Nema više milosti: Twitter suspendirao Trumpa

poruka: 97
|
čitano: 16.763
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nema više milosti: Twitter suspendirao Trumpa".
14 godina
offline
Re: Nema više milosti: Twitter suspendirao Trumpa
wyks kaže...
Ja ti cijelo vrijeme govorim da vidiš problem, ali pripisuješ ga krivim uzrocima. Samim time nikada nećeš rješiti problem. Ti se nikada zbilja, jako jako, zaozbiljno nisi pitao, ko sokrat, zašto je rasist - rasist i zašto netko tuče ženu.

Jelda, nisi stao na loptu i rekao - što je rasizam i što je patrijahat?

Koji je to intrizični poriv u čovjeka koji ga natjera da mrzi druge?

 

Problem je društvo koje je izraslo u sistemskoj diskriminaciji. Jer ako je ciklus moći počeo nekad prije rođenja, onda pojedinac koji odrasta za vrijeme trajanja moći i ne može biti originalan izvor nekog trajnog mehanizma u toj moći.

 

 Sve o Ghostbustersima sam napisao ovdje: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani (Komentari članaka na Bug.hr) @ Bug.hr Forum

 

Lupetaš o stvarima koje su poznate već 50, 60 neke 500 neke i više godina. Sve šta me zanima o tome ima u svim "boljim knjižarama" i diskutirat o tome mi nema smisla. Imaš debate o tome svemu još iz 60tih, 70tih..90tih i sad se tu pravit da otkrivamo toplu vodu neću. Možemo do prekosutra jedan drugom lupat linkove o tome što je netko nekad pametno rekao i dokazao. 

 

Ono što hoću kritizirati je glumatanje polupismenih glasnika političke ideologije koji bi, šta bi ORourke rekao, "spašavali svijet, a neće materi pomoć oprat suđe". Zašto? Jer nije protivno zakonima i pravilima foruma.

 

Imaš 100 dimenzija svakog društvenog problema i svoditi sve na binarne skupove i nekakve rudimentarne opise je na razini srednjoškolskih debata.

 

Bijeli sam cisgender heteroseksualni muškarac kojemu sustav u kojem netko ima bombu na botun koja može pobiti pola planete - ne izgleda toliko loše u usporedbi s onim prije toga, ali i nakon toga pa me slobodno dodaj na onu listu sa incelovcima, rasistima, shapirom, patrijarhalnim tiranima, alt right diskriminatorima i sve ok.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
12 godina
offline
Re: Nema više milosti: Twitter suspendirao Trumpa
ivan dragi kaže...
wyks kaže...
Ja ti cijelo vrijeme govorim da vidiš problem, ali pripisuješ ga krivim uzrocima. Samim time nikada nećeš rješiti problem. Ti se nikada zbilja, jako jako, zaozbiljno nisi pitao, ko sokrat, zašto je rasist - rasist i zašto netko tuče ženu.

Jelda, nisi stao na loptu i rekao - što je rasizam i što je patrijahat?

Koji je to intrizični poriv u čovjeka koji ga natjera da mrzi druge?

 

Problem je društvo koje je izraslo u sistemskoj diskriminaciji. Jer ako je ciklus moći počeo nekad prije rođenja, onda pojedinac koji odrasta za vrijeme trajanja moći i ne može biti originalan izvor nekog trajnog mehanizma u toj moći.

 

 Sve o Ghostbustersima sam napisao ovdje: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani (Komentari članaka na Bug.hr) @ Bug.hr Forum

 

Lupetaš o stvarima koje su poznate već 50, 60 neke 500 neke i više godina. Sve šta me zanima o tome ima u svim "boljim knjižarama" i diskutirat o tome mi nema smisla. Imaš debate o tome svemu još iz 60tih, 70tih..90tih i sad se tu pravit da otkrivamo toplu vodu neću. Možemo do prekosutra jedan drugom lupat linkove o tome što je netko nekad pametno rekao i dokazao. 

 

Ono što hoću kritizirati je glumatanje polupismenih glasnika političke ideologije koji bi, šta bi ORourke rekao, "spašavali svijet, a neće materi pomoć oprat suđe". Zašto? Jer nije protivno zakonima i pravilima foruma.

 

Imaš 100 dimenzija svakog društvenog problema i svoditi sve na binarne skupove i nekakve rudimentarne opise je na razini srednjoškolskih debata.

 

Bijeli sam cisgender heteroseksualni muškarac kojemu sustav u kojem netko ima bombu na botun koja može pobiti pola planete - ne izgleda toliko loše u usporedbi s onim prije toga, ali i nakon toga pa me slobodno dodaj na onu listu sa incelovcima, rasistima, shapirom, patrijarhalnim tiranima, alt right diskriminatorima i sve ok.

 Mislim da to nitko ne misli...Prika, ti baš ne ulaziš u taj kalup nikako.

 

Čak sumnjam da si i cisgender. Mislim TKO još danas ističe da je muško i da se identificira kao muško.

 

Sumnjiv si mi Dragi :-).

 

Na stranu zajebancija, sad sam googlao cisgender.

 

Stvarno nisam znao da postoji drugi izraz za obično normalno.

 

Što se to ne podrazumjeva ako ne navodiš nešto drugo ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 14:19 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Re: Nema više milosti: Twitter suspendirao Trumpa
DarthMarkus kaže...
Stvarno nisam znao da postoji drugi izraz za obično normalno.

 

Što se to ne podrazumjeva ako ne navodiš nešto drugo ?

 Pff, pa ti si gori od rasista incel diskriminatora. I tebe sam sit, Dartše.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 15:00 (ivan dragi).
15 godina
offline
Re: Nema više milosti: Twitter suspendirao Trumpa
DarthMarkus kaže...
Stvarno nisam znao da postoji drugi izraz za obično normalno.

 

Što se to ne podrazumjeva ako ne navodiš nešto drugo ?

 Ako smo mi žitelji planete na kojoj je evolucijom od riba nastao primat, zašto bi bilo čudno da i ljudska seksualnost nije apsolutno i nepromjenjivo binarna?

 

S time da postoji mnoštvo istraživanja koja pokazuju da žene (češće) ali i muškarci pate od prestrogih odvajanja po binarnom načelu. Krivo i obavljamo nuždu, prije smo bili praktičniji, čučanje je zdravije za debelo crijevo pa se preporuča staviti klupčicu ispod nogu kako bi se olakšao pritisak na taj dio tijela. Dokazano smanjuje hemeroide.

 

Pitaj djevojku/ženu je li sretna sa veličinom mobitela, i pitaj ju da li ima ikakve afinitete prema "istom spolu".

Čisto znanstveno, i bonobo čimpanze, naš najbliži genetski srodnik je ne samo matrijahalno društvo, već su pripadnici oba spola otvoreno biseksualni.

 

Mnogo međuljudske interakcije, kao i propisno analiziranje istoga pati od prekrutih binarnih odvajanja.

Spomenuli ste incele, oni su također pogođeni nametnutim standardima u binarnim odnosima.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Re: Nema više milosti: Twitter suspendirao Trumpa
wyks kaže...
DarthMarkus kaže...
Stvarno nisam znao da postoji drugi izraz za obično normalno.

 

Što se to ne podrazumjeva ako ne navodiš nešto drugo ?

 Ako smo mi žitelji planete na kojoj je evolucijom od riba nastao primat, zašto bi bilo čudno da i ljudska seksualnost nije apsolutno i nepromjenjivo binarna?

 

S time da postoji mnoštvo istraživanja koja pokazuju da žene (češće) ali i muškarci pate od prestrogih odvajanja po binarnom načelu. Krivo i obavljamo nuždu, prije smo bili praktičniji, čučanje je zdravije za debelo crijevo pa se preporuča staviti klupčicu ispod nogu kako bi se olakšao pritisak na taj dio tijela. Dokazano smanjuje hemeroide.

 

Pitaj djevojku/ženu je li sretna sa veličinom mobitela, i pitaj ju da li ima ikakve afinitete prema "istom spolu".

Čisto znanstveno, i bonobo čimpanze, naš najbliži genetski srodnik je ne samo matrijahalno društvo, već su pripadnici oba spola otvoreno biseksualni.

 

Mnogo međuljudske interakcije, kao i propisno analiziranje istoga pati od prekrutih binarnih odvajanja.

Spomenuli ste incele, oni su također pogođeni nametnutim standardima u binarnim odnosima.

 Znao sam da ćeš me ćopit na to. Stvarno nisam mislio sugerirati da je ostalo nenormalno niti ti mogu/želim kontrirati na izrečeno.

 

Jednostavno mi je smješno da je to postalo obilježje koje se ističe u argumentu.

 

Cisgender, hetero, bijel, muško.

 

Kao poker poželjnih atributa.

 

Triling je ok, ali nije poker. 

 

Ma znate šta. Jebite se. Ja sam panseksualac.

 

Volim svoju RTX 3080 najviše na svijetu. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 15:50 (DarthMarkus).
15 godina
offline
Re: Nema više milosti: Twitter suspendirao Trumpa
DarthMarkus kaže...
Znao sam da ćeš me ćopit na to. Stvarno nisam mislio sugerirati da je ostalo nenormalno niti ti mogu/želim kontrirati na izrečeno.

 

Jednostavno mi je smješno da je to postalo obilježje koje se ističe u argumentu.

Ne ćapam ja niš.

 

Spomenuo sam i punkere. Bili su i hippici, i "love generation", seksualna revolucija.

 

Sve su to centralno-periferni pokreti unutar društva koji nastaju kao nagonska reakcija na percipiranu opresiju.

No, nijedan od tih pokreta nije imao autoritativno-političko-vojnu afirmaciju koja bi onda vladala određenom državom.

 

Posljedice tih pokreta najviše vidimo tek kao promjene u društvu, u ljudskoj svakodnevnoj interakciji.

 

Postoji još očitih utjecaja tih pokreta na društvo:

1. Svi su bili demonizirani od strane političkih konzervativaca, iako je prvotni scope tih pokreta djelovanje u zajednici, a tek onda na političkoj razini (bottom-up).

2. Svi ti pokreti su bili kontemporarni - prkaticirani su u duhu vremena, nijedan izričaj se nije prenio kao strogo pravilo za naredno vrijeme, novo vrijeme je iznjelo nove izričaje pokreta.

3. I dalje svi patimo od nedovoljnog shvaćanja seksualnosti, i dalje se to istražuje, nedovoljno po mom mišljenju.

 

Ja bih (iako se ivan grozi toga ) sveo, za početak, sve na bottom-up, i top-down pristup.

 

Civilni pokreti nastaju u zajednici i mogu i ne moraju imati politički izričaj. Punk nije bila politička platforma ali je imala utjecaj i na političke pokrete.

No odgovor je bio strogo politički - koristila se zakonodavna represija kako bi se kontrolirao pokret.

 

No jesmo li sad punkeri i zašto nismo?

Zato što je priroda takvih pokreta dva načela:

1. Konačno su - ne može se vječno zagovarati neki iskorak - jer će te pripadnici vlastotog pokreta pokopati ako se primjeti da pokret predugo traje ili da se ne čini dovoljno

2. Promjenjivi su sa vremenom - ovo je pasivno-aktivni proces u kojem nova generacija prvo pasivno čini promjene, pa onda aktivno jer je promjena dio identiteta.

 

U svemu tome opozicija je ta koja se ne mjenja godinama, anti-LGBTQ i anti-seksualni konzervativci nisu morali promjeniti stajalište 2000 godina.

To nije prirodno, i zato i sami pate. Pate od arbitrarnih ograda i prepreka koje slijede iz tradicije, odgoja i potrebe za moći.

 

Bi li Trump ikada došao na vlast da nema rasizma? Ne. No posljedice njegove politike osjećamo svi. Isto vrijedi i za Reagana.

 

Sad se pitas kakve veze ima Reagan sa bonobo čimpanzama i potrebom nekoga da kaže da nije 1 ili 0 u sustavu?

Pa upravo je Reagan na vlast došao na platformi onih koju su se trudili ostati isti, a posljedice njegovih ekonomskih odluka osjećamo i danas, pa i u vidu ove teme, jer Tviter ne bi postao toliko jak da nije bilo deregulacije.

Niti bi se onda mogao mješati u političko djelovanje građanstva.

 

Znači moj essay thesis je:

1. Promašeno je upirati snagu društva prema neorganiziranim pokretima koji nasumično bujaju u pučanstvu, dok istovremeno čvrsto organizirana političko-vojna organizacija diktira naš svakodnevni život.

 

Problem koji je danas aktualan je da ista ta političko-vojna organizacija koristi rječnik ovih pokreta kako bi fingirala solidarnost.

CNN i Hilary nisu punkeri, pa zašto napadati punkere?

 

Ali, kako svije nije crno bijeli, onda se dopušta pragmatičnost, kako je rekao ivanov O'Rourke:

https://www.politico.com/story/2016/05/pj-orourke-endorses-hillary-clinton-222954

 

"I’m voting for Hillary," he exclaimed.

O'Rourke said his endorsement of Clinton includes "her lies and all her empty promises."

"It's the second worst thing that can happen to this country. But she’s way behind in second place," he continued. "I mean, she’s wrong about absolutely everything, but she’s wrong within normal parameters.”

Referring to Donald Trump, he remarked, “I mean, this man just can’t be president. They’ve got this button, you know, in the briefcase. He’s going to find it.”

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Nema više milosti: Twitter suspendirao Trumpa
DarthMarkus kaže...
 Znao sam da ćeš me ćopit na to. Stvarno nisam mislio sugerirati da je ostalo nenormalno niti ti mogu/želim kontrirati na izrečeno.

Jednostavno mi je smješno da je to postalo obilježje koje se ističe u argumentu.

 

Cisgender, hetero, bijel, muško.

 Zašto ne bi komentirao?

 

Cisgender is a term for people whose gender identity matches their sex assigned at birth.

 

Pogledaj što se u Britaniji događalo sa djecom, psiholozima koji su davali otkaze.. baš bi se trebalo sve komentirati i raspravljati.

 

UK court rules against trans clinic over treatment for children | Reuters

 

 

Raspravljat će se htjeli to neki ili ne. Ako se više ljudi uključi u raspravu riješenje može biti samo kvalitetnije, pa makar se svaki dan svađali dok ne dođemo do rješenja.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice