Oppo sprema mobitel s kamerom koja sadrži 10x opti

poruka: 8
|
čitano: 2.610
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oppo sprema mobitel s kamerom koja sadrži 10x opti".
8 godina
neaktivan
offline
Oppo sprema mobitel s kamerom koja sadrži 10x opti

Zoom znaci gubljenje kvalitete fotografije, i smanjenje svjetlosnog kapaciteta, tj f broj ce sjociti preko 2.8

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Oppo sprema mobitel s kamerom koja sadrži 10x
.jpg kaže...

Zoom znaci gubljenje kvalitete fotografije, i smanjenje svjetlosnog kapaciteta, tj f broj ce sjociti preko 2.8

 Istina, ali ako se napravi kvalitetan zoom sa dovoljno jakom svjetlosnom snagom, to je neusporedivo bolje od digitalnog "zumiranja". Naravno, najbolje slike će biti po danu, a za noć se neće smjeti previše zumirati zbog pada svjetlosne snage, ali je to ipak puno bolje od fiksnog objektiva. Nadam se da će napraviti nešto dobro i da će to postati trend u fotićima u mobitelu.

dolazim odmah - Godot
15 godina
odjavljen
offline
Oppo sprema mobitel s kamerom koja sadrži 10x opti

Zato ima 2 kamere, pa je problem riješen - ovisno o tome što ti treba.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
10 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Oppo sprema mobitel s kamerom koja sadrži 10x
@učo naravno da je bolje da mogu napraviti, al sudeci po DSLR svijetu to jos ne mogu. Samo fiksne objektive prave sa velikim otvorom blende. Evo ne mogu se sjetiti ni jednog zoom objektiva koji ima otvor veci od f2.8 i to je u pitsnju zoom oko 3x, za one koji imaju zoom raspon veci od 10x f pada na f4.5 i više. Samo fiksni objektivi se prave sa velikim otvorom. Bio je cak jedan 50mm sa f1.0 ne znam jel se vise proizvodi
12 godina
offline
Re: Oppo sprema mobitel s kamerom koja sadrži 10x
.jpg kaže...
@učo naravno da je bolje da mogu napraviti, al sudeci po DSLR svijetu to jos ne mogu. Samo fiksne objektive prave sa velikim otvorom blende. Evo ne mogu se sjetiti ni jednog zoom objektiva koji ima otvor veci od f2.8 i to je u pitsnju zoom oko 3x, za one koji imaju zoom raspon veci od 10x f pada na f4.5 i više. Samo fiksni objektivi se prave sa velikim otvorom. Bio je cak jedan 50mm sa f1.0 ne znam jel se vise proizvodi

 Za ovu znam:

https://petapixel.com/2016/02/23/sigmas-50-100mm-f1-8-art-lens-first-telephoto-zoom-constant-f1-8/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
online
Oppo sprema mobitel s kamerom koja sadrži 10x opti

Rekao bih da je naslov mrvu krivi. 

Ne zna se dal Oppo sprema mobitel s takvom kamerom, pogotovo uzevši u obzir da ni prošla predstavljena tehnologija(5x) nije trenutno ni u jednom dostupnom Oppo uređaju.

Vjerojatnost je da će biti prikazana u nekakvom prototipu, kao i prošla, no kad će to doći na police.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Oppo sprema mobitel s kamerom koja sadrži 10x
CyberDemonVZ kaže...
.jpg kaže...
@učo naravno da je bolje da mogu napraviti, al sudeci po DSLR svijetu to jos ne mogu. Samo fiksne objektive prave sa velikim otvorom blende. Evo ne mogu se sjetiti ni jednog zoom objektiva koji ima otvor veci od f2.8 i to je u pitsnju zoom oko 3x, za one koji imaju zoom raspon veci od 10x f pada na f4.5 i više. Samo fiksni objektivi se prave sa velikim otvorom. Bio je cak jedan 50mm sa f1.0 ne znam jel se vise proizvodi

 Za ovu znam:

https://petapixel.com/2016/02/23/sigmas-50-100mm-f1-8-art-lens-first-telephoto-zoom-constant-f1-8/

 Primjetio sam što su manji senzori, da je lakše napraviti solidan objektiv koji ga pokriva, tako da možda (priznajem, nagađam, idem po nekoj logici veći senzor veće leće), možda se može konstruirati zum koji neće imati preveliki pad f broja. Naravno da nije isto da li je zum 3x ili 10 x. Za ovaj drugi jednostavno je gotovo nemoguće napraviti objektiv koji će biti dovoljno mali i lagan da ga se može nekako integrirati unutar tijela mobitela. Jednostavno, ako je žarišna duljina, recimo 20mm f2, idealna leća mora imati promjer min. 10mm, a koji mobitel danas ima dovoljnu debljinu da primi takvu leću. I usput, najjači objektiv kojega sam ja vidio bio je 85mm f0,8, neki Sonyev na nekoj medicinskoj kameri.

dolazim odmah - Godot
12 godina
offline
Oppo sprema mobitel s kamerom koja sadrži 10x opti

Za mobitele su (laicki) najbolje zvucale lece na bazi tekucine, no one nikada nisu zazivjele. U teoriji bi omogucile vrlo slican princip rada oka, dakle opticki zoom i bokeh na uz malu zapremninu i bez pokretnih dijelova.

Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice