Okružni i tužitelji više američkih saveznih država

poruka: 6
|
čitano: 7.479
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Okružni i tužitelji više američkih saveznih država".
13 godina
offline
Okružni i tužitelji više američkih saveznih država

Sve to stoji a di je jabučar taj je još gori?

gramatika bljak
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Okružni i tužitelji više američkih saveznih dr
Zanimljiva tužba, uglavnom se svodi na store i predinstalirane aplikacije i Apple je valjda sljedeći na redu. Teško mi je procijeniti tko bi mogao biti iza toga, ali s obzirom na zadnje poteze i situaciju nekako mi smrdi na Microsoft.
Sto se tiče navoda mislim da su neke stvari bas suprotne i da bez storea dobar dio tih firmi ne bi ni postojao jer ne bi imale priliku se razviti. Koji je glavni cilj te tužbe - izmusti novce ili stvoriti bolje uvjete za sve?
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Okružni i tužitelji više američkih saveznih dr
southy kaže...
Koji je glavni cilj te tužbe - izmusti novce ili stvoriti bolje uvjete za sve?

 jedini koji uvijek profitiraju (neovisno o ishodu) su fiškali. dakle, cilj je debeloj guski vrat mazati. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Okružni i tužitelji više američkih saveznih dr
southy kaže...
Zanimljiva tužba, uglavnom se svodi na store i predinstalirane aplikacije i Apple je valjda sljedeći na redu. Teško mi je procijeniti tko bi mogao biti iza toga, ali s obzirom na zadnje poteze i situaciju nekako mi smrdi na Microsoft.
Sto se tiče navoda mislim da su neke stvari bas suprotne i da bez storea dobar dio tih firmi ne bi ni postojao jer ne bi imale priliku se razviti. Koji je glavni cilj te tužbe - izmusti novce ili stvoriti bolje uvjete za sve?

 Apple će malo teže jer Apple nema monopol na tržištu mobitela. Iako će i njih zezat ali niti blizu kao Googlea.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.7.2021 11:00 (PlayMaker10).
15 godina
offline
Re: Okružni i tužitelji više američkih saveznih dr
southy kaže...
.. nekako mi smrdi na Microsoft.
..

 -naravno, a da su hakeri tad su rusi&kinezi... ili kog će jabučar vidjeti kao 'smrdljivog'? ne pada ti na pamet da je kriv recimo optužena kompanija, upravo po tome što je optužuju? zato jer to radi, ne zato jer možda netko treći nekome nešto želi smjestiti, uz upitne koristi za recimo micosoft osim recimo što su konkurenti.

-tj msu ne može pomoći presuda protiv googlea i recimo kazna od recimo trilijarde jer google to naprosto ima-plati i ide dalje bez koristi za ms.. dok mu je eu uštedjela 13 milijardi odustajanjem od iriš-presude a g20 uvodi globalni porez 15% kao nešto protiv poreznih oaza.. tj ako google plati neku kaznu, broji se kao porez.. samo piše umjesto poreza kazna a biz ide as južual.

 

-hoće li male firme imati bolje šanse u konkurenciji vs googlea ili poštenije marže koje im ubire.. tj on daleko više uzme njima nego što će mu sad g20 naplatiti (15-vs-30% kao primjer) tj mali trebaju njega, ne on njih a sve što njemu država naplati on će opet njima.. pa i recimo 15% poreza.

-kvaliteta appsa? izbor korisnika-kupca? najmanje važno, kao i microsoft kojeg uvedeš u postu mada veze s ovim slučajem nema.. (a možda ima, možda sve to radi billy.. uz čipiranje i sterilizaciju afdrikanaca, eto sad ugrožava googleta koji ako prdne ms odleti ili prisjetimo se huaweijevog poučka tko je velik a tko je veći..). Odnosno, ako postoji 1% mogućnosti da je ms upetljan, tad postoji 5% da je upetljaniji apple.. ili netko treći-veći.. no na kraju je obično samo u pitanju pragmatičnost usa poreznog sustava i slobode (kako tržišne, tako i u tumačenju zakona-poreza..) pa oportuno kad može drmne kaznu, umjesto poreza kojeg će možda sad g20 naplaćivati a možda kao EU neće.. možda je samo možda, dok je s ovakvim postupkom i recimo kaznom to novac u džepu usa, istovremeno ne ostalih država, jer ipak je to sve vlasništvo ujekesema, nema razloga da on ne naplaćuje reket, no nema ni to da netko drugi umjesto njega muze vrhnje.. zna ujko što radi, zato je veliki, šef a spomenute kompanije su dijelovi istog tima, svaki svoj dio-kvart-it-područje.. kao i alcapone-mobsteri-obitelji.. i the šef.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Okružni i tužitelji više američkih saveznih dr
Nema monopol na tržištu mobitela, ali većina prihoda od prodaje aplikacije ostvari se na njegovom storeu, iako Android ima mnogo vise uredjaja i veći broj aplikacija na storeu.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice