Odobravate li kupnju Rafalea?

poruka: 421
|
čitano: 62.522
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Odobravate li kupnju Rafalea?".
14 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Nadam se da će ovakva anketa biti za bilo kakvo trošenje proračunskog novca. Ovako je malo licemjerno.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Da odlična kupnja bolje nisu mogli izabrati, samo se nadam da je to od onih srpskih milijardu eura doniranih i ako su nam još 99 dužni.A sto se tiče potresa u Petrinji i Sisku to će EU fondovi riješiti i pomoći će hrvatski građani kao što uvjek pomažu u 99% slučajeva.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
5 6 hvala 0
8 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Naravno da podržavamo kupovinu!! Nek vide naši susjedi šta imamo i pocrkaju od zavisti!!   

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2021 18:42 (EricCartman).
Moj PC  
8 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Tanguy i Laverdure

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

naravno da podržavam sigurnost košta , danas sam bio ujutro na kavi u gradu ljudi šeću bezbrižno a to ima svoju cijenu ,ipak živimo na balkanu  u kojem u svakom trenutku može izbiti neki sukob ne danas ali možda za 5,10,20,30 godina i uvijek treba biti spreman

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
14 6 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Samo su jugokomunjare, odnosno glasači možemo protiv ove kupnje! Ne samo što su osujećeni planovi invazije od strane zmage plemenitog jelinčića, bore čorbe i soroša koji u nevjerici vrte glavama, nego srbima oduzimamo i vjekovnog saveznika-francuze. Još samo kupnja kojeg razarača i nuklearne podmornice i već će početi preispitivati svoju naklonost

 

P.S. Bonus je i što smo skočili za tri mjesta na globalnoj ljestvici snage vojnih trupa (prešli surinam, vanuatu i kirgistan) i još možemo prcati srbe po youtube komentarima zbog starih migova.

Eto svim paćenicima koji su sumnjali u državotvornost i sposobnosti hdz-OVACA

 
21 20 hvala 6
14 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Treba biti spreman na sve, a u slučaju napada na RH (istinabog malo vjerovatnog) avioni su neophodni. Ona stara krama od MiG-a 21 je odavno odslužila svoje i mjesto joj je u muzeju ili na otpadu - reciklaži. Pošto će najstariji Rafale biti 10 godina star, to je bebica za naše MiGove, koja će moći letjeti barem 25-30 godina. Definitivno stoga odobravam kupnju Rafalea, valjda ćemo dobiti zadovoljavajuću vrijednost za lovu koju ćemo morati iskrcati.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2021 17:48 (učo).
Moj PC  
9 1 hvala 0
12 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Za te novce su mogli napravit novi stadion u Zg. par škola, vrtića. Ja ne vjerujem da nam trebaju avioni u 2021. u doba najveće tehnolosko dosega civilizacije. Valjda smo naučili iz povijesti šta su ratovi i da nikom nisu dobro donijeli. Al dobro balkan je to :D

 
11 20 hvala 1
14 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
goran022 kaže...

Za te novce su mogli napravit novi stadion u Zg. par škola, vrtića. Ja ne vjerujem da nam trebaju avioni u 2021. u doba najveće tehnolosko dosega civilizacije. Valjda smo naučili iz povijesti šta su ratovi i da nikom nisu dobro donijeli. Al dobro balkan je to :D

 Slažem se s tobom, ali na žalost živimo u svijetu koji je jako daleko od savršenog. Ratovi nisu nikakva rijetkost, svako malo izbije neki novi, tako da treba biti spreman za svaki slučaj. Rat je oduvijek skupi sport u kojem najčešće gube oni koji nemaju s čime igrati. Povijest je učiteljica života, ali bojim se da joj metodika i didaktika slabo idu, jer mada nam je dala mnogo lekcija, ljudi nisu previše toga naučili. Da li je ona loš učitelj ili su ljudi nezainteresirani učenici o tome se da raspravljati. Dotle je dobro biti spreman, mada je i skupo.

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
FinX kaže...

Tanguy i Laverdure

 Čitao nekad daaaavno. Bio si brži od mene.

dolazim odmah - Godot
14 godina
protjeran
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Meni su bolji ferrero rocher.

Tuo nek kupiju.

 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
goran022 kaže...

Za te novce su mogli napravit novi stadion u Zg. par škola, vrtića. Ja ne vjerujem da nam trebaju avioni u 2021. u doba najveće tehnolosko dosega civilizacije. Valjda smo naučili iz povijesti šta su ratovi i da nikom nisu dobro donijeli. Al dobro balkan je to :D

 Za cijenu sadašnjeg stadiona u ZG mogli smo kupiti pola ove flote, izgraditi par škola, vrtića... Još 2010e.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
8 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
goran022 kaže...

Za te novce su mogli napravit novi stadion u Zg. par škola, vrtića. Ja ne vjerujem da nam trebaju avioni u 2021. u doba najveće tehnolosko dosega civilizacije. Valjda smo naučili iz povijesti šta su ratovi i da nikom nisu dobro donijeli. Al dobro balkan je to :D

 Ratovi su dobro donijeli proizvođačima oružja. Pogotovo tijekom i nakon 1. svjetskog rata kad su neki ljudi shvatili "u jbt. pa na ovim ratovima se može hebački zaradit." Od onda se iz petnih žila ljudima prodaje magla. Nevjerovatno koliko debilnosti možeš narodu prodat ako to zamotaš u zastavu patriotizma. Nama treba 12 aviona vrijednih milijardu eura bla,bla. Ne treba nam zdravstvo, školstvo, obnova glavnog grada i moslavine nakon potresa.

Drugi smo u EU po broju umrlih od raka. Stotine tisuća ljudi pobjegle iz zemlje nakon rata.  Glavno da nad opljačkanom i opustošenom zemljom lete fancy avioni.

5 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Zivimo u drustvu

 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Danas u ratu gube svi. Pogotovo oni koji su spremni napasti. Nitko ne želi apsolutni embargo.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
učo kaže...
goran022 kaže...

Za te novce su mogli napravit novi stadion u Zg. par škola, vrtića. Ja ne vjerujem da nam trebaju avioni u 2021. u doba najveće tehnolosko dosega civilizacije. Valjda smo naučili iz povijesti šta su ratovi i da nikom nisu dobro donijeli. Al dobro balkan je to :D

 Slažem se s tobom, ali na žalost živimo u svijetu koji je jako daleko od savršenog. Ratovi nisu nikakva rijetkost, svako malo izbije neki novi, tako da treba biti spreman za svaki slučaj. Rat je oduvijek skupi sport u kojem najčešće gube oni koji nemaju s čime igrati. Povijest je učiteljica života, ali bojim se da joj metodika i didaktika slabo idu, jer mada nam je dala mnogo lekcija, ljudi nisu previše toga naučili. Da li je ona loš učitelj ili su ljudi nezainteresirani učenici o tome se da raspravljati. Dotle je dobro biti spreman, mada je i skupo.

 I jedan i drugi ste u pravu! Ovih 10 aviona ti ne može pomoć ako ratuješ protiv Kine, a ako ratuješ protiv Kine onda je to globalni rat i problem na većoj distanci a ako smo u NATO-u i da ratujemo protiv npr. opet Srbije opet ti ne trebaju 10 aviona jer napadnut NATO pa s tim imaš pomoć pakta... Ovo je više neka politička odluka nekih drugih interesa...

15 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

fali odgovor: "kad deca imaju nofcih (a zapravo, kaj je najgore, nemaju), kramari tržiju". 

 

 

kad bismo imali striktno obrambene namjere, onda bisno kupili raketne protuzračne sustave i općenito obranu od tuđih reoplana. pa neka njima padaju nofci u krš a ne nama. rafale nema veze s tim (isto kao ni f16 ili kajajaznam). hidroavioni možda, helikopteri svakako. da ne spominjem obuku i logistiku na lovu od kupnje ovih igračaka za hadeze. čak i da zagusti i ne srušimo sami ni jedan rafale, s 12 komada se možemo lagano batje. ak mi i nemamo rakete, ima tko ima. 

 

ne odobravam trošenje našeg novca iz proračuna za maglu i preseravanja, bez ikakve razumske podloge ili stvarne potrebe (ne samo avione.: "službene" najskuplje beemvee, audije, mercedese - čista malograđanska balkanska seljačija).   

 

ima i dobra strana u ovome: prestajem plaćati porez, dok ne dođe na vlast netko sa svim daskama u glavi. sve na crno, koliko se može. bez računa i ikakva traga. 

 

di je sad onaj gelipter Azmo pa da nama laicima te nevježama pojasni "značaj kupnje borbenih aviona za svekoliko pučanstvo", a okolo dijeli PD svima koji nemaju njegov stav? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2021 19:51 (Ajar).
Moj PC  
13 9 hvala 0
3 godine
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Točno tako.
Bilo koji od zrakoplova koji su bili na ponudi mi nećemo niti približno moći upotrijebiti.
Nešto ovakvo:
https://en.wikipedia.org/wiki/Aero_L-159_Alca
Bi, vjerujem, bilo apsolutno dostatno za naše potrebe.
3 godine
protjeran
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
učo kaže...

Rat je oduvijek skupi sport u kojem najčešće gube oni koji nemaju s čime igrati.

 A odakle izvlačiš te mudrolije? Iz guzice?

Svaki rat je dogovoren, a gubi onaj koji ima slabije saveznike, odnosno, ishod se uvijek zna unaprijed.

 

učo kaže...

Povijest je učiteljica života, ali bojim se da joj metodika i didaktika slabo idu, jer mada nam je dala mnogo lekcija, ljudi nisu previše toga naučili.

 Ako ljudi nešto trebaju naučiti, to je da se ne isplati braniti državu, ti popušiš udove ili život, a netko se obogati.

 

Ne trebaju nam ni avioni ni vojska, ako do nečeg dođe, treba unajmit privatnu vojsku i plaćenike, danas ima hrpa firmi koje se time bave.

Plati profesionalce da te brane i kasnije im se zahvali, puno jeftinije nego održavat cijeli vojni sistem koji je svrha sam sebi.

Ali naravno da je to sve interes i da se tu izvlače ogromne pare, tako da nitko neće da ukida vojsku.

15 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Naravno da odobrava, 1 milijarda € za ulazak u Shengen je mala cijena. Naporan mi je trenutni prelazak granice da mogu jeftinije točiti dizlo i kupovati jeftinije proizvode u Slo. Oko smaog eura sam još na lila. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Oduševljen sam činjenicom kako nas je anemični dublje gurnuo u dužničko ropstvo za niti milijardu, kako bi liječio komplekse Hrvatića koji bi ratovali s jednako retardiranim Srbićima. Okružen sam mentalitetom "kupi polovnog BMW-a, koga briga što nemaš za gorivo i gume" pa me nimalo ne čudi ushićenje maloumnika kad se kupuje nešto debelo iznad potreba i još deblje iznad mogućnosti. Posebno bi pohvalio ove koji pričaju kako oružje služi da bi bio mir. Ko da alkoholizam liječiš tako da kupiš 10 litara rakije i onda je gledaš. Baš je teško zamisliti budućnost u kojoj će se pojaviti novi veliki vođa koji će glupom narodu (dok ih pljačka) objasniti kako im je za sve neki drugi narod kriv. Moj otac je odrastao u miru i nije me znao naučiti osnovnu stvar o ratovanju a to je da budale ratuju dok se pametni bogate pa smo i on i ja branili ovo ruglo od države. E zato će moj sin imati bolju školu.
 
24 7 hvala 1
12 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Svakoj europskoj državi je cilj maknuti Schengen dalje od sebe. Ulaskom u Schengen dobivamo granicu ko u vrijeme Turaka. Plaćamo za nešto što će nas još više koštati a povijest nas je naučila koliko će nam oni koje branimo pomoći kad Turci krenu. Je li ta cijena vrijedna 5 minuta bržeg prolaska slovenske granice?
15 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
BlueMax kaže...
Svakoj europskoj državi je cilj maknuti Schengen dalje od sebe. Ulaskom u Schengen dobivamo granicu ko u vrijeme Turaka. Plaćamo za nešto što će nas još više koštati a povijest nas je naučila koliko će nam oni koje branimo pomoći kad Turci krenu. Je li ta cijena vrijedna 5 minuta bržeg prolaska slovenske granice?

 Što će se dogoditi kada Schengen bude u Truskoj? EU implodira?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Može anketa: "Odobravate li da je Rimac i njegova novo-otvorena firmica u UK jedina firma kojoj je garantirano 200 miljuna eura iz NPOOa a sve ostale će morati prolaziti nekakav natječaj?"

Ili anketa: "Odobravate li potrošnju 3,4 miljarde kn na 700 "robotaxija" za Zagreb?" Zašto ne još onda 500 robotaxija za Split, Rijeku, Osijek i po 200 za sve ostale manje gradove?

 

Drago mi je vidjet da su ovi "napredni" uzj*bali. Oni bi gradili škole i vrtiće. A te škole i vrtiće ćete čuvat s vilama i lopatama? To je možda funkcioniralo 1500te, danas vile i lopate nisu baš nešto učinkovite po tom pitanju. 

Čuj ovo, mogli smo stadion napraviti s tom lovom. O jbm te glupog naroda. Daj ti nama stadione i sportske dvorane, toga treba. Koliko se love potrošilo na one splačine za rukometno prvenstvo? Već ih je sad pol u raspadnutom stanju, stoje prazne, ne koriste se za ništa, al neka nama stadiona i dvorana. 

 

Moj PC  
12 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?

Jedna opcija nam je izlazak iz NATO-a, druga opcija nam je plaćati 200mill € godišnje Italiji za zaštitu našeg neba, treća opcija je kupovina aviona od EU dobavljača koja kao bonus donosi schengen i euro, četvrta vjerojatno F16 i bezvizni režim prema SAD koji je realno beskoristan, ne znam trenutno što treba čovjek napraviti da ne dobije vizu. Ovo s ratom i onako nema veze. Kod nas sigurno više neće biti rata. 

12 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
wyks kaže...
BlueMax kaže...
Svakoj europskoj državi je cilj maknuti Schengen dalje od sebe. Ulaskom u Schengen dobivamo granicu ko u vrijeme Turaka. Plaćamo za nešto što će nas još više koštati a povijest nas je naučila koliko će nam oni koje branimo pomoći kad Turci krenu. Je li ta cijena vrijedna 5 minuta bržeg prolaska slovenske granice?

 Što će se dogoditi kada Schengen bude u Truskoj? EU implodira?

 Znaš i sam da smo mi zadnja stanica.

12 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Gajotres kaže...

Jedna opcija nam je izlazak iz NATO-a, druga opcija nam je plaćati 200mill € godišnje Italiji za zaštitu našeg neba, treća opcija je kupovina aviona od EU dobavljača koja kao bonus donosi schengen i euro, četvrta vjerojatno F16 i bezvizni režim prema SAD koji je realno beskoristan, ne znam trenutno što treba čovjek napraviti da ne dobije vizu. Ovo s ratom i onako nema veze. Kod nas sigurno više neće biti rata. 

 Ne, to nam nije opcija. Samo ne trebamo bez razmišljanja slušati ucjene. Je li NATO-u u interesu da Hrvatska iziđe? Kupujemo nešto što bismo svakako dobili besplatno. Možda ne ovoliko napredno ali bi dobili dovoljno i naoružano.

16 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Volim zrakoplove, ali ne volim ideju Mercedesa na mostu ispred kuće, a nemamo novca za gorivo, održavanje, a i frižider je prazan. Nama objektivno treba bilo koji avion koji može zamjeniti mig21, bilo koji. Ne treba biti specijalan niti allrounder koji može sve. Nemamo potrebe, nemamo infrastrukturu, nemamo para. Ponavljam, volim avione.
il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
 
11 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
@ajar
Zagorska varijanta: kad bedaki imaju peneze kramari tržiju
😜
Meni ko klinca mi nije bio žao ni potrošene lipe na proštenjima 😎

Onima koji misle da nam zrakoplovi netrebaju proučite Game Theory.

Da smo odabrali bilo koji od ponuđenih zrakoplova dobro bismo odabrali. Jer nam trebaju. I to pod HITNO. Prednost je Rafala da će nam biti relativno brzo na raspolaganju. Najbolji avion je onaj koji neče ispaliti ni metka.
Optimalno bi bilo kad bismo ih imali bar trostruko koliko ih je kupljeno. Polovica za zg podrucje a po 6 za slavoniju, istru i dalmaciju. Svaki pedalj ove države je zlata vrijedan i treba ga čuvati.
 
4 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
gxOxt kaže...
Svaki pedalj ove države je zlata vrijedan i treba ga čuvati.

 Svaki pedalj ove države je odavno u stranom vlasništvu, a mirovine isplaćujemo samo zato što smo se zadužili kreditima, i tako svakih par godina.

Kupljeni avioni će čuvati zemlju i firme stranaca, tako da, izvadi glavu iz pijeska i dovedi se u realnost.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2021 20:38 (uniball).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice