Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

poruka: 91
|
čitano: 15.647
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij".
14 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
marsovac zemaljski kaže...

Ja nisam kupio mobitel bez 3.5mm utora, tako i vi ne morate bez punjača, jednostavno koristite stariji uređaj.

Ovo je vjerojatno borba protiv vjetrenjača, ali je dio otpora, bilo bi lijepo kada bi svatko napravio svoj udio u tome

 

Ja jesam jer mi je bolje imati BT sluske nego petljati sa zicama

14 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Lenovo33 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Prave budale od nas da je to strašno.

 Možda od tebe, od mene ne prave.

To su privatne kompanije koje imaju pravo na tržište stavit kakav god žele proizvod, nitko te ne sili da ga kupiš i da kukaš kako nisi dobio punjač.

Fala bogu pa postoji hrpa drugih proizvođača.

Ti iskreno misliš da nakon ovoga neće i ostali proizvođači ukinuti punjače?? 

Samo se ti nadaj, pazi šta sam rekao za godinu dana više ni jedan proizvođač mobitela u Europi neće prodavati mobitele sa punjačem pa će onda biti izaberi onog koji prodaje sa punjačem.

3 godine
protjeran
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
MasterOfDisaster kaže...

Ti iskreno misliš da nakon ovoga neće i ostali proizvođači ukinuti punjače??

 Nije bitno šta tko misli, dok imaš izbora na tržištu nemoj kukat.

Apple i Sasmung su već godinama precjenjena smeća, uopće nije bitno što oni rade i koje poteze vuku.

Kao da je kod njihovih modela bitno da li su stavili punjač ili nisu kad im mobiteli koštaju 1000 eura, lol, pa kog tu briga za punjač od 100 kn?

 

Xiaomi je poznat da kopira Apple u svemu pa je i s njihove strane ovo opravdano, s time da nisu rekli da će svi njihovi telefoni dolazit bez punjača nego samo taj jedan za sada.

 

To će očito biti proseravanje najskupljih modela određenih brendova koje ionako treba zaobići.

11 godina
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Što se tiče ekologije, bilo bi najbolje da se UOPĆE ne kupuju novi mobiteli, sa ili bez punjača.

Tako da "ekološki" razlog da dođu bez, ne drži vodu.

Što se tiče kupaca, najbolje bi bilo da su ostavili 3.5mm, zamjenjivi bateriju i punjač. Bilo bi i bolje za ekologiju, jer tada ne bi tako često bacali "stare", a još uvijek dobre mobitele jer nam ide na živce često punjenje i sl.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Lenovo33 kaže...

Nije bitno šta tko misli, dok imaš izbora na tržištu nemoj kukat.

Apple i Sasmung su već godinama precjenjena smeća, uopće nije bitno što oni rade i koje poteze vuku.

Kao da je kod njihovih modela bitno da li su stavili punjač ili nisu kad im mobiteli koštaju 1000 eura, lol, pa kog tu briga za punjač od 100 kn?

 

Xiaomi je poznat da kopira Apple u svemu pa je i s njihove strane ovo opravdano, s time da nisu rekli da će svi njihovi telefoni dolazit bez punjača nego samo taj jedan za sada.

 

To će očito biti proseravanje najskupljih modela određenih brendova koje ionako treba zaobići.

Mislim da je to trend koji da nije počeo Apple bi počeo netko drugi i EU je tu isto odigrala svoju ulogu jer je pritisak za smanjivanje elektroničkog otpada sve veći. Kroz godinu dana većina će uređaja dolaziti bez punjača, barem u EU.

 

Jedan od razloga zašto je Apple bio prvi je i izdavanje njihovog bežičnog punjača koji je tempiran tamam pred blagdane pa kad netko već kupi novi mobitel umjesto da plati za žičani uvale mu novi shiny super-duper bežični. Možda Samsung iskopira i taj dio prodajne taktike pa će imati nešto slično za "April fool's day"

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Lanko kaže...

Što se tiče ekologije, bilo bi najbolje da se UOPĆE ne kupuju novi mobiteli, sa ili bez punjača.

Tako da "ekološki" razlog da dođu bez, ne drži vodu.

Što se tiče kupaca, najbolje bi bilo da su ostavili 3.5mm, zamjenjivi bateriju i punjač. Bilo bi i bolje za ekologiju, jer tada ne bi tako često bacali "stare", a još uvijek dobre mobitele jer nam ide na živce često punjenje i sl.

Tehnički gledano za ekologiju bi bilo najbolje da uopće nema ljudi na Zemlji, no ima nas, a novi mobiteli će se kupovati i dalje.

 

Novi mobiteli se ne kupuju radi toga jer se ne da baterija izmijeniti tako da taj argument baš ne stoji. Što se tiče 3,5mm jacka njurgao sam jedno vrijeme, no otkako imam bežične slušalice nimalo mi ne fali. Od svega navedenog punjač je zapravo stavka koja najviše nedostaje, no vjerujem da relativno brzo više nitko neće previše o tome debatirati jer će postati uobičajeno.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Šta je sljedeće? Kupiš ženu na Tajlandu, a pe*is moraš nabaviti negdje drugdje?

Ili koristiš stari od nekog u kući ili posudiš od susjeda.

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 15:32 (Ezio).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
southy kaže...

Tehnički gledano za ekologiju bi bilo najbolje da uopće nema ljudi na Zemlji, no ima nas, a novi mobiteli će se kupovati i dalje.

 

Novi mobiteli se ne kupuju radi toga jer se ne da baterija izmijeniti tako da taj argument baš ne stoji. Što se tiče 3,5mm jacka njurgao sam jedno vrijeme, no otkako imam bežične slušalice nimalo mi ne fali. Od svega navedenog punjač je zapravo stavka koja najviše nedostaje, no vjerujem da relativno brzo više nitko neće previše o tome debatirati jer će postati uobičajeno.

 Ti si odlican primjer zasto nam treba Apple. Vecina ljudi tako razmislja, boje se svake promjene i pruzaju otpor, da bi nakon same promjene odjednom postali potpuno neutralni ili cak zagovornici.

 

Svi su se smijali za iCloud, touch ID, notch, face ID, 3.5mm utor........ danas to svi rade, a protivnici toga su nebitna manjina, koja jos uvjek laje najvjerojatnije samo zato sto jos nisu ni koristili novi uredjaj. Neki kocnicari napretka jos uvijek iz principa izbjegavaju nove uredjaje. Razlika izmedju Applea i svih ostalih je sto se ostali ulizuju toj grupi kupaca, pa tako jedan samsung posprdno reklamira kako njihovi telefoni dolaze sa 3.5mm utorom da bi isti izbacili godinu dana poslije, s druge strane Apple zna kakva je to gamad i vozi po svom.

 

Pojedinac je taj koji gura napredak. Mozemo samo zahvaliti bogu sto imamo Apple. Pogotovo vi koji ga nikad niste kupili jer vi ste upravo najveci profiteri Appleovih odvaznih poteza

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 15:45 (Predator003).
11 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Da, jer kad ti ga nabiju straga neminovno radiš korak naprijed
8 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Uskoro u trgovinama - ajfon 14. U kutiji dobijes samo manual, mobitel se prodaje zasebno. Kao i punjac.
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
picajzla0707 kaže...
Pa i nije to baš isto... benzinom bez olova se voziš bez da moraš dokupit olovo, deterdžentom bez fosfata isto pereš veš normalno, dok mob bez punjača nemereš koristiti

 Šta je sa ženama? Pitam za prijatelja.

morrisoN
15 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Dario1 kaže...
KingNothing kaže...

Upravo o ovome sam pisao u komentarima kad ja Apple najavio da nece vise stavljat punjace. Ostali proizvodaci ce vidit da su ljudi ovce i da mogu zaraditi jos vise i pocet ce, nazalost, opet kopirat Jabuku.  

Jedini problem mi je sto uvijek kopiraju Jabuku u njihovim debilnim idejama, nikad nista dobro ne "ukradu"

 S obzirom da proizvođače punjač košta max. 1 kn, a mobitel u proizvodnji košta od 370-400 $, to će im dići profitnu maržu u nebesa... 

(As per the report (via Nikkei), the iPhone 12 Bill of Materials (BoM) comes to $373 while that of iPhone 12 Pro is $406)

 NIje bitno koliko njih košta punjač u proizvodnji, bitno je da će ti Apple naplatiti novi punjač 20-30USD... a sa starim vjerojatno ako ga imaš neće brzo puniti pa se misli...

10 godina
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Ajde barem smo došli do standarda USB-C. I sve bi to štimalo sa punjačima i ekologijom, da isti ti proizvođači ne mjenjaju fast charging vatažu na svakom modelu. I što ti treba? Novi punjač. Spakirali ga oni ili ne, kupit ćemo ga i s time pada u vodu cijela ta "ekologija".

Nadglednik dina
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Kad dođe do samozapaljenja istog budu se branili da ste koristili nestandardiziran punjač !

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

xiaomi i samsung su tipicne copy paste firme od applea.

 

samsung prije nije znao reklamu napraviti a da ne spomene apple, ko je pratio njihove reklame dobro zna o cemu govorim.

 

a o xiaomiju nemam sta reci, jedino u cemu su bili dosljedni do sad su ekrani s full hd rezolucijom kada su rekli da je to sasvim dovoljno za telefone, mada sa mi 11 dolazi qhd reza, sto podrzavam.

 

 

samo se pitam, da li ce i dalje cekati da apple prvi prestane izbacivati usb kablove, pa da i ostali pocnu pratiti.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Sljedece godina izlazi iPhone bez portova, samsung ce umirati od smijeha u svojim jadnim reklamama, a pljuvaci (kocnicari napretka) ce uzivati.

Za dvije godine mobiteli bez portova postaju statusni simboli kao sto su to ne tako davno bili notchevi i bezicne slusalice.

Za tri godine pola mobitela nece imati portove, pljuvaci smanjili aktivnost i pograbili android kopije.

Za cetiri godine samo najjeftiniji mobiteli dolaze s usb c portom, nekoc pljuvaci sad pljuju samsung jer jos uvijek prodaje takve modele.

Za pet godina nema vise mobitela sa utorima, niti itko zali za njima.

 

Vidjeno vec sto puta. Koliko su ljudi pisali po face ID, a danas ne znam 2 ljudi da ne koristi isti

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Minneyar kaže...

Zar i ti, sine Xiaomi...

 Ipak ne, barem ne kao Apple i Samsung.

 

picajzla0707 kaže...
Naplatit više, a dati manje i sve to uz opravdanje 'plemenitog' cilja. Pa koja kompanija može tome odoljet.
Jedino je problemčić biti prvi i nešto uskratit u isto vrijeme dok drugi to i dalje nude, jer - strah od konkurencije.
Jabuka nema takvih problema, već su to isprobali i skužili da mogu svojim kupcima radit što hoće

 Kod Xiaomija nema dodatne naplate, kupac bira treba li mu punjač ili ne.

 

MasterOfDisaster kaže...

Lopovska posla zamuljana ekološkom sviješću. Prave budale od nas da je to strašno. Dajemo ti brzo punjenje s mobitelom, ali nemaš i uređaj (punjač) nego njega moraš kupiti . To je kao da kupiš novi auto sa navigacijom, ali nemaš karte ni ništa, to si moraš kupiti, zar to nije logično.

 Ne moraš ga kupiti, samo treba označiti da nemaš punjač i da ti treba i dobiješ ga free. Mislim da je to fer od Xiaomija, mada se bojim da su podcijenili ljudsku pohlepu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Predator003 kaže...

Sljedece godina izlazi iPhone bez portova, samsung ce umirati od smijeha u svojim jadnim reklamama, a pljuvaci (kocnicari napretka) ce uzivati.

Za dvije godine mobiteli bez portova postaju statusni simboli kao sto su to ne tako davno bili notchevi i bezicne slusalice.

Za tri godine pola mobitela nece imati portove, pljuvaci smanjili aktivnost i pograbili android kopije.

Za cetiri godine samo najjeftiniji mobiteli dolaze s usb c portom, nekoc pljuvaci sad pljuju samsung jer jos uvijek prodaje takve modele.

Za pet godina nema vise mobitela sa utorima, niti itko zali za njima.

 

Vidjeno vec sto puta. Koliko su ljudi pisali po face ID, a danas ne znam 2 ljudi da ne koristi isti

Sorry, ali Kinezi već duže izlaze bez notcha, imamo i full screen verzije, a sada stižu i sa under display kamerom, a Apple i dalje godinama gura notch.

Kinezi stižu sa 120W punjačima, Apple velikodušno ubaci 15W, ups, nema više ni toga.

 

Ne treba biti vidovnjak da bi se zaključilo da će uskoro sve biti bez portova. Internet je sve brži, cloud usluge na svakom koraku...

 

Face ID ne koristim, a ni moja draga pa nas dodaj u statistiku, ili smo mi to dvoje koje znaš? 

14 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
mzopg kaže...
mada se bojim da su podcijenili ljudsku pohlepu.

 Pa svakako će biti manje novih punjača, što je opet solidna pobjeda.

12 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Entry Point kaže...

Ajde barem smo došli do standarda USB-C. I sve bi to štimalo sa punjačima i ekologijom, da isti ti proizvođači ne mjenjaju fast charging vatažu na svakom modelu. I što ti treba? Novi punjač. Spakirali ga oni ili ne, kupit ćemo ga i s time pada u vodu cijela ta "ekologija".

 Baš to. Zar ne igraju karakteristike punjača i kapacitet baterije baš nikakvu ulogu?

Nisam ja ništa prčko.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
mzopg kaže...

Face ID ne koristim, a ni moja draga pa nas dodaj u statistiku, ili smo mi to dvoje koje znaš? 

 Zasto?

16 godina
neaktivan
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Ništa novoga. Na primjer: kada sam kupio auto, u prtljažniku je tredovno bio rezervni kotač. Najprije su neki proizvođači počeli umjesto normalnog kotača stavljati nekakvi uski privremeni kotač. Danas većina proizvođača više uopće ne stavlja u auto rezervni kotač. Morate ga poseb no platiti. Da ne govorimo o ostaloj robi. Provjerite količinu sadržaja u mnogim proizvodima: od deterdženta do čokolada. Gdje je prije 10 godina bilo 100 grama, danas je 80 grama, gdje je prije 10 godina bila litra, danas je 800 mililitara i tako redom. A cijena je više ili u najboljem slučaju jednaka.

 
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Kenjuckas malo. Stvari koje sam naveo nisu stvar otpora i straha od promjena, nego praktične primjene. Korisnik sam Applea, ali ne mislim da je sve sto naprave idealno, a od stvari koje si naveo tu mi je najkontroverzniji notch.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Indestructible kaže...

xiaomi i samsung su tipicne copy paste firme od applea.

 

samsung prije nije znao reklamu napraviti a da ne spomene apple, ko je pratio njihove reklame dobro zna o cemu govorim.

 

a o xiaomiju nemam sta reci, jedino u cemu su bili dosljedni do sad su ekrani s full hd rezolucijom kada su rekli da je to sasvim dovoljno za telefone, mada sa mi 11 dolazi qhd reza, sto podrzavam.

 

 

samo se pitam, da li ce i dalje cekati da apple prvi prestane izbacivati usb kablove, pa da i ostali pocnu pratiti.

Možda nekad davno bili, kao što je i Apple bio copy-paste drugih u svojim početcima... ništa novo. Apple bez Jobsa nažalost tapka u mraku već duže vrijeme. Malo nade budi M1 SoC.

 

Xiaomi ima daleko širu paletu proizvoda i mobiteli su samo jedan mali dio njihove ponude, a što su postigli u 10 godina je fascinantno.

 

Isto tako možeš reći da je apple ubacio ultrawide i telefoto nakon što je to prvo napravila konkurencija...

 

Predator003 kaže...
mzopg kaže...

Face ID ne koristim, a ni moja draga pa nas dodaj u statistiku, ili smo mi to dvoje koje znaš? 

 Zasto?

Zgodan gimmick, ok za one kojima nije toliko bitna sigurnost.

 

 

 

https://www.tomsguide.com/us/phone-face-unlock-photo,news-28969.html

 

https://www.inc.com/jason-aten/if-you-really-want-to-protect-your-iphone-stop-using-face-id-now.html

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 15:14 (mzopg).
7 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k

 pa evo, bas ti taj video pokazuje da je gotovo nemoguće otključati iphone bez tvog lica.

Ono ako mislis da je propust sto ga je netko otkljucao jer je napravio kopiju tvog lica, onda ne znam.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
mzopg kaže...

Zgodan gimmick, ok za one kojima nije toliko bitna sigurnost.

 Ako je nekome toliko stalo da otkljuca moj mobitel, mislim da ce mi prije uspjesno odrezati prst ili waterboardingom iznuditi sifru, nego iskopirati citavo lice. Koja je onda alternativa?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
MadDogMattis kaže..

 pa evo, bas ti taj video pokazuje da je gotovo nemoguće otključati iphone bez tvog lica.

Ono ako mislis da je propust sto ga je netko otkljucao jer je napravio kopiju tvog lica, onda ne znam.

 iphone, ali android bez problema otključa sa videom svoje face... nije baš sigurno.

Naravno da će ta tehnologija napredovati i biti sigurnija, ali za sada mi se ne igra s tim. Uz to me iritira kad mi se mob otključa svaki put kad ga pogledam da vidim koliko je sati. 

 

Predator003 kaže...
mzopg kaže...

Zgodan gimmick, ok za one kojima nije toliko bitna sigurnost.

 Ako je nekome toliko stalo da otkljuca moj mobitel, mislim da ce mi prije uspjesno odrezati prst ili waterboardingom iznuditi sifru, nego iskopirati citavo lice. Koja je onda alternativa?

Ako si pogledao drugi video onda si mogao viditi da ga otključa sa fotkom, odnosno videom svoje face, a to je daleko od sigurnog. Danas barem nije teško doći do nečije fotografije.

Kažem sve to ovisi o tome za što se koristi mob i što imaš na njemu, nekome je tako svejedno jer nema ništa bitno, a netko ipak mora paziti na sigurnost.

6 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
žaki kaže...

Ništa novoga. Na primjer: kada sam kupio auto, u prtljažniku je tredovno bio rezervni kotač. Najprije su neki proizvođači počeli umjesto normalnog kotača stavljati nekakvi uski privremeni kotač. Danas većina proizvođača više uopće ne stavlja u auto rezervni kotač. Morate ga poseb no platiti. Da ne govorimo o ostaloj robi. Provjerite količinu sadržaja u mnogim proizvodima: od deterdženta do čokolada. Gdje je prije 10 godina bilo 100 grama, danas je 80 grama, gdje je prije 10 godina bila litra, danas je 800 mililitara i tako redom. A cijena je više ili u najboljem slučaju jednaka.

Doslovno danas stavim pringles koji sam kupio pored novog (isti hot) i skužim da je kutija kod novog manja (200 vs 165), nisam pojma imao dok nisam stavio jednog pored drugog..

15 godina
online
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
love2ml86 kaže...

Doslovno danas stavim pringles koji sam kupio pored novog (isti hot) i skužim da je kutija kod novog manja (200 vs 165), nisam pojma imao dok nisam stavio jednog pored drugog..

Nescafe je to "doktorirao" sa onim limenkama instant kave koje su stanjene po sredini.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Xiaomi je još uvijek copycat firma, zato im toliko dobro i ide. Neke stvari koje su kopirali u svojem UI-u su me totalno zaprepastile koliko su vjerno kopirane.
Samsung možda donosi neke inovacije, no nemam dojam da znaju sto točno žele. Ima nekoliko primjera gdje su prvi donijeli tehnologiju na tržište kao hardverski dodatak, ali bez ikakve ideje sto bi sa time. Najveća fora je da je Apple zapravo softverska firma koja zarađuje na hardveru.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice