Oculus Rift-S – preživjeli govore

poruka: 37
|
čitano: 11.032
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oculus Rift-S – preživjeli govore".
5 godina
offline
Oculus Rift-S – preživjeli govore

Ja još koristim prvu verziju Oculus Rifta, za simulacije vožnje (Assetto Corsa i Assetto Corsa Competizione). Na svoje iznenađenje nisam imao nikakve zdravstvene tegobe ni na početku ni kasnije, iako nemam najtolerantniji želudac. Uz sve nedostatke, nikad se ne bih mogao vratiti nazad na televizor. Mogućnost da okrenem glavu u smijeru zavoja (tko skreće gledajući ravno ispred sebe?) ili da vidim da li je drugi auto pored mene je jednostavno "killer feature". Za tri ekrana nemam mjesta, ali i tri ekrana su još uvijek samo 2D. Najviše me ždere slaba rezolucija, koja je dodatno pogoršana screen-door efektom. Sanjarim o upgradeu na novije 8K očale, na primjer Valve Index ili HP Reverb G2, ali odgađam upgrade dok superračunala ne postanu dostupna kućanstvima - moja NVidia 1080Ti tjera dedu-Rifta rijetko kad iznad 45 FPS (u utrci, s 20-tak auta oko mene).

 
0 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Oculus Rift-S – preživjeli govore

Drago, koliko je u avio simulacijama, gdje je identifikacija aviona i procjena njegovog smjera i brzine kritična, problematična niska rezolucija? Daje li VR neku prednost koja to kompenzira?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Oculus Rift-S – preživjeli govore

Planiram uzeti headset, primarno radi Half Life Alyx.

Čudi me da naslov nije niti spomenut?

 
5 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Oculus Rift-S – preživjeli govore
ovaj Nvidia feature DLSS je znači dušu dao za VR...VR ipak zahtjeva man cave...tako da je mnogima od nas to još dalek san...jednog dana kad VR postane potpuno wireless:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 21:18 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Oculus Rift-S – preživjeli govore

Sjedenje i stojanje s tim na glavi su dva razlicita svemira dok se igra.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 22:08 (kobe38).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Oculus Rift-S – preživjeli govore
HCMAA kaže...
ovaj Nvidia feature DLSS je znači dušu dao za VR...VR ipak zahtjeva man cave...tako da je mnogima od nas to još dalek san...jednog dana kad VR postane potpuno wireless:)

 

Može na Oculus Quest 2 sve wireless. Vrti nativne igre za njega, ali i PC VR igre wireless sa Virtual Desktopom.

10 godina
offline
Re: Oculus Rift-S – preživjeli govore
Nisam skužio, zašto bi napajanje predstavljalo problem? Kako ovaj Oculus rift crpi struju, preko USB-a s računala ili ima svoju bateriju? Koliko snage treba kada se uključi VR u priču s računalom? Da li je moguće da je vaše napajanje jednostavno nestabilno pa je to uzrokovalo problem?
cQKGUgOfD8U
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Oculus Rift-S – preživjeli govore

Imao sam Rift S i nemam pojma o čemu pričate kada govorite o problemima sa napajanjem i USB portovima. Problem imaju samo osobe koje imaju power postavke u winsima krivo postavljene za USB portove. Inače radi bez ikakvog problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Oculus Rift-S – preživjeli govore
DuxCro kaže...

Imao sam Rift S i nemam pojma o čemu pričate kada govorite o problemima sa napajanjem i USB portovima. Problem imaju samo osobe koje imaju power postavke u winsima krivo postavljene za USB portove. Inače radi bez ikakvog problema.

Koje su to netocne postavke oj veliki znalce? 

 

VR rjesenja vecinom rade ok, ali je dio sa power deliverijem preko USBa amaterski rjesen.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 1:54 (pravi_covijek).
8 godina
offline
Re: Oculus Rift-S – preživjeli govore
pravi_covijek kaže...
DuxCro kaže...

Imao sam Rift S i nemam pojma o čemu pričate kada govorite o problemima sa napajanjem i USB portovima. Problem imaju samo osobe koje imaju power postavke u winsima krivo postavljene za USB portove. Inače radi bez ikakvog problema.

Koje su to netocne postavke oj veliki znalce? 

 

VR rjesenja vecinom rade ok, ali je dio sa power deliverijem preko USBa amaterski rjesen.

 Nije amaterski riješen nego amateri ne znaju slijediti osnovne upute.  Eto, pratio ovaj stari tutorial i niti jednog jedinog problema.

16 godina
moderator
offline
Re: Oculus Rift-S – preživjeli govore
Visak kaže...

Drago, koliko je u avio simulacijama, gdje je identifikacija aviona i procjena njegovog smjera i brzine kritična, problematična niska rezolucija? Daje li VR neku prednost koja to kompenzira?

 Nimalo. U DCS-u i ostalim borbenim simulacijama kako su pikseli veći, vidim "dot" (neprijatelja) nešto lakše, a da ne govorimo da je zbog registracije pomaka glave koja je neusporedivo bolja od trackIR-a lakše skeniranje. Doduše prednje polusfere, u početku ti je lijeno okretati glavu stvarno 180 stupnjeva ako si navikao da je 30 stupnjeva s TrackIR-om dovoljno za pogled unatrag.



Jedini problem može biti čitljivost nekih instrumenata - to sam skužio u DCS Worldu na MiG-u 21 kod kojega su čukice jako sitne i analogne.

 

Mislim - mi ne govorimo o rezoluciju 320*200, usput, nego tom "screen-door effectu" na ovim velikim rezolucijama koje su ti pred nosom.

Ukupno je osjećaj brzine i kretanja bolji nego kod nestereoskopskog prikaza.

Kad letiš među brdim i gledaš sa strane, u klancu, primjerice - to je to. Ne može bolje i realnije od toga. Kad si na većoj visini pa nemaš vanjske repere osjećaj kretanja je slabiji, ali je zato osjećaj prostornosti kabine nevjerojatan.

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Oculus Rift-S – preživjeli govore
DuxCro kaže...
pravi_covijek kaže...
DuxCro kaže...

Imao sam Rift S i nemam pojma o čemu pričate kada govorite o problemima sa napajanjem i USB portovima. Problem imaju samo osobe koje imaju power postavke u winsima krivo postavljene za USB portove. Inače radi bez ikakvog problema.

Koje su to netocne postavke oj veliki znalce? 

 

VR rjesenja vecinom rade ok, ali je dio sa power deliverijem preko USBa amaterski rjesen.

 Nije amaterski riješen nego amateri ne znaju slijediti osnovne upute.  Eto, pratio ovaj stari tutorial i niti jednog jedinog problema.

 

Nisi u pravu.

Ja sam prošao sve te tutoriale (a postoje upravo zato jer ljudi imaju hrpu problema na računalu s kojim inače nemaju nikakvih problema) i na kraju se ispostavi da je potrebno imati jače napajanje (uz sve gornje postavke) i napajani USB kontroler koji je kompatibilan s Oculusom.

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Oculus Rift-S – preživjeli govore
Drago kaže...
Ne može bolje i realnije od toga.

 

 

 Oooo itekako moze!!!

 

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
16 godina
moderator
offline
Re: Oculus Rift-S – preživjeli govore

Pa to je isto stereoskopski prikaz.

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Oculus Rift-S – preživjeli govore
Ma ne, mislio na veci ukupan dojam realnosti.
Iskreno ne bih imao nista protiv glumiti hrcka u ovome po cijele dane.
There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
3 godine
neaktivan
offline
Oculus Rift-S – preživjeli govore

Imam Oculus Rift 1 već koju godinu i moram priznati da nisam imao sličnih problema kao što je imao pisac ovoga teksta.Upogonjavao sam ga preko gaming laptopa OMENA 17 (I7 6700, 24 GB ram, GTX 1070)Koristio sam ga uglavnom za XPlane 11 (i neke VR naslove s Oculus platforme) i stvarno je nakon implementacije Vulkana i s još nekim tweekovima postao jako dobar. Nakon tog sam upgrejdao na Valve Index (prije nekih godinu dana) koji sam kupio upravo bojeći se IPD problema s Oculus Riftom S i očekujući implementaciju VR-a u novi Microsoft Flight Simulator 2020. Ugavnom - Steam i Valve Index su dosta razočaravajuće platforme koje u stvarnosti zahtjevaju puno jača računala od njihovih "reccomended" specifikacija. To se naravno ne odnosi na igre podešene VR-ru poput Alyx-a,VTOL VR-a (koji je uzgred budu rečeno stvarno dobar),ali simulacije poput DCS-a ili XPlane-a 11 jednostavno su prezahtjevne  za moju trenutnu konfiguraciju (desktop I7 9700k,32 GB 3200MHz ram, RTX 2800 Super

Sad čekam (kao i većina zaljubljenika u letne simulacije) sutrašnji update MFS 2020 za implementaciju VR-a˝u nadi da će ekipa iz ASOBA uspjeti dobro optimizirati rad VR-a.

 

Par tipova novim korisnicima VR naglavnika...Izbjegavajte Valve Index ukoliko nemate dodatnih 15-20 K kuna za "pristojno " računalo,a i onda je pitanje kako će to sve raditi u simulacijama.Da sada kupjem,išao bi na Oculus Rift S definititivno uza sav rizik s IPD-om, koji niti na Indexsu nije ništa spektakularno podesiv ...čini mi se 63 - 71 mm...puno je ljudi na donjoj ili gornjoj granici.

Ukoliko nosite naočale i imate problema s dalekovidnošću, svakako uzmite u obzir dodatni trošak od 70tak Eura za nabavu specijalno podešenih leća koje se ugrade u vaš naglavnik,jer će te inače biti jako razočarani "slikom" koju vidite. Ukoliko ste samo kratkovidni,a nemate problema s dalekovidnošću,onda imate sreće jer ne morate kupovati ništa.Naime, fokusna točka svih novijih VR naglavnika je na preko virtualnih 1.5 m udaljenosti,pa zato nema potrebe za nikakvim lećama. 

Moj PC  
0 0 hvala 2
3 godine
neaktivan
offline
Oculus Rift-S – preživjeli govore

Zaboravih - na tekstu svaka čast...vrlo informativan kao i uvjek.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Oculus Rift-S – preživjeli govore
Da li ste isprobali kakav modelling software, nešto u rangu 3DS Max?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Oculus Rift-S – preživjeli govore
Drago kaže...

 

Nisi u pravu.

Ja sam prošao sve te tutoriale (a postoje upravo zato jer ljudi imaju hrpu problema na računalu s kojim inače nemaju nikakvih problema) i na kraju se ispostavi da je potrebno imati jače napajanje (uz sve gornje postavke) i napajani USB kontroler koji je kompatibilan s Oculusom.

 

 

 Gdje je ta hrpa ljudi? Bio sam aktivan na Ocolusovom forumu i nisam vidio takve probleme? Jače napajanje? PA kakvo napajanje imaš? Ne troši headset 1KW ffs! Radi i sa laptopima. Također, čija je brilijantna ideja bila da sada objavi recenziju ovog headseta kojem službeno prestaje podrška u Siječnju? Quest 2 je jeftiniji i bolji. Članak koji je zakasnio barem 6 mjeseci.

16 godina
moderator
offline
Re: Oculus Rift-S – preživjeli govore
DuxCro kaže...

 Gdje je ta hrpa ljudi? Bio sam aktivan na Ocolusovom forumu i nisam vidio takve probleme? Jače napajanje? PA kakvo napajanje imaš? Ne troši headset 1KW ffs! Radi i sa laptopima. Također, čija je brilijantna ideja bila da sada objavi recenziju ovog headseta kojem službeno prestaje podrška u Siječnju? Quest 2 je jeftiniji i bolji. Članak koji je zakasnio barem 6 mjeseci.


Prvo, daj probaj malo ton prilagoditi nekoj normalnosti, a ako ne možeš suzdrži se od rasprave.

Drugo, imam corsairovo napajanje od 650 vata s kojim računalo radi bez ikakvog problema bez Rifta S. S Riftom S - ne radi, odnosno, radi računalo, ali ne radi Rift S. Kako sam zaznao da je problem u napajanju? Tako što sam naišao na forumu na hrpu rasprava ("Gdje je ta hrpa ljudi?") koji raspravljaju o - napajanju:

https://forums.oculusvr.com/community/discussion/87752/is-it-possible-that-my-power-supply-is-too-weak
https://forums.oculusvr.com/community/discussion/86746/rift-s-display-port-issues-need-help
https://forums.oculusvr.com/community/discussion/77891/what-kind-of-power-supply-do-you-have-and-do-you-have-any-issues-with-rift-s
https://forums.oculusvr.com/community/discussion/67764/i-am-so-sorry-oculus-and-the-people-trying-to-help



Itd.

Dodavanjem drugog napajanja riješio sam probleme.

Problem s USB 3 kontrolerom koji nije točno taj jedan jedan koji Oculus deklarira kao kompatibilan sa svojim naglavnikom je, usput, dio službenog FAQ-a.

https://support.oculus.com/1798990480336565/

Ukratko, ja ne znam na kojem si ti forumu bio pa da ti je promakla ta hrpa ljudi, ali na Oculusovom VR forumu se itekako raspravlja o Riftu S i napajanju (i problemima s USB-om).

Na koncu, ovo je ono što se zove long term recenzija. Dakle, nešto što koristim mjesecima, a ne nešto što smo dobili na test sedam dana. Osobno smatram da je Rift S izvrsno rješenje za aviosimulacije zbog odličnog trackinga, nema potrebe za instaliranjem vanjskih kamera i u odnosu na neke druge naglavnike s većom rezolucijom (još veći udar na FPS) manje kolje FPS-ove i stoga sam nakon duljeg korištenja i napisao svoje iskustvo s njime. 

U tekstu piše da uskoro izlazi nova verzija, a odakle ti to da "službeno prestaje podrška u Siječnju" (sic!) nemam pojma. Proizvodnja prestaje "na proljeće 2021.", prodaja traje dok ima zaliha, a podrška traje do daljega.

https://en.wikipedia.org/wiki/Oculus_Rift_S#History

Ukratko, malo si neinformiran, malo fantaziraš i bezobrazan si iz čista mira.


 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 22:43 (Drago).
8 godina
offline
Re: Oculus Rift-S – preživjeli govore
Drago kaže...


Prvo, daj probaj malo ton prilagoditi nekoj normalnosti, a ako ne možeš suzdrži se od rasprave.

Drugo, imam corsairovo napajanje od 650 vata s kojim računalo radi bez ikakvog problema bez Rifta S. S Riftom S - ne radi, odnosno, radi računalo, ali ne radi Rift S. Kako sam zaznao da je problem u napajanju? Tako što sam naišao na forumu na hrpu rasprava ("Gdje je ta hrpa ljudi?") koji raspravljaju o - napajanju:

https://forums.oculusvr.com/community/discussion/87752/is-it-possible-that-my-power-supply-is-too-weak
https://forums.oculusvr.com/community/discussion/86746/rift-s-display-port-issues-need-help
https://forums.oculusvr.com/community/discussion/77891/what-kind-of-power-supply-do-you-have-and-do-you-have-any-issues-with-rift-s
https://forums.oculusvr.com/community/discussion/67764/i-am-so-sorry-oculus-and-the-people-trying-to-help



Itd.

Dodavanjem drugog napajanja riješio sam probleme.

Problem s USB 3 kontrolerom koji nije točno taj jedan jedan koji Oculus deklarira kao kompatibilan sa svojim naglavnikom je, usput, dio službenog FAQ-a.

https://support.oculus.com/1798990480336565/

Ukratko, ja ne znam na kojem si ti forumu bio pa da ti je promakla ta hrpa ljudi, ali na Oculusovom VR forumu se itekako raspravlja o Riftu S i napajanju (i problemima s USB-om).

Na koncu, ovo je ono što se zove long term recenzija. Dakle, nešto što koristim mjesecima, a ne nešto što smo dobili na test sedam dana. Osobno smatram da je Rift S izvrsno rješenje za aviosimulacije zbog odličnog trackinga, nema potrebe za instaliranjem vanjskih kamera i u odnosu na neke druge naglavnike s većom rezolucijom (još veći udar na FPS) manje kolje FPS-ove i stoga sam nakon duljeg korištenja i napisao svoje iskustvo s njime. 

U tekstu piše da uskoro izlazi nova verzija, a odakle ti to da "službeno prestaje podrška u Siječnju" (sic!) nemam pojma. Proizvodnja prestaje "na proljeće 2021.", prodaja traje dok ima zaliha, a podrška traje do daljega.

https://en.wikipedia.org/wiki/Oculus_Rift_S#History

Ukratko, malo si neinformiran, malo fantaziraš i bezobrazan si iz čista mira.


 Možda bi po tvojoj logici bilo pravo vrijeme da sada napišeš recenziju Playstation 4 i XBOX One konzola. Dodatno napajanje za VR headset? Mislim da bi se neki ljudi trebali držati samo konzola.  Imao sam Rit S i neke druge headsete pa OČITO nemam pojma o čemu govorim.

 

14 godina
neaktivan
offline
Oculus Rift-S – preživjeli govore

Zanemarite Rift S i pikajte Quest 2. Moze i zicom ili bezicno igrat sve SteamVR i Oculus PC igre. Plus naravno i bez kompa nativno slabije verzije igara igrat.

Manja cijena plus bolja reza od Rfit S i ima hard mjenjanje IPD-a.

 

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Oculus Rift-S – preživjeli govore
Nemam rift s ali vjerujem da navedeni problemi postoje pošto autorov slučaj nije izoliran već ih je mali milion na službenom forumu.
Doma igram na riftu cv1 (hmd, touch kontroleri i 3 senzora za 360) već dvije godine i to govno radi probleme i s navedenom inatek karticom. U nju su uštekana 2 senzora. cvike i 3. senzor u ploču sa intelovim kontrolerom.
Naravno, radi, ali svako malo senzor bude narančasto označen iako tracking radi bez greške.
Jedina kartica koja apsolutno dobro radi s cv1 je startech-ova quad bus pecusb3s44v koja za svaki od 4 utora ima po jedan nec/renesas usb kontroler ali malo je poskupa s cijenom od 600-1000kn.

Komentar na kolegu par postova prije s osvrtom na index. Isprobao sam ga i da nije para upitna, to mi je prvi izbor uz vive pro. Mana mi je debeli kabel i manjak crne u tamnim scenama. Steamvr tracking je nenadmašan. Iza njega idu riftovi vanjski trackeri pa quest/rift s kamere. Wmr je negdje iza iza.
Za simove su po meni najbolji quest 2 i reverb g2. Naravno, tko ima hardvera za vrtit to.

Btw, screendoor na cv1 je značajan (ne grafika), ali tek kad sam ubacio 3070 u komp sam uvidio da je hmd na limitu prikaza i treba nešto bolje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Oculus Rift-S – preživjeli govore

Može netko prokomentirat obavezno korištenje Facebook accounta uz VR i jel ima obilazni put oko toga? To je fakat pederski lock-in

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Oculus Rift-S – preživjeli govore

To je veliko sranje za jedan dio usera. Većinu boli kifla. Već je napravljen jailbreak i bypassan fb acc ali to je još uvijek u povojima a možda će popustiti kaj se obaveze korištenja acc-a s oculusom tiče. Uglavnom, Q2 je trenutno najprodavaniji a i prodat će ga više od svih ostalih zajedno. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Oculus Rift-S – preživjeli govore
Pa za 300$ bi ga i ja uzeo, iako se ne igram godinama, ali bojim se da 1060 to ne može baš tjerati.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
Re: Oculus Rift-S – preživjeli govore
Visak kaže...
Pa za 300$ bi ga i ja uzeo, iako se ne igram godinama, ali bojim se da 1060 to ne može baš tjerati.

 U današnje vrijeme ja nebi o rift s-u razmišljao već direkt na quest2. Naravno, svak preferira nešto i to je ok.

1060 još uvijek može dosta toga vrtiti. Simulacije su druga priča. 

 

BTW, Nvidia za rtx seriju najavljuje dlss 2.1 koji valda dodaje i vr support. Naravno, ovisi kojem studiju će tutnut paru za podršku igre. 

 

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Oculus Rift-S – preživjeli govore
Pričam o Q2, koji je 300$.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
Re: Oculus Rift-S – preživjeli govore
Visak kaže...
Pričam o Q2, koji je 300$.

 Oba su službeno 299 sad

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Oculus Rift-S – preživjeli govore

Ja bi naveo još nekoliko problema s Indexom :  1. Jak odbljesak koji se ne da riješiti ukoliko se leće ne približe skoro do trepavica,a i onda je prisutan što jako ubija imersiju  2. Mogu ti reći da je tracking u teoriji i recenzijama dobar,ali u stvarnosti ja imam primjedbe na visokotonski i visokofrekventi zvuk koji dolazi iz senzora dok rade. 3. Moj lijevi kontroler gubi tracking (glitcha) konstantno od kad sam ga kupio.Nikakav update to nije riješio,srećom meni za simulacije niti ne treba... 4. Jedan ergonomski problem - naglavnik je udoban,ali težak.... i što je posebno iritantno kad vam je kosa nešto kraća (recimo klasična muška frizura),konstantno zaglavljuje i čupa s obje strane blizu slušalica gdje se nalazi dio za podešavanje.Naizgled trivijalan problem,ali jako iritantan...na kraju sam to riješio namotavši selotejp na obje strane. 5. O STEAMU kao softverskoj VR platformi se mnogo toga može reći,ali ne da je i user friendly. Ima još toga ,ali mi se ne da pisati....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice