Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše sreće

poruka: 40
|
čitano: 13.862
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše sreće".
14 godina
offline
Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše sreće

Pričalo se da su Japanci poslije ww2 dolazili u Jugu i tu učili o proizvodnji i poslovanju. Očigledno su imali dobre učenike, ovo sranje s Olympusom je na tragu rada mnogih naših "poduzetnika". Šteta je što je jedna tako dobra firma propala zbog svojih kriminalnih gazdi, kojima je u vidu bilo samo zamračivanje love. Sada kada su eksponirani, trebalo bi krenuti ponovo, mada se bojim da je za Olympus kasno, tu su Sony, Canon i Nikon i neće se lako dati odgurati.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
2 6 hvala 0
15 godina
offline
Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše sreće

Po naslovu članka mislio sam da cu procitati malo detaljniji clanak o tome sta se dogodilo a umjesto toga pet recenica kako je Olympus nekada bio bog i batina a jedna recenica da su se bavili kriminalom...tipican clickbait clanak.

Moj PC  
21 3 hvala 4
12 godina
offline
Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše sreće

Zanimljivo je to kako se ne spominje Fuji sa svojom X-Trans senzorskom tehnologijom...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše sreće

tak je to kad se naliju sakea pa vrag dođe po svoje. iako, u nas su od medicinskih ustanova digli lijepu lovu: gotovo sva optika (i uređaji s njom) je njihova. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2020 9:42 (Ajar).
Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše sreće

Pa s obzirom da iz godine u godinu prodaja fotoaparata pada,a ove godine drasticno(iz poznatih razloga) netko ce kad tad ispast iz igre.

Po meni je Oly fulao zadnjih godina jer su pokusali konkurirat vecim senzorima. Izbacivali su velike f/1.2 objektive, velika tijela gdje se gubila bilo kakva prednost manjeg senzora.

Ovdje imamo:

Oly sa 25mm f/1.2   =micro 4/3
Fuji sa 35mm f/1.4   =aps-c
Nikon sa 50mm f/1.8 =fullframe

Sa svim fotoaparatima dobije se slicna fotografija sto se tice kadra i bokeh-a, a sa micro4/3 se dobije najviše šuma bez da ste išta uštedjeli na težini i veličini. 

Po meni poanta micro4/3 sistema su mala tijela i mali objektivi. Kad se stave veliki objektivi gubi se svaka predost, a ostaju samo mane.

 

 

A da ne zaboravimo jos na ovu debilanu od fotoaparata

Po meni su vise te neke loše odluke doprinjele ovom scenariju. Izgubili su fokus jednostavno.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše s
malina22 kaže...

Po naslovu članka mislio sam da cu procitati malo detaljniji clanak o tome sta se dogodilo a umjesto toga pet recenica kako je Olympus nekada bio bog i batina a jedna recenica da su se bavili kriminalom...tipican clickbait clanak.

Slažem se. 

14 godina
offline
Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše sreće

Meni je zao TG serije najvise

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše sreće

Samo jedno pitanje pa tko zna odgovor neka mi kaže.

Oly je JIP-u pordao svoj odjel. Znači li to da će JIP i dalje prodavati Olyeve aparate sa svojim imenom kao što prodaje Vaio? Ili će uzeti čekić i sve fino polupati što nema nikakvog smisla.

Dobra vijest da iz Japanse kompanije ide u drugu Japansku kompaniju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše s
Envy kaže...

Samo jedno pitanje pa tko zna odgovor neka mi kaže.

Oly je JIP-u pordao svoj odjel. Znači li to da će JIP i dalje prodavati Olyeve aparate sa svojim imenom kao što prodaje Vaio? Ili će uzeti čekić i sve fino polupati što nema nikakvog smisla.

Dobra vijest da iz Japanse kompanije ide u drugu Japansku kompaniju.

 Da sve ide kod njih. Tvornice, R&D...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2020 11:04 (Santana).
16 godina
offline
Re: Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše s

Nagađanja, ali JIP je vulture fond kojim kompanije izbjegavaju zakone o radu i otpremnine radnicima.

Vjerovatno će ih ogoliti do kosti i onda prodati.

Kad su kupili Vaio od Sonyja, držali su se core marketa i nisu bili dostupni worldwide.

Rest in pieces, oly.

 

Edit, link:

https://www.43rumors.com/the-dark-truth-about-jip-in-the-last-5-years-jip-has-sold-off-assets-of-over-14-companies-not-one-has-it-ever-restructured-or-continued-development/

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2020 11:05 (DrNasty).
16 godina
offline
Re: Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše s
Santana kaže...

Pa s obzirom da iz godine u godinu prodaja fotoaparata pada,a ove godine drasticno(iz poznatih razloga) netko ce kad tad ispast iz igre.

Po meni je Oly fulao zadnjih godina jer su pokusali konkurirat vecim senzorima. Izbacivali su velike f/1.2 objektive, velika tijela gdje se gubila bilo kakva prednost manjeg senzora.

Ovdje imamo:

Oly sa 25mm f/1.2   =micro 4/3
Fuji sa 35mm f/1.4   =aps-c
Nikon sa 50mm f/1.8 =fullframe

Sa svim fotoaparatima dobije se slicna fotografija sto se tice kadra i bokeh-a, a sa micro4/3 se dobije najviše šuma bez da ste išta uštedjeli na težini i veličini. 

Po meni poanta micro4/3 sistema su mala tijela i mali objektivi. Kad se stave veliki objektivi gubi se svaka predost, a ostaju samo mane.

 

 

A da ne zaboravimo jos na ovu debilanu od fotoaparata
Po meni su vise te neke loše odluke doprinjele ovom scenariju. Izgubili su fokus jednostavno.

 Hmm, ima istine. Hteo sam uzeti nešto "bolje od telefona, praktičnije i neupadljivije od DSLR-a" i izbor je pao na Panasonic TZ100. U jednom momentu sam razmatrao i FZ1000, ali sam onda shvatio da je veliki praktično kao DSLR, a da, osim malo boljeg zuma (dalji telephoto uz veći otvor blende), gotovo ništa ne žrtvujem na mnogo kompaktnijem TZ100.

 

Generalno, mislim da je ok što su malo eksperimentisali s objektivima - ok je ponuditi i to ekipi koja je na njihovom sistemu, ali nabiti gabarite tela iste kao za FF, a staviti toliko (relativno) mali senzor, to već ima malo smisla.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Re: Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše s
Santana kaže...
Envy kaže...

Samo jedno pitanje pa tko zna odgovor neka mi kaže.

Oly je JIP-u pordao svoj odjel. Znači li to da će JIP i dalje prodavati Olyeve aparate sa svojim imenom kao što prodaje Vaio? Ili će uzeti čekić i sve fino polupati što nema nikakvog smisla.

Dobra vijest da iz Japanse kompanije ide u drugu Japansku kompaniju.

 Da sve ide kod njih. Tvornice, R&D...

Pa ajde drugo ime Olyevi korjeni (isto smo vidjeli kada je Panasonic kupio Pioneer odjel za plazme). I to ako i samo ako se bude i dalje prodavalo.

DrNasty kaže...

Nagađanja, ali JIP je vulture fond kojim kompanije izbjegavaju zakone o radu i otpremnine radnicima.

Vjerovatno će ih ogoliti do kosti i onda prodati.

Kad su kupili Vaio od Sonyja, držali su se core marketa i nisu bili dostupni worldwide.

Rest in pieces, oly.

 

Edit, link:

https://www.43rumors.com/the-dark-truth-about-jip-in-the-last-5-years-jip-has-sold-off-assets-of-over-14-companies-not-one-has-it-ever-restructured-or-continued-development/

Dobar link mada mu u domeni piše 43rumors ali ima se dosta toga pročitati.

Zanimljivo da i dalje se Vaio prodaje na US tržištu: https://us.vaio.com/collections/vaio-sx12

Ali još zanimljivije je da na dnu stranice piše da je Vaio registrirano Sonyevo ime mada nema nigdje Sony oznake (logično) na laptopima.

16 godina
offline
Re: Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše s

Nije to baš tako.

Ljudi nemaju predstavu koliko su m43 kompaktna tijela dok ih ne vide uživo ili ne hendlaju.

Ok, top modeli sa integriranim gripovima su veći, ali ako se navrne neka gromada od telca ili brzi 1.2 prajm ili 1.7 zoom, onda treba teže tijelo da to balansira i da se može uhvatiti fino.

Moj em5 je pocketable i stvarno mi je vratio volju za daily nošenje fotoaparata nakon sto sam se riješio nikonovog apsc plastikaner dslra. Da ne govorim koliko je bolji osjećaj u ruci sa magnezijskim kućištem i metalnim dialima.

Edit: Nemam pojma zašto je forum izvrnuo fotku.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2020 11:46 (DrNasty).
16 godina
offline
Re: Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše s

43rumors je naziv stranice koja skuplja razne vijesti vezsne za mount. Imas i alpha rumors, fuji rumors, itd.

Vaio je imao pauzu od 4 godine na svjetskom tržištu, vratili su se nedavno.

Oly je davno maknuo worldwide garancije, ako po novom i budu nudili nešto vjerujem da će to biti samo core market Japan/Azija.

15 godina
offline
Re: Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše s
Santana kaže...

* * *

 

A da ne zaboravimo jos na ovu debilanu od fotoaparata
Po meni su vise te neke loše odluke doprinjele ovom scenariju. Izgubili su fokus jednostavno.

Prije svega za ovo što petric priča " Zadnji put je neki njihov fotoaparat EISA nagradu dobio 2016. godine, za model Olympus OM-D E-M10 Mark II - u kategoriji Consumer Compact System Camera" je debilana žeća. Već smo EISA-u komentarisali XY puta primjerice tamo Najbolji televizor je LG, najbolji Smart televizor je Philips, Najbolji OLED televizor Panasonic. (O objektiva da i ne govorim). Dakle isto kao da Panasonicov televizor nije i najbolji generalno televizor a ujedno je i smart. A ako Samsung ne dobije ništa (kao što nije dobio) izmisli se nagrada najbolji 8K televizor.

Mislim da ne bude da smo na ratnoj nozi mi smo svi ponosni što je Bug dio EISA-ionog elitnog žirija.

Ali da se vratimo na prave nagrade i kao što kolega kaže debilane od fotoaparata:
Taj aparat je dobio pravu nagradu iz pravih dodjela nagrade tj. CJCP iliti Camera Journalist Press Club / Japan kao Readers Award.:
"Camera Grand Prix 2019 Readers Award is to be given to “OM-D E-M1X”, produced by Olympus Corporation."

A neki od preko 20 razloga su ovi:

* I believe this camera can capture anything.

* A dependable device that you can use in any condition.
* The powerful camera shake compensation is totally astonishing, overwhelming others.

Uostalom pogledaj cijelu listu razloga ovdje. Ne lupam TD-ove ali definitivno se ne slažem sa tobom.

15 godina
offline
Re: Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše s
DrNasty kaže...

Nije to baš tako.

Ljudi nemaju predstavu koliko su m43 kompaktna tijela dok ih ne vide uživo ili ne hendlaju.

Ok, top modeli sa integriranim gripovima su veći, ali ako se navrne neka gromada od telca ili brzi 1.2 prajm ili 1.7 zoom, onda treba teže tijelo da to balansira i da se može uhvatiti fino.

Moj em5 je pocketable i stvarno mi je vratio volju za daily nošenje fotoaparata nakon sto sam se riješio nikonovog apsc plastikaner dslra. Da ne govorim koliko je bolji osjećaj u ruci sa magnezijskim kućištem i metalnim dialima.

Edit: Nemam pojma zašto je forum izvrnuo fotku.

Ne znam zašto je forum izrnuo sliku ali mene je lijepo nasmijala. Sa svime se gore slažem sa tobom.
Mada nisam nikada imao Nikon plastikaner APS-C dSLR ali ja svoj D700 koji je izgrađen kao tenk nosim sa sobom u grob. Sa D850 ne znam šta ću. Mada su slike superiorne naspram D700, za D700 me veže neka čudna nit da kada taj apart nosim sa nosim sa sobom onda znam da se moram potruditi da uhvatim dobru sliku. Ali zato kada ju okinem kako treba - sam sebi se divim. Ali mi je opao entuzijazam za fotografiju (valjda zašto što nemma adekvatan printer da ih printam).

A najbolje fotografije sam "lovio" sa Bridge Olympusom E-10.

DrNasty kaže...

43rumors je naziv stranice koja skuplja razne vijesti vezsne za mount. Imas i alpha rumors, fuji rumors, itd.

Vaio je imao pauzu od 4 godine na svjetskom tržištu, vratili su se nedavno.

Oly je davno maknuo worldwide garancije, ako po novom i budu nudili nešto vjerujem da će to biti samo core market Japan/Azija.

Ovo o stranicama znam ali ovo za worldwide garanciju nisam znao. 

16 godina
offline
Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše sreće

E-M1X je čisti halo model koji nema smisla svima, većinu toga nudi E-M1mk3.

Pored toliko modela u sistemu, smiješno je uhvatiti se halo gromade i njegove dimenzije i masu aplicirati na cijelu ponudu.

Da koristim zoomove, em1 bi mi bio prvi izbor zbog balansa i mogućnosti.

Ostali proizvodači i dalje ne nude u klasi do 900-1000 eura tako zaokružen paket. Male dimenzije, weather sealing, 5axis ibis (koji traži više mjesta od fiksnog senzora), evf.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše sreće

Ja samo velim da su se zadnjih godina ulovili tog high end trzista, a realno malo ljudi trazi high end m43 fotoaparat.
Naveo si vec prednosti m43 sistema i tu se slazem skroz s tobom.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše sreće

Molim autora da mi pojasni ovo: ako je firma propala zbog korupcije a ne zbog stanja na tržištu fotoaparata, kako to da je ugasila foto odjel a nastavila s radom u drugim odjelima?

 

I onda u članku ovo: 

 

Kada sam, međutim, jučer pročitao vijest da Olympus prestaje proizvoditi fotoaparate, prva pomisao mi je bila - zar se to već nije dogodilo prije nekoliko godina? Danas svijetom digitalne fotografije dominiraju Sony, Canon i Nikon, a tu je i pokoji manji igrač koji preživljava udovoljavajući nišnim skupinama fotografskih fanatika. Olympus je, pak, u fotografskoj industriji optilike ono što je Nokia u industriji mobilnih telefona - legenda o kojoj nam pričaju naši stari, svedena na razinu marginalca. Ako ne još i nešto gore...

 

Nije li ovo kontradiktorno naslovu?

 

Problem je u tržištu fotoaparata i nigdje drugo. Olympus nije gigant ko Sony, Canon, Nikon (Mitsubishi), Fuji industries ltd (pitanje vremena je kad će i oni ispasti iz igre, bez obzira na vrhunske uređaje). Da si može dozvoliti ulagana i neprofitabilan segment. Bez ulaganja gubiš konkurentnost a upravo to se Olympusu dogodilo. Dobra usporedba s Nokia-om iz perioda popularizacije smartphonea. 

 
8 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše s
ono ispada da su samo balkanci podložni mitu i korupciji...ali svi su ljudi isti...japanac...balkanac ili šved... novci kvare isto...japanci ovo...japanci...ono... japanci samuraji...bušido kodeks i slična sranja...

ISTO SRANJE...DRUGO PAKIRANJE
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše s
BlueMax kaže...

Molim autora da mi pojasni ovo: ako je firma propala zbog korupcije a ne zbog stanja na tržištu fotoaparata, kako to da je ugasila foto odjel a nastavila s radom u drugim odjelima?

 

I onda u članku ovo: 

 

Kada sam, međutim, jučer pročitao vijest da Olympus prestaje proizvoditi fotoaparate, prva pomisao mi je bila - zar se to već nije dogodilo prije nekoliko godina? Danas svijetom digitalne fotografije dominiraju Sony, Canon i Nikon, a tu je i pokoji manji igrač koji preživljava udovoljavajući nišnim skupinama fotografskih fanatika. Olympus je, pak, u fotografskoj industriji optilike ono što je Nokia u industriji mobilnih telefona - legenda o kojoj nam pričaju naši stari, svedena na razinu marginalca. Ako ne još i nešto gore...

 

Nije li ovo kontradiktorno naslovu?

 

Problem je u tržištu fotoaparata i nigdje drugo. Olympus nije gigant ko Sony, Canon, Nikon (Mitsubishi), Fuji industries ltd (pitanje vremena je kad će i oni ispasti iz igre, bez obzira na vrhunske uređaje). Da si može dozvoliti ulagana i neprofitabilan segment. Bez ulaganja gubiš konkurentnost a upravo to se Olympusu dogodilo. Dobra usporedba s Nokia-om iz perioda popularizacije smartphonea. 

 Zasto mislis da bi Fuji ispao iz igre ? Meni tu najvise Nikon smrdi

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
offline
Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše sreće

Olympus je prvenstveno bio i ostao proizvođač medicinskih aparata i optike, odjel proizvodnje fotoaparata mu je bio samo jedan manji dio koji je nažalost proizvodio gubitke. Prije par godina mu je Sony dao financijsku injekciju za koju je Sony dobio tehnologiju stabilizacije u tijelu aparata koju je Olympus razvio do savršenstva, no očito to nije bilo dovoljno. Ostaje za vidjeti kako će taj JIP fond hendlati ovo, da li će nastaviti raditi fotoaparate i kakve vrste, da li su dobili pravo na korištenje branda Olympus za fotoaparate ili ne... sve je još bez detalja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše s
BlueMax kaže...

Molim autora da mi pojasni ovo: ako je firma propala zbog korupcije a ne zbog stanja na tržištu fotoaparata, kako to da je ugasila foto odjel a nastavila s radom u drugim odjelima?

 

* * *

Eh odogovr na to pitanje stavilo bi Petrica na test da li je pravi Informatički novinar. Eto mu izazova.

A vijest da Olympus umire, Nikon umire, Fuji umire vjerojatno su i naši djedovi to čitali u nekim novinama. Ali Olypusu se to zaista evo i dogodilo.
Tužna vijest. Pretužna. 

12 godina
offline
Re: Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše s
Santana kaže...

 Zasto mislis da bi Fuji ispao iz igre ? Meni tu najvise Nikon smrdi

 Nikon je dio Mitsubishi ltd. Oni, kao i Sony imaju toliko novca da ga moraju trošiti pa im je totalno svejedno hoće li aparat naplaćivati 100 ili 1000$ i koliko će komada prodati jer sigurno na njima neće zaraditi. Fuji je također dio velike kompanije ali ni izbliza toliko velike kao Nikon. Čak mislim da je i Canon ugroženiji od Nikona.

12 godina
offline
Re: Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše s
HCMAA kaže...
ono ispada da su samo balkanci podložni mitu i korupciji...ali svi su ljudi isti...japanac...balkanac ili šved... novci kvare isto...japanci ovo...japanci...ono... japanci samuraji...bušido kodeks i slična sranja...

ISTO SRANJE...DRUGO PAKIRANJE

 Japanci u zadnjih 10 godina imaju toliko korupcijskih afera da bi mogli hercegovce školovati.

 

15 godina
offline
Re: Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše s
Kapitalistička uprava = loša uprava.
Socijalistička uprava = dobra (ako su njoj sposobni) ili loša (ako su u njoj podobni).
Moj PC  
2 8 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše s
Kapitalistička uprava = loša uprava ako su u njoj beskrupulozni ljudi i ako država nema snage za ravnopravno i korektno postaviti u kontrolirati pravila igre, a dobra ako su u njoj korektni ljudi ili ako država uspije postaviti i kontrolirati korektna pravila.

A obzirom da beskrupulozni i podobni ljudi lakše napreduju, i jedan i drugi sustav težu prema lošem ako ne postoji aktivna korekcija. S obzirom da u socijalizmu upravu u pravilu postavlja vlast, kapitalizam je ipak lakše kontrolirati stvari pod uvjetom da spriječiš da se uprava i vlast sližu.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše sreće
Ovo je tipična Hrvatska priča.
Da nije možda netko iz hadezeja zaposlen u upravi tamo?
:)
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše s
učo kaže...

Pričalo se da su Japanci poslije ww2 dolazili u Jugu i tu učili o proizvodnji i poslovanju. Očigledno su imali dobre učenike, ovo sranje s Olympusom je na tragu rada mnogih naših "poduzetnika". Šteta je što je jedna tako dobra firma propala zbog svojih kriminalnih gazdi, kojima je u vidu bilo samo zamračivanje love. Sada kada su eksponirani, trebalo bi krenuti ponovo, mada se bojim da je za Olympus kasno, tu su Sony, Canon i Nikon i neće se lako dati odgurati.

 Da je tomu tako sada bi japanski radnici krali cavle iz pogona...

Srecom nisu primjenili "savrsen" sistem iz juge.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Olympus nije žrtva mobitela, virusa ili loše s
BMT kaže...
Kapitalistička uprava = loša uprava.
Socijalistička uprava = dobra (ako su njoj sposobni) ili loša (ako su u njoj podobni).

Socijalistička uprava = dobra = oksimoron

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice