Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

poruka: 91
|
čitano: 15.646
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij".
11 godina
neaktivan
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Svaka cast Appleu, uspjesno postavljaju trendove vec vise od 10 godina, a pogotovo svaka cast za ovaj potez s punjacima. Sad imam jos jedan razlog da zamjenim 11ku sa 12kom

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 6:21 (Predator003).
 
6 14 hvala 1
12 godina
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Zar i ti, sine Xiaomi...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
25 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Naplatit više, a dati manje i sve to uz opravdanje 'plemenitog' cilja. Pa koja kompanija može tome odoljet.
Jedino je problemčić biti prvi i nešto uskratit u isto vrijeme dok drugi to i dalje nude, jer - strah od konkurencije.
Jabuka nema takvih problema, već su to isprobali i skužili da mogu svojim kupcima radit što hoće
Moj PC  
42 2 hvala 2
16 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Predator003 kaže...

Svaka cast Appleu, uspjesno postavljaju trendove vec vise od 10 godina, a pogotovo svaka cast za ovaj potez s punjacima. Sad imam jos jedan razlog da zamjenim 11ku sa 12kom

 Eto, već imaš punjač od 11ke 

14 godina
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Lopovska posla zamuljana ekološkom sviješću. Prave budale od nas da je to strašno. Dajemo ti brzo punjenje s mobitelom, ali nemaš i uređaj (punjač) nego njega moraš kupiti . To je kao da kupiš novi auto sa navigacijom, ali nemaš karte ni ništa, to si moraš kupiti, zar to nije logično.

Moj PC  
24 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Charging ready.
 
20 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Ajde srecom nisam poduzetnik ko mate rimac i sinisa cvjetojevic pa mi to ne igra ulogu. Njima treba mobitel za notifikacijski centar za drzavni proračun ili prodaju wc papira... 

Moj PC  
21 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
MasterOfDisaster kaže...

Lopovska posla zamuljana ekološkom sviješću. Prave budale od nas da je to strašno. Dajemo ti brzo punjenje s mobitelom, ali nemaš i uređaj (punjač) nego njega moraš kupiti . To je kao da kupiš novi auto sa navigacijom, ali nemaš karte ni ništa, to si moraš kupiti, zar to nije logično.

 kak je krenulo kupit ces auto, a motor ce ici pod dodatnu opremu. :D

13 godina
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij
Apple je imao objasnjene kao ima njihovih punjaca puno vec po kucama. il nesto u tome smislu.


da mozda ima, samo sto su onda ubacili USB C - Lightning kabel.

znaci kabel koji dolazi opet zahtjeva novi Apple USB C 20W punjac
Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
4 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
I znači stave takav kabel koji je usb c s jedne strane, ali bilo bi previše da su i na mob stavili usb c. Baš ono je*u ljude u mozak.

A sigurno će na idućem modelu bit usb c port, osim ako i to ne maknu i prebace se na magsafe. A mogli bi, i budu, samo je pitanje kad...
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 8:58 (foofajter).
13 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
foofajter kaže...
I znači stave takav kabel koji je usb c s jedne strane, ali bilo bi previše da su i na mob stavili usb c. Baš ono je*u ljude u mozak.

A sigurno će na idućem modelu bit usb c port, osim ako i to ne maknu i prebace se na magsafe. A mogli bi, i budu, samo je pitanje kad...

 da

 

ovo je cisti marketing, da se izvuce jos para koliko moze

 

jer recimo IPAD Pro ve 2 godine ako se ne varam dolazi sa USB C utomor.

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
4 godine
protjeran
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Robert_84 kaže...
Apple je imao objasnjene kao ima njihovih punjaca puno vec po kucama. il nesto u tome smislu.


da mozda ima, samo sto su onda ubacili USB C - Lightning kabel.

znaci kabel koji dolazi opet zahtjeva novi Apple USB C 20W punjac

 ima kad se nekome razbije mob, i ostane samo punjac.

 ali nisu svi takvi i ne znam kako su zamislili taj trend

 
 svi imamo doma punjac jer da kad prodajem ispravan mob

 punjac si obicno "zadrzim" idioti, jos veci ovi sta ih prate

 pogotovo mi budale sta placamo da rade idiote od nas.

 

 i upravo to sto si rekao kupim 11pm i dodem doma

 ocu prebacit sve sa famoznog itunesa na mob

 i skuzim kreteni stavili usb-c to lightning pa kakvi su to

 pacijenti, bogu hvala usb to usb c adapter 20kn u svijetu medija.

 da se bar izostanak slusalica i punjaca osjeti na cijeni telefona.

 

 bitno da oni "brinu" o okolisu.

15 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
picajzla0707 kaže...
Naplatit više, a dati manje i sve to uz opravdanje 'plemenitog' cilja. Pa koja kompanija može tome odoljet.
Jedino je problemčić biti prvi i nešto uskratit u isto vrijeme dok drugi to i dalje nude, jer - strah od konkurencije.
Jabuka nema takvih problema, već su to isprobali i skužili da mogu svojim kupcima radit što hoće

 davno je to počelo: prvo deterđenti bez fosfata pa benzin bez olova pa pepsi/koke-kole bez šećera, sad ovo a uskoro: žene bez mufa. bitno skuplje, ofkors. ipak se tako čuva okoliš od zlih duhova i duša. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
9 godina
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Baš me zanima što će napraviti ovlašteni servisi kad im se počnu pojavljivati uređaji sa "spaljenom" elektronikom. Hoće li kriviti korisnike za upotrebu lošeg punjača ili neodgovarajućeg punjača?

 
24 0 hvala 2
14 godina
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Da svi se smiju applu.. a onda ga kopiraju u ama bas svemu hehhehe

 

iskreno nebi inpmao nista orotiv da izbace punjac i daju jeftinije uređaje jer i tako imam punjaca na sve strane... samo sta ce svi redom izbaciti punjac i ostaviti ili povecati cijenu uređaja 😒

 
3 6 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Pa i nije to baš isto... benzinom bez olova se voziš bez da moraš dokupit olovo, deterdžentom bez fosfata isto pereš veš normalno, dok mob bez punjača nemereš koristiti
14 godina
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Da svi se smiju applu.. a onda ga kopiraju u ama bas svemu hehhehe

 

iskreno nebi imao nista porotiv da izbace punjac i daju jeftinije uređaje jer i tako imam punjaca na sve strane... samo sta ce svi redom izbaciti punjac i ostaviti ili povecati cijenu uređaja 😒

 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Ne znam po koji put već pišem isto ali BUG-ovci očito se ne informiraju dovoljno.

Nije Apple ništa pokrenuo, naredba o ukidanju punjača je došla od Europske komisije, razlog je što 90+% ljudi već posjeduje punjače i time se želi smanjiti količina plastike koja se bespotrebno proizvodi svake godine. Da, ekološke je prirode taj razlog, ali je došao naredbom Europe.

 
2 9 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Pa dobro, ali Apple je to radio radi povećanja profita, Samsung i Xiaomi rade iz ekoloških pobuda tako da nemojmo pogrešno suditi

 

Zanimljiva stvar je da iPhone 12 unatoč tome što nema punjača i Samsungovoj samohvali što s ga zadržali u roku od 2 tjedna od početka prodaje skoro dosegnuo prodaju S serije od početka godine, možda je stvar baš u tome da kupci žele mobitel bez punjača pa im se popravi prodaja

 

A što se tiče Xiaomia, sličnu stvar smo vidjeli i kod Huaweija, bilo je samo pitanje vremena kad će početi ponašati kao ostali "veliki" igrači.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Jesu li umanjili krajnju cijenu mobitela za cijenu punjaca? To je kao fora kod nas s mlijekom i naplatom ambalaze. S i bez naplate povratne naknade na cijeni mlijeka se nije osjetilo.

A ovo s punjacima mi je prestrasno.
 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Sljedeći revolucionarni korak je prodaja kutije bez uređaja i punjača - ionako svi kući imamo više punjača i telefona i nema potrebe za dodatnim zagađenjem okoliša.

Know your world.
 
17 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Sta ste svi skrti, kad vec dajes 10 tisuca za mobitel nije tesko nadodat jos 300 za punjac
 
0 13 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
bus kaže...

Da svi se smiju applu.. a onda ga kopiraju u ama bas svemu hehhehe

 

iskreno nebi inpmao nista orotiv da izbace punjac i daju jeftinije uređaje jer i tako imam punjaca na sve strane... samo sta ce svi redom izbaciti punjac i ostaviti ili povecati cijenu uređaja 😒

Pa uredjaj bez punjaca je novi HIT, to i zasluzuje vecu cijenu....

14 godina
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Upravo o ovome sam pisao u komentarima kad ja Apple najavio da nece vise stavljat punjace. Ostali proizvodaci ce vidit da su ljudi ovce i da mogu zaraditi jos vise i pocet ce, nazalost, opet kopirat Jabuku.  

Jedini problem mi je sto uvijek kopiraju Jabuku u njihovim debilnim idejama, nikad nista dobro ne "ukradu"

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Slijedeći su laptopi na redu. Novi se isto pune preko usb-c.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Ništa novo, ovo je Motorola radila još 2013. Kao danas se sjećam da sam kupio Moto G bez punjača. I nije mi bio problem, ionako sam ih doma imao više od nekoliko.
U ovom slučaju Apple ne postavlja baš nikakve trendove, već kasni oko 7 godina.
Moj PC  
2 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Na stranu rasprave o Appleu/Xiaomiu/ostalima, ja podržavam da mobovi dolaze bez punjača. Što se mene tiče, trebaju dolaziti i bez papirnatih uputa. Samo mi smeće rade. Tako i tako ne koristim punjač koji dođe s mobom jer su redovito 1.2m već koristim svoje od 2m ili 3m jer onda mogu mob i koristiti dok se puni. Imam punu ladicu USB-C kablova od 1.2m ili manje isto kao što sam prije par godina imao punu ladicu kratkih micro USB kablova.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 11:07 (Kuv).
 
1 7 hvala 0
6 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k

Pa nije stvar samo jel ti to stvara problem ili ne, nego čisto iz principa da za iste cijene uređaja dobiješ manje nego inače.

Onda neka omoguće odabir želiš li punjač ili ne uz korekciju cijene pa tako štiti prirodu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 11:10 (duke3d).
16 godina
offline
Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u kutij

Ovaj trend će trajati tako dugo dok EU ne tuži i nalijepi kazne svima koji ne daju punjače, jer prodaju proizvod koji iz kutije nije upotrebljiv. (iako su se zalagali prije par godina da se isti izbace iz kutija)
Problem je da ovo nema nikakvog ekološkog značaja, a ako nemaš punjača, ne možeš koristiti mobitel, pa je to lažno predstavljanje. Plus cijene nisu prilagođene tako da je jeftinije bez punjača.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 11:19 (gkelekov).
Moj PC  
10 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Nazire se novi trend: mobiteli bez punjača u k
Ovo je kraj kaže...
Slijedeći su laptopi na redu. Novi se isto pune preko usb-c.

 Da bar. Dosta je bilo "cigli". No USB-C punjenje ima malo tko, i vjerojatno mu treba jako dugo da napuni zbog (pre)male snage punjenja.

Idi i radi nešto korisno!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice