Odobravate li kupnju Rafalea?

poruka: 421
|
čitano: 62.427
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Odobravate li kupnju Rafalea?".
6 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Kada me se pita, slažem se sa kupovinom borbenih aviona i očuvanju HRZa. Ne slažem se sa tim da smo kupili ovakav kalibar vrhunske tehnologije bez ikakvih temelja prije postavljenih u sustavu HRZa. Hrvatima je za "čuvanje neba" dovoljno nešto formalnosti radi. Ipak, drago mi je da su "naši vodeći" izabrali napokon okončat tu trakavicu i da će se to sad morat uredit unutar HRZa.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Teško je gledati sve ove gluparije koje pojedinci komentiraju nemajući pojma niti što žele niti što pišu jer po njima nama ništa nije potrebno jer sve je nekakav ne opravdani trošak pa taman i polovne autobuse da kupujemo, a svi bi htjeli državu svi bi htjeli ogrnuti zastavu kada reprezentacija pobjeđuje, svi bi se htjeli naslikavati uz pobjednike kada svijet priča o nama kada se spominje najlijepše more kada se snimaju najgledanije svijetske serije i da ne nabrajam dalje e onda su svi veliki Hrvati onda su svi njihovi roditelji i rođaci od stoljeća sedmog sa ove zemlje potekli. Dragi moji državljani ove države za koju smatrate da vam je ona tolika omča oko vrata što ne poduzmete nešto da se to vaše ne zadovoljstvo promjeni što ne potražite okruženje u kojem će te se bolje osjećati zašto trpite sva ta s oproštenjem sranja koja vas toliko muče jer vidim da sve znate da se u sve razumijete da ste najbolji izbornici da ste najpametniji znanstvenici da ste najstručniji u domeni obrane mislim da je krajnje vrijeme da krenete sa edukacijom samih sebe bez obzira na godine jer nikada nije kasno nešto pametno naučiti pa na taj način makar malo pridonesete boljitku te i takve države za kojoj toliko dobra želite jer vidim da ste baš vi najglasniji protivnici u svim komentarima protiv svega što čini respektabilnu državu pa makar to u ovom slučaju bili i ti nama toliko skupi avioni, a sa druge strane stoji ovih 80% kojima to ne smeta i neće trošiti energiju na Vas da vam makar malo to sve dopre do mozga. 

 

Lijep pozdrav svima.

 

No hard feelings.

Moj PC  
7 9 hvala 1
6 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?

Aj ne dipr.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
online
Odobravate li kupnju Rafalea?

Odobravam sve sto ne ide direktno u dzepove "podobnih" i uhljebarija, nebitno s koje strane se nalazili jer mogu oni pricati sto zele (hrana za one naivcine) ali u sustini imaju samo jedan zajednicki glavni cilj, a to je punjenje prvenstveno vlastitoga dzepa kada dodu na vlast. Tako da, ocekujem da se novac pocne ulagati i sve ostalo sto je desetljecima zapostavljeno.... ali realno, s obzirom na spomenuto, to se nece dogoditi i ovo i slicni projekti su samo "maska" za sve ono sto se dogada odnosno "ne dogada" iza kulisa.

 

Nema se tu sto previse diskutirati....  ukratko, "kriminal" i "uhljebarij" ne poznaje naciju, lijevo ni desno (tu su slozni).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2021 22:06 (lovac82).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Ovo je dobra kupovina (možete zamisliti kako je odjeknula u Indiji koja je dvaput skuplje platila, a potencijalno je daleko veći kupac), samo zbilja ostaje pitanje da li je sve prateće na nivou?

 

Da ne govorimo o realnoj potrebi da imate 2-3 posade po avionu, te da svaki pilot treba 100+ sati naleta godišnje, po cijeni od koliko  - 25.000 $  po satu?...

 

Ali prije svega, moramo urediti državu i zato mi je drago da će Možemo i Tomašević vritnuti "Otadžbinski pokret" i  seronju Škoru nogom u jaja tak da mu na nos izlete....

 

ipak je ZG pola industrije i četvrt stanovništva...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
10 1 hvala 0
10 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Naravno da podržavam! Ponovit ću dio svog maila sa jedne druge teme da ne pišem ponovno odgovor ovih 15% hejtera i neznalica.

 

Pa slijedi quote:

 

Nije pitanje hoće li biti rata nego je pitanje kada će ga biti! Posebno na ovakvom pitomom i miroljubivom području kao što je Balkan. I tko misli da tu više neće biti rata i da se svi volimo previše gleda reality showove.

 

Što se tiče broja aviona i sprdnje s 12 komada, fun fact: RH je dobila rat s 24 MIG 21 (kupljeno 40, ostatak za dijelove). Dakle stari avioni s vrlo ograničenim mogućnostima su učinili prevagu. A tebi nije dovoljno 12 supermodernih? Naravno u budućnosti bi se dokupilo još minimalno 6 jer je 18 neka minimalna optimalna brojka za nas.

 

Svima koji misle da nam avioni ne trebaju opet fun fact: SVAKA država na ovoj planeti MORA osigurati sigurnost svog zračnog prostora zbog međunarodnog civilnog prometa koji onda plaća državama prelet. To je definirano međunarodnim ugovorom. To se ne može postići nikakvim PZO sustavima već ISKLJUČIVO avionima! E sad s obzirom na to da se to MORA imaš 2 opcije:

A) Imati svoje ratno zrakoplovstvo

B) Plaćati drugoj državi da svojim ratnim zrakoplovstvom čuva tvoje nebo

 

Takvim mudrijašima ostavljam da zaključe što je bolja opcija. A kod opcije B RH može ponuditi Air Policing državama koje zbilja ne mogu imati RZ zbog veličine ili ekonomije, a takvih je u našem susjedstvu podosta! Slovenija, BiH, Albanija, Kosovo, Makedonija, Crna Gora. I tako se HRZ može pretvoriti u zlatnu koku da je malo pameti.

 

Isto tako današnja vojska a posebno avioni nije da se može zanemariti pa izvaditi po potrebi, pa ak se zarati budemo nešto složili za mjesec dana. Vrijeme JNA i masovnih vojski kad je svaka šuša znala bar nešto o vojsci je davno iza nas. A obuka profesionalnog vojnika, tenkista a najviše pilota traje GODINAMA! Tako da se to ne može ukinuti pa uvesti kako se nekome sprdne. Jednom kad se zračna komponenta izgubi vračanje iste je vrlo dugotrajno i izuzetno skupo. Da ne kažemo gotovo nemoguće.

 

I još jedna stvar onima kojima je ovo sve "skupo". Ratna šteta na teritoriju RH je preko 100 MILIJARDI Eura, preko 20.000 mrtvih i preko 500.000 protjeranih i raseljenih. Da se za avione daje i 10 milijardi eura bilo bi sitnica u odnosu na ove brojke. A cifra koju mi mislimo platiti je kikiriki i za ovu državu i za spomenute žrtve.

 

Treba se malo educirati pa onda lupati gluposti o tome što nam treba ili ne treba.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2021 22:34 (Azmo).
Moj PC  
11 9 hvala 0
13 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?

Ispravak netočnog navoda..kak bi rekli u saboru...Alca je dobar avionček,ali je neupotrebljiv za ono što nama treba..npr Air Policing...tj malo ga hebe max brzina..cak i neki putnički avioni lete brže od njegan i to praznoga(kad na njega nakačiš rakete zrak-zrak,otpor mu raste i leti još sporije)....znači kad recimo neki avion povrijedi naš zračni prostor npr,negdje kod Zadra,dok se dežurna para Alci digne s plesa i doleti do njega,ovaj je već lagano u Crnoj Gori...very simple

15 godina
online
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Stric_Jura kaže...

Ovo je dobra kupovina (možete zamisliti kako je odjeknula u Indiji koja je dvaput skuplje platila, a potencijalno je daleko veći kupac), samo zbilja ostaje pitanje da li je sve prateće na nivou?

 

Da ne govorimo o realnoj potrebi da imate 2-3 posade po avionu, te da svaki pilot treba 100+ sati naleta godišnje, po cijeni od koliko  - 25.000 $  po satu?...

 

Ali prije svega, moramo urediti državu i zato mi je drago da će Možemo i Tomašević vritnuti "Otadžbinski pokret" i  seronju Škoru nogom u jaja tak da mu na nos izlete....

 

ipak je ZG pola industrije i četvrt stanovništva...

 Neka ce i nadam se da hoce.... sto bude biti ce.

 

Na stranu skoro i sl..... samo upozorenje i jedna cinjenica, statistika govori da su vecina uhljebarija konkretno hercegovci i dalmosi s onih "zabacenih" prostora. Medutim, opet, da se razumijemo, ne generaliziram jer "uhljeba" ima svugdje i svakom problemu i pojedincu treba pristupiti individualno... to je jedino rijesenje, sve ostalo je za glupe i naivne.

 

Takoder i Milanovic i Tomasevic imaju odredene"desne" i "hercegovacke" korjenje/drustvo" (iako ovaj Tomasevic nije direktno Hercegovac, niti se predstavlja kao pripadnik iste strane). Sto se tice sada konkretno ovih aktualnih anonimusa ala "procelnika" koji se spominju u zadnje vrijeme, onaj koji je istrazio uvidjeti ce da ih je pola autohtono iz hrv, pola hercegovci, a ima i dalmosa.

 

Tako da, opet se ponavljam...... uhljebarij je druzba, ne podjela, umjesto, ironicno da smo mi kao narod druzba (pa i medunarodno), a ne podjela sto jesmo (zato su oni gore, a mi cemo uvijek biti pod nogama, pod necijom "cizmom"). Na nama je hocemo li drzati glavu u pijesku ili cemo progledati konacno.... tendencija govori da cemo prije ovo prvo, "kruha i igara".

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2021 22:49 (lovac82).
13 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Azmo kaže...

Naravno da podržavam! Ponovit ću dio svog maila sa jedne druge teme da ne pišem ponovno odgovor ovih 15% hejtera i neznalica.

 

Pa slijedi quote:

 

Nije pitanje hoće li biti rata nego je pitanje kada će ga biti! Posebno na ovakvom pitomom i miroljubivom području kao što je Balkan. I tko misli da tu više neće biti rata i da se svi volimo previše gleda reality showove.

 

Što se tiče broja aviona i sprdnje s 12 komada, fun fact: RH je dobila rat s 24 MIG 21 (kupljeno 40, ostatak za dijelove). Dakle stari avioni s vrlo ograničenim mogućnostima su učinili prevagu. A tebi nije dovoljno 12 supermodernih? Naravno u budućnosti bi se dokupilo još minimalno 6 jer je 18 neka minimalna optimalna brojka za nas.

 

Svima koji misle da nam avioni ne trebaju opet fun fact: SVAKA država na ovoj planeti MORA osigurati sigurnost svog zračnog prostora zbog međunarodnog civilnog prometa koji onda plaća državama prelet. To je definirano međunarodnim ugovorom. To se ne može postići nikakvim PZO sustavima već ISKLJUČIVO avionima! E sad s obzirom na to da se to MORA imaš 2 opcije:

A) Imati svoje ratno zrakoplovstvo

B) Plaćati drugoj državi da svojim ratnim zrakoplovstvom čuva tvoje nebo

 

Takvim mudrijašima ostavljam da zaključe što je bolja opcija. A kod opcije B RH može ponuditi Air Policing državama koje zbilja ne mogu imati RZ zbog veličine ili ekonomije, a takvih je u našem susjedstvu podosta! Slovenija, BiH, Albanija, Kosovo, Makedonija, Crna Gora. I tako se HRZ može pretvoriti u zlatnu koku da je malo pameti.

 

Isto tako današnja vojska a posebno avioni nije da se može zanemariti pa izvaditi po potrebi, pa ak se zarati budemo nešto složili za mjesec dana. Vrijeme JNA i masovnih vojski kad je svaka šuša znala bar nešto o vojsci je davno iza nas. A obuka profesionalnog vojnika, tenkista a najviše pilota traje GODINAMA! Tako da se to ne može ukinuti pa uvesti kako se nekome sprdne. Jednom kad se zračna komponenta izgubi vračanje iste je vrlo dugotrajno i izuzetno skupo. Da ne kažemo gotovo nemoguće.

 

I još jedna stvar onima kojima je ovo sve "skupo". Ratna šteta na teritoriju RH je preko 100 MILIJARDI Eura, preko 20.000 mrtvih i preko 500.000 protjeranih i raseljenih. Da se za avione daje i 10 milijardi eura bilo bi sitnica u odnosu na ove brojke. A cifra koju mi mislimo platiti je kikiriki i za ovu državu i za spomenute žrtve.

 

Treba se malo educirati pa onda lupati gluposti o tome što nam treba ili ne treba.

 Potpisujem...

3 godine
protjeran
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Azmo kaže...
Nije pitanje hoće li biti rata nego je pitanje kada će ga biti! Posebno na ovakvom pitomom i miroljubivom području kao što je Balkan. I tko misli da tu više neće biti rata i da se svi volimo previše gleda reality showove.

 A ja mislim da ti previše igraš pucačine na pc-u pa trkeljaš gluposti.

Mnogo se toga promjenilo od prošlog rata na ovom području, HR je u međuvremenu ušla u EU i u NATO u kojem se nalazi sav bitniji svijet kojeg čine 30 država.

Oni koji nisu u EU i NATO svakako teže prema tome i vode pregovore tako da mi nije jasno tko bi to trebao ratovat?

 

Svijet se mnogo promijenio zadnjih 20-30 godina, države su danas korporacije isprepletene ugovorima i stranim firmama, apsolutno nikome nije u interesu ratovati jer neovisnost i suverenitet država ionako ne postoji.

Zašto bi itko napadao Hrvatsku kad je dovoljno da kupi ono što je naše kao što su već sve pokupovali?? Mi smo obična kolonija o kojoj se odlučuje u Briselu.

Tako da, ostavi se lupetanja o ratovanju.

 

Jedino gdje se još ratuje (radi interesea a ne potrebe) je bliski istok i po africi gdje se ratuje radi rudnih bogatstava, a i to je sve izrežirano od strane velikih korporacija.

3 godine
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
A ko će to Hrvatsku napasti? Koga bi to od naših susjeda zanimalo? Da napravi ekonomski suicid? Nema šanse ni u najluđem snu da se tako nešto desi.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2021 23:00 (Gallu).
15 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Pa pune su novine i interneti. Česi kreću u napad vlakovima na nas. Treba nam za obranu od njih.
14 godina
online
Odobravate li kupnju Rafalea?

Iako smo daleko od civiliziranog društva u kojem trošenje novca na ovakve gluposti više neće biti potrebno i pitanje je da li ćemo uopće doći do takvog stupnja razvoja prije nego što se međusobno uništimo, ne podržavam nikakvo trošenje novca ni proizvodnju ičega u svrhu ubijanja i uništavanja. Ne podržavam ni da Srbija kupuje migove ni da amerikanci , francuzi, šveđani rusi ili itko drugi proizvode ratne avione.

Nikakva takva i slična sranja ne podržavam.

PSN - darklydexter
Moj PC  
4 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

NE, NEODOBRAVAM! 999 milijuna eura, sad odjednom ta količina novca nije bitna. Kad su se milijuni kuna trošili za spas industrije svi ste se digli na zadnje noge jer ne treba spašavati "propalu" industriju.

Neizgrađena bolnica vam tone u korov a istovremeno COVID pacijente šaljete u Arenu u koju ste opet ulupali milijune eura. Bolnice nam liče na konjušnice gdje nema lijekova i najvažnije sestara i liječnika.

Stotine obitelji na Baniji su bez krova nad glavom i bez posla jer i ono malo radnih mjesta je uništeno u potresu. Umirovljenici kopaju po kantama za smeće jer ne mogu preživjeti od 2000kn mirovine nakon

40g radnog staža. A vi odobravate kupnju borbenih aviona, za što? Za rat? Koji rat? Protiv Srbije!? Jeste li sišli s pameti! Ili kako bi se kurčili da Hrvatska ima 12 Dassault Rafale u svom arsenalu!

Jebalo vas oružje i ratovanje.

P.S.

Uredništvu BUG FORUM, banajte me opet, tko vas jebe.

 
11 11 hvala 4
2 godine
neaktivan
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?

Hajde ne seri.

 

16 godina
online
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Berkut kaže...

Ispravak netočnog navoda..kak bi rekli u saboru...Alca je dobar avionček,ali je neupotrebljiv za ono što nama treba..npr Air Policing...tj malo ga hebe max brzina..cak i neki putnički avioni lete brže od njegan i to praznoga(kad na njega nakačiš rakete zrak-zrak,otpor mu raste i leti još sporije)....znači kad recimo neki avion povrijedi naš zračni prostor npr,negdje kod Zadra,dok se dežurna para Alci digne s plesa i doleti do njega,ovaj je već lagano u Crnoj Gori...very simple

RH je u združenom NATO sustavu kontroliranom iz CAOC Torrejon. U većini zemalja Europe lokalo zrakoplovstvo i PZO nije u stanju odmah odgovoriti, zato se dižu susjedna.

Kad se u Mađarskoj ne javi zrakoplov koji leti u smjeru juga, ne dižu se Mađari nego mi.

14 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Sve neki veliki pametnjakovići u temi. Biti će sigurno rata. Nevjerovatno. Kada?20,50,200 ili 1000 godina. Dio smo EU i NATO.
Super je kupovina aviona ali uz 3 uvjeta:
1. Da ne živimo u državi u kojoj je politika uvijek važnija od profesionalnosti i sposobnosti
2. Da korupcija nije modus operandi
3. Da nismo jedna od najjadnijih država EU po xyz kriterija

Uopće ne vjerujem da državi poput naše trebaju najsuvremeniji avioni. To su igračke za puno veće igrače od Hrvatske. Ali eto kad se zdravstvo raspada, ljudi iseljavaju, sudstvo ne funkcionira idemo pokazati da možemo potrošiti milijardu. Svaka čast. Jako teška odluka.

Btw, znamo što je skoro kupljeno na zadnjem natječaju. Toliko o ozbiljnosti kupovine. A vi dječice sada budite ponosni pioniri. Pardon Hrvati
 
5 4 hvala 0
14 godina
online
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
atlantis kaže...

Teško je gledati sve ove gluparije koje pojedinci komentiraju nemajući pojma niti što žele niti što pišu jer po njima nama ništa nije potrebno jer sve je nekakav ne opravdani trošak pa taman i polovne autobuse da kupujemo, a svi bi htjeli državu svi bi htjeli ogrnuti zastavu kada reprezentacija pobjeđuje, svi bi se htjeli naslikavati uz pobjednike kada svijet priča o nama kada se spominje najlijepše more kada se snimaju najgledanije svijetske serije i da ne nabrajam dalje e onda su svi veliki Hrvati onda su svi njihovi roditelji i rođaci od stoljeća sedmog sa ove zemlje potekli. Dragi moji državljani ove države za koju smatrate da vam je ona tolika omča oko vrata što ne poduzmete nešto da se to vaše ne zadovoljstvo promjeni što ne potražite okruženje u kojem će te se bolje osjećati zašto trpite sva ta s oproštenjem sranja koja vas toliko muče jer vidim da sve znate da se u sve razumijete da ste najbolji izbornici da ste najpametniji znanstvenici da ste najstručniji u domeni obrane mislim da je krajnje vrijeme da krenete sa edukacijom samih sebe bez obzira na godine jer nikada nije kasno nešto pametno naučiti pa na taj način makar malo pridonesete boljitku te i takve države za kojoj toliko dobra želite jer vidim da ste baš vi najglasniji protivnici u svim komentarima protiv svega što čini respektabilnu državu pa makar to u ovom slučaju bili i ti nama toliko skupi avioni, a sa druge strane stoji ovih 80% kojima to ne smeta i neće trošiti energiju na Vas da vam makar malo to sve dopre do mozga. 

 

Lijep pozdrav svima.

 

No hard feelings.

Imaš određeni sustav vrijednosti kojeg projiciraš na svoje neistomišljenike kao nešto za čim oni pate. Tj. lupetaš gluposti. 

PSN - darklydexter
5 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
uniball kaže...
gxOxt kaže...
Svaki pedalj ove države je zlata vrijedan i treba ga čuvati.

 Svaki pedalj ove države je odavno u stranom vlasništvu, a mirovine isplaćujemo samo zato što smo se zadužili kreditima, i tako svakih par godina.

Kupljeni avioni će čuvati zemlju i firme stranaca, tako da, izvadi glavu iz pijeska i dovedi se u realnost.

 

 

 

 Na kojim ste to vi "gorivima" ? Buduci da je dan izborne sutnje necu dalje da slucajno ovaj portal ne popije neku kaznu.

Ali da se ovdje mogu procitati extra gluposti to stoji. Samo ja imam desetke hektara zemlje i suma koji su u mome vlasnistvu, tako da svaki pedalj ove zemlje sigurno nije u stranom vlasnistvu.

A to imaju i moji susjedi, a, ako imamo i mi, imaju i ostali. Jedino se slazem da je mirovinski fond teska propast.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2021 2:34 (SamoPitam3).
16 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Nama trebaju avioni samo za air policing. Dakle mogli smo kupiti one male korejske, dovoljno brzi, imaju 2 rakete... Jeftini. Za ganjanje Cesni, Boinga i Airbuseva. Za rat nam ne trebaju. NATO jedino ima strah od Rusije, a Rusi su daleko. Srbija nikom nije problem jer su jadni kao i mi. Iz RH se iselilo više ljudi nego za vrijeme rata. Zašto? Zbog straha od Bosne i Srbije? Mahunu iliti malo morgen.
il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
 
8 3 hvala 2
3 godine
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Svaka čast na zemlji, ali stvarno sumnjam da bi nas netko napao da može saditi paprike ili uzgajati piliće...
10 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Ajd vi pametnjakovići kojima ništa ne treba, sve je skupo i po svemu kenjate, pravac Švicarska da ih malo podučite što njima treba. S obzirom da imaju jednu od najjačih vojski na svijetu, a nisu ratovali stotinama godina mora da su jako glupi. Dakle ekipo brzo tamo jer im treba vaš savjet da ne troše novce bez veze.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Swiss_Armed_Forces
Moj PC  
6 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Odobravam !!

U Bosni krv može poteći u manje od 50 godina a uzrokovat će ga oni primitivci koji su i zaslužni za 1. svjetski rat a koji mjenjaju uđbenike i ondašnje i novije povijesti kako njima odgovara! Srbi se ni u Srbiji ne naoružavaju bez veze i njihov san o nekoj velikoj Srbiji te kontroli svih susjeda u nekakvoj Jugoslaviji nikad neće prestati kao i san da žive u istoj državi. Balkan itekako vrije, potkopali su Crnu Goru koja ako izađe iz NATO-a je doslovno gotova. Ni mi se ne smijemo pretjerano oslanjati na NATO jer je pitanje koliko bi isti branio nas male i samim tim nevažne od napada Srbije iza koje bi stajala bezuvjetno Rusija. Dakle, PODRŽAVAM naoružanje RH koliko god je to nama novčano moguće ostvariti.
 
2 4 hvala 1
3 godine
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Al ga i ti znaš lupetat bzvz... Super da nas uspoređuješ sa Švicarskom :D
10 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
A ti vidiš samo što želiš vidjet. To što je to Švicarska uopće nema veze. To nije poanta.
3 godine
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Ne. Ja mislim da si se ti pre više igrao rata na kompjuteru pa si izgubio doticaj s realnosti...
16 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Nabavna cijena borbenog aviona, prema stručnim analizama, čini tek između 25 i 35 posto ukupnih troškova posjedovanja i upravljanja borbenim avionima tijekom cijelog njihova vijeka. Ostatak se odnosi na operativni trošak, odnosno letenje, održavanje, popravke itd. Tako da ih nećemo platiti milijardu eura.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Koji si ti smiješan lik. Neću više trošiti vrijeme na tebe. Shvatit ćeš za koju godinu.
3 godine
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Što ću shvatit za koju godinu? Da ćeš ti prestati igrati igrice i odrasti, a da sam ja u pravu i da nam ovakvi avioni ne trebaju?
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2021 10:54 (Gallu).
12 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Igraš malo previše Battlefield. Kada je Tito umro odma se znalo da će biti rata, sada nema nikakve naznake da će biti rata na ovim prostorima niti su ga naše kvazi države sposobne voditi duže od mjesec dana.

 
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice