Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kandida

poruka: 40
|
čitano: 7.599
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kandida".
14 godina
online
Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kandida

Još jedan odličan i informativan članak našeg Doca. Napisano dovoljno jednostavno da ga i laici razumiju, a opet dovoljno stručno. Ja osobno tipujem na serum rekonvalescenata kao jedan od najboljih načina liječenja ali se i nadam cjepivu, jer je oduvijek bolje spriječiti nego liječiti.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
14 0 hvala 1
15 godina
offline
Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kandida

eo, to je informacija a ne svakodnevno laprdanje o broju oboljelih/mrtvih/oporavljenih, koje nam servira "stožer" (jer nemaju nikakve ideje/plan/strategiju kaj napravit a misle da nekaj moraju izjavit "za medije"). kao i onaj napis od jučer, koji su brže-bolje sakrili, a koji je još bolji. 

 

ovo je bilo ozbiljno i bez zajebancije a sad šalu na stranu, jer volim šalu nastranu: nazivi lijekova (tržišni/generički), primjerice lopina-vir, rito-navir. u ljekarni vidjeh i lijek aska pa sam pitao ide li s njim u paru i vuk, jer pomiješani najlakše se piju (bijelo me gledaše zbunjene "magistre"). dobro da se antivirusni ne nazivaju još i viritilulek ili virtual ili zrititivir. kronično nedostaje i placebohol u kombinaciji s brljamicinom i blagoslovinom, za teže slučajeve općenito. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 9:26 (Ajar).
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
Ja sam čuo da onaj bijeli prah pomaže, a Doc o tome ni riječi. Evo, meni pomaže – baš se osjećam dobro.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kandida

Svaka čast, no ja za prevenciju gripe više preferiram stare, provjerene metode: rakija, bijeli luk......slanina....i kiseli kupus.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kandida

Mene zanima da li je moguce bolest preboljeti bez ikakvih simptoma, cak ni onih najblazih?

Naime, prosli mjesec dok jos nije bilo tako ozbiljno u gostima nam je bila prijateljica (trudnica, btw). Ostala je kod nas cijelo popodne (dobrih 5 sati). 3 dana nakon posjete imala je simptome. 8 dana nakon sto nas je posjetila je otisla na testiranje i bila je pozitivna na covid-19. Nekako pretpostavljam da je u to vrijeme kad je bila kod nas svakako trebala biti bolesna i zarazna?

Nas je petero u kuci (zena, ja i tri kceri). Bas nitko od nas nije imao nikakve simptome. Da li je moguce da u 5 sati boravka kod nas (grljenje i fizicki kontakt opcenito su bili ukljuceni) mi nismo pokupili bolest ili smo pokupili i bas nitko od nas 5 nije imao nikakve simptome? Ne znam sta je od to dvoje manje vjerojatno...

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 10:36 (Friday).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kandida

Pretpostavlja se da oko 50% populacije uopce ne razvije simptome nakon kontakta s virusom. To predstavlja poseban problem jer i dalje mogu biti zarazni, a i ne razumije se mehanizam djelovanja na takve ljude.

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
Friday kaže...

Mene zanima da li je moguce bolest preboljeti bez ikakvih simptoma, cak ni onih najblazih?

 Jeste, moguće je.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
Doc Berecki kaže...
Friday kaže...

Mene zanima da li je moguce bolest preboljeti bez ikakvih simptoma, cak ni onih najblazih?

 Jeste, moguće je.

 

Znaci vjerojatno smo bolest imali i prehodali da nismo ni znali?

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
Friday kaže...
Doc Berecki kaže...

 Jeste, moguće je.

 

Znaci vjerojatno smo bolest imali i prehodali da nismo ni znali?

 Moguće i vjerojatno nisu sinonimi.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
Ako ti kazes, vjerujem da je moguce, ali njih 5-ero i bas ni jedan simptomcic?! Malo mi zvuci nevjerojatno, a s duge strane virus je izuzetno virulentan, izgleda da se siri i aerosolno, pa opet ne vjerujem da se bas niko nije zarazio. Cudan je ovaj virus... bar meni laiku.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
Visak kaže...
Friday kaže...
Doc Berecki kaže...

 Jeste, moguće je.

 

Znaci vjerojatno smo bolest imali i prehodali da nismo ni znali?

 Moguće i vjerojatno nisu sinonimi.

 

Znam, nisam bas tako glup. Docov "moguce" i moje "vjerojatno" se odnose na razlicite stvari.

Freak Show Inc.
6 godina
protjeran
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
Friday kaže...

 

Znaci vjerojatno smo bolest imali i prehodali da nismo ni znali?

 moguće je da i unatoč grljenju, cmakanju, niste ni dobili virus.... 

da li virus uopće pređe na svakoga tko je u kontaktu s pozitivnim i da li treba dovoljno jedinica virusa da bi uopće prešao na nekoga..

ne znam o čemu to ovisi.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
Friday kaže...
 

Znam, nisam bas tako glup. Docov "moguce" i moje "vjerojatno" se odnose na razlicite stvari.

 Nisam insinuirao da si glup.

Ovdje se otvara nova pandorina kutija ljudi koji će si samodijagnosticirati da su 'preboljeli' i sada se više ne trebaju pridržavati nikakvih pravila. 'Meni je mala kašljucala u siječnju, mora da smo svi u kući već imuni'

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
Anđeo bez falinge kaže...
Friday kaže...

 

Znaci vjerojatno smo bolest imali i prehodali da nismo ni znali?

 moguće je da i unatoč grljenju, cmakanju, niste ni dobili virus.... 

da li virus uopće pređe na svakoga tko je u kontaktu s pozitivnim i da li treba dovoljno jedinica virusa da bi uopće prešao na nekoga..

ne znam o čemu to ovisi.

 

Nas 5 u visesatnom fizickom kontaktu sa zarazenom osobom...

 

Visak kaže...
Friday kaže...
 

Znam, nisam bas tako glup. Docov "moguce" i moje "vjerojatno" se odnose na razlicite stvari.

 Nisam insinuirao da si glup.

Ovdje se otvara nova pandorina kutija ljudi koji će si samodijagnosticirati da su 'preboljeli' i sada se više ne trebaju pridržavati nikakvih pravila. 'Meni je mala kašljucala u siječnju, mora da smo svi u kući već imuni'

 

A vidi, takvih ljudi ce uvijek biti. Mi smo u poprilicno strogoj izolaciji vec mjesec i 2 dana i radi sebe i radi drugih - neovisno o toj "situaciji" koju smo imali. I svakako ocekujem da ta izolacija potraje barem jos nekoliko mjeseci

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
Ovo na kraju "u kafice",po tom smo bas pozbati mi Balkanci,nista nije sveto kao birtija u kvartu,kafic u centru il na rivi...sve mi uzmi al birtiju ne. Ne razumijem taj mentalitet. Nije da ja nevolim sjest u kafic,al dovoljno mi je 1 u tjedan dana na sat vremena.
Sjecam se razgovora sa jednim konjem gdje je izjavio "u Njemackoj,Austriji,oni tamo neznaju zivit,pa oni uopce.ne budu u kaficima! Ja odem u birtiju ujutro i nema me do navecer!" Inace ozenjen je,ima malu djecu..
Sto je najgore takvi su vecina balkanaca...
Stoga mislim da ljudima nije uopce stvar karantene zbog zastite od virusa,jebe im se oce ko umrijet,zavrsit na aparatima,bitno je samo otic u kafic negdje u centar da budes viden..
Moj PC  
3 3 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
Doc, kako trava djeluje na koronu?
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
Dex.pwn kaže...
Doc, kako trava djeluje na koronu?

 Čekaj da učinim statistički relevantan broj pokusa, objavit ću rezultate ako mi do tada ne oduzmu istraživačke materijale.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 12:40 (Doc Berecki).
6 godina
offline
Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kandida

Je li tko prebolio COVID-19 bez simptoma moguće je pouzdano saznati samo izravnim dokazivanjem visokog titra zaštitne klase protutijela u krvi ispitivane osobe (IgG).
Sve drugo su pretpostavke i nagađanja.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
 
5 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
Doc Berecki kaže...

Je li tko prebolio COVID-19 bez simptoma moguće je pouzdano saznati samo izravnim dokazivanjem visokog titra zaštitne klase protutijela u krvi ispitivane osobe (IgG).
Sve drugo su pretpostavke i nagađanja.

 

A s obzirom da u Irskoj ne testiraju gotovo nikoga - nikada necu ni saznati. Prokleta je amerika...

Inace, da li bi to ikako utjecalo na davanje krvi? Trebao bih ponovo ici za nekih mjesec dana. Da li bi to bilo rizicno za potencijalne primatelje?

Freak Show Inc.
6 godina
protjeran
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
Friday kaže...

 

Nas 5 u visesatnom fizickom kontaktu sa zarazenom osobom...

 

 a vidiš da ni doc ne odgovara..

ni znanstvenici još ne znaju 100% točno tko ga bu primil a tko ne .

 

ako kolegica nije kašljala, bacala milijarde virusa po tvojoj kući vjerojatno je da tada nije ni bila prenositelj, ne znam, ni "struka" baš nije sigurna....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
Dex.pwn kaže...
Doc, kako trava djeluje na koronu?

Dok pljugaš nije te briga za C19

Tako djeluje. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
Dex.pwn kaže...
Doc, kako trava djeluje na koronu?

Doc čeka studije, a ja neću biti toliko oprezan. Za utjecaj THC-a i CBD-a na tijek bolesti bi stvarno trebalo pričekati studije.

 

Međutim, sami proces konzumacije pušenjem je nešto što bi svakako trebalo izbjegavati kad postoji opasnost od bolesti koje napadaju pluća jer je to nešto što iritira pluća, pogotovo miješano s duhanom.

 

Dodatna točka opreza je i socijalna komponenta - ako već pušiš, radi to barem 2 metra od drugih konzumenata i bez dijeljenja - svak svoju malu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kandida

Koliko lijekova? Osam?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
MrBlc kaže...

 

Međutim, sami proces konzumacije pušenjem je nešto što bi svakako trebalo izbjegavati kad postoji opasnost od bolesti koje napadaju pluća jer je to nešto što iritira pluća, pogotovo miješano s duhanom.

 

Zato valja poslusati Misu...

 

 

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kandida

već čujem što će treštati kiz beemveja kad (i ako) ovo prođe:

 

u karanteni ja sam bio

a ti si me ostavila

otišla si hripajući

i sama se razbooooooliiii-laaaaaaaa

(rnda-rnda-rnda-da)

 

virus ja sam pokupio

dok sam tebi brao cveće

kod šatora za brisove

rek'o - meni ništa neeeeećeeeeeeeeeee

(rnda-rnda-rnda-da)

 

(ref.)

nosi masku, ruke peri

i ne izlazi iz kuće

mi smo, dušo, zaraženi

jer nas ista bolest tučeeeeeee

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 14:58 (Ajar).
Moj PC  
11 0 hvala 0
5 godina
offline
Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kandida

Struka:bolje spriječiti nego liječiti(manje novaca za razne rođe)

 

Politika:bolje liječiti nego spriječiti(više novaca za razne rođe)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 14:10 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
HCMAA kaže...

Struka:bolje spriječiti nego liječiti

 

Politika:bolje liječiti nego spriječiti

 

Narod: Bolje ici u birtiju

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
Friday kaže...

A vidi, takvih ljudi ce uvijek biti. Mi smo u poprilicno strogoj izolaciji vec mjesec i 2 dana i radi sebe i radi drugih - neovisno o toj "situaciji" koju smo imali. I svakako ocekujem da ta izolacija potraje barem jos nekoliko mjeseci

 jel' vam je propisana obavezna samoizolacija nakon tog kontakta, dakle službena a ne samo ona dragovoljna koju navodiš? kako to ide u Irskoj?

 

u hr bi ti kao kontaktu oboljele osobe bila propisana obavezna samoizolacija...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 14:22 (Louis Pluto).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan

Jebo te, nikad mi nije bilo jasno zašto netko miješa.
Kupiš 10g, smotaš svih 10g i pušiš

11 godina
offline
Re: Ovih osam, već postojećih lijekova prvi su kan
Friday kaže...

Mene zanima da li je moguce bolest preboljeti bez ikakvih simptoma, cak ni onih najblazih?

Naime, prosli mjesec dok jos nije bilo tako ozbiljno u gostima nam je bila prijateljica (trudnica, btw). Ostala je kod nas cijelo popodne (dobrih 5 sati). 3 dana nakon posjete imala je simptome. 8 dana nakon sto nas je posjetila je otisla na testiranje i bila je pozitivna na covid-19. Nekako pretpostavljam da je u to vrijeme kad je bila kod nas svakako trebala biti bolesna i zarazna?

Nas je petero u kuci (zena, ja i tri kceri). Bas nitko od nas nije imao nikakve simptome. Da li je moguce da u 5 sati boravka kod nas (grljenje i fizicki kontakt opcenito su bili ukljuceni) mi nismo pokupili bolest ili smo pokupili i bas nitko od nas 5 nije imao nikakve simptome? Ne znam sta je od to dvoje manje vjerojatno...

 https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/questions-answers

Točka br 5 na linku kaže da je moguće da 1-2 dana prije pojave simptoma osoba postaje zarazna, tako da je moguće da ste vi izbjegli koronu. Znači, oprez i dalje dok se ne pojave serološki testovi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 14:53 (telefon 2).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice