NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SATA S

poruka: 87
|
čitano: 22.103
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SATA S".
7 godina
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
to neki custom mount ili dodatna oprema od ploće?
11 godina
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
ansha kaže...

Nema sanse, zujalica puse izbliza direktno po diskovima i memoriji, plus je necujna do nekih 1400-1500rpm a vise nije nikad potrebno..

 

Da ne kazem da vecina ploca ima m.2 ispod graficke pa top-down hladnjak nista ne pomaze..

 ma zajebavam se malo, no koliko vidim ta tvoja zujalica puše po istoj poziciji koju kod mene hladi vent s hladnjaka (još moj vent pokriva i puno veću površinu), a točno mi jedan kraj venta prekriva utore od rama, dok suprotni kraj puše po vrm-u

doduše malo jest u višljoj poziciji od tvojeg i između venta i matične je hladnjak, no obzirom da su listići poširoko raspoređeni na be quiet hladnjaku, osjeti se itekako njegovo puhanje po matičnoj

 

za m.2 utor također nisi u pravu, barem u mojem slučaju - m.2 mi se nalazi iznad grafičke i također ga u potpunosti pokriva ventilator s hladnjaka

jedino je problem što kod mene taj vent radi na 300-800 rpm, što je opet obzirom na veličinu ventilatora sasvim dovoljan propuh koji pirka direktno po matičnoj

doduše, obzirom na moje komponente, to je više-manje i sasvim svejedno

6 godina
neaktivan
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Friday kaže...
XXX kaže...

Joj Petko kad su te pitali čemu mjenjati taj i7 bilo je zato jer mogu...a sad odjednom boli me trošak za ram i hladnjak.Prije buš ti kupio konzolu nego AMD CPU...ono boli mene kaj buš kupio ali nemojmo se sad lagati 🤣

 

Gdje sam napisao da me boli trosak za ram i hladnjak?

Uostalom - "zato jer mogu" znaci da moram sve promjeniti bez imalo mozga? Ako sad uzmem i9 i plocu ispast ce da ne mogu, ili?

Da i kuciste drugo i tipkovnicu uzmem da slucajno ne bi ispalo da sam nesto htio ustedjeti? I stol i gume na autu...

 Znaci nema se para u Irskoj ni za i9, dobro kazu da je to kruh sa sedam kora.

16 godina
odjavljen
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
dva_ujutro kaže...
Friday kaže...
XXX kaže...

Joj Petko kad su te pitali čemu mjenjati taj i7 bilo je zato jer mogu...a sad odjednom boli me trošak za ram i hladnjak.Prije buš ti kupio konzolu nego AMD CPU...ono boli mene kaj buš kupio ali nemojmo se sad lagati 🤣

 

Gdje sam napisao da me boli trosak za ram i hladnjak?

Uostalom - "zato jer mogu" znaci da moram sve promjeniti bez imalo mozga? Ako sad uzmem i9 i plocu ispast ce da ne mogu, ili?

Da i kuciste drugo i tipkovnicu uzmem da slucajno ne bi ispalo da sam nesto htio ustedjeti? I stol i gume na autu...

 Znaci nema se para u Irskoj ni za i9, dobro kazu da je to kruh sa sedam kora.

 

Tesko je, toliko cu ti reci...

Freak Show Inc.
6 godina
neaktivan
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Friday kaže...
dva_ujutro kaže...
Friday kaže...
XXX kaže...

Joj Petko kad su te pitali čemu mjenjati taj i7 bilo je zato jer mogu...a sad odjednom boli me trošak za ram i hladnjak.Prije buš ti kupio konzolu nego AMD CPU...ono boli mene kaj buš kupio ali nemojmo se sad lagati 🤣

 

Gdje sam napisao da me boli trosak za ram i hladnjak?

Uostalom - "zato jer mogu" znaci da moram sve promjeniti bez imalo mozga? Ako sad uzmem i9 i plocu ispast ce da ne mogu, ili?

Da i kuciste drugo i tipkovnicu uzmem da slucajno ne bi ispalo da sam nesto htio ustedjeti? I stol i gume na autu...

 Znaci nema se para u Irskoj ni za i9, dobro kazu da je to kruh sa sedam kora.

 

Tesko je, toliko cu ti reci...

Vrati se nazad u Hr, naci cemo ti sezonski posao u Dalmaciji.

16 godina
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA

Ja sam danas pojacao svoju prastaru konfiguraciju sa novom maticnom - B450 Aorus M, procesor - Ryzen 5 2400G, 8 giga rama i Samsung 970 Evo 250GB. I temperature nisu ni upola kao kod Denisa na testu. Mozda zato sto ploca na M.2 utoru ima hladnjak i kuciste mi je fakticki prazno pa je i prozracno, ne znam. Ali ovo mi je ok. A sto se tice brzine, da, kako je vec spomenuto, brze je od sata SSD-ova ali ne bas tako drasticno kao prelaz sa mehanickih diskova na SSD.

 

16 godina
moderator
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Eld kaže...

Ja sam danas pojacao svoju prastaru konfiguraciju sa novom maticnom - B450 Aorus M, procesor - Ryzen 5 2400G, 8 giga rama i Samsung 970 Evo 250GB. I temperature nisu ni upola kao kod Denisa na testu. Mozda zato sto ploca na M.2 utoru ima hladnjak i kuciste mi je fakticki prazno pa je i prozracno, ne znam. Ali ovo mi je ok. A sto se tice brzine, da, kako je vec spomenuto, brze je od sata SSD-ova ali ne bas tako drasticno kao prelaz sa mehanickih diskova na SSD.

 

 To je temperatura mjerena kada točno? Moje temperature su vršne temperature kod konstantnog pisanja od 50+ GB. 

16 godina
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Denis kaže...
Eld kaže...

 

 To je temperatura mjerena kada točno? Moje temperature su vršne temperature kod konstantnog pisanja od 50+ GB. 

 Prije CrystalDiskMarka i poslije. Ne znam kakvih jos testova ima :) Uputi me pa cu odraditi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 22:04 (Eld).
14 godina
protjeran
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Denis kaže...
Eld kaže...

Ja sam danas pojacao svoju prastaru konfiguraciju sa novom maticnom - B450 Aorus M, procesor - Ryzen 5 2400G, 8 giga rama i Samsung 970 Evo 250GB. I temperature nisu ni upola kao kod Denisa na testu. Mozda zato sto ploca na M.2 utoru ima hladnjak i kuciste mi je fakticki prazno pa je i prozracno, ne znam. Ali ovo mi je ok. A sto se tice brzine, da, kako je vec spomenuto, brze je od sata SSD-ova ali ne bas tako drasticno kao prelaz sa mehanickih diskova na SSD.

 

 To je temperatura mjerena kada točno? Moje temperature su vršne temperature kod konstantnog pisanja od 50+ GB. 

Imate 2 temperature, kontroler i sami nand, kontroler je puno topliji tako da si ti vjerojatno to mjerio...

16 godina
moderator
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
ansha kaže...
Denis kaže...
Eld kaže...

Ja sam danas pojacao svoju prastaru konfiguraciju sa novom maticnom - B450 Aorus M, procesor - Ryzen 5 2400G, 8 giga rama i Samsung 970 Evo 250GB. I temperature nisu ni upola kao kod Denisa na testu. Mozda zato sto ploca na M.2 utoru ima hladnjak i kuciste mi je fakticki prazno pa je i prozracno, ne znam. Ali ovo mi je ok. A sto se tice brzine, da, kako je vec spomenuto, brze je od sata SSD-ova ali ne bas tako drasticno kao prelaz sa mehanickih diskova na SSD.

 

 To je temperatura mjerena kada točno? Moje temperature su vršne temperature kod konstantnog pisanja od 50+ GB. 

Imate 2 temperature, kontroler i sami nand, kontroler je puno topliji tako da si ti vjerojatno to mjerio...

 Ja sam mjerio temperaturu kontrolera jer je ona jedino bitna zbog potencijalnog throttlinga ako temperatura ode u crveno. Doduše, to su nekakvi ekstremi koji se događaju rijetko. 

16 godina
moderator
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Eld kaže...
Denis kaže...
Eld kaže...

 

 To je temperatura mjerena kada točno? Moje temperature su vršne temperature kod konstantnog pisanja od 50+ GB. 

 Prije CrystalDiskMarka i poslije. Ne znam kakvih jos testova ima :) Uputi me pa cu odraditi.

 Iometer podešen na sekvencijalno pisanje po kompletnom SSD-u, runtime od recimo 15-ak minuta. 

Al' ono, IMO bezveze ti je gaziti na taj način SSD samo zato da bi vidio koliko se može zagrijati. 

16 godina
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Denis kaže...
Eld kaže...
Denis kaže...
Eld kaže...

 

 Iometer podešen na sekvencijalno pisanje po kompletnom SSD-u, runtime od recimo 15-ak minuta.
Al' ono, IMO bezveze ti je gaziti na taj način SSD samo zato da bi vidio koliko se može zagrijati. 

 Necu. Ipak sam morao bar malo isprobati pogotovo sto se potrefio tvoj test upravo kada sam vec kupio Eva. Ja sam zadovoljan sa vidjenim.

12 godina
offline
NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SATA S

 

 

NVMe SSD RAID 0

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
dva_ujutro kaže...

Vrati se nazad u Hr, naci cemo ti sezonski posao u Dalmaciji.

 

Poslat cu ti CV

Freak Show Inc.
16 godina
moderator
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Seronja nezauzet kaže...

I što je na kraju krajeva za best buy ispalo ? Samsung 970 EVO koji se prži na 100njak stupnjeva ?

Malo mi je sve nepregledno pa pitam.

 

 

 

 Best Buy je ADATA SX8200 ili Gammix S11 (ista stvar, samo ima hladnjačić). 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Denis kaže...


Best Buy je ADATA SX8200 ili Gammix S11 (ista stvar, samo ima hladnjačić).

 

De Denise skicni malo vamo:

https://geizhals.at/?cmp=1859204&cmp=1907687&cmp=1793129&cmp=1762025&cmp=1809046&cmp=1809117&cmp=1907832&cmp=1798524&cmp=1798509

 

Ovdje je ova ADATA sa hladnjakom po specifikacijama mrvicu brza, al nebitno,

moje pitanje glasi - koji bi ti od tih preporucio kao upgrade za moj laptop,

i dali pasu ovi sa hladnjakom u sam laptop, ili je to predebelo.

 

PS - Evo ako je lakse, onda izmedju ova dva, koji uzeti:

Samsung SSD 970 EVO 1TB, M.2 (MZ-V7E1T0BW)
Corsair Force Series MP510 960GB, M.2 (CSSD-F960GBMP510)

 

Oba su oko 270€. Kod Corsaira nemam pojma koliko ima Cache memorije. Samsung ima 1GB.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 22:06 (Čitatelj).
16 godina
moderator
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Čitatelj kaže...
Denis kaže...


Best Buy je ADATA SX8200 ili Gammix S11 (ista stvar, samo ima hladnjačić).

 

De Denise skicni malo vamo:

https://geizhals.at/?cmp=1859204&cmp=1907687&cmp=1793129&cmp=1762025&cmp=1809046&cmp=1809117&cmp=1907832&cmp=1798524&cmp=1798509

 

Ovdje je ova ADATA sa hladnjakom po specifikacijama mrvicu brza, al nebitno,

moje pitanje glasi - koji bi ti od tih preporucio kao upgrade za moj laptop,

i dali pasu ovi sa hladnjakom u sam laptop, ili je to predebelo.

 

PS - Evo ako je lakse, onda izmedju ova dva, koji uzeti:

Samsung SSD 970 EVO 1TB, M.2 (MZ-V7E1T0BW)
Corsair Force Series MP510 960GB, M.2 (CSSD-F960GBMP510)

 

Oba su oko 270€. Kod Corsaira nemam pojma koliko ima Cache memorije. Samsung ima 1GB.

 Sumnjam da ovi s hladnjakom idu u laptop. 

Samsung vs Corsair...ha ono, ja bi uzeo Samsung jer je dokazano dobar uređaj i dokazano podržava low-power điđe za laptope. 

7 godina
protjeran
offline
NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SATA S

Okej, moze.

 

I uzet cu ovakav case za stari SSD:

https://geizhals.at/silverstone-ms09s-sst-ms09s-71136-a1867715.html

 

Jedino ne znam dali ce Acronis odraditi svoje ako napravim prvo Image starog SSD-a,

pa ubacim novi pa kloniram, ili cu lakse moci ako ubacim novi SSD u USB kuciste,

pa koristim Samsung Tool za kloniranje, i onda kad rastavim laptop samo stavim novi SSD na njegovo mjesto.

 

Narucio sam i 16GB ADATA DDR4 2400MHz CL17 - najslicniji mojem trenutnom RAM-u kojeg radi Kingston,

al takvog sa Micron chipovima nisam nasao, i ovaj ADATA je bio najslicnijim, pa se nadam da ce raditi skupa,

a ako ne, vratit cu nazad, nema mi druge.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SATA S

Odustao sam od Case-a za M.2 SSD jer sam skuzio da podrzava samo SATA modele, a ne NVMe,

tj. ne moze ih kontrolirati, pa si za to moram naci neki drugi case.

 

A svi dolaze sa USB-C kablom, niti jedan nema USB-A 3.1 integriranim konektorom,

sto je steta, jer ne planiram imati kabel uvjek sa sobom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SATA S

Nadjoh ovo:

https://www.amazon.de/gp/product/B07H1RF39B

 

Koristi JMS583 chipset i jedini je koji sam nasao da podrzava NVMe protokol,

te da koristi USB-a integrirani konektor, a ne USB-C (makar preko C-a bi trebao imati bolje

performanse, sto meni nije toliko bitno, nego da ga mogu svuda ustekati bez da nosim

dodatni USB C kabel), koji jos uvjek 99% racunala nema.

 

Ako performanse budu i upola kao ove - bit cu odusevljen:

http://www.thessdreview.com/ces-2018/jmicron-displays-worlds-first-usb-to-pcie-nvme-bridge-chip-capable-of-1gb-s-computex-2018-taipei-update/

 

Ako i ne, onda ce sigurno biti do maksimalne razine USB3.0m dakle oko 640MB/s. Meni opet super. Za brzi backup taman dosta.

 

 

Ovo su performanse integriranog Samsunga 961 od 256GB.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 21:21 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
steta stavit nvme disk na realnih 500MB/s, bolje uzet sata vecega kapaciteta i jeftiniji case.
7 godina
protjeran
offline
NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SATA S

Pa vadim 256GB iz laptopa i stavljam 1TB unutra, a ovim 256GB necu baciti, nego u kuciste, pa ce biti prijenosni.

 

Cak mozda probam bootat s njega Live verziju Windowsa i Linuxa, da vidim kako se ponasa. Sigurno je

bolje od onih ceritificiranih "Windows to Go" USB stickova.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA

-probaj thunderbolt..

-usb-c ili 3.1 te ne treba 'sputavati' zbog samog tipa konektora, adapter na normalan usb... i može na svaki pc.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
protjeran
offline
NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SATA S

Naravno da moze, ali ne planiram nositi dva kablica sa sobom.

To je dodatna gnjavaza koju zelim izbjeci.

Radije cu ostati bez dijela performansi, ali imati komociju da imam A-Type konektora bez dodatnih adaptera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Čitatelj kaže...

Nadjoh ovo:

https://www.amazon.de/gp/product/B07H1RF39B

 

Koristi JMS583 chipset i jedini je koji sam nasao da podrzava NVMe protokol,

te da koristi USB-a integrirani konektor, a ne USB-C (makar preko C-a bi trebao imati bolje

performanse, sto meni nije toliko bitno, nego da ga mogu svuda ustekati bez da nosim

dodatni USB C kabel), koji jos uvjek 99% racunala nema.

 

Ako performanse budu i upola kao ove - bit cu odusevljen:

http://www.thessdreview.com/ces-2018/jmicron-displays-worlds-first-usb-to-pcie-nvme-bridge-chip-capable-of-1gb-s-computex-2018-taipei-update/

 

Ako i ne, onda ce sigurno biti do maksimalne razine USB3.0m dakle oko 640MB/s. Meni opet super. Za brzi backup taman dosta.

 

 

Ovo su performanse integriranog Samsunga 961 od 256GB.

 I tu se fino vidi kako su male 4KiB brzine dosta reducirane u odnosu na interno spajanje, usb nikad nece biti zamjena za interno spajanje uvijek ce biti negdje usko grlo

 

I ova testiranja su sve do reda bezveze, odrapi 60GB 4K film pa da vidimo te sustained write brzine i gdje ce pokleknut nakon SLC kesinga a ne neki glupi sinteticki test koji puno ljudi puši a kad ono u OS okruzenju šok i nevjerica

15 godina
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Bukva kaže...
* * * i neki klasični SATA SSD za pohranu ostalog.

* * *

U tom ostalom je grm u kojem leži zec. Jer budeš li skidao sa popularne zelene ikone ili primjerice na hiljade spotova sa Youtuba ili bilo čega velikoga.. tada je omjer / uloženog daleko na strani HDD-a.

 

WD RED od 10 TB košta $399,99 a WD-ov HDD za DataCetar od 15 TB košta $499.99. Tako da obični SSD-ovi od nekoliko TB-a kapaciteta koštaju brdo novaca a ovi od dvocifrenog broja TB... samo nebo zna.

 

Ja se nadam dva komad 8 TB WD RED za NAS do kraja aprila.

 

5 godina
protjeran
offline
NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SATA S

imam pitanje,pa neznam jel ova tema za to ali nisam htio otvarati novu..naime imam2 Nvme ssd-a u sustavu(dva utora na maticnoj) i sada  imam jako dobru ponudu sa samsungov 960 evo pa me znaima ako bi ga prikljucio sa adapterom preko pci-e(drugi slot jel na prvom mi je normalno grafa)

hoce li se onih x16 od prvog slota prepoloviti ana x8 o hoce li do se odnositi na kojekavke performanse same graficke kartice.?

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 14:17 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice