Obnovili najstarije analogno računalo i otkrili ka

poruka: 32
|
čitano: 7.891
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Obnovili najstarije analogno računalo i otkrili ka".
12 godina
offline
Re: Obnovili najstarije analogno računalo i otkril
Al Crane kaže...
DarkoKwon kaže...
meu_clone kaže...

Ovo lijepo pokazuje koliko je ljudska znanost imala saznanja i prije nekoliko tisuća godina. Fascinantno mi je kako veliki broj ljudi ima osječaj da smo sva dostignuću dosegli u zadnjih 100 godina, pa im se prodaju priče tipa 'ancient aliens'.

 

I mali off topic: jel samo meni 'pomrčina' zvuči krivo? Mislim mrak - zamračiti - pomračina  vs  mrčiti - pomrčina  

 Ako si ikad citao neku knjigu o desavanjima prije 2000 godina, skontaces da je bukvalno sve isto, samo tada nisu imali transport i telekomunikacije, ali je sve isto. Samo skontaj da filozofi iz tog vremena se i dan danas citiraju i sve isto vrijedi kao i u njihovo doba. 

 Recimo Tukididov Peloponeski rat (ratovi), zapanjujuće mi je bilo kako su imali izvrsno razrađenu strategiju, operativu i taktiku skoro kao u ovo doba satelita, vojnih akademija i terenskih priručnika, a i opis ljudske naravi je frapantno poznat.
Zapravo su ljudi unatrag više tisućljeća bili čak i inteligentniji, jedno genetičko istraživanje pokazuje da nam inteligencija lagano opada.
Mi imamo sreće što živimo na vrhuncu doba akumulirang znanja, zahvaljujući sistematičnom prenošenju informacija, tj. industrijaliziranom tiskanju knjiga i sad već elektroničkom informacijskom dobu.
Ali to je također i naše prokletstvo, jer racio nam je u službi animalnog. Iliti amigdala prvo reagira na vanjske utiske pa šalje kodirane impulse cerebralnom korteksu koji se onda s njima bakće kako zna i umije. A sposobni smo svašta napraviti.

 Ne sjecam se imena knjige, ali sjecam se da sam citao da su oni tada imali kladionice, sportske dogadjaje, privatne biznise, berze, banke, ekonomiju, medecinu, svijest o higijeni itd. Prije nego sto cu citati tu knjigu mislio sam da cu citati da su tada ljudi samo orali njive, smrdili i ratovali :D

Darko
11 godina
offline
Re: Obnovili najstarije analogno računalo i otkril
DarkoKwon kaže...

 Ne sjecam se imena knjige, ali sjecam se da sam citao da su oni tada imali kladionice, sportske dogadjaje, privatne biznise, berze, banke, ekonomiju, medecinu, svijest o higijeni itd. Prije nego sto cu citati tu knjigu mislio sam da cu citati da su tada ljudi samo orali njive, smrdili i ratovali :D

 Udžbenik iz povijesti za 5. razred?

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice