Naručite li Starlink iz Hrvatske, isporuka kreće o

poruka: 15
|
čitano: 10.214
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Naručite li Starlink iz Hrvatske, isporuka kreće o".
13 godina
offline
Naručite li Starlink iz Hrvatske, isporuka kreće o

Sve su to lijepe pričice, satelitski internet, radi svuda, ali nije mi jasno kome to u praksi uopće treba, pogotovo po tim cijenama.

Zemlje kojima to treba nemaju standard da to plaćaju, a zemlje koje su bogate već ionako imaju internet svuda.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2022 23:39 (pet).
 
4 9 hvala 0
15 godina
offline
Re: Naručite li Starlink iz Hrvatske, isporuka kre
pet kaže...

Sve su to lijepe pričice, satelitski internet, radi svuda, ali nije mi jasno kome to u praksi uopće treba, pogotovo po tim cijenama.

Zemlje kojima to treba nemaju standard da to plaćaju, a zemlje koje su bogate već ionako imaju internet svuda.

Jadan Musk. Potrošio milijarde na tisuće satelita, a nije prije toga nikoga pitao da li to nekom treba. Sigurno je već bankrotirao.

13 godina
offline
Re: Naručite li Starlink iz Hrvatske, isporuka kre
Treba svima, samo po povoljnijoj cijeni...
16 godina
offline
Naručite li Starlink iz Hrvatske, isporuka kreće o

Kad već urednici Buga ne planiraju recenziju

"Testirali smo Starlink, u idućem Bugu pročitajte što se dogodilo računom za struju u redakciji nakon što je Davor Sustic vratio Starlink opremu?"  

..čekamo prvog HR korisnika da nam prenese dojmove

 
2 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Naručite li Starlink iz Hrvatske, isporuka kreće o

Merika koja je ajmo reć najrazvijenija ima još ljudi koji koriste dial up. VDL je skuplji, populacija koja je i zabačenim mjestima je većinom starija tako da imaju dial up, star link ili mobilni net.
Star link je zamišljen i za pružanje neta u zabačenim mjestima gdje nema signala niti infrastrukture za klasični net.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Naručite li Starlink iz Hrvatske, isporuka kre
silvio3105 kaže...

Merika koja je ajmo reć najrazvijenija ima još ljudi koji koriste dial up. VDL je skuplji, populacija koja je i zabačenim mjestima je većinom starija tako da imaju dial up, star link ili mobilni net.
Star link je zamišljen i za pružanje neta u zabačenim mjestima gdje nema signala niti infrastrukture za klasični net.

 Znači skoro svako mjesto u hrvatskoj izvan par većih gradova 

Nadglednik dina
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Naručite li Starlink iz Hrvatske, isporuka kre
Tu sam mislio na tipa južni pol, negdje u šumi i sl.
Al da, sve osim Zagreba i mora (bez otoka) je kandidat za *link
14 godina
offline
Re: Naručite li Starlink iz Hrvatske, isporuka kre
pet kaže...

Sve su to lijepe pričice, satelitski internet, radi svuda, ali nije mi jasno kome to u praksi uopće treba, pogotovo po tim cijenama.

Zemlje kojima to treba nemaju standard da to plaćaju, a zemlje koje su bogate već ionako imaju internet svuda.

 
Dobio sam svoj prvi terminal u 11 mjesecu, super radi, brze nego preko kabla (Optika na mojoj lokaciji ne postoji).

Znaci ako gledas koliko optike ima u Zagrebu (A glavni je grad), onda si zamisli koliko brzog interneta ima po citavoj drzavi i koliko tu potencijalno ima klijenata. 

Tko si to moze priustiti? Svaka kampica na moru koja zeli da ljudi imaju super internet moze instalirati ovako nesto - cijena od 100+ eura mjesecno je smijesna.

Ako starlink moze skupiti 10-11 miliona klijenata world wide to bi im dalo prihod od 13-14$ milijardi dolara godisnje (Prihod ne zaradu).

A klijenti im mogu biti doslovno svi, vlade, vojske, brodovi (putnicki i trajekti), avioni (Avioni vise nikada nece biti u dead zones, bez interneta i svi ce moci biti praceni 100% vremena), mali brodovi na moru (Tipa sve zivo sto vidis na jadranu) + milion drugih slicnih primjera).

Internet niti u EU nije nesto najbrzi ili najstabilniji (Cak niti u Njemackoj).

Ovo su ti brzine (prosjecne u EU) po drzavama

 

https://nomadnotmad.com/here-are-the-countries-with-the-fastest-internet-speed-in-europe-and-slowest-internet-too/

16 godina
offline
Re: Naručite li Starlink iz Hrvatske, isporuka kre
Nemon kaže...

Internet niti u EU nije nesto najbrzi ili najstabilniji (Cak niti u Njemackoj).

Ovo su ti brzine (prosjecne u EU) po drzavama

 

https://nomadnotmad.com/here-are-the-countries-with-the-fastest-internet-speed-in-europe-and-slowest-internet-too/

 

Uf bolje da nisi slao link. Podsjeti me koja smo mi banana od države gdje ja u glavnom gradu 3 km od centra ne mogu dobiti optiku a neću niti tako skoro.. pljuc...

 

Democracy is not for the people
3 godine
offline
Re: Naručite li Starlink iz Hrvatske, isporuka kre
Naseljeni otoci su sasvim dobro pokriveni.
16 godina
offline
Re: Naručite li Starlink iz Hrvatske, isporuka kre
DexCro kaže...
pet kaže...

Sve su to lijepe pričice, satelitski internet, radi svuda, ali nije mi jasno kome to u praksi uopće treba, pogotovo po tim cijenama.

Zemlje kojima to treba nemaju standard da to plaćaju, a zemlje koje su bogate već ionako imaju internet svuda.

Jadan Musk. Potrošio milijarde na tisuće satelita, a nije prije toga nikoga pitao da li to nekom treba. Sigurno je već bankrotirao.

 To mu je jedina opcija koju ima. Kad je krenuo sa reusable raketama ubrzo je shvatio da dugorocno to nije isplativo jer trziste za masovna lansiranja satelita ne postoji. S ovime pokusava otvoriti novo trziste koje u proslosti nije bilo nimalo isplativo. Mnogi su to probali jos 90ih i propali. Starlink nije niti sada jos isplativ a i pitanje je hoce li ikada biti jer ni telekomi ne spavaju i grade nove bazne stanice posvuda. Uvijek ce biti jeftinije i kvalitetnije postavit zemljanu baznu stanicu nego neku lebdecu. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2022 17:59 (SupremeCommander).
15 godina
offline
Re: Naručite li Starlink iz Hrvatske, isporuka kre
Entry Point kaže...
silvio3105 kaže...

Merika koja je ajmo reć najrazvijenija ima još ljudi koji koriste dial up. VDL je skuplji, populacija koja je i zabačenim mjestima je većinom starija tako da imaju dial up, star link ili mobilni net.
Star link je zamišljen i za pružanje neta u zabačenim mjestima gdje nema signala niti infrastrukture za klasični net.

 Znači skoro svako mjesto u hrvatskoj izvan par većih gradova 

Sve je to vrlo relativno. Ja već 7 ili 8 godina, ne mogu nać prvi ss kad su ga uveli, imam vdsl i realno, nemam neke velike potrebe za bržim netom. Da bi dobro došla optika, bi, ali kad se sjetim muka koje kod staraca dan danas traju jer su na pol puta između glavne centrale u gradu i male u prigradskom naselju, meni je super.

Evo ss od 9og mj 2015.e, nemam raniji, tj ne mogu sad nać, al nije ni bitan. Znači dok su u gradu sanjali vdsl (dobili su ga godinu dana kasnije), mi na selu 12km dalje smo ga imali i puštena je max brzina kak su paketi išli, od 50/10 do 60/20, ovisi kod kog sam bio i na kojem paketu, ali te 2 brzine su bile i ostale 99% vremena.

A i optika koja je stigla u grad prije manje od 2 godine, je ono, 70/20 il tak neka glupasta brzina, koja se ne razlikuje baš nešt previše od mojih trenutnih 60/20 na selu.

14 godina
offline
Re: Naručite li Starlink iz Hrvatske, isporuka kre
SupremeCommander kaže...
DexCro kaže...
pet kaže...

Sve su to lijepe pričice, satelitski internet, radi svuda, ali nije mi jasno kome to u praksi uopće treba, pogotovo po tim cijenama.

Zemlje kojima to treba nemaju standard da to plaćaju, a zemlje koje su bogate već ionako imaju internet svuda.

Jadan Musk. Potrošio milijarde na tisuće satelita, a nije prije toga nikoga pitao da li to nekom treba. Sigurno je već bankrotirao.

 To mu je jedina opcija koju ima. Kad je krenuo sa reusable raketama ubrzo je shvatio da dugorocno to nije isplativo jer trziste za masovna lansiranja satelita ne postoji. S ovime pokusava otvoriti novo trziste koje u proslosti nije bilo nimalo isplativo. Mnogi su to probali jos 90ih i propali. Starlink nije niti sada jos isplativ a i pitanje je hoce li ikada biti jer ni telekomi ne spavaju i grade nove bazne stanice posvuda. Uvijek ce biti jeftinije i kvalitetnije postavit zemljanu baznu stanicu nego neku lebdecu. 

 

 

 
Kako ces uvesti optiku / bazne stanice na Avione, Brodove (od tankera pa do kruzera i slicno), mini brodova + koje kakvih turistickih mjesta koji imaju slabi internet etc.

Zar zbilja mislis da StarLink nemre naci barem 10+ milion klijenata na citavom svijetu?

Btw, business sa reusable raketama se i te kako isplati - od kuda ti ta glupost da se ne isplati? Ne kuzim? Gdje ti je matematika od kuda si to iscupao?

16 godina
offline
Re: Naručite li Starlink iz Hrvatske, isporuka kre
JudgeDredd kaže...
Nemon kaže...

Internet niti u EU nije nesto najbrzi ili najstabilniji (Cak niti u Njemackoj).

Ovo su ti brzine (prosjecne u EU) po drzavama

 

https://nomadnotmad.com/here-are-the-countries-with-the-fastest-internet-speed-in-europe-and-slowest-internet-too/

 

Uf bolje da nisi slao link. Podsjeti me koja smo mi banana od države gdje ja u glavnom gradu 3 km od centra ne mogu dobiti optiku a neću niti tako skoro.. pljuc...

 

 Drugi smo!

Now let’s check out the 10 countries in Europe that offer the slowest internet speeds in 2022 (remember: first is worst)!

1. Turkey: 22.10 Mbps
2. Georgia: 24.98 Mbps
3. Greece: 26.31 Mbps
4. North Macedonia: 26.91 Mbps
5. Bosnia & Herzegovina: 31.30 Mbps
6. Kosovo: 37.53 Mbps
7. Albania: 38.40 Mbps
9. Croatia: 45.26 Mbps
10. Cyprus: 46.79 Mbps

15 godina
offline
Re: Naručite li Starlink iz Hrvatske, isporuka kre
Xidrus kaže...
JudgeDredd kaže...
Nemon kaže...

Internet niti u EU nije nesto najbrzi ili najstabilniji (Cak niti u Njemackoj).

Ovo su ti brzine (prosjecne u EU) po drzavama

 

https://nomadnotmad.com/here-are-the-countries-with-the-fastest-internet-speed-in-europe-and-slowest-internet-too/

 

Uf bolje da nisi slao link. Podsjeti me koja smo mi banana od države gdje ja u glavnom gradu 3 km od centra ne mogu dobiti optiku a neću niti tako skoro.. pljuc...

 

 Drugi smo!

Now let’s check out the 10 countries in Europe that offer the slowest internet speeds in 2022 (remember: first is worst)!

1. Turkey: 22.10 Mbps
2. Georgia: 24.98 Mbps
3. Greece: 26.31 Mbps
4. North Macedonia: 26.91 Mbps
5. Bosnia & Herzegovina: 31.30 Mbps
6. Kosovo: 37.53 Mbps
7. Albania: 38.40 Mbps
9. Croatia: 45.26 Mbps
10. Cyprus: 46.79 Mbps

 

A zna se da nam je fiksna u banani, bio bakar ili optika, al rasturamo veliku većinu europe po pokrivenosti i brzinama što se tiče mobilnog. Teško je danas u RH nać područje bez ikakvog signala, dok ga vani nećeš imat čim se izmakneš od ikakve civilizacije. Ta smo pitanja dobro rješili, još nam fali infrastruktura, FTT*..

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2022 23:21 (nitro_vip).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice