Odobravate li kupnju Rafalea?

poruka: 421
|
čitano: 62.446
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Odobravate li kupnju Rafalea?".
16 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Ne odobravam. Treba kupovati domace. #kupujmohrvatsko

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2021 11:02 (SupremeCommander).
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Bolje da se stukla lova u letjelice iznad kukavičjeg gnjezda, ionako bi otišla državnom aparatu i uhljebima.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Podsjećate me na facebook "generale", ne svi , pojedinci... HDZu se drma stolica, odlučili su kupit nove zrakoplove, što ne znači da će nužno dobit izbore. Što se tiće komunjara koje neko spominje, pa pola SKH je prišlo u HDZ 90te, a pola ostalo u SDP. Dok se oni svađaju pred kamerama, tamo gdje nitko ne gleda, skupa žderu i loču. Netko kaže zadužio nas Anemični milijardu, kako ste samo zaboravni, koliko su Francuska, SAD i još neke uzele vaših novaca koncesijama na Naše Auto ceste pod patronatom i prešutnom podrškom i HDZ i SDP??'

Da, zrakoplove se trebalo nabavit i točka. To što je Plenkovićeva vlada to napravila, ne znači da će mi srce zakucati od sriće za njima....Mislite da vjerujem NATOu?? Na vlasti u Italiji, Mađarskoj i Srbiji su oni koji snivaju kako otkinuti Istru, Kvarner, Dalmaciju, Međimurje, istočnu Slavoniju i Baranju, Banovinu, Kordun , pola Like...Ovi im se na vlasti još uvlače bolje da ne kažem gdje..

Onaj ko je proša rat ili bio pripadnik OSRH nakon rata, zna garant o čemu govorim..vojska mora biti jaka, suvremeno opremljena i sposobna čuvati granice od bilo koga.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2021 11:25 (Maksimus).
Moj PC  
13 1 hvala 1
12 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Evo svi se kidaju za Hrvatski teritorij, previše mislite da vrijedimo. Pogotovo nakon 30 godina HDZ-SDP pljačke i nesposobnosti. Nismo u 15. stoljeću i države više nisu bazirane na vojsci i osvajanju teritorija kao npr. Osmansko carstvo, izuzetak su možda USA, Kina i Rusija. Avione je trebalo uzeti zbog količine ljudi koji će imati posao vezan uz njih ali daleko je to od toga da će to spriječiti ikakve ratove.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2021 11:56 (ivanzu).
 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

na koncu konaca, nitko osim bug-a nas nije pitao "odobravamo li". a bug još puno žgancih mora smazat za utjecaj na bezube kockoglavce. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 3 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Maksimus kaže...

HDZu se drma stolica, odlučili su kupit nove zrakoplove

 lol, oni mogu jedino odlučiti gdje će se šivati odjela za vojnike i kakvu će paštetu jesti u vojarnama.

O kupnji aviona ne odlučujemo mi kao država, ni kad ćemo ih kupiti, ni koliko, ni kakve, to su naredbe iz EU kao i za sve velike projekte.

Neki ovdje stvarno veze nemaju o politici i ne razumiju kako funkcioniraju današnje države.

Daj se bolje uhvati igranja igrica, a ostavi se kompleksnih tema.

16 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Kako to? Pa svaki dan cujem kako smo neovisna i samostalna DRZAVA Hrvatska, izlasla iz mraka i okova. Uostalom imamo iznimno sposobnu vlast i visestranacje 30 godina, prosperitet na svakom koraku.
 
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
BlueMax kaže...
Oduševljen sam činjenicom kako nas je anemični dublje gurnuo u dužničko ropstvo za niti milijardu, kako bi liječio komplekse Hrvatića koji bi ratovali s jednako retardiranim Srbićima. Okružen sam mentalitetom "kupi polovnog BMW-a, koga briga što nemaš za gorivo i gume" pa me nimalo ne čudi ushićenje maloumnika kad se kupuje nešto debelo iznad potreba i još deblje iznad mogućnosti. Posebno bi pohvalio ove koji pričaju kako oružje služi da bi bio mir. Ko da alkoholizam liječiš tako da kupiš 10 litara rakije i onda je gledaš. Baš je teško zamisliti budućnost u kojoj će se pojaviti novi veliki vođa koji će glupom narodu (dok ih pljačka) objasniti kako im je za sve neki drugi narod kriv. Moj otac je odrastao u miru i nije me znao naučiti osnovnu stvar o ratovanju a to je da budale ratuju dok se pametni bogate pa smo i on i ja branili ovo ruglo od države. E zato će moj sin imati bolju školu.

 Daj kao da imaš 3 razreda osnovne škole. 

 

Kakvo fakin dužničko ropstvo? Marića banke svaki dan vuku za rukav da uzme još novca jer nemaju kamo s lovom. Kamate su ti "od nula do jedan" posto. Jel ti išta čitaš na ovom interwebsu? Kakvi Srbići i ratovanje. Da mitiš uokolo ljude sa tisućama eura ne bi 100 budala našao da se potuku, kamoli ratuju. Imaš čitave horde Srbića, Crnogorčića, Pakistančića i Indijčića po restoranima, bauštelama.. samo moraš provirit glavu na otvoreno.

 

Ovakve paušalne bedastoće su očito postale vrhunac kritičkog razmišljanja u nas jer ista govna čitam na svakom "htio bi biti kritičan" portalu koji nema šta pisat da bi privukao oglašivače pa uspoređuje nabavku aviona sa "koliko smo kuhinja mogli opremiti" jer ovaj je članak "powered by" Emezeta i Lesnina.. Najbolja mi je pak usporedba sa vrtićima jer dokazuje koliko je ekipa neupućena u činjenicu da vrtiće gradi lokalna samouprava, a ne država, a i da se danas dobije EU poticaj na svaki kurac tako da se i to može platit sa pola iznosa.. Na Krku nema starog vrtića, svi su novi(iji). Birajte si danas pametniju lokalnu samoupravu.

 

Mir? Države imaju arsenala za sravnit 50 planeta, debelo iznad "potreba" i gle čuda - mir zadnjih 70 godina. I pušku kupuješ, a moliš boga da nikad iz nje ne pucaš. Nećeš plakat ako za 30 godina iz nje ne ispališ ni jedan metak?

 

Ti si zapeo negdje u davnoj prošlosti, usporedbe su ti promašene, a samo mi nije jasno pokušavaš li biti "in" jer si to negdje vidio da je fora ili zaista misliš da je to tako kako pišeš.

 

Kad već spominjem namještaj, i izbore, daleko najbolja reklama koju sam vidio mi je "odvažna i sofa"

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
12 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Kako ne bi odobravao? Sad se osjećam puno sigurnije! Prije nisam mogao ni spavati
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Korny1603987 kaže...
Nama trebaju avioni samo za air policing. Dakle mogli smo kupiti one male korejske, dovoljno brzi, imaju 2 rakete... Jeftini. Za ganjanje Cesni, Boinga i Airbuseva. Za rat nam ne trebaju. NATO jedino ima strah od Rusije, a Rusi su daleko. Srbija nikom nije problem jer su jadni kao i mi. Iz RH se iselilo više ljudi nego za vrijeme rata. Zašto? Zbog straha od Bosne i Srbije? Mahunu iliti malo morgen.

Korejanci nisu upotrebljivi za určenje,zato naši domači korumpirani egomanijaci biraju samo najbolju tehnologiju.

 

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
protjeran
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Besmisleno je postojanje bilo kakve vojske u drzavi koja ne stiti svoje granice od invazije ilegalnih migranata. Tako je i nabavka aviona jednako besmislena rabota
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2021 19:33 (virtuozo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Dali je bolje uložiti u protuzračnu obranu ili kupiti avione za obranu svoga zračnog prostora...

 

 A danas napreduju i dronovi jako brzo, i oni bi mogli obavljati funkciju obrane zračnog prostora...

 

Osim ako se ne misli napadati, onda treba više uložiti u Avione/dronove...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
uniball kaže...
učo kaže...

Rat je oduvijek skupi sport u kojem najčešće gube oni koji nemaju s čime igrati.

 A odakle izvlačiš te mudrolije? Iz guzice?

Svaki rat je dogovoren, a gubi onaj koji ima slabije saveznike, odnosno, ishod se uvijek zna unaprijed.

 Hmm, gledajuči ovaj komentar imam dojam da su političari pametniji diio nacije. 

16 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Citajuci komentare vidim da je dobro sto nam Vlada nije dala (ni ovaj)referendum s pitanjem iz naslova jer bismo bacili novce na nj s obzirom da je jasno da Vlada zna sto narod zeli i treba.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2021 20:07 (Inovator).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

evo da pojasnim svoje slaganje:

 

 

da, trebalo je jednom presjeći...

 

ali mi se ne sviđa bahati Plen-Ki-Moon koji veli da se neće objavljivati ugovor... može se nešto klasificirati kao državna/vojna tajna ali se ipak treba znati kako se novci troše...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Stric_Jura kaže...

 

 

ipak je ZG pola industrije i četvrt stanovništva...

 zbog koga, čega ?

sposobnosti radnika ?

 

i Adz i eSdp su sve odvukli u zagreb i okolicu pa se mladi ljudi u manjim sredinama nemaju gdje zaposliti...

zašto Zagreb treba biti "glavni grad" ?

 

koliko je uzalud ulupano novaca u Zagreb poreznih obveznika mene, mojih roditelja i sličnih u "malim" gradovima.

14 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?

gle i ja smatram među ostalim, Zagreb, podosta pobosančenom kasabom...

 

i ne bih htio živjeti u njemu, stoga sam studirao i radio u njemu putujući svakodnevno iz Koprivnice...

 

ali Zagreb je industrijsko središte Hrvatske od početka 20. stoljeća...

 

te spike, nekad Beograd, danas Zagreb ne pušim... jer uhljeba ima svugdje, u svakoj šugavoj mikro-općini koja ni po jednom kriteriju nije samodostatna i samim time nije ni opravdano njezino postojanje...

 

a sad radim već u 3. tvornici izvan Zagreba, koja je itekako uspješna, i hvala na pitanju, ostajem jer među ostalim, pametni ljudi pametno vode te male sredine...

 

 

A X23 i SDP pobjeđuju u opustošenim sredinama, jer ih gle čuda , glasači odabiru kao jamce svoje i budućnosti svoje djece...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2021 21:53 (Stric_Jura).
16 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
opetzajebancija kaže...

Dali je bolje uložiti u protuzračnu obranu ili kupiti avione za obranu svoga zračnog prostora...

 

 A danas napreduju i dronovi jako brzo, i oni bi mogli obavljati funkciju obrane zračnog prostora...

 

Osim ako se ne misli napadati, onda treba više uložiti u Avione/dronove...

 Nije, gdje se to protuzračna obrana dokazala protiv aviona 4 i 5 generacije?

 

Istina dronovi napreduju i nisu namjenjeni obrani zračnog prostora.

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
16 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Nix kaže...

 Nije, gdje se to protuzračna obrana dokazala protiv aviona 4 i 5 generacije?

 

Istina dronovi napreduju i nisu namjenjeni obrani zračnog prostora.

Baš nigdje, osim kaj ih eto ne smiješ poslat na opasno područje.U slučaju velike opasnosti od rušenja, takvi aviončeki su preskupi i neisplativi+životi pilota su realno najbitniji.

 

https://www.rt.com/news/323815-syria-s-400-us-airstrikes/

 

"The S-400 engages targets at distances as far as 400 kilometers and heights of up to 27 kilometers (or higher with newer missiles). This is enough to cover at least 75 percent of Syrian territory, along with the airspaces of Lebanon, Cyprus, half of Israel and a vast part of Turkey"

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2021 22:26 (rambox).
16 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
rambox kaže...

Baš nigdje, osim kaj ih ne smiješ poslat na opasno područje jer su u slučaju rušenja preskupi i neisplativi.

 

https://www.rt.com/news/323815-syria-s-400-us-airstrikes/

 

"The S-400 engages targets at distances as far as 400 kilometers and heights of up to 27 kilometers (or higher with newer missiles). This is enough to cover at least 75 percent of Syrian territory, along with the airspaces of Lebanon, Cyprus, half of Israel and a vast part of Turkey"

Pogledaj datum i vidi koliko je napada Izrael napravio u međuvremenu...

S-300 se nešto nije iskazao, S-400 nije još do sada sudjelovao u ničemu. Možda jednog dana doznamo...

Ove ostale igračke tipa Pantsir su za smijeh.

13 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
ivanzu kaže...

Igraš malo previše Battlefield. Kada je Tito umro odma se znalo da će biti rata, sada nema nikakve naznake da će biti rata na ovim prostorima niti su ga naše kvazi države sposobne voditi duže od mjesec dana.

 

Maksimus kaže...

Podsjećate me na facebook "generale", ne svi , pojedinci... HDZu se drma stolica, odlučili su kupit nove zrakoplove, što ne znači da će nužno dobit izbore. Što se tiće komunjara koje neko spominje, pa pola SKH je prišlo u HDZ 90te, a pola ostalo u SDP. Dok se oni svađaju pred kamerama, tamo gdje nitko ne gleda, skupa žderu i loču. Netko kaže zadužio nas Anemični milijardu, kako ste samo zaboravni, koliko su Francuska, SAD i još neke uzele vaših novaca koncesijama na Naše Auto ceste pod patronatom i prešutnom podrškom i HDZ i SDP??'

Da, zrakoplove se trebalo nabavit i točka. To što je Plenkovićeva vlada to napravila, ne znači da će mi srce zakucati od sriće za njima....Mislite da vjerujem NATOu?? Na vlasti u Italiji, Mađarskoj i Srbiji su oni koji snivaju kako otkinuti Istru, Kvarner, Dalmaciju, Međimurje, istočnu Slavoniju i Baranju, Banovinu, Kordun , pola Like...Ovi im se na vlasti još uvlače bolje da ne kažem gdje..

Onaj ko je proša rat ili bio pripadnik OSRH nakon rata, zna garant o čemu govorim..vojska mora biti jaka, suvremeno opremljena i sposobna čuvati granice od bilo koga.

 Tak je...i ako malo bolje pogledate povijest,mi jesmo na tvz.brdovitom Balkanu..(ili ga nazovite kako vam volja),gdje unazad 500-600 godina nije postojala generacija koja nije fasovala bar jedan rat,a ako je malo hebene srece,onda je neka i 2 rata fasovala...

Kad je stari bravar umro 1980,neki su bili tužni,neki ne(ja kao klinac od 12gto nisam to baš i kužio),al da ste rekli da ce se za 11 g ljudi tu ratovati,strpalii bi vas u ludnicu...

1984...Olimpijada u Sarajevu..da ste isto tad rekli da ce se za 7.g ljudi ubijati na toj istoj bob stazi na Trebeviću,koji ce im služiti kao betonski rov,isto bi vas proglasili ludim...ili 1987..Univerzijada...plesao na sletu za otvorenje i nakon njega otišao u JNA..(jebote stariji sam od interneta...),prodje 4g i eto mene u ratu...

Zato...

 

"Si vicem pacem,parabelum"..ili ako želiš mir,pripremaj se za rat..vele stara latinska...

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2021 22:39 (Berkut).
16 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Old Iggy kaže...

Pogledaj datum i vidi koliko je napada Izrael napravio u međuvremenu...

S-300 se nešto nije iskazao, S-400 nije još do sada sudjelovao u ničemu. Možda jednog dana doznamo...

Ove ostale igračke tipa Pantsir su za smijeh.

Updejtal sam post, dakle moraš odlučit jer ti se isplati riskirat ili ne riskirat skupu tehniku i ljude u zraku.

 

Pogledaj kolko se Amerima isplatilo riskiranje oko Irana, i to sa operativnim dronom od 200milja dolara.To su Iranci namjerno srušili, ali i dalje nije 100% sigurno ili poznato sa čime je srušeno Američkih 150milja dolara.

 

https://www.wired.com/story/iran-global-hawk-drone-surveillance/

 

Rusi na drugoj strani nisu imali potrebe za namjerno rušenje bilo kakvog letala u operativnoj zoni S-400.

 

S-400 u Siriji ima namjenu da štiti Ruske postrojbe, a ne da sa neba skida ciljeve onako radi provokacije ili zahebancije.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2021 23:01 (rambox).
3 godine
online
Odobravate li kupnju Rafalea?

Non stop netko spominje nekakve ratove? gdje se to vode ratovi, poznanik u legiji stranaca veli da se ubijaju od dosade nema ratova, yebali vas avioni djete mi u skoli nema s cim guzicu obrisati, stoko hdz/sdp-ovska

Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
rambox kaže...
Old Iggy kaže...

Pogledaj datum i vidi koliko je napada Izrael napravio u međuvremenu...

S-300 se nešto nije iskazao, S-400 nije još do sada sudjelovao u ničemu. Možda jednog dana doznamo...

Ove ostale igračke tipa Pantsir su za smijeh.

Updejtal sam post, dakle moraš odlučit jer ti se isplati riskirat ili ne riskirat skupu tehniku i ljude u zraku.

 

Pogledaj kolko se Amerima isplatilo riskiranje oko Irana, i to sa operativnim dronom od 200milja dolara.To su Iranci namjerno srušili, ali i dalje nije 100% sigurno ili poznato sa čime je srušeno Američkih 150milja dolara.

 

https://www.wired.com/story/iran-global-hawk-drone-surveillance/

 

Rusi na drugoj strani nisu imali potrebe za namjerno rušenje bilo kakvog letala u operativnoj zoni S-400.

 

S-400 u Siriji ima namjenu da štiti Ruske postrojbe, a ne da sa neba skida ciljeve onako iz osvete ili zahebancije.

Svaki napad je rizik. U zraku, na zemlji ili na vodi.

Hoće li S-400 "dokrajčiti" bilo koje akcije zrakoplovstva? Neće, kao ni jedan PZO sustav do sada. Pitanje je kako će se prilagoditi tome.

S-400 u Siriji ima puno veću marketinšku svrhu nego vojnu. Za stvarnu zaštitu je tamo Pantsir.

15 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Ajmo opet od nule 2024 istiću migovi 21. Opcija nam je kupiti avione, platiti air police, izači iz NATOa. Nema veze s ratom i bolnicama i školama.
Za 999 mill dobije se full usluga. Da smo uzeli nove Rafije to je 100 mill po glavi bez obuke i ostalog.
Air police je toliko suludo skup da je to tek bacanje novca. Izlazak iz NATO a nema šanse.
Ovo je odluka u zadnji sreknud. Nadam se da će avioni biti spremni do 2k24 i piloti.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2021 0:56 (Gajotres).
 
4 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Gajotres kaže...
Ajmo opet od nule 2024 istiću migovi 21. Opcija nam je kupiti avione, platiti air police, izači iz NATOa. Nema veze s ratom i bolnicama i školama.
Za 999 mill dobije se full usluga. Da smo uzeli nove Rafije to je 100 mill po glavi bez obuke i ostalog.
Air police je toliko suludo skup da je to tek bacanje novca. Izlazak iz NATO a nema šanse.
Ovo je odluka u zadnji sreknud. Nadam se da će avioni biti spremni do 2k24 i piloti.

 

I to je ono što ljdi ne kuže, pegazilo ih vrijeme ili su zadrti. Rata ovdje biti neće. Nema teorije Ko bi nas mogao uopće napasti. Čitam gore neke nebuloze da ne samo Srbija nego nas i Mađarska i Italija sada žele napasti?!? Neki ljudi ovdje malo pre više bunike konzumiraju.

Nije samo 999M ojra. To je tek dijelić onoga što ćemo platiti za uparabu tih aviona. Za air policing smo mogli kupiti nešto jeftinije, a ne ovo čijih 90% mogućnosti će ostati neiskorišteno.

15 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Osim što ima bezbroj boljih načina za potrošit brdo para,zabrinjava činjenica da još uvijek se razmišlja u smislu nekog mogučeg "ratnog stanja",u kojem slučaju ionako nebu niš pomoglo par avijončića,sa obzirom na današnju visoku tehnologiju,neka veča vojna sila nas pregazi poput žohara u manje od 24 sata.

Tako da..glasam protiv.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Gajotres kaže...
Ajmo opet od nule 2024 istiću migovi 21. Opcija nam je kupiti avione, platiti air police, izači iz NATOa. Nema veze s ratom i bolnicama i školama.
Za 999 mill dobije se full usluga. Da smo uzeli nove Rafije to je 100 mill po glavi bez obuke i ostalog.
Air police je toliko suludo skup da je to tek bacanje novca. Izlazak iz NATO a nema šanse.
Ovo je odluka u zadnji sreknud. Nadam se da će avioni biti spremni do 2k24 i piloti.

 Bez veze se trudiš, i dalje će ljudi o ratu 

9 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Jel uopće postoji neki vojni avion tipa Dacia u svijetu automobila koji smo mogli uzeti, ušparati brdo love, a opet da služi svrsi (naganjanju putničkih aviona)? Meni se čini kao da svi nude samo BMW-e, Audije, Mercedese... Ove kante od MIG-ove su bile OK za to kaj nama treba.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2021 9:27 (hudibitek).
Moj PC  
1 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
hudibitek kaže...

Jel uopće postoji neki vojni avion tipa Dacia u svijetu automobila koji smo mogli uzeti, ušparati brdo love, a opet da služi svrsi (naganjanju putničkih aviona)? Meni se čini kao da svi nude samo BMW-e, Audije, Mercedese... Ove kante od MIG-ove su bile OK za to kaj nama treba.

 Ove kante od Migova još samo koju godinu lete i onda su trajno prizemljeni, bez mogućnosti remonta. Ne, ne odgovaraju nam više ove stare kante, jer su gotovi s radom, a kad prestanu bit u upotrebi, ako nema novih aviona, gasi se cjelokupno zrakoplovstvo...

Live long and prosper.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice