Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnutih ka

poruka: 93
|
čitano: 14.366
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnutih ka".
15 godina
offline
Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnutih ka

U ponedjeljak sam bio na liječničkom na koji idem svake godine zbog posla. I dođem na završni pregled kod liječnice (svake godine mi bude ista, već 5 godina), predam joj neke papire pretraga koje sam obavio i dok je ona bilježila to što je pisalo na tim papirima, me pita:

 

"Jeste li preboljeli koronu?" Odgovorim da nisam. Nakon toga me pita jeste li boc boc? A ja stao i mislim se, što me to pita, drogiram li se možda, to je zanima?  I onda je pitam: "Na koji način to mislite?" A ona opet: "Boc boc, (i bode prstom u rame) jeste li se cijepili? Kažem da nisam. I pazite sada!

 

Kaže mi: "Možete skinuti masku". Skinem masku , a skine i ona i pitam je: "Vi jeste?" (jer računam da se cijepila, pa se ne brine ako pokupi bolest jer će je valjda lakše preboljeti). A ona na to: "Nisam se cijepila, zato sam vas i pitala jeste li cijepljeni. Da ste rekli da jeste, ne bih vam rekla da skinete masku. Cijepljeni su tvornice novih vrsta ili sojeva virusa (nešto u tome smislu je rekla). Znate li vi što cjepivo (misli na ova cjepiva protiv famoznog Covid19 virusa) čini vama mladima?"

 

Nisam je pitao što čini, ali sam joj rekao da sam nedavno bio kod svoje liječnice i usput sam je tada pitao cijepi li ona, tj., u koliko budem prisiljen, da ću se cijepiti kod nje, svoje liječnice, a ne na nekim "lijevim" mjestima. I da mi je odgovorila da cijepe i da se treba cijepiti. A ona poznaje moju liječnicu jer su u istoj zgradi i prije nego sam još ispričao to što mi je moja liječnica odgovorila, je rekla: "Uuu ona je vakserica".  Misleći na moju liječnicu.

 

Tijekom razgovora me još pitala želim li se više informirati o rizicima ovih cjepiva i da će mi napisati link na stranicu gdje su liječnici i znanstvenici prisutni, a inače ih se cenzurira u "mainstream" medijima. Rekao sam da može. Link vam je u biti dokumentarac.hr

A ja sam otišao na taj link kada sam došao kući, ali nije mi se dalo čitati niti gledati videa jer imam svoj stav i to je to. Vrlo kratko sam se zadržao na toj stranici. Imam svoje razloge zbog kojih ću što je dulje moguće izbjegavati ova cjepiva (više puta sam pisao ovdje).

 

Pri izlazu iz ordinacije sam joj rekao da ću staviti masku natrag na lice da mi ispred ne bi što prigovarali. Na to je rekla:" I te maske su upitne. Ne štite...".

 

Što želim reći, liječnik bi trebao biti "vakser" nekom logikom. Trebao bi se zalagati za cijepljenje. Ne vjerujem da ta liječnica ima takvo razmišljanje za sva cjepiva i cijepljenje općenito. No, isto tako želim reći da mi je drago da ima još ljudi koji nisu podlegli ovom Covid ili Korona ludilu. Drago mi je da imaju svoj stav!

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2021 6:56 (Izzy).
Moj PC  
4 8 hvala 0
15 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
MadDogMattis kaže...
* * *


Za tvoju informaciju, prebolio sam covid tako da sam morao u izolaciju, * * *

Ja nisam niti imao Coronu niti prebolio istu... valjda si se lijepo odmorio dok si preobolio tu "strašno-smrtonosnu bolest".

Ja lično kolege svoje znam kojo nisu mogli dohvatiti čašu vode koliko ih je tresla korona a jedan se doslove ulitao u gaće jer nije znao da ako zaspi da li će se probuditi.

Da li ti je lijepo? Nadam se da jeste, i vjerojatno priželjkuješ izolaciju još jednu... vjerojatno si pun filmova i serija koje nisi odgledao.. tako da ako ti priželjkuješ izolaciju, ja priželjkujem lock-down :-D

A živim na mjestu u predgrađu da mi dođeš (i dobro si došao da se ne varamo ovo je ozbiljno) rekao bi da sam u raju.
 

Izzy kaže...

* * *

 

Kaže mi: "Možete skinuti masku". Skinem masku , a skine i ona i pitam je: "Vi jeste?" (jer računam da se cijepila, pa se ne brine ako pokupi bolest jer će je valjda lakše preboljeti). A ona na to: "Nisam se cijepila, zato sam vas i pitala jeste li cijepljeni. Da ste rekli da jeste, ne bih vam rekla da skinete masku. Cijepljeni su tvornice novih vrsta ili sojeva virusa (nešto u tome smislu je rekla). Znate li vi što cjepivo (misli na ova cjepiva protiv famoznog Covid19 virusa) čini vama mladima?"

 

* * *

Nema tvoja doktorica pojma isto kao i moja koja je barem iskrena pa kada nešto nađem - ona uzme knjigu i traži.
Valjda samo ja koji živim u zabiti Bosne sam se cijepio i svi doktori u 50 km u radijusu moje kuće.

Što nisi pitao doktoricu sledeće:

- Koji je to gen koji kodira sintezu spike proteina?
- doktorice što je to lipiidna nanočestica i na što se rastavja?
- kakva je razlika između B-Limfocita i T-Limfocita?

Apslutno sam u pravu da bi tvoja doktorica razjapila donju čeljust... a ovakvih pitanja mogu još 100 napisati. Imam i lakša (za laike) i teža (za super-duper extra stručnjake o koroni).

 

12 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
MadDogMattis kaže...
Q-Tip kaže...

Nema puno veće razlike između tebe i 5G idiota, samo kutija druge boje. 

 

Od mene imaš iskrene želje da te svi puste na miru kako bi dobio Covid i prirodni imunitet. Ako preživiš. 

 

Mladi kolega s posla dobio je Covid i nakon dva mjeseca borbe i iznimno neugodne situacije jedva se izvukao. Jedna druga mlada prijateljica dobila je Covid i imunitet, ali je usput zarazila oca koji je preminuo nekoliko tjedana kasnije. 

 

Dakle, kao što rekoh - nema veće razlike između tebe i 5G idiota.

 Hvala ti sto mi želiš smrt jer se nisam cijepio i zato jer ne nosim maske.

Za tvoju informaciju, prebolio sam covid tako da sam morao u izolaciju, ali ni to nisam odradio već sam se normalno družio sa svojim poznanicima kojima također nista nije bilo :*

 Pa se onda čudimo kako se ova boleština širi.
Ne treba ti napisati nikakve etikete već ih si sam izaberi.

10 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
11 godina
protjeran
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Envy kaže...
MadDogMattis kaže...
* * *


Za tvoju informaciju, prebolio sam covid tako da sam morao u izolaciju, * * *

Ja nisam niti imao Coronu niti prebolio istu... valjda si se lijepo odmorio dok si preobolio tu "strašno-smrtonosnu bolest".

Ja lično kolege svoje znam kojo nisu mogli dohvatiti čašu vode koliko ih je tresla korona a jedan se doslove ulitao u gaće jer nije znao da ako zaspi da li će se probuditi.

Da li ti je lijepo? Nadam se da jeste, i vjerojatno priželjkuješ izolaciju još jednu... vjerojatno si pun filmova i serija koje nisi odgledao.. tako da ako ti priželjkuješ izolaciju, ja priželjkujem lock-down :-D

A živim na mjestu u predgrađu da mi dođeš (i dobro si došao da se ne varamo ovo je ozbiljno) rekao bi da sam u raju.
 

Izzy kaže...

* * *

 

Kaže mi: "Možete skinuti masku". Skinem masku , a skine i ona i pitam je: "Vi jeste?" (jer računam da se cijepila, pa se ne brine ako pokupi bolest jer će je valjda lakše preboljeti). A ona na to: "Nisam se cijepila, zato sam vas i pitala jeste li cijepljeni. Da ste rekli da jeste, ne bih vam rekla da skinete masku. Cijepljeni su tvornice novih vrsta ili sojeva virusa (nešto u tome smislu je rekla). Znate li vi što cjepivo (misli na ova cjepiva protiv famoznog Covid19 virusa) čini vama mladima?"

 

* * *

Nema tvoja doktorica pojma isto kao i moja koja je barem iskrena pa kada nešto nađem - ona uzme knjigu i traži.
Valjda samo ja koji živim u zabiti Bosne sam se cijepio i svi doktori u 50 km u radijusu moje kuće.

Što nisi pitao doktoricu sledeće:

- Koji je to gen koji kodira sintezu spike proteina?
- doktorice što je to lipiidna nanočestica i na što se rastavja?
- kakva je razlika između B-Limfocita i T-Limfocita?

Apslutno sam u pravu da bi tvoja doktorica razjapila donju čeljust... a ovakvih pitanja mogu još 100 napisati. Imam i lakša (za laike) i teža (za super-duper extra stručnjake o koroni).

 uopče mi netrebaju ta glupa pitanja o abcd limfocitima i ostalim glupostima,cjepivo je testno,eksperimentalno i neispitano i što tu nije jasno,dozvole su dobili po kratkom postupku bez ikakvih odgovornosti za nuspojave i za dugoročne posljedice se nezna ništa,tko želi neka bude pokusni kunić a sve teže nuspojave i smrti ionako zataškavaju jer vjerojatno političari i zmanstvenici imaju provizije od tih firmi jer država se nikad nije toliko brinula o meni i pitala me kako sam ćak su mi ukinuli besplatno dodatno zdravstveno kao branitelju ali jako im je bitno da se cijepim da pokupe proviziju🖕 evo im ga

 

15 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Del_Boy97 kaže...

Nije vrijedno posjetit ilink koji si postavio. 

zelja55 kaže...
* * *

 

Šta ti citiraš, ali telepatijom odgovaraš?

Da li si išta napisao? 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti

sorry, pa daj onda imaj stav i dalje pa se javi volontirat na covid odjel 

IT Consultant
12 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Envy kaže...
MadDogMattis kaže...
* * *


Za tvoju informaciju, prebolio sam covid tako da sam morao u izolaciju, * * *

Ja nisam niti imao Coronu niti prebolio istu... valjda si se lijepo odmorio dok si preobolio tu "strašno-smrtonosnu bolest".

Ja lično kolege svoje znam kojo nisu mogli dohvatiti čašu vode koliko ih je tresla korona a jedan se doslove ulitao u gaće jer nije znao da ako zaspi da li će se probuditi.

Da li ti je lijepo? Nadam se da jeste, i vjerojatno priželjkuješ izolaciju još jednu... vjerojatno si pun filmova i serija koje nisi odgledao.. tako da ako ti priželjkuješ izolaciju, ja priželjkujem lock-down :-D

A živim na mjestu u predgrađu da mi dođeš (i dobro si došao da se ne varamo ovo je ozbiljno) rekao bi da sam u raju.
 

Izzy kaže...

* * *

 

Kaže mi: "Možete skinuti masku". Skinem masku , a skine i ona i pitam je: "Vi jeste?" (jer računam da se cijepila, pa se ne brine ako pokupi bolest jer će je valjda lakše preboljeti). A ona na to: "Nisam se cijepila, zato sam vas i pitala jeste li cijepljeni. Da ste rekli da jeste, ne bih vam rekla da skinete masku. Cijepljeni su tvornice novih vrsta ili sojeva virusa (nešto u tome smislu je rekla). Znate li vi što cjepivo (misli na ova cjepiva protiv famoznog Covid19 virusa) čini vama mladima?"

 

* * *

Nema tvoja doktorica pojma isto kao i moja koja je barem iskrena pa kada nešto nađem - ona uzme knjigu i traži.
Valjda samo ja koji živim u zabiti Bosne sam se cijepio i svi doktori u 50 km u radijusu moje kuće.

Što nisi pitao doktoricu sledeće:

- Koji je to gen koji kodira sintezu spike proteina?
- doktorice što je to lipiidna nanočestica i na što se rastavja?
- kakva je razlika između B-Limfocita i T-Limfocita?

Apslutno sam u pravu da bi tvoja doktorica razjapila donju čeljust... a ovakvih pitanja mogu još 100 napisati. Imam i lakša (za laike) i teža (za super-duper extra stručnjake o koroni).

 

 Hajd ti odgovori kad si tako pametan zašto do sad nije utvrdjeno ko je imun (nema nikakve simptome), a ko nije (lakši i teži simptomi) ? Vidim razbacuješ se medicinskim pojmovima, ko djubrom po livadi.

14 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Izzy kaže...

U ponedjeljak sam bio na liječničkom na koji idem svake godine zbog posla. I dođem na završni pregled kod liječnice (svake godine mi bude ista, već 5 godina), predam joj neke papire pretraga koje sam obavio i dok je ona bilježila to što je pisalo na tim papirima, me pita:

 

"Jeste li preboljeli koronu?" Odgovorim da nisam. Nakon toga me pita jeste li boc boc? A ja stao i mislim se, što me to pita, drogiram li se možda, to je zanima?  I onda je pitam: "Na koji način to mislite?" A ona opet: "Boc boc, (i bode prstom u rame) jeste li se cijepili? Kažem da nisam. I pazite sada!

 

Kaže mi: "Možete skinuti masku". Skinem masku , a skine i ona i pitam je: "Vi jeste?" (jer računam da se cijepila, pa se ne brine ako pokupi bolest jer će je valjda lakše preboljeti). A ona na to: "Nisam se cijepila, zato sam vas i pitala jeste li cijepljeni. Da ste rekli da jeste, ne bih vam rekla da skinete masku. Cijepljeni su tvornice novih vrsta ili sojeva virusa (nešto u tome smislu je rekla). Znate li vi što cjepivo (misli na ova cjepiva protiv famoznog Covid19 virusa) čini vama mladima?"

 

Nisam je pitao što čini, ali sam joj rekao da sam nedavno bio kod svoje liječnice i usput sam je tada pitao cijepi li ona, tj., u koliko budem prisiljen, da ću se cijepiti kod nje, svoje liječnice, a ne na nekim "lijevim" mjestima. I da mi je odgovorila da cijepe i da se treba cijepiti. A ona poznaje moju liječnicu jer su u istoj zgradi i prije nego sam još ispričao to što mi je moja liječnica odgovorila, je rekla: "Uuu ona je vakserica".  Misleći na moju liječnicu.

 

Tijekom razgovora me još pitala želim li se više informirati o rizicima ovih cjepiva i da će mi napisati link na stranicu gdje su liječnici i znanstvenici prisutni, a inače ih se cenzurira u "mainstream" medijima. Rekao sam da može. Link vam je u biti dokumentarac.hr

A ja sam otišao na taj link kada sam došao kući, ali nije mi se dalo čitati niti gledati videa jer imam svoj stav i to je to. Vrlo kratko sam se zadržao na toj stranici. Imam svoje razloge zbog kojih ću što je dulje moguće izbjegavati ova cjepiva (više puta sam pisao ovdje).

 

Pri izlazu iz ordinacije sam joj rekao da ću staviti masku natrag na lice da mi ispred ne bi što prigovarali. Na to je rekla:" I te maske su upitne. Ne štite...".

 

Što želim reći, liječnik bi trebao biti "vakser" nekom logikom. Trebao bi se zalagati za cijepljenje. Ne vjerujem da ta liječnica ima takvo razmišljanje za sva cjepiva i cijepljenje općenito. No, isto tako želim reći mi je drago da ima još ljudi koji nisu podlegli ovom Covid ili Korona ludilu. Drago mi je da imaju svoj stav!

 

Nije mi samo jasno kako ti možeš formirati svoj stav u polju kojeg ne razumiješ?

Hajde da si slušao osobe koje imaju fakultete i istraživanja vezana za viruse, pa hajd onda super, odlučuješ vjerovati jednim - a ne drugima.
Ta liječnica nema veze s virusima, tako da njeno mišljenje je ravno mišljenju pekara Marinka iz Dubravice na autobusnom.

 

Također, "dokumentarac.hr": https://faktograf.hr/2021/06/18/antivakseri-netocno-tvrde-da-cjepivo-ubija-vise-ljudi-nego-virus/
https://faktograf.hr/2020/06/02/covid-19-mediji-dokumentarac-ifr-cfr/

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2021 22:26 (Vkm996).
15 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti

Faktograf uopće ne doživljavam kao nešto relevantno i bitno. Našli su se određivati što je istina, a što izmišljotina...

 

Moj stav je formiran određenom logikom, koja kaže - koliko god novca da je uloženo u razvoj cjepiva, taj novac ne može magično skratiti vrijeme potrebno da bi se cjepiva kvalitetno ispitala. Žurilo se, to je činjenica. Dakle, strah od teških nuspojava je moj primaran razlog.

Drugi razlog je formiran preko medija i "Stožera" (nelogičnost i kontradiktornost). Oni su krivci. Taj drugi razlog je inat. Neću iz inata. Od samog početka nas se poziva i uvjerava da mjere poštujemo zbog drugih. Ne zbog sebe, nego zbog drugih. Kada se u to još doda tvrdnja da se bolest širi asimptomatski, tada dobijemo odličnu podlogu za stalnu atmosferu straha. Dakle, ne znaš da li si zaražen, izbjegavaj ljude.

I za kraj, cijepi se zbog drugih. Ma nemoj! Cijepiš se zbog sebe, da bi lakše prebolio bolest protiv koje se cijepiš. Ostavite mlađu populaciju, radite na procjepljenosti ugrožene populacije! Ipak, zbog tih ugroženih ljudi su razne mjere bile propisivane, zar ne?

14 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Izzy kaže...

Faktograf uopće ne doživljavam kao nešto relevantno i bitno. Našli su se određivati što je istina, a što izmišljotina...

 To govori dovoljno o tvojoj inteligenciji i moći zaključivanja.

8 godina
offline
Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnutih ka

Balkanikusi uvijek pojme samo onaj dio teksta koji žele, koji se ne kosi s već formiranim mišljenjem.
Kihni u nekog s maskom ili bez nje: u prvom slučaju većina tog je filtrirana, u drugom ćeš dobiti šamar.
Ista stvar s kašljanjem.
Druga je stvar koliko maska jeftinjara štiti nakon što se navlaži itd.
E sad, sveširoki debilitet je iz tog izvukao zaključak da maske ne pomažu pa ih ne treba nositi.

Došli smo do 3000 aktivnih slučajeva dnevno, 46 na respiratoru, 4 osobe preminule dnevno.

A mujmani ovdje se hvale kako ne nose masku preko nosa...
Frendu je stari sad na respiratoru; poznaniku se žena, tridesetogodišnjakinja, vjerojatno više nikad neće baviti sportom (preboljela); drugom frendu mala skoro umrla zbog korone... nemojte se čuditi kad vam netko od njih nabije masku na nos.

 
10 5 hvala 0
8 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Izzy kaže...

Moj stav je formiran određenom logikom, koja kaže - koliko god novca da je uloženo u razvoj cjepiva, taj novac ne može magično skratiti vrijeme potrebno da bi se cjepiva kvalitetno ispitala. Žurilo se, to je činjenica. Dakle, strah od teških nuspojava je moj primaran razlog.

 

Ovo cjepivo je ispitano više nego li ikoje drugo.
2.560.000.000+ ljudi ili trećina čovječanstva je cijepljeno njime; više od 99% nema nikakve nuspojave...
...Ali ti se bojiš da ćeš upravo TI biti jedan od 25+ milijuna koji će imati teške nuspojave.
Globalno statistički, ti ćeš biti jedan od 5-20 u Europi koji će imati teške nuspojave.
1:25000000+.
Logika ti je vrh.

S druge strane, 8310 ljudi je umrlo u Hr od korone, ili 1:490.


Tebi je vjerojatnije 1:25000000+ nego 1:490.

Svaki petstoti ili svaki dvajspetmilijunski, pitanje je sad.
Težak odabir.

11 godina
protjeran
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti

šupci brišu neda mi se ponovo roman pisat

11 godina
protjeran
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Zechina kaže...
Izzy kaže...

Moj stav je formiran određenom logikom, koja kaže - koliko god novca da je uloženo u razvoj cjepiva, taj novac ne može magično skratiti vrijeme potrebno da bi se cjepiva kvalitetno ispitala. Žurilo se, to je činjenica. Dakle, strah od teških nuspojava je moj primaran razlog.

 

Ovo cjepivo je ispitano više nego li ikoje drugo.
2.560.000.000+ ljudi ili trećina čovječanstva je cijepljeno njime; više od 99% nema nikakve nuspojave...
...Ali ti se bojiš da ćeš upravo TI biti jedan od 25+ milijuna koji će imati teške nuspojave.
Globalno statistički, ti ćeš biti jedan od 5-20 u Europi koji će imati teške nuspojave.
1:25000000+.
Logika ti je vrh.

S druge strane, 8310 ljudi je umrlo u Hr od korone, ili 1:490.


Tebi je vjerojatnije 1:25000000+ nego 1:490.

Svaki petstoti ili svaki dvajspetmilijunski, pitanje je sad.
Težak odabir.

 imaš krive informacije,više ih umrlo od cjepiva i imalo nuspojava a uz to sve i neradi, samo skrivaju to kao i napumpan broj mrtvih od korone , ali guza radi da znaš da je obrnuto nebi zagovarao cijepljenje jeli tako a ionako se nikad nisam cijepio za gripu pa ne mislim ni sad jer neshvačam ozbiljno bolest koju imaš a neznaš dok se ne testiraš i kažu ti da imaš🤣, i ovo će vjerojatno obrisat kao i prethodno

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2021 4:06 (zelja55).
14 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
zelja55 kaže...
Zechina kaže...
Izzy kaže...

Moj stav je formiran određenom logikom, koja kaže - koliko god novca da je uloženo u razvoj cjepiva, taj novac ne može magično skratiti vrijeme potrebno da bi se cjepiva kvalitetno ispitala. Žurilo se, to je činjenica. Dakle, strah od teških nuspojava je moj primaran razlog.

 

Ovo cjepivo je ispitano više nego li ikoje drugo.
2.560.000.000+ ljudi ili trećina čovječanstva je cijepljeno njime; više od 99% nema nikakve nuspojave...
...Ali ti se bojiš da ćeš upravo TI biti jedan od 25+ milijuna koji će imati teške nuspojave.
Globalno statistički, ti ćeš biti jedan od 5-20 u Europi koji će imati teške nuspojave.
1:25000000+.
Logika ti je vrh.

S druge strane, 8310 ljudi je umrlo u Hr od korone, ili 1:490.


Tebi je vjerojatnije 1:25000000+ nego 1:490.

Svaki petstoti ili svaki dvajspetmilijunski, pitanje je sad.
Težak odabir.

 imaš krive informacije,više ih umrlo od cjepiva i imalo nuspojava a uz to sve i neradi, samo skrivaju to kao i napumpan broj mrtvih od korone , ali guza radi da znaš da je obrnuto nebi zagovarao cijepljenje jeli tako a ionako se nikad nisam cijepio za gripu pa ne mislim ni sad jer neshvačam ozbiljno bolest koju imaš a neznaš dok se ne testiraš i kažu ti da imaš🤣, i ovo će vjerojatno obrisat kao i prethodno

Ma nema šanse da obrišu poruku punu znanstvenih dokaza i činjenica.... Ne zaboravite da je cjepivo puno dječjih fetusaaaa!!11!!!!

15 godina
odjavljen
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Vkm996 kaže...

Pa pored ovolikih stručnjaka kao na ovom forumu, nama doktori uopće ne trebaju. Hvala vam na savjetu, ajde sad nazad pisat phyton.

Je li se meni čini ili je ovaj ad hominem komentar upućen autoru članka? Jer su ljudi prije za ovakvo obraćanje autorima dobijali kartone...

 

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Zechina kaže...

Kihni u nekog s maskom ili bez nje: u prvom slučaju većina tog je filtrirana, u drugom ćeš dobiti šamar.
Ista stvar s kašljanjem.
Druga je stvar koliko maska jeftinjara štiti nakon što se navlaži itd.

Nije sporno da maska štiti od većih kapljica lansiranih ravno ispred tebe, zbog toga čak i ovakva maska stvarno ima smisla za prostore gdje nije moguće držati razmak. Međutim, ako je osoba udaljena dva metra, te kapljice je mogu ugroziti isključivo ako si ti na nogama, a ta osoba čući ili leži. 

 

Ono što jest sporno su daleko manje kapljice koje lebde u zraku, koje se akumuliraju u neventiliranim prostorima, a koje mogu ugroziti osobu udaljenu daleko više od 2 metra. Tu ovakve maske jednostavno nemaju smisla, bez obzira bile vlažne ili friško izvađene iz kutije, jer su te čestice toliko lagane da ih zrak efikasno nosi za sobom, pa prolaze između lica i maske.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnutih ka

da zatvorske rešetke stavim ispred usta imat će smisla a kamo li ne maska, filtrirat će dio a znamo da i sam broj unesenih virusa ima značenje u tome hoćemo li biti teže ili lakše bolesni... prozračivanje prostorija, maske, dva metra, osobna higijena ftw!

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
MrBlc kaže...
Vkm996 kaže...

Pa pored ovolikih stručnjaka kao na ovom forumu, nama doktori uopće ne trebaju. Hvala vam na savjetu, ajde sad nazad pisat phyton.

Je li se meni čini ili je ovaj ad hominem komentar upućen autoru članka? Jer su ljudi prije za ovakvo obraćanje autorima dobijali kartone...

 

 

 Iako je moj komentar bio malo pasivno-agresivan, bio je upućeno nekim forumašima koji objašnjavaju stvari u koje se ne razumiju. Autor članka je isključivo prenio novosti bez osobne agende i ne vidim mjesto za kritiku autora.

15 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
gavranpero kaže...

* * *

 

Hajd ti odgovori kad si tako pametan.... * * *

Neću. Izvoli pa si sam traži odgovor:

 

Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni inženjering BioNTech Pfizer cjepiva - 1. dio - Znanost @ Bug.hr

Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni inženjering BioNTech Pfizer cjepiva - 2. dio - Znanost @ Bug.hr

 

Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjering covid-cjepiva - 3. dio: komparativna cjepologija - Znanost @ Bug.hr

 

zelja55 kaže...

šupci brišu neda mi se ponovo roman pisat

Ma nitko ti ništa nije brisao nego si u mom postu napisao odgovor. Hvala i na PP da me obavijestiš. I nije baš roman nego je više kao pasus.

14 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Envy kaže...
gavranpero kaže...

Hajd ti odgovori kad si tako pametan.... * * *

Neću. Izvoli pa si sam traži odgovor:

 

Zanimljivo je kako anti-vakseri su spremni pročešljati cijeli Facebook i doći do 13. stranice Google rezultata samo kako bi krivo i izvan konteksta nešto citirali, međutim kad se radi o jednostavnom tekstu poduprtim znanošću krenu propitivati sve podatke.

S takvim osobama ne treba raspravljati jer nije vrijedno promijeniti njihovo "mišljenje".

15 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Vkm996 kaže...
Envy kaže...
gavranpero kaže...

Hajd ti odgovori kad si tako pametan.... * * *

Neću. Izvoli pa si sam traži odgovor:

 

Zanimljivo je kako anti-vakseri su spremni pročešljati cijeli Facebook i doći do 13. stranice Google rezultata samo kako bi krivo i izvan konteksta nešto citirali, međutim kad se radi o jednostavnom tekstu poduprtim znanošću krenu propitivati sve podatke.

S takvim osobama ne treba raspravljati jer nije vrijedno promijeniti njihovo "mišljenje".

Nisam ja nikakav Anti-Vakser, ako si na mene mislio. Zapravo ja sam sam sebe kako me bode žena stavio kao javnu sliku:

Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? (Komentari članaka na Bug.hr) @ Bug.hr Forum

 

A bio sam toliki Anti Vakser da sam u srednjoj (kad nas pelcuju na kraju srednje) pobjegao taj dan... sve dok Igor Berecki nije napisao ta tri članka + moja istraživanja = donešena odluka.
Ali vakcina će proći FDA inspekciju i onda ćemo se (a jedva čekam) svi fino pelcovati.

Uređivano: Ovo: "Ja sam rekao "Neću", po kratkom postupku jer mi se ne da ovdje... raspravljati sa pojedinim kolegama na 363 stranice." Mislio sam da si ti to.
Sorry cijelo vrijeme mislim da odgovaram ovome kome pita da mu odgovorim na neko pitanje. Mogu mu odgovoriti ali neću.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2021 11:31 (Envy).
15 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
gavranpero kaže...
Envy kaže...
* * *


 

 Hajd ti odgovori kad si tako pametan zašto do sad nije utvrdjeno ko je imun (nema nikakve simptome), a ko nije (lakši i teži simptomi) ? Vidim razbacuješ se medicinskim pojmovima, ko djubrom po livadi.

Znaš li ti izreku "Ne bacaj bisere pred svinje"?

Šta ti misliš da ja 14 godina svog školovanja + Ide i dalje CCNP Security tebi dam na "izvol'te". LOL. 

4 godine
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Envy kaže...
...

Ali vakcina će proći FDA inspekciju i onda ćemo se (a jedva čekam) svi fino pelcovati.


https://www.fda.gov/news-events/press-announcements/fda-approves-first-covid-19-vaccine

 

15 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
pero322 kaže...
Envy kaže...
...

Ali vakcina će proći FDA inspekciju i onda ćemo se (a jedva čekam) svi fino pelcovati.


https://www.fda.gov/news-events/press-announcements/fda-approves-first-covid-19-vaccine

 

O-hoooo... rodilo! Anti-Vaxeri, držte gaće kada vidite iglu.

14 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Envy kaže...
pero322 kaže...
Envy kaže...
...

Ali vakcina će proći FDA inspekciju i onda ćemo se (a jedva čekam) svi fino pelcovati.


https://www.fda.gov/news-events/press-announcements/fda-approves-first-covid-19-vaccine

 

O-hoooo... rodilo! Anti-Vaxeri, držte gaće kada vidite iglu.

Anti-vakser argumenti:

 

Ako FDA nije odobrio: Čak ni FDA nije odobrio vaše eksperimentalno cjepivo
Ako FDA je odobrio: Njima ne vjerujemo, oni rade s državom i profitiraju od ovog izmišljenog virusa

 

Nemoš pobjedit.  

Envy kaže...

Nisam ja nikakav Anti-Vakser, ako si na mene mislio. Zapravo ja sam sam sebe kako me bode žena stavio kao javnu sliku:

 Nije, nego na onog kog si citirao.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2021 13:22 (Vkm996).
15 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Vkm996 kaže...
* * *

 

Envy kaže...

Nisam ja nikakav Anti-Vakser, ako si na mene mislio. Zapravo ja sam sam sebe kako me bode žena stavio kao javnu sliku:

 Nije, nego na onog kog si citirao.

 

 

Ma i njega ćemo elimisati ali mi nije zanimljivo pucati u prazan gol bez odbrane.

8 godina
offline
Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnutih ka

Da štite samo 1% , opravdano je korištenje u vrijeme sezonskih viroza i pandemije 

waaagh ;
 
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
warhammer kaže...

Da štite samo 1% , opravdano je korištenje u vrijeme sezonskih viroza i pandemije 

 Ovakve bi uvjerili i da mrežu od krumpira stave na glavu

-
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice