Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

poruka: 91
|
čitano: 15.650
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij".
16 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Zadnji telefon su prodavali sa punjacom koji ima Type A uticnicu i sad su stavili na trziste bez punjaca sa Type C kablom. Znaci prodaju telefon sa kablom koji nije kompatibilan sa proslom generacijom punjaca i nitko ne misli da ih Apple ima za bedaka?

Fascinanto.
5 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Ajar kaže...
picajzla0707 kaže...
Naplatit više, a dati manje i sve to uz opravdanje 'plemenitog' cilja. Pa koja kompanija može tome odoljet.
Jedino je problemčić biti prvi i nešto uskratit u isto vrijeme dok drugi to i dalje nude, jer - strah od konkurencije.
Jabuka nema takvih problema, već su to isprobali i skužili da mogu svojim kupcima radit što hoće

 davno je to počelo: prvo deterđenti bez fosfata pa benzin bez olova pa pepsi/koke-kole bez šećera, sad ovo a uskoro: žene bez mufa. bitno skuplje, ofkors. ipak se tako čuva okoliš od zlih duhova i duša. 

 Misliš bez koke? Izbacili jedini pošteni sastojak tog pića.

4 godine
protjeran
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
KingNothing kaže...

Upravo o ovome sam pisao u komentarima kad ja Apple najavio da nece vise stavljat punjace. Ostali proizvodaci ce vidit da su ljudi ovce i da mogu zaraditi jos vise i pocet ce, nazalost, opet kopirat Jabuku.  

Jedini problem mi je sto uvijek kopiraju Jabuku u njihovim debilnim idejama, nikad nista dobro ne "ukradu"

 malo sta bi se od jabuke pametno i dalo iskopirati.

 to ti kazem kao dugodisnji jabuka user  ipada, mac-a i iphonea.

14 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Ovo je kraj kaže...
Slijedeći su laptopi na redu. Novi se isto pune preko usb-c.

 

hm, pa neznam meni je logično i normalno da punjač imaš standardizirani jedan, dva ili na koliko ti treba lokacija.. ovako imam stvarno more punjača.. za koje neznam šta ću sa njima ... svaki uređaj svoj punjač i kablovi.... druga stvar šta će sada to naplaćivati ko suho zlato 

3 godine
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
A dobijete li punjač sa električnim autom? Hvala lijepa.
 
0 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Jednostavno nemojte kupit novi uređaj. Oni ponude šta ponude, kupac može ali i ne mora kupit. Odavno se zna da svi žele bit Apple i da ih bez srama kopiraju u svemu pa tako i u ovim stvarima.

 
4 1 hvala 1
9 godina
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Ja nisam kupio mobitel bez 3.5mm utora, tako i vi ne morate bez punjača, jednostavno koristite stariji uređaj.

Ovo je vjerojatno borba protiv vjetrenjača, ali je dio otpora, bilo bi lijepo kada bi svatko napravio svoj udio u tome

 
17 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
a što je s onom iglom za otvaranje ladice za sim...i nju triba maknuti

iz ekološkog razloga budem svoj s7edge koristio do daljnjeg...sad će mu biti 3 godine

zamislite koji su oni shupci... s7edge ne može android 10...a A51 može...a taj A51 ima isti CPU i RAM kao i edge
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Moja zena potajno ljetos kupila iPhone 11... sva sretna se pohvalila kako je platila 800 evra telefon a telefon stigao s obicnim sporim punjacem...sramota A Xiaomi na jeftini redmi 9 pro daje 38w punjač...boli glava
 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
KingNothing kaže...

Upravo o ovome sam pisao u komentarima kad ja Apple najavio da nece vise stavljat punjace. Ostali proizvodaci ce vidit da su ljudi ovce i da mogu zaraditi jos vise i pocet ce, nazalost, opet kopirat Jabuku.  

Jedini problem mi je sto uvijek kopiraju Jabuku u njihovim debilnim idejama, nikad nista dobro ne "ukradu"

 S obzirom da proizvođače punjač košta max. 1 kn, a mobitel u proizvodnji košta od 370-400 $, to će im dići profitnu maržu u nebesa... 

(As per the report (via Nikkei), the iPhone 12 Bill of Materials (BoM) comes to $373 while that of iPhone 12 Pro is $406)

9 godina
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

 

kakve se sve pizdarije reguliraju zakonom, ovo bi se moralo definitivno regulirati, i to na razini EU, da moraš isporučiti uređaj sa opremom koja je osnovna za obično korištenje uređaja. Kužim da gamad izbaci slušalice, ali ovo je dno dna. Šta je iduće, dodatno se kupuje procesor i rami?

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Mene više brine trend izbacivanja žica, i još bitnije, konektora. 

 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
HCMAA kaže...
a što je s onom iglom za otvaranje ladice za sim...i nju triba maknuti

iz ekološkog razloga budem svoj s7edge koristio do daljnjeg...sad će mu biti 3 godine

zamislite koji su oni shupci... s7edge ne može android 10...a A51 može...a taj A51 ima isti CPU i RAM kao i edge

 E-Sim je vec tu bude i to uskoro islo ća, a i cijela ta ladica.

 

 kao sto je kolega dolje ispod tebe nize rekao trebao bi svatko od nas

 dati neko udio i protestirati nekupnjom takvih uredaja.

 

 al jebes mu onda opet mater kad ja ovdje dodem na forum

 popljujem proizvod nekog proizvodaca i onda se jave dezurni

 
 no liferi da meni seru jer ja kritiziram nesto sto sam kupio svojim novcem.

 naravno po njihovim komentarima bi covjek zakljucio da se raspravlja

 o zvucniku iz h18 za 24kn, a ne o el. opremi i uređajima od vise tisuca kn.

11 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Fino si našao izvor za proizvodnu cijenu mobitela, bilo bi dobro da tako nađeš i za tu kunu koliko tvrdiš da je cijena punjača.
Ili je ok takve podatke izvlačiti iz dupeta :)
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Dario1 kaže...

 S obzirom da proizvođače punjač košta max. 1 kn, a mobitel u proizvodnji košta od 370-400 $, to će im dići profitnu maržu u nebesa... 

(As per the report (via Nikkei), the iPhone 12 Bill of Materials (BoM) comes to $373 while that of iPhone 12 Pro is $406)

 Isti članak kasnije navodi da ne uračunavaju troškove transporta, koji se drastično smanjuju ako uzmeš u obzir da skoro 2 kutije iPhone-a 12 "stanu" u 1 kutiju 11. 

5 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
proizvode ne prodaju trgovci nego psihijatri... činjenica je takva da među potrošačima nema niti pameti niti solidarnosti

u potrošačkom društvu se desilo da svatko čeka svoju dozu droge

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
3 godine
protjeran
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
MasterOfDisaster kaže...

Prave budale od nas da je to strašno.

 Možda od tebe, od mene ne prave.

To su privatne kompanije koje imaju pravo na tržište stavit kakav god žele proizvod, nitko te ne sili da ga kupiš i da kukaš kako nisi dobio punjač.

Fala bogu pa postoji hrpa drugih proizvođača.

4 godine
protjeran
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Lenovo33 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Prave budale od nas da je to strašno.

 Možda od tebe, od mene ne prave.

To su privatne kompanije koje imaju pravo na tržište stavit kakav god žele proizvod, nitko te ne sili da ga kupiš i da kukaš kako nisi dobio punjač.

Fala bogu pa postoji hrpa drugih proizvođača.

 oni bi trebali stavljati proizvode kakve mi kupci zelimo a ne kak se appleu sprdne

 sa njihovim "inovacijama" di je nestala ona "kupac je uvijek u pravu?!"

 

 mi njima hranimo usta, a ne obrnuto. misliš da se nebi ništa postiglo pobunom ?
 pogle cyberpunk i cd projekt. samo im treba malo muda pokazat, da prestane

 dolazit hrana koja usta "poji". brzo bi oni i punjac i izlaz za slusalice vratili

 budi siguran.

3 godine
protjeran
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
bloodborne kaže...

 oni bi trebali stavljati proizvode kakve mi kupci zelimo a ne kak se appleu sprdne

 sa njihovim "inovacijama" di je nestala ona "kupac je uvijek u pravu?!"

 :facepalm:

Koji dio ti nije jasan u rečnici: "nemoj kupovati njihove prozvode"?

11 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
I ti bi svašta, da muda od ovaca :)))
4 godine
protjeran
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Lenovo33 kaže...
bloodborne kaže...

 oni bi trebali stavljati proizvode kakve mi kupci zelimo a ne kak se appleu sprdne

 sa njihovim "inovacijama" di je nestala ona "kupac je uvijek u pravu?!"

 :facepalm:

Koji dio ti nije jasan u rečnici: "nemoj kupovati njihove prozvode"?

 facepalmni sam sebe, i sta kad taj tvoj proslogodisnji model bude outdated ?
 kao recimo moj g6 koji imam doma koji danas radi kao neki low range telefon.

 

 sta onda evo poslusam tvoj savjet imam odredeni mobitel 3-4 god jer eto ne zelim

 kupit telefon bez punjaca svi ce poceti pratiti taj trend kao i mnoge ostale "invotavine gluposti"

 od strane apple-a i sta cemo onda kupovati ? telefone stare 5+ god koji

 samo whapp otvaraju po 5+ sekundi ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 13:06 (bloodborne).
3 godine
protjeran
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
bloodborne kaže...
svi ce poceti pratiti taj trend kao i mnoge ostale "invotavine gluposti"

 Neće, baš kao što nisu svi pratili izbacivanje 3.5 mm, na tržištu je hrpa modela koji ga još uvijek imaju.

4 godine
protjeran
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Lenovo33 kaže...
bloodborne kaže...
svi ce poceti pratiti taj trend kao i mnoge ostale "invotavine gluposti"

 Neće, baš kao što nisu svi pratili izbacivanje 3.5 mm, na tržištu je hrpa modela koji ga još uvijek imaju.

 tocno, ali u vecini slucajeva 3.5mm izlaz za slusalice su zadrzali vecinom mid range i low range telefoni.

 ovo sto si ti rekao stoji, ali je i privremeno rjesenje kad tad ces trebat novi bolji mob, baterija ce ti otic, razbit

 ce se, vrijeme ce ga pregazit, x faktora. daj boze da vise odustanu od ovakvih glupih i suludih ideja,

 ili barem da to sve sta su izbacili i nastavljaju izbacivati konacno vidimo i na cijeni uredaja

 

 kutija sve tanja, izbacuju sve i svasta iz telefona, a cifre nikad vece, a "opcije" nikad manje :D

 

 p.s. nisam ni rekao da cu kupit takav telefon pa sta god da pisalo na kutiji.

14 godina
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Puno gori trend je bio kad su svi proizvođači maknuli mogućnost (jednostavne) zamjene baterija u mobitelima, a danas to više nitko ni ne spominje.

Buy me a trip to the moon so I can laugh at my mistakes
Moj PC  
20 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
nontryer kaže...

Puno gori trend je bio kad su svi proizvođači maknuli mogućnost (jednostavne) zamjene baterija u mobitelima, a danas to više nitko ni ne spominje.

 Ne vidim problem u tome, telefoni su radi toga bolje izrađeni, nema nikakvog klimavog poklopca.

I realno, tko bi još mijenjao bateriju? Originalna izdrži bez problema 3 godine, tako da će ti prije dosadit telefon i zastarit neke druge stvari na njemu.

6 godina
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Glej proizvođači su prisiljeni, prodaja pametnih telefona stagnira jer stari modeli izdrže duže, tako da večina nema potrebu mjenjat telefon svako 2 godine, dosta ih drži telefon bar 3 godine ako i ne više. Jedini način rezanja troškova je još to, uštede malo na tome, malo na transportu.... a za ekologiju njih boli ona stvar...

 

• Cell phone sales worldwide 2007-2020 | Statista

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 13:44 (nikonja).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Nekako sam uvjeren da Huawei i Realme neće slijediti taj trend, čak će vidjeti priliku da dodatno poentiraju na ovome.

Pošto je borba tijesna i više manje svi rade iste modele, kod kupaca bi moglo prevagnuti ako neki brend ponudi punjač.

 

Meni osobno punjači od zadnja 2 mobitela koje sam kupio stoje zapakirani u kutiji, uvijek punim sa Aukey QC 2.0 kupljenim prije dosta godina - vrhunski punjač koji radi bez greške.

Mali je problem to što danas svi forsiraju neku svoju tehnologiju punjenja, pa ako želiš najbrže punjenje, moraš baš njihov imati.

Ali nije mi to presudno što će mi Aukey puniti 15 minuta duže.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Neflix kaže...
A dobijete li punjač sa električnim autom? Hvala lijepa.

 Da. Svi električni auti imaju ugrađen AC-DC ispravljač za punjenje baterije. A dobiješ i kabel naravno.

14 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
gkelekov kaže...

Ovaj trend će trajati tako dugo dok EU ne tuži i nalijepi kazne svima koji ne daju punjače, jer prodaju proizvod koji iz kutije nije upotrebljiv. (iako su se zalagali prije par godina da se isti izbace iz kutija)
Problem je da ovo nema nikakvog ekološkog značaja, a ako nemaš punjača, ne možeš koristiti mobitel, pa je to lažno predstavljanje. Plus cijene nisu prilagođene tako da je jeftinije bez punjača.

Najbolje rješenje što se ekologije tiče bi bilo da dolazi bez punjača, ali da na zahtjev kupca ga moraju dati besplatno.

Samo naravno da bi oni i onako to naplatili u cijeni mobitela, tako da baš idealno rješenje ne postoji.

14 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k

Ili vratiš stari punjač, dobiješ novi :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice