Nijemci žele povratnu naknadu za stare mobitele

poruka: 10
|
čitano: 3.238
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nijemci žele povratnu naknadu za stare mobitele".
15 godina
offline
Nijemci žele povratnu naknadu za stare mobitele

i mi bi njemačke povratne naknade. i na ambalažu, ne samo blentofone. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Nijemci žele povratnu naknadu za stare mobitel

Baš to.

Prokušana metoda naših bauštelaca: kupe hrpu žnj pivi koje nitko drugi nemre ni piti, i kad popiju, s povratnom naknadom si skoro na nuli,  a ak je akcija čak si i u plusu.

Perpetum mobile, zvuči predobro da bi bilo istinito, nadam se da me ne lažu, a ako ne - onda znamo koja je zemlja iz snova...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2021 17:05 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Re: Nijemci žele povratnu naknadu za stare mobitel

Ne lazu te, moj stari tak funkcionira. Nakon sta vrati ambalazu i dobije naknadu, od cijele gajbe pive realno plati ih mozda 4-5.

7 godina
online
Re: Nijemci žele povratnu naknadu za stare mobitel

E to je to, idem u biznis s Ajarom - idemo u švabiju, ja bum "praznil" sadržaj boca,  a on bude vraćal ambalažu za povratnu naknadu 

Nebumo zaradili, ali nebumo ni u minusu...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2021 17:14 (fer-de-lance).
9 godina
offline
Re: Nijemci žele povratnu naknadu za stare mobitel
Povratna naknada (pfand) se plaća prilikom kupovine dodatno na cijenu. Kod povrata ambalaže se dobije ta (plaćena) naknada.
 
1 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Nijemci žele povratnu naknadu za stare mobitel
fer-de-lance kaže...

Baš to.

Prokušana metoda naših bauštelaca: kupe hrpu žnj pivi koje nitko drugi nemre ni piti, i kad popiju, s povratnom naknadom si skoro na nuli,  a ak je akcija čak si i u plusu.

Perpetum mobile, zvuči predobro da bi bilo istinito, nadam se da me ne lažu, a ako ne - onda znamo koja je zemlja iz snova...

 

 Jedan moj susjed baustelac iz njemacke fura toga na hektolitre pa vraca boce, strasno koji smo mi seljaci

13 godina
offline
Re: Nijemci žele povratnu naknadu za stare mobitel

ne kuzim zast bi bil seljak a reciklira.. pa svi tu recikliraju, neces vidjet povratnu ambalazu u smecu.. sranje je to da za schweps dobis 25 centi a za flashu od gina ne.. pa s vremenom imas 60 flasha praznih gina u stanu

3 godine
offline
Nijemci žele povratnu naknadu za stare mobitele

On misli da tako zaraduje, nekuzis ti to a?

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nijemci žele povratnu naknadu za stare mobitel
Boris grozni kaže...

On misli da tako zaraduje, nekuzis ti to a?

 Ne poznajem bas niti jednu osobu koja to misli i slicno tomu, a znam i vidio sam ih svakakvih.... kakve sve gluposti necu procitati, tako da ne mlati bezveze.

 

Inace... kako god okrenes, tamo su akcije gdje zna biti snizeno i za 50-tak i vise posto (kao da su se trgovacki lanci dogovorili kada ce kod koga biti akcija) tako da fakticki dobijes "besplatno" u odnosu na HR itd. gdje je kudikamo skuplje,osim toga, normalno da ces slepati kada dobijes je**nih 25 centi, a za one koji popiju na tone piva, itekako se isplati.

 

Trebalo bi to uvesti za sve vrste ambalaza, pa ces vidjeti kako ce se smanjiti zagadenje okolisa (platis dodatno naknadu na neku ambalazu nez 50 centi ili jos vise, a poslije kada recikliras dobijes nazad novac).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 1:38 (lovac82).
15 godina
odjavljen
offline
Nijemci žele povratnu naknadu za stare mobitele

Njemačka organizacija za zaštitu okoliša DBU, objavila je da mobiteli koji se više ne koriste, često mjesecima, pa nekad i godinama, skupljaju prašinu ili ih građani bacaju zajedno s ostalim otpadom, unatoč uputama koje ih upućuju da ih se zasebno odlaže.

Naime, u mobitelima se nalaze vrijedne sirovine, poput bakra, kobalta, tantala, srebra, zlata, nikla, ali i ostalih tehnoloških metala, a prema digitalnoj grupi Bitkom, u Njemačkoj se nalazi do 200 milijuna starih mobitela, pa bi njihovo recikliranje donijelo razne benefite.

 

Žuto je problem koji se može riješiti kaznama, obvezom trgovca da preuzme stari uređaj i slično.

 

Boldano bi pak mogla biti prava motivacija za ovu ideju. Sorry, ali ja sam svoj stari mobitel kupio i ako ću ga koristiti kao backup u slučaju kvara novog mobitela, kao mobilni router ili kao uteg za papir, to je moje vlasništvo i moje pravo. Ako netko želi moje vlasništvo zbog vrijednosti koju predstavlja, nek mi ponudi otkupnu cijenu, a ne povratnu naknadu. Razlika je u tome što povratnu naknadu ja plaćam pri kupnji, a dobijem natrag pri povratu, što ima smisla za ambalažu (kupim vodu, rentam bocu) ili proizvode kraćeg roka trajanja bez vrijednosti na kraju radnog vijeka (primjerice filter ulja), dok otkupnu cijenu dobijem na temelju preostale vrijednosti uređaja kad ga se rješavam.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice