Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografije li

poruka: 20
|
čitano: 7.268
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografije li".
5 godina
offline
Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografije li

I kolika je tacnost?

To nigdje ne pise....

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografije li

U videu jasno kaže da sustav ne stvara pravu sliku lica nego generira novo, potpuno izmišljeno lice koje izgleda realistično. I to je maksimum što će se ikad moći napraviti. 

Moj PC  
20 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografije li

U originalnom tekstu je video ("A preview of PULSE in action.") na kraju kojeg je primjer što početna fotografija i kako je rekonstruirana. Impresivno, ali... Kad se bolje pogledaju ulazi i rekonstrukcija, ima par sumnjivih detalja.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografije li

to eventualno ima smisla ako ubaciš još par antropometrijskih podataka da dobiješ vjerojatan izgled, ali ništa više od toga..

 

što će reći, mrkvoglavi iz CSI Miamija laže koliko je dug i širok...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografij
Stric_Jura kaže...

to eventualno ima smisla ako ubaciš još par antropometrijskih podataka da dobiješ vjerojatan izgled, ali ništa više od toga..

 ...i kao takvo se ne smije koristiti kao dokaz već jedino kao smjernica u istrazi (kao i detektor laži)

 

no da je ideja super - jest!

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 9:13 (Ges).
5 godina
offline
Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografije li

Kad se doda dovoljno podataka u dataset, moci ce se doci do "dovoljno tocne" rekonstrukcije lica. Nikada se ne moze dobiti originalna fotografija, ali s dovoljno raznolikim skupom primjera, moze se postici "close enough". 

 

Svi znamo nekoga cijeg smo doppelgangera jednom vidjeli u gradu. Svijet je pun doppelgangera. S dovoljno velikim datasetom (sto uopce nije ako nego kad), ovako nesto ce zazivjeti s impresivnim rezultatima. Naravno, u svrhe "opce sigurnosti i zastite od terorizma". 

 

Tako da, djeco, vec danas prestanite koristiti kockice ako uploadate videe koje ne bi htjeli da vam djeca gledaju nego se potpuno izrezite iz kadra. Za to (zasad) nema ML algoritma

 
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografij

to samo znači da su tate bili aktivni na više mjesta..

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografije li

neka probaju sa tablicama od auta..naprave fotografiju...smanje je na 16x16 i onda daju stroju da je pretvori u 1024x1024...pa da vidimo koliko bude blizu orginalu...sa ljudskim licima je to ipak puno lakše..jer postoji velika šansa da fotografija koja ispadne bude podsjećala na nekog...kod auto tablica toga nema

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 11:01 (HCMAA).
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografije li

Ovo je kao hashiranje. Zapravo anti-hashiranje.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografij
Stric_Jura kaže...

to samo znači da su tate bili aktivni na više mjesta..

Da, istina, to je pravo objašnjenje.

Naime, zato svi crnci izgledaju isto; šačica bijelaca neumoljivo vara žene s crnkinjama, pa onda njihove bijele žene rađaju crnce, pa su na kraju svi manje više isti jer su imaju iste očeve 

https://www.thezimbabwemail.com/bizarre/white-woman-gives-birth-to-black-baby-accuses-husband-of-having-sex-with-black-girl/

Ova moderna genetika meni nekak prekomplicirana za shvatit

HCMAA kaže...

neka probaju sa tablicama od auta..naprave fotografiju...smanje je na 16x16 i onda daju stroju da je pretvori u 1024x1024...pa da vidimo koliko bude blizu orginalu...sa ljudskim licima je to ipak puno lakše..jer postoji velika šansa da fotografija koja ispadne bude podsjećala na nekog...kod auto tablica toga nema

 Horatio može, kaj ti znaš...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 15:24 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Re: Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografij

dođe mladi otac doma s ženom i novorođenčem i svi slave, cijela obitelj se skupila...

 

majka novopečenog oca ga povuče u stranu i veli:

 

gle sine, drago mi je za tebe, nek je dijete živo i zdravo, samo.... malo mi je pre tamno..

 

veli sin: ma ne brini, žena mi je objasnila da joj nije krenulo mlijeko odmah nakon poroda, a bila je jedna Ciganka s svojim djetetom, koja je imala i previše mlijeka, pa ga je podojila par puta, valjda je povuklo malo boje, sigurno je tako bilo..

 

veli mu majka: da znaš imaš pravo, i meni je ponekad nedostajalo mlijeka, pa sam ti dala kravlje, pa si ispal - vol !!!

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografije li

jel bi AI Bastardolocu dao alatku od 15cm ili od pol metra?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografij

ma cca 90 cm, onako da u vrijeme karnevala si ga utakneš u uho i glumiš benzinsku crpku 

Ju je je? Je ju je!
7 godina
offline
Re: Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografij
nixass kaže...

jel bi AI Bastardolocu dao alatku od 15cm ili od pol metra?

Trebalo bi izmjerit novije Logi tipkovnice, pa + 5 centi 

Naravno, bolje uzet one nek ful ergonomske s naslonima za ruke za ekstra dimenzije.

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografije li

Na stranu vaš chat u komentarima, mi već više od godine koristimo Ai za skaliranja, i u čemu je izvrstan je recimo čišćenje low iso smeća, izravnavanje nazubljenosti i dodavanje detalja lišća, dlaka, kose. Iz lica često radi plastične vrećice, a "face reconstruction" je počesto vrlo "uncanny walley" nekakvih deformiranih hlebinskih lica naivnih slikara. Ako nije čitak natpis na dućanu, on će ga lijepo zagladiti u nekakve hieroglife, ali naravno da tekst neće prepoznati da ga učini čitkim. Vjerujem da je samo stvar učenja, valjda je ovaj još "dijete".. Ako bi Ai imao odriješene ruke da cijele noći i dane surfa po netu u potrazi za reverse image prepoznavanjem imena dućana ili lica, možda bi radio bolje. Zasad je to deepfake koji samo izgleda ok na prvu, ali nije vjeran. Primjer u privitku. Dakle naslov je laž dakako.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografij
overhaul kaže...

Na stranu vaš chat u komentarima, mi već više od godine koristimo Ai za skaliranja, i u čemu je izvrstan je recimo čišćenje low iso smeća, izravnavanje nazubljenosti i dodavanje detalja lišća, dlaka, kose. Iz lica često radi plastične vrećice, a "face reconstruction" je počesto vrlo "uncanny walley" nekakvih deformiranih hlebinskih lica naivnih slikara. Ako nije čitak natpis na dućanu, on će ga lijepo zagladiti u nekakve hieroglife, ali naravno da tekst neće prepoznati da ga učini čitkim. Vjerujem da je samo stvar učenja, valjda je ovaj još "dijete".. Ako bi Ai imao odriješene ruke da cijele noći i dane surfa po netu u potrazi za reverse image prepoznavanjem imena dućana ili lica, možda bi radio bolje. Zasad je to deepfake koji samo izgleda ok na prvu, ali nije vjeran. Primjer u privitku. Dakle naslov je laž dakako.

 Mali izgleda ko detektiv Steve Murphy iz Narcosa, ono s brkovima i sve :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2020 9:36 (Ges).
7 godina
protjeran
offline
Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografije li

Jos zanimljivije je kad ti racunalni algoritam generira lica koja ne postoje,

ali ponekad nadjes slicnosti sa ljudima koje si poznavao ili jos uvjek poznajes:

https://thispersondoesnotexist.com/

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografij
Možda se u dogledno vrijeme, revers inžinjeringom, uspije i od govna napraviti pita ;)
Pis on ju :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografij

rakija govnovača postoji, pa će valjda i pita...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Od nekoliko mutnih piksela do čiste fotografij
Antiseptik kaže...
Možda se u dogledno vrijeme, revers inžinjeringom, uspije i od govna napraviti pita ;)

treba samo preslozit atome, materijala je dosta :p

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice