Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100

poruka: 21
|
čitano: 5.246
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100".
6 godina
offline
Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100

Imam prvu Alphu...A6000..... vjerojatno u pogledu fotografije...razlika ne opravdava potrošnju para...jedino kod videa....Međutim jedino što mi stvarno nedostaje je IBIS... A što se tiče timelapsa....postoji app koja stoji 9,99$....Ali store ne podržava hrvatsku...pa moraš kemijati sa drugim adresama...mada je Sony-ju na sramotu...ti appovi bi tribali bito predinstalirani...a ne da se seljakaju za tih 9.99$ ili 4.99$...uzeo sam timelapset...sky hdr...smooth reflection...

A još je veća tragedija da s obzirom na snagu procesora...recimo nitko još nije stavio focus stacking opciju..pokreneš app...ona obavi fotografiranje u više focus točaka i onda kasnije to spoji u jedan raw...možda budem kupio sel 70-200F4 je za FF ali se može koristiti i za APSC...to je bolje nego ovaj njihov  novi telefofoto...i još ima IS

 

Takav je kapitalizam...na kapaljku...

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100

Mali OT, ali obzirom sam u nabavci jednog SONY kompleta, pitati ću ovdje 

 

Kada se uzme takav komad foto gadgeta, ili nešto još boljega, čitaj i nekoliko puta skupljeg, koliko godina realno takva aparatura može trajati?!!

Može li takvo nešto biti za dulje od 30 godina, ne računam u to bateriju, obzirom njih ionako treba uzeti nekoliko za rezervu?! 

 

Apropos ovih gadgeta iz naslova, zanima me koliko su “odlični” za nešto zahtjevniju sliku ili film, obzirom sam uočio da na tržište dolaze i neke kamere, fotoaparati sa preko 100MP rezolucije?!?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100

Ne kuzim sony

Zasto su u a6600 stavili stari senzor koji pati uzasnog rolling shuttera dok su Fuji-u prodali puno bolji senzor po tom pitanju.Imaju senzor, proizvode ga i oni koriste stari dok konkurencija koristi novi.
Zasto je jos ergonomija tak losa ? Gdje je prednji dial i AF joystick ?
Jos uvijek isti uzasan IBIS (od fotoaparata koji imaju IBIS ovaj je valjda najgori)

 

Nekak mi smrdi da bi a7000 mogo bit uskoro sa novim senzorom i puno boljom ergonomijom.

 

 

Svaka cast na vecoj bateriji i jos nekim sitnicama no ovo i nije neki upgrade.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100
Ako pitaš hoće li raditi za 30 godina, vjerojatno hoće. Ako pitaš hoćeš li za 15 godina gledati što sve moderni aparati mogu i žaliti što tvoj ne može, vjerojatno hoćeš.

Najveći je rizik da se odustane od formata koji imaš (4/3, APSC), pa si u slijepoj ulici. Slična stvar je i ako naprave neki novi mount ili bilo što nekompatibilno s onim što imaš.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
online
Re: Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100
Visak kaže...
Ako pitaš hoće li raditi za 30 godina, vjerojatno hoće. Ako pitaš hoćeš li za 15 godina gledati što sve moderni aparati mogu i žaliti što tvoj ne može, vjerojatno hoćeš.

Najveći je rizik da se odustane od formata koji imaš (4/3, APSC), pa si u slijepoj ulici. Slična stvar je i ako naprave neki novi mount ili bilo što nekompatibilno s onim što imaš.

U mojem slučaju upit je bio na “hoće li raditi” svakako! 

U skorom planu imam namjeru uzeti kućište aparata SONY Α9 i za prvu ruku, objektiv FE 16-35mm F2.8 GM  

Kasnije bih još dodao macro objektiv FE 90 mm F 2,8 makro G OSS, što bi mi pokrivalo vjerojatno 99% mojih potreba! 

 

U kontekstu ovog dvojca iz naslova, mene zanima tko to uzima, neko tko je novi u svijetu fotografije ili samo casual amateri?! 

Možda pretjerujem, ali uvjerenja sam da “ovo” nisu vruća roba u smislu prodaje i potrebe tržišta! 

ATJ Lučko
Re: Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100

Nezz za 30 godina, no trenutno mi doma sakuplja prašinu D700 iz 2008. Zatvarač (shutter) radi neki čudan zvuk kad opalim preko 1/2000 (a, ono, s tim sam uređajem barem milijun slika okinuo, a garantiran broj okidaja jest 150.000). Da, mogu ga popraviti (cca $300, no davno sam novi aparat kupio pa se ne isplati), slike koje izlaze iz njega su puno bolje nego iti jedan smartphone na tržištu, čak i oni sa 30+ MP, pa čak je bolji od nekih entry level DSLR-a iako ima 'samo' 12MP.

Hoće li trajati? Ovisi o tome kako se Vi brinete o njemu. Ako ste profi, nakon 7-8 god će se plastika oguliti, guma otpasti, gumbi zapinjati. No, ako ste pazili s rukovanjem, može još i duže trajati. To je skupa mašinerija koja je namjenjena da traje. Imam Yashiku staru 40+ godina, ima električne elemente u sebi i sve još uvijek radi. Čak i Sunpark blic 35+ godina star još radi.

9 godina
offline
Re: Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100
Santana kaže...

Ne kuzim sony

Zasto su u a6600 stavili stari senzor koji pati uzasnog rolling shuttera dok su Fuji-u prodali puno bolji senzor po tom pitanju.Imaju senzor, proizvode ga i oni koriste stari dok konkurencija koristi novi.
Zasto je jos ergonomija tak losa ? Gdje je prednji dial i AF joystick ?
Jos uvijek isti uzasan IBIS (od fotoaparata koji imaju IBIS ovaj je valjda najgori)

 Ma dobro, nije teško shvatiti šta i zašto pojedini brend radi što radi ako gledaš ciljanu publiku, proizvođači gledaju. Da, ako se gleda s strane potrošača može biti mala zbrke. Ali nas potrošača ima svakakvih s svakavim zahtjevima. Prema tim zahtjevima si i odaberemo ono što nam paše.

Sony će prodavati a6600 sasvim solidno. A6100 će imati još bolje prodajne rezultate. Bitno je da ima IBIS(kakav god on bio), AF 0.0001s(kakav god AF sistem bio) , bufer od 100+(kakva god brzina zapisa bila), 4k (kakav god bitrate i roling shuter bio), Touchscreen (kakav god bio). Kakva vražja ergonomija i funkcionalnost implementirane tehnologije, za tu ciljanu skupinu potrošača su to nebitne stavke.

 

 

8 godina
offline
Re: Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100
ITelektronika kaže...
Santana kaže...

Ne kuzim sony

Zasto su u a6600 stavili stari senzor koji pati uzasnog rolling shuttera dok su Fuji-u prodali puno bolji senzor po tom pitanju.Imaju senzor, proizvode ga i oni koriste stari dok konkurencija koristi novi.
Zasto je jos ergonomija tak losa ? Gdje je prednji dial i AF joystick ?
Jos uvijek isti uzasan IBIS (od fotoaparata koji imaju IBIS ovaj je valjda najgori)

 Ma dobro, nije teško shvatiti šta i zašto pojedini brend radi što radi ako gledaš ciljanu publiku, proizvođači gledaju. Da, ako se gleda s strane potrošača može biti mala zbrke. Ali nas potrošača ima svakakvih s svakavim zahtjevima. Prema tim zahtjevima si i odaberemo ono što nam paše.

Sony će prodavati a6600 sasvim solidno. A6100 će imati još bolje prodajne rezultate. Bitno je da ima IBIS(kakav god on bio), AF 0.0001s(kakav god AF sistem bio) , bufer od 100+(kakva god brzina zapisa bila), 4k (kakav god bitrate i roling shuter bio), Touchscreen (kakav god bio). Kakva vražja ergonomija i funkcionalnost implementirane tehnologije, za tu ciljanu skupinu potrošača su to nebitne stavke.

 

 

 Pa ne znam na koga oni ciljaju, ali cijena je 1400$. Mislim da su tu vec malo ozbiljniji ljudi, oni koji znaju kaj im treba.
Uz to napokon su napravili ozbiljan objektiv za aps-c od 1400$ (a ja sam mislio da su Fuji objektivi skupi :D ) kaj isto ne kupuje bas bilo tko i vjerujem da takvi ljudi bi htjeli i ozbiljan fotoaparat :)

 

Za tu cijenu zbilja ocekujem neke stvari koje a6600 ne nudi.

 

(znam da si sarkastican :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 18:40 (Santana).
6 godina
offline
Re: Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100
Ovisi...oni koji žele kupiti ovo...i žele dublje utonuti u taj svijet..prije kupovine će provjeriti review i usporedbu sa starim modelima...pa ja kad sam onako bez veze,išao to napraviti sa svojom A6000...je ispalo da razlike u fotografiji između A6000 vs A6500 su vidljive jedino u jpegu...u raw-u ih nema...A 6500 duplo skuplji nego 6000...pa kad još dublje zaroniš...razliku u cijeni bolje iskoristiti za objektiv

Nisam ni ja 2015 kad sam krenuo u sve to išta znao...upisao se u foto klub...koji je definitivno najgori u državi...tako da sam učio uz pomoć YouTube i na vlastitim greškama...

Moje kolege i kolegice i dalje recimo nemaju pojma za to da objektivi imaju recimo oštrinu...jedina stvar čega su njihova usta puna je F...ono kad te direktor foto kluba uvjerava da njegov kanon kojeg je platio 2010 2000€....je bolji nego recimo moj Sony...(kvaliteta senzora)....On ne kuži da kod elektronike...svaka sljedeća generacija je bolja od prethodne...od istog keksa se pravi i APSC i FF

Ovisi što želiš...za umjetničku fotografiju...ne igra toliko hardware...nego oko...A budući ja volim focus i oštrinu...tu je bitan hardware A naročito objektiv

Razlog moj je bio macro fotografija..i onda na vlastitoj koži naučim da je ta foto disciplina... najteža...pravi PAIN in ASS...ja ne volim kad je 5-10% slike u fokusu na ono ostalo zsmućeno(bokeh)...ja volim nemoguće..da je sve u fokusu...A kod macro...to je nemoguće...ustvari moguće...ali onda tribaš i drugi hardware...kontrolirani uvjeti...u uvjetima koji nisu kontrolirani to je FUSTRACIJA...radi toga me i prošla volja...tako da sam zadnje dvi godine...izgubio volju....evo sad me opet uhvatila...i to ne zahvaljujući Sony...nego hsckerima koji su hackirali Alphu...pa se mogu instalirati određeni programčići...sad nemam vremena... priroda posla...na jesen...budem uzeo još jednu origigi bateriju i novi stativ

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100
Santana kaže...
ITelektronika kaže...
Santana kaže...

Ne kuzim sony

(znam da si sarkastican :)

Nećeš vjerovati, ali nisam sarkastičan.

Evo jedan primjer AF đojstik :-)

Vidio sam kroz rasprave da ti je to bitna stavka. Meni je zgodna ali nije nešto od velike važnosti.

U toj situaciji ja mogu ući s tobom u neku raspravu i pokušati ti "dokazati" kako je taj đojstik nebitan i mi smo u konfliktu. Jalova rasprava.

Ili mogu pitati, proučiti zašto je tebi taj đojstik bitan, ti zašto je meni nebitan. S time ćemo oboje nešto naučiti, iako se možda naši stavovi neće poklapati ili hoće, nebitno.

 

Za tu cijenu zbilja ocekujem neke stvari koje a6600 ne nudi.

Nudi, ima IBIS, najbrži AF na svijetu, AF pračenje u stvarnom vremenu (????), "ogroman" bufer, Touchscreen, 4k iz 6k.................

Ne nudi za tebe ti ćeš odabrati Fuji-a. Al samo da znaš, nećeš imati najbrži AF na svijetu ni Real time tracking. (e sada sam sarkastičan)

 

Uz to napokon su napravili ozbiljan objektiv za aps-c od 1400$

Mislim da će se većina ipak se odlučiti na Sigmu, jedan od ona dva prime objektiva. Tu nisam baš toliko optimističan što se rezultata prodaje tiče. Vrijeme će pokazati.

 

9 godina
offline
Re: Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100
HCMAA kaže...
Moje kolege i kolegice i dalje recimo nemaju pojma za to da objektivi imaju recimo oštrinu...jedina stvar čega su njihova usta puna je F...ono kad te direktor foto kluba uvjerava da njegov kanon kojeg je platio 2010 2000€....je bolji nego recimo moj Sony...(kvaliteta senzora)....On ne kuži da kod elektronike...svaka sljedeća generacija je bolja od prethodne...od istog keksa se pravi i APSC i FF

 Pa čovjek ti je vjerovatno dao dobru informaciju.

Ako je riječ o 5d2 (iz 2008g) s recimo 70-200mm posljednim verzijama Canon i Sony objektiva vjerovatno će ti slika biti oštrija s Canon kombinacijom.

Neke druge stvari će definitivno ići u korist novijeg senzora. (DR, oporavak sjena i sl)

 

4 godine
protjeran
offline
Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100

Nevjerovatno kako su u samo 5g uspjeli nabiti 3x do cak 4x vecu cijenu naspram odlicnog A5100, i onda vele fotooprema se lose prodaje

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 0:40 (IvanBrekalo).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100
ITelektronika kaže...
Santana kaže...
ITelektronika kaže...
Santana kaže...

Ne kuzim sony

(znam da si sarkastican :)

Nećeš vjerovati, ali nisam sarkastičan.

Evo jedan primjer AF đojstik :-)

Vidio sam kroz rasprave da ti je to bitna stavka. Meni je zgodna ali nije nešto od velike važnosti.

U toj situaciji ja mogu ući s tobom u neku raspravu i pokušati ti "dokazati" kako je taj đojstik nebitan i mi smo u konfliktu. Jalova rasprava.

Ili mogu pitati, proučiti zašto je tebi taj đojstik bitan, ti zašto je meni nebitan. S time ćemo oboje nešto naučiti, iako se možda naši stavovi neće poklapati ili hoće, nebitno.

 

Za tu cijenu zbilja ocekujem neke stvari koje a6600 ne nudi.

Nudi, ima IBIS, najbrži AF na svijetu, AF pračenje u stvarnom vremenu (????), "ogroman" bufer, Touchscreen, 4k iz 6k.................

Ne nudi za tebe ti ćeš odabrati Fuji-a. Al samo da znaš, nećeš imati najbrži AF na svijetu ni Real time tracking. (e sada sam sarkastičan)

 

Uz to napokon su napravili ozbiljan objektiv za aps-c od 1400$

Mislim da će se većina ipak se odlučiti na Sigmu, jedan od ona dva prime objektiva. Tu nisam baš toliko optimističan što se rezultata prodaje tiče. Vrijeme će pokazati.

 

 Ja go govorim samo za sebe.

No valjda im je cilj zadovoljit siru publiku pa bi bilo logicno da ga stave, nije da smeta kao i taj prednji dial kojeg ima skoro svaki fotoaparat.

Mozemo mi rec da ti i LCD ne treba , al zar nam trebaju takve rasprave ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 6:19 (Santana).
12 godina
offline
Re: Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100
HCMAA kaže...

Imam prvu Alphu...

 Nemaš. Imam ja negdje doma Alpha NEX 5R a ni to nije prva Alpha.

12 godina
offline
Re: Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100
Santana kaže...

Ne kuzim sony

Zasto su u a6600 stavili stari senzor koji pati uzasnog rolling shuttera dok su Fuji-u prodali puno bolji senzor po tom pitanju.Imaju senzor, proizvode ga i oni koriste stari dok konkurencija koristi novi.
Zasto je jos ergonomija tak losa ? Gdje je prednji dial i AF joystick ?
Jos uvijek isti uzasan IBIS (od fotoaparata koji imaju IBIS ovaj je valjda najgori)

 

Nekak mi smrdi da bi a7000 mogo bit uskoro sa novim senzorom i puno boljom ergonomijom.

 

 

Svaka cast na vecoj bateriji i jos nekim sitnicama no ovo i nije neki upgrade.

 Ovo je ono kad o upgradeu odlučuju ekonomisti a ne inženjeri.

 

Vidi kako su fino ugurali 6100 model :)

6 godina
offline
Re: Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100
#ITelektronika
Radilo se o usporedbi isključivo elektronike A ne objektiva....kupio sam i ja sigmu 60mm/F2.8...oštrina da boli glava

#BlueMax
Mea culpa...triba sam reći prva s prvim brojem 6...

Pa i je interesantno koliko je cijena skočila....isto tako NEX 6 je imao neke napredne stvari koje su na A6000 makli..da bi kasnije dodali na sljedećim modelima...kod mene...ili se koristi postojeći foto dok ne crkne...Ili ako budem kupovao kupim FF...jerbo APSC već imam...i kupnjom novog APSC-a ne dobijem toliku razliku u PQ da bi opravdao...sad već ogromnu razliku u cijeni....malo po malo dogurali na priko 10000 kn

Samo nek netko nakon Panasonic ugradi 1" senzor u mobitel...budu pričali drugu priču... inače.. mali...veliki senzor...nema tu razlike ako su pixeli(foto diode) iste veličine...bit će jedino razlika u količini detalja....1" senzor u mobitelu..A da recimo stave samo 16MPx...ili još manje...recimo 12MPx...Ali to onda nitko nebi kupovao...jer bitni su BROJEVI...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 21:00 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100
HCMAA kaže...
#ITelektronika
Radilo se o usporedbi isključivo elektronike A ne objektiva....

 Razumio sam ja tebe dobro, 5d2 iz 2008g će vjerovatno dati više detalja (oštrine) nego tvoj a6000 samo zato jer je FF. (70-200mm 2.8 su uzeti samo jer su usporedivi objektivi), DR i oporavak sjene ide u korist novijeg senzora iz sasvim drugih razloga.

Čovjek ti je vjerovatno dao dobru informaciju.

8 godina
offline
Re: Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100
ITelektronika kaže...
HCMAA kaže...
#ITelektronika
Radilo se o usporedbi isključivo elektronike A ne objektiva....

 Razumio sam ja tebe dobro, 5d2 iz 2008g će vjerovatno dati više detalja (oštrine) nego tvoj a6000 samo zato jer je FF. (70-200mm 2.8 su uzeti samo jer su usporedivi objektivi), DR i oporavak sjene ide u korist novijeg senzora iz sasvim drugih razloga.

Čovjek ti je vjerovatno dao dobru informaciju.

 Imas kakve dokaze za to ? On ima 21mpix i AA filter koji smanjuje ostrinu za barem 20%

 

 

No nebitno. Za ostrinu svjetlo je najbitnije pa onda objektiv pa tek onda senzor.

Senzor ne radi neku razliku, ako su prva dva uvjeta dobro zadovoljeni

 

Gledam studio scenu na dpreview između njega i Nikon d500 (posto imaju podjednako mpix) i cak mi D500 izgleda malo ostrije, al zbilja su razlike minimalne

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2019 9:07 (Santana).
9 godina
offline
Re: Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100
Santana kaže...
ITelektronika kaže...
HCMAA kaže...
#ITelektronika
Radilo se o usporedbi isključivo elektronike A ne objektiva....

 Razumio sam ja tebe dobro, 5d2 iz 2008g će vjerovatno dati više detalja (oštrine) nego tvoj a6000 samo zato jer je FF. (70-200mm 2.8 su uzeti samo jer su usporedivi objektivi), DR i oporavak sjene ide u korist novijeg senzora iz sasvim drugih razloga.

Čovjek ti je vjerovatno dao dobru informaciju.

 Imas kakve dokaze za to ? On ima 21mpix i AA filter koji smanjuje ostrinu za barem 20%

 

 

No nebitno. Za ostrinu svijetlo je najbitnije pa onda objektiv pa tek onda senzor.

Senzor ne radi neku razliku, ako su prva dva uvjeta dobro zadovoljeni

 

Gledam studio scenu na dpreview između njega i Nikon d500 (posto imaju podjednako mpix) i cak mi D500 izgleda malo ostrije, al zbilja su razlike minimalne

 Zapravo, ja mislim da u sistemu; svaki sistem je onoliko dobar koliko je dobra najslabija karika.

Na dp reviewu imamo usporedbu i meni se čini već tamo da je 5d2 tu negdje s a6000 iako je 5d2 slika s 85mm 1.8(objektiv iz doba filma, ako se ne varam 92) dok a6000 koristi značajnije oštriji novije generacije 55mm 1.8 objektiv Zeiss vrhunski objektiv.

Možemo se složiti da ti rezultati s obzirom da je 5d2 s snažnim aa filterom,osjetno lošijim objektivom svjesni da ipak govorimo o Canon senzoru starom 11g i još povrh svega manje rezolucije (21vs24mpx) u najmanju ruku usporedivi i pomalo čudni?

 

 

8 godina
offline
Re: Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100
ITelektronika kaže...
Santana kaže...
ITelektronika kaže...
HCMAA kaže...
#ITelektronika
Radilo se o usporedbi isključivo elektronike A ne objektiva....

 Razumio sam ja tebe dobro, 5d2 iz 2008g će vjerovatno dati više detalja (oštrine) nego tvoj a6000 samo zato jer je FF. (70-200mm 2.8 su uzeti samo jer su usporedivi objektivi), DR i oporavak sjene ide u korist novijeg senzora iz sasvim drugih razloga.

Čovjek ti je vjerovatno dao dobru informaciju.

 Imas kakve dokaze za to ? On ima 21mpix i AA filter koji smanjuje ostrinu za barem 20%

 

 

No nebitno. Za ostrinu svijetlo je najbitnije pa onda objektiv pa tek onda senzor.

Senzor ne radi neku razliku, ako su prva dva uvjeta dobro zadovoljeni

 

Gledam studio scenu na dpreview između njega i Nikon d500 (posto imaju podjednako mpix) i cak mi D500 izgleda malo ostrije, al zbilja su razlike minimalne

 Zapravo, ja mislim da u sistemu; svaki sistem je onoliko dobar koliko je dobra najslabija karika.

Na dp reviewu imamo usporedbu i meni se čini već tamo da je 5d2 tu negdje s a6000 iako je 5d2 slika s 85mm 1.8(objektiv iz doba filma, ako se ne varam 92) dok a6000 koristi značajnije oštriji novije generacije 55mm 1.8 objektiv Zeiss vrhunski objektiv.

Možemo se složiti da ti rezultati s obzirom da je 5d2 s snažnim aa filterom,osjetno lošijim objektivom svjesni da ipak govorimo o Canon senzoru starom 11g i još povrh svega manje rezolucije (21vs24mpx) u najmanju ruku usporedivi i pomalo čudni?

 

 

 Slazem se skroz. Ocekivao sam dost mutniji retultat od 5D

Jedino u cemu su noviji aps-c senzori bolji je DR

 

Uglavnom

Veci senzor = manje uvecanje

Znaci opticki nedostaci su manje vidljivi.  Ostrina, CA..

 

Vidi se i na usporedbi da je Canon 1dx mk2(tj. ta kombinacija) je ostriji od a6000 iako ima samo 20mpix

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2019 10:34 (Santana).
12 godina
offline
Re: Novi Sonyjev APS-C dvojac - A6600 i A6100
HCMAA kaže...

#BlueMax
Mea culpa...triba sam reći prva s prvim brojem 6...

 :)  - ne baš. Alpha 6000 je nasljednik modela Alpha NEX 6

 

U početku je sony izdao 3 serije mirrorless aparata. Alpha NEX 3, Alpha NEX 5 i nešto kasnije Alpha NEX 7. NEX 3 i 5 imali su isti senzor (prvo 14 mpix a onda verzije NEX 3C i NEX 5N sa 16 mpix) a razlikovali su se po mogućnostima i ergonomiji. Zatim su izbacili NEX 7 koji je imao 24 mpix i mogućnostima parirao (u mnogima i nadmašivao) DSLR-ove srednje klase. Po mom mišljenju to je najbitniji model Sony mirrorlessa koji je odredio kompletan daljnji razvoj.

Onda su shvatili da je između modela NEX5 i NEX7 velika rupa i napravili su model NEX 6 koji je imao isti senzor kao NEX5 ali je mogućnostima bio puno ozbiljnjiji aparat (ugrađen blic, viewfinder, bolji AF, puno više fizičkih komandi...)

Kasnije se iz modela NEX7 razvila profesionalna serija alpha 7 (FF) dok su kod APS-C modela nastali Alpha 3000(3500), 5000(5100) i 6000(6300, 6500,6400) i sve do danas kad dolaze Alpha 6600 i Alpha 6100. Malo mi je glupo što su ovaj model nazvali 6100 i tako iskoristili rupu koju su imali u imenovanju umjesto da ožive seriju 5. Sad je totalna zbunjoza u imenu jer je 6100 mlađi model od 6400 koji je opet mlađi model od 6500 koji je mlađi od 6300 a 6000 je najstariji od tih koji su dobili oznaku u tisućama.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice