Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kandida

poruka: 40
|
čitano: 7.624
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kandida".
16 godina
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
Doc Berecki kaže...

Je li tko prebolio COVID-19 bez simptoma moguće je pouzdano saznati samo izravnim dokazivanjem visokog titra zaštitne klase protutijela u krvi ispitivane osobe (IgG).
Sve drugo su pretpostavke i nagađanja.

 ovdje kod mene u Nemačka, Minken tocnije, lokalne vlasti traze cca 1000 dobrovoljaca koji nisu dosad bili testirani na Covid-19 da ih testiraju na antitijela pa da dobiju neku sliku kolko je ljudi bilo zarazeno/nosilo virus a da nije ni znalo.

u nekom selu u bavarskoj su nasli 1/3 ljudi (mislim da ih nekih 10000 zivi tamo) koji nisu uopce imali simptome a imali su antitijela.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
MrBlc kaže...

 

Dodatna točka opreza je i socijalna komponenta - ako već pušiš, radi to barem 2 metra od drugih konzumenata i bez dijeljenja - svak svoju malu.

jebo me pas, u parkicu iza zgrade troje adolescenata stoje na 2-3m jedan od drugih i vrte joint ili cigaretu u krug, strava 

snimio video, al je zoom ubio zelju za gledanjem

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
6 godina
protjeran
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
nixass kaže...

jebo me pas, u parkicu iza zgrade troje adolescenata stoje na 2-3m jedan od drugih i vrte joint ili cigaretu u krug, strava 

snimio video, al je zoom ubio zelju za gledanjem

ti voajerišeš umjesto da dečkima tutneš  100 evrića da si kupe svako sebi po par komada ...

škrti pokondireni Švaba.. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
Friday kaže...
Doc Berecki kaže...

Je li tko prebolio COVID-19 bez simptoma moguće je pouzdano saznati samo izravnim dokazivanjem visokog titra zaštitne klase protutijela u krvi ispitivane osobe (IgG).
Sve drugo su pretpostavke i nagađanja.

 

A s obzirom da u Irskoj ne testiraju gotovo nikoga - nikada necu ni saznati. Prokleta je amerika...

Inace, da li bi to ikako utjecalo na davanje krvi? Trebao bih ponovo ici za nekih mjesec dana. Da li bi to bilo rizicno za potencijalne primatelje?

 Mislim da ti je najbolje naći nekoga tko trenutno ima potvrđen Covid-19. Najbolje muškarca jer kažu da iz nekog razloga su oni više zarazni. I onda barem 20 minuta sa njime razmjenjivati oralne tjelesne tekućine - najbolje francuskom tehnikom, tako da budeš siguran da si jezikom pokupio što više sline.

Ako nakon toga ne razviješ simptome - siguran si.

Ako budeš - a bar ćeš znati na čemu si.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
nixass kaže...
Doc Berecki kaže...

Je li tko prebolio COVID-19 bez simptoma moguće je pouzdano saznati samo izravnim dokazivanjem visokog titra zaštitne klase protutijela u krvi ispitivane osobe (IgG).
Sve drugo su pretpostavke i nagađanja.

 ovdje kod mene u Nemačka, Minken tocnije, lokalne vlasti traze cca 1000 dobrovoljaca koji nisu dosad bili testirani na Covid-19 da ih testiraju na antitijela pa da dobiju neku sliku kolko je ljudi bilo zarazeno/nosilo virus a da nije ni znalo.

u nekom selu u bavarskoj su nasli 1/3 ljudi (mislim da ih nekih 10000 zivi tamo) koji nisu uopce imali simptome a imali su antitijela.

 Upravo čitam - https://figshare.com/articles/Serological_analysis_of_1000_Scottish_blood_donor_samples_for_anti-SARSCoV2_antibodies_collected_in_March_2020/12116778/2

 

Ako dobro gledam podatke, u to vrijeme su ih imali oko 500 potvrđenih, a prema ovome su ih trebali imati oko 33 000.

U Danskoj isto prema ispitivanjima anti tijela je ispalo da na 1 potvrđenog zaraženog dolazi 70 nepotvrđenih.

 

S druge pak strane, jučer na jednom Reddit AMA neka ženska, virolog ako sam skužio, je govorila da ne potoje testovi koji ciljano mogu otkriti antitijela za SARS 2, već da jedino što trenutno možemo vidjeti da li je neka osoba prebolila bilo koji koronavirus, a s obzirom da neki od koronavirusa uzrokuju "običnu" gripu, ovi testovi su nam viša-manje pucanj u prazno.

 

Pa sad, budi pametan...

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
Čitam tvoj post, i padne mi na pamet sljedeće

Zamisli ovo - dal reći da su muškarci pogodniji za testiranje, izlažeš se tome da ti žene kažu kako si zakinio žene
No, ako kažeš da su žene pogodnije za testiranje onda ti opet mogu reći kako su muškarci slabići i da guraju žene na prvu crtu 🤷‍♂️
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
nixass kaže...

jebo me pas, u parkicu iza zgrade troje adolescenata stoje na 2-3m jedan od drugih i vrte joint ili cigaretu u krug, strava 

snimio video, al je zoom ubio zelju za gledanjem

Ima stozera na zapadnom balkanu koji su i tu problematiku pokrili

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
8 godina
offline
Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kandida

A vitamin C? Svaki put kad dođem 'izvana' popijem jednu 1000mg.

 

CBD cvijet tu i tamo zapalim (bez duhana), neznam jel pomaže al dobro opušta, za lakše prebrodit 'ekonomsku krizu'.

 

Domaći čaj od đumbira, 10x bolji od kupljenih samo treba sučanih dana da se osuši.

 

 

 

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kandida

nema dana bez zajebancije, molim lijepo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kandida

Malo kasno se uključujem, jer imam pitanje za Doca - što je s lijekovima biološke terapije za ulcerozni kolitis i Crohnovu bolest, koji blokiraju tnf-alfa i sl. tj blokiraju razvoj upale? Znam da su sporovozni, treba puno vremena da počnu djelovati pa vjerojatno nisu baš primjenjivi, no zanima me što je s onima koji ih već primaju, jesu li u većoj (sporija reakcija na viruse?) ili manjoj opasnosti (manja vjerojatnost za oluju?). Spominje li ih se u bilo kojem istraživanju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice