Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i Srećk

poruka: 65
|
čitano: 14.885
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i Srećk".
10 godina
neaktivan
offline
Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i Srećk

Meni osobno je ovo najbolji TTS koji sam do sada imao prilike čuti. Ima još dosta prostora za napredak, ali glasovi zvuče vrlo prirodno, posebice Srećko.

Pustio sam par članaka mami (slijepa osoba) pa prenosim i njen komentar. "Mogu ti reći da je ovo sasvim pristojno." :)

 

Samo pretvaranje Bugovih članaka u TTS možda i nije prijeko potrebno, ali sam napredak TTS-a je nešto čemu se veselim.

 

 
12 0 hvala 0
13 godina
offline
Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i Srećk

Miro, hoće biti ovaj dodatak u digitalnom izdanju od Bug-u?

Pa da Petricove i Šuštićeve kolumne, čitaju Dragana i Davorka 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i S
Tko god je Gabrijelu "učio" čitati, odličan posao.
Tko god je Srećka "učio" čitati, užasan posao. Očajni zagrebački "dijalekt" isključivo s ć i s nepravilnim ź i ś. Boli sluśati.
 
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i Srećk

Evo nudim se kao Speaker, kada god sam u ZG, ili čak u BG pitaju me na kojoj radio stanici sam, ili TV kući. Takva mi boja glasa + Tuzlanski dijalekat (zajedno sa nekim dijelom Crno-Gorskim mislim da bi pogodio u sridu.

Samo kvaka je da nemam dobar mikrofon. Ako netko želi da posluša kako čitam, barem ovo što se može na Lenovo Tab-u snimiti, neka mi se javi na PP netko iz redakcije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i S
Ovo je kraj kaže...

I mene je "dugme" bocnulo. Ali ko sam ja da definiram normalu u ljepoti našeg jezika koji nam daje brojne mogućnosti izražavanja.

 

Inače, diskusija o tome je li gumb/tipka/botun/taster/dugme, je na bugu starija od 20 godina! 

 Fali ti - puce.

 

Puce, putac, dugme (tur. düğme), gumb (mađ. gomb) ili botun (tal. bottone) je predmet, kojim se zakopčava odjeća i drži dva komada tkanine zajedno. Najčešće je od plastike, ali može biti od najrazličitijih materijala. (Wikipedia).

11 godina
offline
Re: Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i S
zelenapaprika kaže...
Ovo je kraj kaže...

I mene je "dugme" bocnulo. Ali ko sam ja da definiram normalu u ljepoti našeg jezika koji nam daje brojne mogućnosti izražavanja.

 

Inače, diskusija o tome je li gumb/tipka/botun/taster/dugme, je na bugu starija od 20 godina! 

 Fali ti - puce.

 

Puce, putac, dugme (tur. düğme), gumb (mađ. gomb) ili botun (tal. bottone) je predmet, kojim se zakopčava odjeća i drži dva komada tkanine zajedno. Najčešće je od plastike, ali može biti od najrazličitijih materijala. (Wikipedia).

Još ako je dugme bijelo onda je to Bilo puce. 

42
13 godina
offline
Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i Srećk

gabrijelino izgovaranje slova "s" toliko visokofrekventno zvoni u slusalicama da sam prestao slusati nakon pola minute

inace palac gore za feature iako mislim da ga necu koristiti

Svemirski mega car
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i Srećk

Sad slušam vijest o tužbi kupaca prema Canonu. Pa je li Canon, Kenan.. malo mi čudno zatim Skener kao Skiner. Ovo neki robot čita?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i S
Envy kaže...

Sad slušam vijest o tužbi kupaca prema Canonu. Pa je li Canon, Kenan.. malo mi čudno zatim Skener kao Skiner. Ovo neki robot čita?

Nisi baš pročitao članak, a bome ni poslušao. 

9 godina
offline
Re: Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i S
Envy kaže...

Sad slušam vijest o tužbi kupaca prema Canonu. Pa je li Canon, Kenan.. malo mi čudno zatim Skener kao Skiner. Ovo neki robot čita?

 Srecko je zagrepcanac, a Gabrijela je robot. Bilo bi dobro da neke clanke cita Mare ili Duje.

5 godina
offline
Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i Srećk

Zbilja je guba.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i Srećk

U ime cijele forumske ekipe MOLIM VAS DA RAMBOXOVE "oče neče" tekstove provučete kroz program.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i Srećk

Dajte nam čitanje foruma, i to da svaki forumaš ima svoj glas.

 

Inače glasovi su iznenađujuće prirodni (ženski malo previše sikće, a i muški bi mogao biti dublji), ali na dikciji bi se dosta moglo raditi.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i Srećk

sjajno.

 

dusu dalo za vodit tech radar.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i Srećk

Ok za Azure Clode AI điđe miđe i đenija Domagoja Pavlešića koji je valjda, ako ne jedini onda najviše zaslužan za BOL sajt i onaj stari asp sajt i ovaj forum koji im valjda generira najviše prometa. Nego reci ti meni kakva je prodaja tiskanih izdanja, Bug-a, Mreže, Enter je valjda ugašen. Jel se može poslovati od toga? Bio sam vjeran čitatelj valjda punih 12 godina, i PcChipa i Vidija prije, za vrijeme i poslije faksa. I onda sam vidija da nikakve koristi od toga za traženje posla kod naših poslodavaca. Biti toliko informiran s nebitnim je li ova nova grafička kartica bolja ili whatever. ROI vrlo malo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.10.2021 8:43 (another).
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i S
C64 kaže...

Miro, hoće biti ovaj dodatak u digitalnom izdanju od Bug-u?

 da, bit će već uz sljedeći broj 

...
13 godina
offline
Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i Srećk

Odlican posao!!!

You have to be odd to be number one
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i S
Izvrsna ideja, vrlo dobra implementacija i osrednji rezultat. Osjeti se da čita robot, a to smeta. Ljudi su jako osjetljivi na loš audio, loš video čak može proći, ali audio ne baš.

Ali samo tako nastavite. Jer ako nitko neće koristiti hrvatski TTS, tada se neće niti poboljšavati.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i Srećk

Back 4 Blood, Back i Blood pročita na engleski, solidno, a 4 na naš. Bilo bi dobro da nauče da takve stvari pročitaju sve na engleski. Možda ako se nekako naznači posebno, staviti pod navodnike ili tako nešto.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i S
Odabrao Đelo Hadžiselimović...
morrisoN
 
4 0 hvala 2
4 godine
offline
Re: Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i S
pravi_covijek kaže...
Envy kaže...

Sad slušam vijest o tužbi kupaca prema Canonu. Pa je li Canon, Kenan.. malo mi čudno zatim Skener kao Skiner. Ovo neki robot čita?

 Srecko je zagrepcanac, a Gabrijela je robot. Bilo bi dobro da neke clanke cita Mare ili Duje.

 Najbolje bednjanski:

12 godina
offline
Re: Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i S
Iskreno, ne sviđa mi se.🤷🏻
*# @Frk #*/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i Srećk

Koristim Vivaldi Browser, i player mi je ajmo reć posivljen, znači nemogu ga stisnut. Ima tko kakvu ideju? 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i S
snake44 kaže...

Koristim Vivaldi Browser, i player mi je ajmo reć posivljen, znači nemogu ga stisnut. Ima tko kakvu ideju? 

Koristi Firefox ili Chrome 

12 godina
offline
Re: Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i S
Čini mi se da Gabrijela bolje čita od Srećka!?
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i Srećk

E ovo mi je definitivno popravilo dan...

 

Pogotovo "Jot zvjedica bi" u J*be

Failure is always an option...
Moj PC  
2 0 hvala 1
7 godina
offline
Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i Srećk

Pun pogodak!

Die and be free of pain or live and fight your sorrow! - Auron
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i Srećk

Još kad bi tako mogli slušati i na Autonetu i na Mreži kao na Bugu, mislim da bi to bilo pun pogodak. 

Die and be free of pain or live and fight your sorrow! - Auron
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i Srećk

Vrlo dobro...

 

s time da bi normal brzina trebala biti na cca 0.85  (0.75 je malo prespor)....

 

a propos gumba/botuna/puceta/degmeta - gumb je opet povratno "naša" riječ, jer je gomba - gljiva u madžarskom, tj. guba, opet naša riječ...

 

doduše sama guba je iz praslavenskog - prvotno izraslina na drvetu, poslije se proširila i na gljive s stručkom...

 

također, kao kuriozitet bilo bi dobro osim govornika bednjanskog uvesti i recimo komiški ili gornje-međimurski (u ratu provjereno, staviš dva Međimurca na radio stanice i može te prisluškivati tko hoće, nema real-time prijevoda nikako  😁)

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Naše vam vijesti od danas čitaju Gabrijela i S
ZdravkoZ kaže...
Čini mi se da Gabrijela bolje čita od Srećka!?

Možda je Srećko zapravo Nesrećko... recimo ako nije dobio nekoliko dana 

It is always darkest just before the dawn.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice