Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje filmo

poruka: 23
|
čitano: 7.217
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje filmo".
3 godine
odjavljen
offline
Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje filmo

A

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje filmo

neće. to nema veze s ikakvim pandemonijama ili oksarima. to je oduvijek (dakle, i prije stoljeća sedmoga pa čak i devesprve) bio način da i mi s dna hranidbenog lanca budemo u toku (horti)kulturnih zbivanja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje f
Osim što je 2020. filmski bila vrlo slaba zbog pandemije, dodjela nagrade Oscar će patiti u području gledanosti i zbog woke pi***rija koje su nametnuli u pravila pri nominacijama od 2023., a ovo priopćenje im je pokušaj ublažavanja tog udarca.

Oscar godinama gubi na prestižu. Sa mnom, velikim obožavateljem filmske industrije, rakrstili su nominacijom Black Panthera za najbolji film. Ne zbog rasizma nego jer taj film nije niti u 200 najboljih te godine. Dok god se uliziju politici umjesto da nominiraju kvalitetne filmove i filmske djelatnike - nula bodova. Hvala bogu, postoje kvalitetniji festivali - Cannes, Berlin, Sundance.
 
21 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje f
Great Scott! kaže...
Osim što je 2020. filmski bila vrlo slaba zbog pandemije, dodjela nagrade Oscar će patiti u području gledanosti i zbog woke pi***rija koje su nametnuli u pravila pri nominacijama od 2023., a ovo priopćenje im je pokušaj ublažavanja tog udarca.

Oscar godinama gubi na prestižu. Sa mnom, velikim obožavateljem filmske industrije, rakrstili su nominacijom Black Panthera za najbolji film. Ne zbog rasizma nego jer taj film nije niti u 200 najboljih te godine. Dok god se uliziju politici umjesto da nominiraju kvalitetne filmove i filmske djelatnike - nula bodova. Hvala bogu, postoje kvalitetniji festivali - Cannes, Berlin, Sundance.

 

Ma kako to možeš reći? Sada ćemo te otkazati i prikazati fašistom i rasistom 

 

Hollywood je zadnju zlatnu eru imao 90tih nakon čega zbog sveopće "progresivne" kulture kreće postupna degradacija. Moonlight iz 2016. mi je to konačno potvrdio. Osrednji film koji je zbog "crnačke postave" dobio ovacije i pohvale, a zapravo je osrednji, bezličan film. Black Panther neću niti spominjati, ali tu ne možeš puno učiniti jer su te "progressive i liberal" struje previše jake jer se klincima na društvenim mrežama od malena usađuju gluposti dok je stvarnost drugačija. Da se razumijemo, liberalan sam i nisam protivnik napretka (u pravom smislu te riječi), ali sam protivnik ovog unazadovanja koje mainstream zove napretkom. U svaki film sada moraju ubaciti gay par, feministe, transiće i onda žele Oscara jer se tobože, govori o njihovim pozicijama u društvu. Još ako nadodam da većina glumaca strahuje iznijeti svoje mišljenje jer inače budu "canceled" onda se pitaš što je tu fašizam i netrpeljivost, vlastito mišljenje i osoban stav ili masa koja gura jednu agendu, a pritom ih tuđe mišljenje apsolutno ne zanima i lijepe se etikete. Može meni film imati kulturnu i etničku različitost koliku god hoće, ali ako nema priču i kvalitetu koja se od takvog filma traži, onda me te jeftine parole s različitošću ne zanimaju. O politizaciji glumaca i redatelja neću trošiti riječi (samo pogledajte kritike na Charlie's Angels iz 2019.g. i odgovore redateljice istog na kritike, a Wonder Woman 1984 da ne spominjem).

 

Sva sreća pa nezavisni filmski festivali imaju odličnih filmova koji prikazuju ljudske priče bez obzira na te agende. Žalim samo moderne klinci i oni koji dolaze u kakvoj će vukojebini od kulture odrastati...

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 10:36 (Brki1994).
Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje filmo

 

Za par mjeseci će senzacionalno otkriti i da je voda mokra.

 

 

Evo da se im potvrdim za piratiziranje, piratizirao sam godzillu vs kong jučer, sad čekam da popodne radim vrlo ilegalne radnje gledajući ilegalno nabavljeni film, i strepim od FBI-ja da mi njih 20 sa mitraljezima ulete u stan i pojedu sav sir u frižideru. Riskirati ću.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje filmo

Musino potresno svjedocanstvo

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje filmo

Sinoć kada su najavili premijeru 31. za Godzilu vs. Kong čim je bio OUT ja sam ga skinuo.

A htio sam ga u kinu pogledati, ali nisam ja kriv kada u kinu nema ga na repertoaru (što nije iznimka da ilegalno skidam filmove) ali bitno je da ima i po godinu dana starih filmova:
CineStar Tuzla - CineStar Cinemas (blitz-cinestar-bh.ba)

 

Sve što je HBO MAX doći će na piratske stranice (kad kažem doći če mislim na orginal RIP) i sa Netflixa naravno, ali sa Disney+ baš i neće.

Možda i najočekivaniji film godine tj. Dune ići će preko HBO MAX, dakle... izgleda da ove godine ja neću otići u kino, jer je politika mog kina takva kakav jest.. evo vidim na listi je i Space Jam novi dio te čak i Matrix 4. Cijelu listu što nas čeka u 2021 imate ovdje:
All the 2021 Warner Bros. Movies That Will Be Streaming on HBO Max (collider.com)

 

Uređivano: Ove godine gledati Oscar zanimljivo je samo iz razloga hoće li Qua Vadis, Aida donijeti drugi kipić u BiH.
Inače treba naglasiti da TV-ovi velikog formata meni lično su još jedan razlog za piratiziranje. Gledati na 65, a da ne govorim o 75" OLED-u skinut 4K RIP od nekih 80+ GB je Wow efekat čak i sa jednog metra udaljenosti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 11:26 (Envy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje filmo

Skinuo sam i ja godzilu iako ga vjerojatno necu ni pogledati

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje f
Friday kaže...

Skinuo sam i ja godzilu iako ga vjerojatno necu ni pogledati

Pa ja sam sinoć kako sam došao iz grada, pogeldao pola (neću ti ništa sam ga odgledao pola jer je loš ili nije) nego eto.. ostavio sam drugu polovicu za danas, kad okrečim voćke da se mogu odmoriti malo... to je eye candy film i eto ništa mislim pretjerano.. Ne smijem ništa ti više reći jer sve ostalo bi bilo da spoilam ili nagovjestim nešto.

Uglavnom gledljiv je (barem prva polovica). 

5 godina
offline
Re: Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje f
Sad se filmovi namjerno snimaju da dobiju Oskara.

Priznajem...dva mjeseca torrent mi miruje... brate dok nisam kupio novi TV 65"...samo sam skidao i nisam gledao...skinuo sve najbolje od serija unatrag njekoliko godina...sad su mi te serije više dopizdile...gledam ih sa 1.5-2.0 brzinom samo da ih maknem i oslobodim HDD.

Kupio za BF HDD od 2TB...Hobbit...LOTR...malo ovo malo ono...žlica Vegete i disk popunito.

16TB sve popunito... znači kad bi dobio po TB godinu prdekane...16 godina robije:)



mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje f
Piratsrvo je usko vezano uz kupovnu moc...99% ljudi nece piratizirat ak im sadrzaj nije prekskup...znaci sve sve se svodi na prilagodbu cijena pojedinom trzistu...ak igra kosta istu hr i u americi naravno da ce vecina u hrvatakoj piratizirat...al ak netflix dozvoli sharanje accounta,par dolara mjeaecno si ljudi tu mogu prisutit, pa zbog jednostavnosti nece piratizirat...
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje f
zlosobno kaže...
Piratsrvo je usko vezano uz kupovnu moc...99% ljudi nece piratizirat ak im sadrzaj nije prekskup...

 

Ja npr imam pretplatu na netflix od 2015 i svejedno skinem tu i tamo ponesto sto se moze tamo pogledati. Razlog - izostanak HR titlova.

A filmove skidam eventualno par komada godisnje jer nemam naviku niti volim ici u kino (i opet je problem titlova). Placam spotify, netflix i igre koje igram tako da mislim da uredno placam barem 99% onoga sto moja obitelj kod kuce konzumira od multimedije.

Freak Show Inc.
11 godina
protjeran
offline
Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje filmo

Koristio sam Netflix, ali manjak titlova i sinkronizacija me naveo da prekinem pretplatu.

Ne vidim problem kod piratiziranja, ako sam odgledao prošli tjedan Godzillu vs. Konga, platio kartu ... koga ću oštetiti ako ga doma skinem? Potrošiti ću promet koji plaćam. A da ga nema piratskog nebi ga niti skinuo, niti ponovo išao u kino. Sa i bez toga od mene neće dobiti lipe više niti manje. Glazbu slušam u 99% vremena na radiju u autu, piratiziranje kod toga mi nikaj previše ne znači.

Plaćam MaxTV i RTV pretplatu, gore tu i tam nekaj pogledam, i ne vidim razliku između toga i piratiziranja ... jer film od mene nije zaradio ni lipe time što sam ga gledao na TV-u ili ne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje filmo

Americka kinematografija je odavno spoja recikliranih kliseja i SJW. 

Uz rijetke izuzetke. 

 

Snimaju se filmovi i izvan Amerike 

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje f
texas.bug kaže...

Americka kinematografija je odavno spoja recikliranih kliseja i SJW. 

Uz rijetke izuzetke. 

 

 Generalizacija. Hollywoodski mainstream je uglavnom smece i ovo sto si rekao, ali je americka kinematografija puno vise od toga.

 

Za Aferim! se slazem, super film.

6 godina
offline
Re: Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje f
Great Scott! kaže...
Osim što je 2020. filmski bila vrlo slaba zbog pandemije, dodjela nagrade Oscar će patiti u području gledanosti i zbog woke pi***rija koje su nametnuli u pravila pri nominacijama od 2023., a ovo priopćenje im je pokušaj ublažavanja tog udarca.

Oscar godinama gubi na prestižu. Sa mnom, velikim obožavateljem filmske industrije, rakrstili su nominacijom Black Panthera za najbolji film. Ne zbog rasizma nego jer taj film nije niti u 200 najboljih te godine. Dok god se uliziju politici umjesto da nominiraju kvalitetne filmove i filmske djelatnike - nula bodova. Hvala bogu, postoje kvalitetniji festivali - Cannes, Berlin, Sundance.

Ljudi vole Black Panther filmove. Pogledaj IMDB. Medu njima  sam i ja te ne vidim razloga zašto taj film nebi bio nominiran za Oscara. U kategoriji najboljeg filma godine. Vole ga ljudi, voli ga struka. Ugodit svima se nikako e može. Silio sam se prije gledat neki "dubokoumni" film. Mislio sam što je pogrešno sa mnom jer, osim što ne razumijem radnju u prenesenom značenju, alegoriju na društvo, tema me ne zanima. Zapravo sam se samo silio jer je struka rekla da to valja. Tebi bi možda ti neki uradci bili remek djelo.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
13 godina
offline
Re: Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje f
cvaja997 kaže...
Ljudi vole Black Panther filmove. Pogledaj IMDB. Medu njima  sam i ja te ne vidim razloga zašto taj film nebi bio nominiran za Oscara. U kategoriji najboljeg filma godine. Vole ga ljudi, voli ga struka. Ugodit svima se nikako e može. Silio sam se prije gledat neki "dubokoumni" film. Mislio sam što je pogrešno sa mnom jer, osim što ne razumijem radnju u prenesenom značenju, alegoriju na društvo, tema me ne zanima. Zapravo sam se samo silio jer je struka rekla da to valja. Tebi bi možda ti neki uradci bili remek djelo.

 Opet ima masa nas koja ne podnosi te capeshit filmove i smatraju da su teški mediokritet napravljeni na formulu tako da izvuku što više para od ulaznica i prodaje akcijskih figura itd. I mene su prijatelji "silili" da gledam s njima, i žalim svake sekunde (Infinity War, Antman, Kapiten merika i još nešta), jedino su mi Spiderman 1 i 2 dobri, al to više zato što je Toby najsmješniji čovjek na svijetu. Također sam i preglup da mi "dubokoumni" filmovi budu zanimljivi, ali valjda mogu sam prepoznat kad mi nešta sjedne i kad gluma/kemija ne paše zajedno s rupama u plotu.

 

Pa čak ima najpopularnijih recenzija na IMDB-u koje su kritične prema Black Pantheru, jer eto, film je mediokritet, sjećam se da je 2018. bio lov na vještice kad su kritičari djelili ocjene jer je film morao imat 100% na rotten tomatoes, a svi koji nisu vidjeli film u pozitivnom smislu su bili prozvani rasistima itd. (Amerika...).

 

Politika je u svemu, tako je kako je.

Say hello to my little friend
6 godina
offline
Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje filmo

Zasto se ljudi koji zive u hrvatskoj i dalje uzasavaju torenta, i boje da to ne smiju raditi, jos uvijek mi nije jasno?

 

kao osjecaju se posramljeno kada napisu "evo priznajem" skinuo sam to i to

 

jel vi kuzite da kod nas NIJE ILEGALNO skidati muziku i filmove sa torenta, jer placamo ZAMP namet, pri kupovini svakoga uredaju koji ima bilo kakvu pohranu podataka, diskete, cd-i, dvd-i, HDD, SSD, mobiteli, e-book citaci, notebooci, tableti, SD kartice itd itd.

 

svaka stvar koja ima pohranu podataka, ima u cijenu uracunat ZAMP namet, i sve dok vi to sto skinete sa torenta, ne distribuirate dalje na nacin da imate novcanu korist, ne pustate taj sadrzaj na javim mjestima, i ostale gluposti, ne radite nista PROTUZAKONITO, jer ste taj sadrzaj platili i preplatili nekoliko puta vec godinama

 

Dok god postoji ZAMP uzivajte u torentima bez ikakve brige 

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje f
Tebi je jasan princip rada torrenta? Znas da kad skidas da i seedas te radis ilegalnu distribuciju? Nitko nikoga ne lovi zato jer skida i gleda nego se ljude kaznjava radi distribucije.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje f
NEW_MAN kaže...
Tebi je jasan princip rada torrenta? Znas da kad skidas da i seedas te radis ilegalnu distribuciju? Nitko nikoga ne lovi zato jer skida i gleda nego se ljude kaznjava radi distribucije.

 

Treba koristiti iskljucivo privatne trackere i pozeljno je VPN. Ja ne koristim VPN ali imam strogo podesena pravila na firewallu i na klijentu da torrent promet radi samo sa par zemalja

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje f
Nije Black Panther bio loš film za ono što jest.
Ali, s obzirom da poznajem struku, zna se šta je dobar film i koje kriterije zadovoljava. Black Panther ih ne zadovoljava i ne može biti nominiran za najbolji film godine na uštrb filmova koji su u svim kategorijama miljama ispred, kao A Quiet Place, The Ballad of Buster Scruggs, The Mule, A Prayer Before Dawn, itd...
3 godine
protjeran
offline
Re: Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje f
Nije li da si već platio (ZAMPu?) kad si kupio uređaj?
Life is meant to die. Accept your fates.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Oscari i pandemija potaknut će piratiziranje f
geronimo4661 kaže...
texas.bug kaže...

Americka kinematografija je odavno spoja recikliranih kliseja i SJW. 

Uz rijetke izuzetke. 

 

 Generalizacija. Hollywoodski mainstream je uglavnom smece i ovo sto si rekao, ali je americka kinematografija puno vise od toga.

 

Za Aferim! se slazem, super film.

 Da, ima, ali relativno nepoznato je

Kad smo vec kod tog dijela am.kin. moram pogledat nomad land 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice