Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrvatsk

poruka: 66
|
čitano: 16.095
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrvatsk".
10 godina
offline
Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrvatsk

Ja i dalje u cijelom tom tekstu ne vidim odgovor na kljucni problem, koliko ce Posta/carina naplacivati urucenje obavijesti od carine kojim se trazi potvrda o racunu tj. cijeni tog proizvoda. Ne razumijem da li autor nije pitao Postu konkretno pitanje (ovo koje sam ja naveo) ili je neki pravnik/odvjetnik odgovorio tako da nije nista konkretno rekao.

Eventualno ovo upucuje na odgovor: "Trenutno razmatramo model naplate o kojem ćemo pravovremeno obavijestiti naše korisnike." A to mi "smrdi" na poskupljenje njihove usluge. :(

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 8:11 (10alex).
 
15 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrvatsk

Ako će se morati ići na poštu po paket jer ga poštar nije mogao uručiti, to će biti katastrofa. Nekad mi se dogodi da mi poštar ostavi obavijest radi paketića iz Kine, a ne znam ni sam zašto, da moram doći u poštu i tamo je redovito čekanje 15ak minuta. S obzirom da poštar dolazi tijekom radnog vremena, svi poštarovi pozivi na vrata će završiti papirićima da treba pokupit paket 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv
Keops kaže...

Ako će se morati ići na poštu po paket jer ga poštar nije mogao uručiti, to će biti katastrofa. Nekad mi se dogodi da mi poštar ostavi obavijest radi paketića iz Kine, a ne znam ni sam zašto, da moram doći u poštu i tamo je redovito čekanje 15ak minuta. S obzirom da poštar dolazi tijekom radnog vremena, svi poštarovi pozivi na vrata će završiti papirićima da treba pokupit paket 

 Zato ja vec 5-6 godina sve stvari narucujem na adresu u firmi gdje radim, a postar nikad ne ostavlja papirice, jer ionako ima pune ruke preporucenih stvari, pa mora uc u zgradu i trazit potpise i sl, pa tako sve pakete dobijem na ruke. A ako me slucajno nema, kolega iz ureda preuzme i sve 5

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
11 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv
@ 10alex , prema tekstu rekao bi da ako pdv nije plaćen ostaje onaj stari sistem (19,50 pismo + 2.50 ležarina po danu + 30-50kn postupak carinjenja)

"U slučaju kad pošiljka nije u IOSS sustavu, korisnik će kao i do sada trebati priložiti račun na kojem je vidljiv plaćeni iznos sadržaja pošiljke."
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv

Sto znaci ak ti paket nije u tom sustavu (IOSS) onda ti ne gine dodatnih 70+kn, makar taj paket kostao 0.50$.

Ne isplati se sad narucivat nikakve manje pakete, jer ak se oduzi dostava i dode ti poslije 1.7, oderat ce te.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 9:05 (AmonZero).
14 godina
offline
Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrvatsk

Ma neće, samo nećeš preuzeti.  Nek pošalju nazad, sigurno nećeš platit 50 kn, nešto šta si platio oreko eBaya 1$

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv
CalvinRi kaže...
Keops kaže...

Ako će se morati ići na poštu po paket jer ga poštar nije mogao uručiti, to će biti katastrofa. Nekad mi se dogodi da mi poštar ostavi obavijest radi paketića iz Kine, a ne znam ni sam zašto, da moram doći u poštu i tamo je redovito čekanje 15ak minuta. S obzirom da poštar dolazi tijekom radnog vremena, svi poštarovi pozivi na vrata će završiti papirićima da treba pokupit paket 

 Zato ja vec 5-6 godina sve stvari narucujem na adresu u firmi gdje radim, a postar nikad ne ostavlja papirice, jer ionako ima pune ruke preporucenih stvari, pa mora uc u zgradu i trazit potpise i sl, pa tako sve pakete dobijem na ruke. A ako me slucajno nema, kolega iz ureda preuzme i sve 5

 Daj adresu da i ja naručim na adresu tvoje firme pa da mi podigneš paketić, ili tvoj kolega...

15 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv
bus kaže...

Ma neće, samo nećeš preuzeti.  Nek pošalju nazad, sigurno nećeš platit 50 kn, nešto šta si platio oreko eBaya 1$

Fora je ak narucim nest za 15$ i paket dode poslije 2.7 i ja to ne preuzmem, onda ti seller nece dat refund jer je paket dosao do tebe, a ti nisi preuzeo.

Nisam nikad to napravio, al vidio sam da je netko to napisao iz svog iskustva.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
16 godina
offline
Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrvatsk

Cek ....cek.....

Da sumiram. Ne prakticiram ovakav nacin  kupovine i nije bitno.

 

Znaci.... da sam osoba zenskog spola.. Narucila sam dildo iz Kine. I naravno, nije po dimenziji kineskog prosjeka. Preko online narucila i platila. Treba doci na moju kucnu adresu. Postar ostavi malu ceduljicu, da je pristigla posiljka, ali nije me zatekao doma.

Ja sva napeta, mozda me strefne PMS putem, moram ici do poste, pomocu ceduljice podici pristiglu robu. Veli HP (da se razumijemo. mislim na Hrvatsku Postu) da sam dosla na krivu adresu. Da je to tamo. U redu. nije meni PMS prvi put. Idem tamo i nadem svog dildana..

Zateknem poveci racun, vec nego sam online-om platila. Pitam kako to. ?

Pa dok je bio moj Dildo kod njih, moram platiti lezarinu.

Pa zar je sad rabljen proizvod? Pitam ih. A oni ce meni ... LEZARINA SE PLACA...

Sta mi drugo preostaje pomisliti da su rabili moj dildo.

 

Jesam li profulala sta?

 

 

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrvatsk

Da vas odmah umirim.. Kinezi su lumeni za ove nase kloasre i glodare..

Necete nista placati..VEc ce lijepo ko moj ekran za mob..Prvo poslat u neko EU wareHouse , tamo prepakirati

i onda poslat iz Europe..

 

Nisu Klosari z Hrvatske vlade dorasli kinezima..

 

 

R33mba#2892
Moj PC  
19 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv
Jebodiah kaže...

Cek ....cek.....

Da sumiram. Ne prakticiram ovakav nacin  kupovine i nije bitno.

 

Znaci.... da sam osoba zenskog spola.. Narucila sam dildo iz Kine. I naravno, nije po dimenziji kineskog prosjeka. Preko online narucila i platila. Treba doci na moju kucnu adresu. Postar ostavi malu ceduljicu, da je pristigla posiljka, ali nije me zatekao doma.

Ja sva napeta, mozda me strefne PMS putem, moram ici do poste, pomocu ceduljice podici pristiglu robu. Veli HP (da se razumijemo. mislim na Hrvatsku Postu) da sam dosla na krivu adresu. Da je to tamo. U redu. nije meni PMS prvi put. Idem tamo i nadem svog dildana..

Zateknem poveci racun, vec nego sam online-om platila. Pitam kako to. ?

Pa dok je bio moj Dildo kod njih, moram platiti lezarinu.

Pa zar je sad rabljen proizvod? Pitam ih. A oni ce meni ... LEZARINA SE PLACA...

Sta mi drugo preostaje pomisliti da su rabili moj dildo.

 

Jesam li profulala sta?

 A gle, ako su ga samo radnice koristile, smatraj da ste se "uškarale", a ako su i/ili radnici, onda obavezno dezinficiraj i to više puta, osim ak ti je baš fetiš...

Naravno, paket otvori pred njima i testiraj, ak ne "šljaka" kak spada, odbij preuzeti !!!!

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 10:24 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrvatsk

Ne znam od kuda ovaj iz pošte naručuje, ali 80% mojih paketa iz Kine ima broj za praćenje, ovih ostalih 20% imaju one njihve LP i slične gluposti koje rade samo dok ne odu iz Kine (to su u pravilu sitni paketići od par dolara). No u pravilu sve što je veće od $5 ima stadardni CN, HK ili (što je ekstra popularno u zadnjih godinu dana) NL broj...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv
R3nchi kaže...

Da vas odmah umirim.. Kinezi su lumeni za ove nase kloasre i glodare..

Necete nista placati..VEc ce lijepo ko moj ekran za mob..Prvo poslat u neko EU wareHouse , tamo prepakirati

i onda poslat iz Europe..

 

 

 I pri tome ces platiti hr PDV, na cijenu koja je uvecana za carinu i troskove EU warehousea. Dumbass...

16 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv
gmit kaže...
R3nchi kaže...

Da vas odmah umirim.. Kinezi su lumeni za ove nase kloasre i glodare..

Necete nista placati..VEc ce lijepo ko moj ekran za mob..Prvo poslat u neko EU wareHouse , tamo prepakirati

i onda poslat iz Europe..

 

 

 I pri tome ces platiti hr PDV, na cijenu koja je uvecana za carinu i troskove EU warehousea. Dumbass...

Plus troškove slanja unutar EU.

15 godina
neaktivan
offline
Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrvatsk

Ništa nisu objasnili, a opet su se izblamirali:

Podsjećamo kako se do sada put većine pošiljaka iz trećih zemalja nije mogao pratiti obzirom da je poštarina za njih bila besplatna ili simboličnog iznosa.

 

Poštarina se ne mijenja, pa nije jasno kako ih sada odjednom mogu pratiti za iste novce.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv
Visak kaže...

Ništa nisu objasnili, a opet su se izblamirali:

Podsjećamo kako se do sada put većine pošiljaka iz trećih zemalja nije mogao pratiti obzirom da je poštarina za njih bila besplatna ili simboličnog iznosa.

 

Poštarina se ne mijenja, pa nije jasno kako ih sada odjednom mogu pratiti za iste novce.

Dobro je pitanje kako će sada izgledati cijeli proces.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv
Old Iggy kaže...

Dobro je pitanje kako će sada izgledati cijeli proces.

 Dobro je pitanje, a još bi bolji bio odgovor.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrvatsk

Već 2 teksta o promjenama i opet nije posve jasno kao i što kada paket dođe u Hrvatsku a POREZ NIJE PLAĆEN (pustimo sada na stranu IOSS tu je sve jasno, porez se naplati pri kupovini i nešto se VJEROJATNO naljepi na paket i kada paket dođe kod nas on se skenira i kada se vidi da je pdv plaćen prosljeđuje se do odredišta), no niti je pošta ni porezna rekla dali ostaje sve isto kao do sada za pakete bez plaćenog pdv-a, jer ako ostaje kako po meni ovaj trenutni tekst naslućuje, to nebu dobro ni financijski a bogami ni vremenski

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 11:45 (Doktor-X).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrvatsk

Hrpa članaka i tekstova i meni opet sve nejasno.


Objasnite mi kao da sam idiot, sa tablicom kao što je objašnjen trenutni postupak na https://alimajstor.com/aliexpress-carina-i-carina-na-robu-iz-kine/

Tko visoko leti, štedi gorivo.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv

Nigdje to nisam rekao. Ja bi da se sve plaća unaprijed ili nekim što lakšim metodama da poštar ostavi paket kad god hoće i da nema potrebe da se ide na poštu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrvatsk

A sta je recimo s paketima narucenima do 30.06 koji će pristizati iza 01.07 kada krene to. Ili recimo narucenim proizvodima ovaj mjesec koji ce kasnije doci, samim time iza 01.07? Podliježe novom zakonu ili po starom kada je kupljen? Mislim na paketicu uvijek piše kada je kupljen,  tj poslan pa onda nebi trebalo biti problema?

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv
sstrmi kaže...

A sta je recimo s paketima narucenima do 30.06 koji će pristizati iza 01.07 kada krene to. Ili recimo narucenim proizvodima ovaj mjesec koji ce kasnije doci, samim time iza 01.07? Podliježe novom zakonu ili po starom kada je kupljen? Mislim na paketicu uvijek piše kada je kupljen,  tj poslan pa onda nebi trebalo biti problema?

 
Na sve što uđe u HR iza 01.07. ide naplata PDV-a bez obzira kada je naručeno, tako da se trenutno ništa ne isplati naručivati jer će nas oderati na carinskom postupku.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 15:37 (Ico_Zg).
10 godina
protjeran
offline
Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrvatsk

Ja bih stavio na svu robu iz Kine 100% PDV u cijeloj EU.Možda bi onda kompanije poput TSMC-a,Samsunga i sl. razmotrili otvaranje tvornica u EU.Ako ne onda 200%.Ipak 450 milona ljudi je tržište.Onaj ko bi prvi napravio tvornicu bi najviše profitirao.

Moj PC  
5 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv
bus kaže...

Ma neće, samo nećeš preuzeti.  Nek pošalju nazad, sigurno nećeš platit 50 kn, nešto šta si platio oreko eBaya 1$

Točno tako.

 

Ako upadne u carinski postupak, lijepo nek si ga drže s skladištu 7 dana i nakon toga šalju natrag. 

 

A Kinezi već imaju slanje preko EU pošti s SE ili NL brojevima, tako da će sigurno u vrlo kratko roku pronaći shemu kako "nategnuti" EU birokrate.

Ove gluposti, dupla poštarina i slanje unutar EU itd. zaboravite, možda digne cijene za koji 20ak posto ali to je max po meni. 

14 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv
McFly333 kaže...

Ja bih stavio na svu robu iz Kine 100% PDV u cijeloj EU.Možda bi onda kompanije poput TSMC-a,Samsunga i sl. razmotrili otvaranje tvornica u EU.Ako ne onda 200%.Ipak 450 milona ljudi je tržište.Onaj ko bi prvi napravio tvornicu bi najviše profitirao.

 trebalo bi svakako uvesti porez na izrazavanje misljenja. ovo tvoje niti je zabavno, niti pametno.

13 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv
assassin.st kaže...
bus kaže...

Ma neće, samo nećeš preuzeti.  Nek pošalju nazad, sigurno nećeš platit 50 kn, nešto šta si platio oreko eBaya 1$

Točno tako.

 

Ako upadne u carinski postupak, lijepo nek si ga drže s skladištu 7 dana i nakon toga šalju natrag. 

 

A Kinezi već imaju slanje preko EU pošti s SE ili NL brojevima, tako da će sigurno u vrlo kratko roku pronaći shemu kako "nategnuti" EU birokrate.

Ove gluposti, dupla poštarina i slanje unutar EU itd. zaboravite, možda digne cijene za koji 20ak posto ali to je max po meni. 

 

Kinezi već imaju dogovor sa EU, konkretno, Aliexpress ulazi u IOSS i nećeš moći niti napraviti narudžbu bez da odmah ne platiš PDV, isto će biti i sa Ebayom.



16 godina
moderator
online
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv
assassin.st kaže...
A Kinezi već imaju slanje preko EU pošti s SE ili NL brojevima

To se ne računa, na takve se pakete gleda kao da su neocarinjeni ušli u EU, dakle ako na njih nije plaćen (naš) PDV, a u pravilu nije, carinit će ih kod nas.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv
Svi izvoze proizvodnju u Kinu, a ti bi kao nešto carinio i prisilio Kineze da otvaraju tvornice u Europi... Bože... Tu tvoju pamet treba šleperima vani izvozit, vjerojatno bi sve procvalo u lijepoj našoj..
4 godine
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv
Keops kaže...

Ako će se morati ići na poštu po paket jer ga poštar nije mogao uručiti, to će biti katastrofa. 

 Meni je danas poštar donio paket. Doduše ne iz Kine, nego iz Njemačke. Ali je donio. Prošli put je ostavio obavijest. Tako da nisam bio siguran hoće li donijeti paket ili ne.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv
Ico_Zg kaže...


Kinezi već imaju dogovor sa EU, konkretno, Aliexpress ulazi u IOSS i nećeš moći niti napraviti narudžbu bez da odmah ne platiš PDV, isto će biti i sa Ebayom.



 

Pretpostavljam da će to negdje pisati tako da se ne mislim hoće li na tranzistor od 0.1$ doć troškovi otvaranja paketa na carini od 80kn?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice