Organska tvar na Enkeladu – kako i zašto?

poruka: 12
|
čitano: 4.845
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Organska tvar na Enkeladu – kako i zašto?".
16 godina
neaktivan
offline
Organska tvar na Enkeladu – kako i zašto?

Kako znanost fino mikro-nano-piko analizira čestice drugih svemirskih sustava, izvan naše atmosfere... Ali kako ti isti ljudi gledaju na kontaminaciju koju donese upad jedne zemaljske sonde tamo? I kako dalje priča ide? "Once part of the equation, always in the equation". (parafraza iz posljednje epizode druge sezone The Expanse)

Where else are you going to practice, other than at your actions, speech and thoughts?
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Organska tvar na Enkeladu – kako i zašto?

Danas se jako pazi da sve što ide na druge planete bude sterilno, oslobođeno svih zemaljskih mikroba. Stoga je za očekivati da će takva biti i podmornica koja će razroniti u ocean ispod Enkeladova leda. 

 
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Organska tvar na Enkeladu – kako i zašto?

Evo, sad će Elon Musk činit podmornicu, upravo je krenuo s proizvodnjom istih. A za bušenje leda je već ekspert jelte - Boring Company je tu. Pa čak već i Tesla leti svemirom, sve je tu, još samo treba izdati obveznice ICO.

"EOL" (Enceladus Organic Lifeforms) - nova kriplo valuta u iščekivanju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 13:22 (Zechina).
 
9 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Organska tvar na Enkeladu – kako i zašto?
danen kaže...

oslobođeno svih zemaljskih mikroba

 Respektiram postupke sterilizacije, nisam ni tren pomislio da toga nema, ali ovo o svim uništenim mikrobima mi je nemoguće usvojiti. Jer ne radi se samo o mikrobima. Tu su i svi ostali molekularni tragovi naših organskih tvari koje tamo možda nema tko da ovako analizira kao što ovaj članak priča o analizi. Mislim da ekipe koje istražuju itekako pogaze savjest i svjesno kontaminiraju. Što ne treba nužno proglasiti da je zlo, nego možda samo da je nužno zlo :)

Where else are you going to practice, other than at your actions, speech and thoughts?
8 godina
offline
Organska tvar na Enkeladu – kako i zašto?

Ako bi bilo kakve kontaminacije sa strane Zemljana ona bi se odnosila samo na živa bića (mikrobe) koji bi se eventualno mogla množiti na drugim planetima. Kontaminacija drugim tvarima tako je malena da ni na koji način ne može na ništa utjecati. Ocean na Enkeladu ima možda i milijun kubičnih kilometara, pa sad računajte... Ako se ocean konataminira s jednim gramom nečega, u jednom milimetru oceana bit će samo jedna molekula toga "nečega" (približni račun, naravno). To ne može ni na što utjecati, pa čak se analitički detekrirati. 

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Organska tvar na Enkeladu – kako i zašto?

ma gdje se mi pojavili, to će već biti kontaminacija per se. usput, a zbog čega ne bi bilo organskih molekula, zapravo, svugdje i bilo gdje? i to su samo kemijski spojevi koji ištu tlak i temperaturu ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2018 6:19 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Organska tvar na Enkeladu – kako i zašto?
danen kaže...

...samo jedna molekula toga "nečega" (približni račun, naravno). To ne može ni na što utjecati, pa čak se analitički detekrirati. 

homeopati na aparatima...

ravna zemlja i šupalj mjesec
6 godina
protjeran
offline
Organska tvar na Enkeladu – kako i zašto?

Ako i ima života, ja se ne bih zajebavao s bilo kim ko si pece jaja....

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Organska tvar na Enkeladu – kako i zašto?
Louis Pluto kaže...
danen kaže...

...samo jedna molekula toga "nečega" (približni račun, naravno). To ne može ni na što utjecati, pa čak se analitički detekrirati. 

homeopati na aparatima...

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Organska tvar na Enkeladu – kako i zašto?
danen kaže...

Ako bi bilo kakve kontaminacije sa strane Zemljana ona bi se odnosila samo na živa bića (mikrobe) koji bi se eventualno mogla množiti na drugim planetima. Kontaminacija drugim tvarima tako je malena da ni na koji način ne može na ništa utjecati.

 Osim ako se radi o autokatalitičkim molekulama 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Organska tvar na Enkeladu – kako i zašto?

 Zanimljiv momenat je da sad u istraživanja ulijeće privatni sektor koji ne ovisi o političkoj volji birokrata u kongresu, niti o nostalgičnim vremenima kad su se sovjeti natjecali u istraživanju sunčevog sustava sa svojim sondama. 
recimo blue origin sa new shepperdom lijepo napreduje a poznat je po izuzetno moćnom modernom raketnom motoru. Tako da, možda se do enceladusa zaputimo ranije od predviđenog:
https://www.newscientist.com/article/mg23631533-900-private-mission-may-get-us-back-to-enceladus-sooner-than-nasa/

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Organska tvar na Enkeladu – kako i zašto?
homo debilus godisnje potrosi 2000 milijardi$ na vojsku... kad bi makar jednom otislo to sve u znanost...astrofiziku....svoj dici od rođenja pa dok ne skuze....svaki dan triba ponavljati ovo
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice