gladi, nepravde, općeg zagađenja itd. Može i ima. Ali čovjek danas živi za red veličina bolje nego što je živio ikada u svojoj povijesti. To možeš zahvaliti znanosti, tehnologiji, zdravstvu. Onečišćenje je nusprodukt ali ljudi su pametni i istim tim alatima će nadam se riješiti i te probleme.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 15:49 (notloB).
2 godine
online
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
NEW_MAN kaže...

 Nije problem maslinovo ulje nego suncokretova i ostala sranja. Maslinovo, kokosovo, avocado i slicna ulja su zdrava. Problem je u ovim drugim uljima. Ulja od orasastih plodova su zdrava a ova od zitarica su smece.

Dolaskom industrijske revolucije i naftom je ulje postalo visak. Ekipica je skuzila da je jestivo i poceli su sve zivo filat s tim otrovom. Ullja od zitarica su se nekad koristila ko maziva ali s dolaskom nafte je trebalo pronaci drugo trziste. 

Drugi problem je secer koji je kancerogeni i nesto super nezdravo.

 Opet si u krivu, ulja žitarica i druga nabrojana ulja su zdrava, zdrava je bezvezan pojam i ovisi o koječemu a najviše o količinama unosa, ono što nutricionisti i zdravstveni radnici ne preporučuju su rafinirana ulja, nerafinirano hladno prešano ulje primjerice suncokreta je perfektno zdravo.

11 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
notloB kaže...

Istina je da živimo u najboljem dobu ljudske povijesti

 Tu glupost si čuo od tih istih baba? Čuo si da se to priča??

Tko je to dokazao da živimo u najboljem dobu i s čime je potkrijepio?

To što znanost smatra da su ljudi prije bili glupi, prljavi i životinje je još jedna gomila crapa za ovce.

Dovoljno je pogledati stare građevine i arhitekturu svugdje po svijetu koju dan-danas ne možemo kopirati...

Ljudi su prije imali znanje mnogo veće nego što mi to smatramo, a kako su živjeli možemo samo nagađati, ali kani me se tih floskula kako je baš sad najbolje... to nek pričaju te babe koje spominješ.

2 godine
online
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
HR55 kaže...
notloB kaže...

Istina je da živimo u najboljem dobu ljudske povijesti

 Tu glupost si čuo od tih istih baba? Čuo si da se to priča??

Tko je to dokazao da živimo u najboljem dobu i s čime je potkrijepio?

To što znanost smatra da su ljudi prije bili glupi, prljavi i životinje je još jedna gomila crapa za ovce.

Dovoljno je pogledati stare građevine i arhitekturu svugdje po svijetu koju dan-danas ne možemo kopirati...

Ljudi su prije imali znanje mnogo veće nego što mi to smatramo, a kako su živjeli možemo samo nagađati, ali kani me se tih floskula kako je baš sad najbolje... to nek pričaju te babe koje spominješ.

 Ukoliko ti prosječni životni vijek i ukupan broj živih ljudi, što je ultimativni dokaz nije dovoljan dokaz onda ti niti najbolja baba jaga sa zmijskim znojem i šišmiševim krilima neće moći pomoći, čovječe letimo u fckin' svemir, liječimo gubu, kugu i boginje, gradimo burj khalifu visoku gotovo kilometar, nosimo u džepovima kompjutere... Jesi li ti uopće normalan? Ozbiljno te pitam? Kod kojeg teoretičara zavjere se napajaš znanjem?

11 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan

Ti znaš koliki je prije bio životni vijek... daj se ne prosipaj... ko i s tim letovima u svemir, ahahha, vidi se da si ovca, beeee.

Odi guglaj Milansku katedralu pa mi reci kako su je oni priprosti ljudi napravili? S dlijetom i čekićem? ahahaha dumbass.

2 godine
online
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
HR55 kaže...

Ti znaš koliki je prije bio životni vijek... daj se ne prosipaj... ko i s tim letovima u svemir, ahahha, vidi se da si ovca, beeee.

Odi guglaj Milansku katedralu pa mi reci kako su je oni priprosti ljudi napravili? S dlijetom i čekićem? ahahaha dumbass.

 O majko moja, zašto uvijek ja nabasam na teoretičara sranja, aj ćaos, molim više mi se ne obraćaj po mogućnosti, hvala.

11 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan

Ajde odi gledat dnevnik, bbc, cnn i reuters i sve ostalo što gledaju ljudi sa IQ 16 i ne javljaj se više, beeee.

5 godina
offline
Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan

Što je seljak gluplji, to mu je krumpir veći. A što je sudionik foruma površniji, to mu je samopouzdanje veće. Oni koji mekeću drugima očito se smatraju vukovima, ali samo zato što se nikad nisu dobro pogledali u ogledalo i vidjeli vola.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan

Samo bih ispravio navod da je rak bolest starijih.

Nekad možda bio, ali sada više nije.

Tko je posjećivao Institut zna koliko je ova teza netočna.

 

Fora su mi liječnici kada kažu mlađima (30+) "ma nije to rak, premladi ste vi za to", a vide što se događa oko njih.

Know your limits.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
guls kaže...

Samo bih ispravio navod da je rak bolest starijih.

Nekad možda bio, ali sada više nije.

Tko je posjećivao Institut zna koliko je ova teza netočna.

 

Fora su mi liječnici kada kažu mlađima (30+) "ma nije to rak, premladi ste vi za to", a vide što se događa oko njih.

 
Industrijsko doba donijelo je masu poboljšanja ljudima, ali i zagađenje okoline bez presedana. Ameri, a slično tako i mi tu u Europi, u dodiru su sa preko 86 000 kemikalija gotovo svakodnevno, i za veliku većinu njih uopće nije poznato dugoročnije djelovanje, tj. moguća toksičnost.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
HR55 kaže...

Ti znaš koliki je prije bio životni vijek... daj se ne prosipaj... ko i s tim letovima u svemir, ahahha, vidi se da si ovca, beeee.

Odi guglaj Milansku katedralu pa mi reci kako su je oni priprosti ljudi napravili? S dlijetom i čekićem? ahahaha dumbass.

 
Isklesano iz jednog jedinog komada mramora, ručnim alatima1752–1759.


Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
2 godine
offline
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
guls kaže...

 

 

Fora su mi liječnici kada kažu mlađima (30+) "ma nije to rak, premladi ste vi za to", a vide što se događa oko njih.

Koji su to liječnici ? 

Vjerojatno loši učenici medicinskih fakulteta koji poslije postanu LOM.

合氣道 Skidoše s njega mrtvačko platno. Ali ne i s lica blijedoga sjenu. Bezdanu tugu on u sebi nosi, svoju smrt nedovršenu.
11 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pametni lijek protiv raka – dvaput pametan
Al Crane kaže...


Isklesano iz jednog jedinog komada mramora, ručnim alatima1752–1759.

 Zapravo nitko ne zna kako su napravili kipove iz te ere jer ih nitko do dan danas nije uspio ponoviti, ni približno, niti ima predodžbu kako to napraviti.

https://vigilantcitizen.com/sinistersites/sinister-sites-sansevero-chapel/

 

To je zapravo odličan primjer da blage veze nemamo kakvu tehnologiju su poznavali, a odakle nekima ideja donositi zaključke kako je to rađeno - e to je već neka druga dijagnoza.

Isto vrijedi i za piramide, sfinge, stonhenge, maje, inke i tisuće drugih arhitektonskih čuda... ali naravno, sve je to čekić, dlijeto i par robova

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice