Nedostupne su neke usluge Microsofta u oblaku: mno

poruka: 9
|
čitano: 6.109
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nedostupne su neke usluge Microsofta u oblaku: mno".
15 godina
offline
Nedostupne su neke usluge Microsofta u oblaku: mno

Nije im ova godina dobro krenula.

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Nedostupne su neke usluge Microsofta u oblaku: mno

Ne koristim ništa u oblaku (osim gmaila). Sve programe imam na računalu, a sve podatke, slike, dokumente, filmove i t.d. spremam na disk (u računalu i na vanjski disk). Jednostavno, ne vjerujem da je korištenje oblaka dovoljno pouzdano. 

Do prije godinu dana i za mailove koristio sam Windows Live Mail i sve mailove spremao na disk, ali sam morao prestati kad je google otkazao podršku. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2023 16:22 (Pancho2012).
 
2 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nedostupne su neke usluge Microsofta u oblaku:
Pozdrav šefu koji je umjesto klasičnog servera + VPN za pohranu podataka uzeo OneDrive 😆
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nedostupne su neke usluge Microsofta u oblaku:
@Pancho2012
Kad si u pokretu i komuniciraš s klijentima preko milijun i jednog programa, teško je ne koristiti cloud. Ja sam se isto dugo borio protiv clouda, ali me njegova brza dostupnost posvuda nagnala i sad sam skoro skroz u cloudu.

Ako gledaš da koristim Office365, google docs, skype, whatsapp, hangouts, zoom, discord, youtube, deezer. Sve je gore online. Praktički malo toga nije u cloudu. I po meni je to ok jer cloud pojednostavljuje korištenje softwarea (nema instalacija za pojedinu platformu). Sve je web. Živio nam web.
King in the castle, king in the castle ...
16 godina
offline
Re: Nedostupne su neke usluge Microsofta u oblaku:
Svi zivi koji su u Corporate biznisu koriste neki Cloud i kolaboracija na projektima bez istog je nezamisliva. Mene zanima koliko firmi radi backup Clouda jer vecina ljudi nema pojma da npr. Microsoft garantira za UpTime a sigurnost je tvoja briga. Znaci bez Veeam backup ili nesto slicno vasi dokumenti u Cloudu nisu nista sigurnije nego kod vas u firmi na Serveru.
7 godina
offline
Re: Nedostupne su neke usluge Microsofta u oblaku:
NEW_MAN kaže...
Svi zivi koji su u Corporate biznisu koriste neki Cloud i kolaboracija na projektima bez istog je nezamisliva. Mene zanima koliko firmi radi backup Clouda jer vecina ljudi nema pojma da npr. Microsoft garantira za UpTime a sigurnost je tvoja briga. Znaci bez Veeam backup ili nesto slicno vasi dokumenti u Cloudu nisu nista sigurnije nego kod vas u firmi na Serveru.

https://support.microsoft.com/en-us/office/restore-deleted-files-or-folders-in-onedrive-949ada80-0026-4db3-a953-c99083e6a84f

 

https://support.microsoft.com/en-us/office/restore-items-in-the-recycle-bin-that-were-deleted-from-sharepoint-or-teams-6df466b6-55f2-4898-8d6e-c0dff851a0be

16 godina
offline
Re: Nedostupne su neke usluge Microsofta u oblaku:
CrniPero kaže...
NEW_MAN kaže...
Svi zivi koji su u Corporate biznisu koriste neki Cloud i kolaboracija na projektima bez istog je nezamisliva. Mene zanima koliko firmi radi backup Clouda jer vecina ljudi nema pojma da npr. Microsoft garantira za UpTime a sigurnost je tvoja briga. Znaci bez Veeam backup ili nesto slicno vasi dokumenti u Cloudu nisu nista sigurnije nego kod vas u firmi na Serveru.

https://support.microsoft.com/en-us/office/restore-deleted-files-or-folders-in-onedrive-949ada80-0026-4db3-a953-c99083e6a84f

 

https://support.microsoft.com/en-us/office/restore-items-in-the-recycle-bin-that-were-deleted-from-sharepoint-or-teams-6df466b6-55f2-4898-8d6e-c0dff851a0be

 Opcija povrata obrisanih podataka nije backup. Isto tak imas na kompu kosaru za smece koja nije backup. Ako ti ja lupim enkripciju na fajlove onda oni nisu obrisani i nejde to sam tak. Kad bi to tak funkcioniralo onda ne bi postojali MS365 Backup programi.

Ne mozes se oslonit na nesto tak osnovno.

7 godina
offline
Re: Nedostupne su neke usluge Microsofta u oblaku:
NEW_MAN kaže...
CrniPero kaže...
NEW_MAN kaže...
Svi zivi koji su u Corporate biznisu koriste neki Cloud i kolaboracija na projektima bez istog je nezamisliva. Mene zanima koliko firmi radi backup Clouda jer vecina ljudi nema pojma da npr. Microsoft garantira za UpTime a sigurnost je tvoja briga. Znaci bez Veeam backup ili nesto slicno vasi dokumenti u Cloudu nisu nista sigurnije nego kod vas u firmi na Serveru.

https://support.microsoft.com/en-us/office/restore-deleted-files-or-folders-in-onedrive-949ada80-0026-4db3-a953-c99083e6a84f

 

https://support.microsoft.com/en-us/office/restore-items-in-the-recycle-bin-that-were-deleted-from-sharepoint-or-teams-6df466b6-55f2-4898-8d6e-c0dff851a0be

 Opcija povrata obrisanih podataka nije backup. Isto tak imas na kompu kosaru za smece koja nije backup. Ako ti ja lupim enkripciju na fajlove onda oni nisu obrisani i nejde to sam tak. Kad bi to tak funkcioniralo onda ne bi postojali MS365 Backup programi.

Ne mozes se oslonit na nesto tak osnovno.

Opcija povrata obrisanih podataka nije backup - aaa what !

 

SharePoint Online and OneDrive for Business Protection have built in features that help protect against ransomware attacks.

Versioning: As versioning retains a minimum of 500 versions of a file by default and can be configured to retain more, if the ransomware edits and encrypts a file, a previous version of the file can be recovered.

Recycle bin: If the ransomware creates a new encrypted copy of the file, and deletes the old file, customers have 93 days to restore it from the recycle bin.

Preservation Hold library: Files stored in SharePoint or OneDrive sites can be retained by applying retention settings. When a document with versions is subject to retention settings, versions get copied to the Preservation Hold library and exist as a separate item. If a user suspects their files have been compromised, they can investigate file changes by reviewing the retained copy. File Restore can then be used to recover files within the last 30 days.

 

 

16 godina
offline
Re: Nedostupne su neke usluge Microsofta u oblaku:
Krivo sam se "odrazil" :)
Opcije povrata "samo" obrisanih podataka nije backup.

Neke firme moraju imat backup godinama u rikverc...

Long story short, ne vjerujem nikome osim samom sebi. To kaj Microsoft tam pise u brosure mi tocno nist ne pomaze kad mi nekaj sfali a sef pita gdi je.

Sad je bil neki patch gdi nam je pola racunala u firmi ostalo bez Office, Start tipke i taskbar funkcija. Ono neki Api bug za koji Microsoft zna godinama i ako imas Clickshare mozes si pucat u glavu!

Microsoftu ne vjerujem nikad nista pa ni onda.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice