NASA i SpaceX istražuju mogu li podići orbitu Hubb

poruka: 7
|
čitano: 16.823
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NASA i SpaceX istražuju mogu li podići orbitu Hubb".
15 godina
offline
NASA i SpaceX istražuju mogu li podići orbitu Hubb

Neki turisti plaćaju kako bi u tuđem vinogradu brali grožđe. Eto, izgleda da ima turista koji bi platili da drugima guraju satelite. 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NASA i SpaceX istražuju mogu li podići orbitu Hubb

Hubble je već do sada odradio fenomenalan posao, ali bilo bi super da mu se radni vijek produži, koliko god je moguće, jer u suradnji sa JWST može riješiti puno svemirskih tajni. Još kada bi mogli odraditi neki bolji servis na njemu, to bi bilo super, ionako nije servisiran od 2009. Zamisli da svoj auto voziš svaki dan, a servisiraš ga jednom u 10 godina, pa jadničak bi se totalno raspao. A ovaj teleskop neumorno radi i dan danas. Stvarno kvalitetna izrada, stvoren da traje.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
offline
NASA i SpaceX istražuju mogu li podići orbitu Hubb

Nije li isplativije u ovom trenutku izgraditi potpuno novi Hubble 2.0 i zatim ga lansirati Falcon Heavy raketom? A ovog starkelju poslati u zasluzenu mirovinu.

 
0 1 hvala 0
21 mjesec
protjeran
offline
Re: NASA i SpaceX istražuju mogu li podići orbitu

Možda nije.

12 godina
offline
Re: NASA i SpaceX istražuju mogu li podići orbitu
grgabug kaže...

Nije li isplativije u ovom trenutku izgraditi potpuno novi Hubble 2.0 i zatim ga lansirati Falcon Heavy raketom? A ovog starkelju poslati u zasluzenu mirovinu.

Paaa, guglaj Roman Space Telescope :D

11 godina
offline
Re: NASA i SpaceX istražuju mogu li podići orbitu
grgabug kaže...

Nije li isplativije u ovom trenutku izgraditi potpuno novi Hubble 2.0 i zatim ga lansirati Falcon Heavy raketom? A ovog starkelju poslati u zasluzenu mirovinu.

Pa napravili su novi, veći i bolji. A sad planiraju napraviti novi još veći i još bolji. Čemu praviti novi-stari teleskop. Ovaj dok radi dobro radi. Slanje u mirovinu neće mu ni za sekundu produžiti život.  

42
14 godina
offline
NASA i SpaceX istražuju mogu li podići orbitu Hubb

Osim ovog Roman space telescopa, koji je, koliko sam ja skužio IC teleskop, kao i James Webb, postoje i planovi za Luvoir  1 i 2 (7,5 i 15 m promjer glavnog zrcala, segmentiranog kao i Webb)  koji bi snimali u bliskom IC, vidljivom i bliskom UV spektru kao i Hubble, a kružili bi u Lagrangeovoj točki kao i JWST. Ovi teleskopi bi bili prava zamjena za Hubble jer pokrivaju isti spektar kao i Hubble. Pogledao sam malo i taj Roman teleskop, to je "ogledalce" od 2,4 m kao i Hubble, pa pretpostavljam da Luvoir 1 i 2 imaju znatno bolje sposobnosti, osim toga pokrivaju veće područje spektra, ali zapravo svaki je građen  za neku određenu svrhu, pa bi bili međusobno komplementarni. U cijeloj toj priči još uvijek ima smisla i Hubble.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice