Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi prek

poruka: 34
|
čitano: 4.199
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi prek".
13 godina
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
Mitch kaže...

p.s. slazem se da je buducnost elektricna ili nesto drugo, ali ne slazem se sa trzistem da se to sve treba price-inat danas...podsjeca me na XRP i 2017...

Po meni je nešto drugo. Toyota je nedavno skoro nezamijećeno predstavila model koji bi mogao pomrsiti račune mnogima.

Što se tiče električnih vozila, ono što ja ne shvaćam kako zamišljate refill u sustavu gdje su sva vozila električna? Trenutno većina el. auti ima autonomiju između 300-400 km, a u najboljem slučaju u laboratorijskim uvjetima se može dobiti (negdje sam vidio, ispravite me ako krivo navodim) 80% za 20-ak minuta. Gdje će se puniti svi ti auti? Mnogi to gledaju kao na super stvar jer žive u kući pa kad dođeš kući prištekaš ga na utičnicu i pustiš preko noći. A što sa svima onima u stanovima? Koliko bi ispred zgrade trebalo biti power outleta da se sve to pokrije? Ovo su neki banalni primjeri, ima toga mnogo više, ali sve me to nekako navodi da budućnost nije električna u ovom obliku.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
southy kaže...

A što sa svima onima u stanovima? 

stanovi su u gradovima, gradovi imaju javni prijevoz organiziran uglavnom bolje nego sela gdje su kuće većina

ne kažem da je to ultimativno rješenje niti da 'stanari' ne trebaju imat aute, nego da će se morat mijenjat navike i više koristiti javni prijevoz

13 godina
southy kaže...
Mitch kaže...

p.s. slazem se da je buducnost elektricna ili nesto drugo, ali ne slazem se sa trzistem da se to sve treba price-inat danas...podsjeca me na XRP i 2017...

Po meni je nešto drugo. Toyota je nedavno skoro nezamijećeno predstavila model koji bi mogao pomrsiti račune mnogima.

Što se tiče električnih vozila, ono što ja ne shvaćam kako zamišljate refill u sustavu gdje su sva vozila električna? Trenutno većina el. auti ima autonomiju između 300-400 km, a u najboljem slučaju u laboratorijskim uvjetima se može dobiti (negdje sam vidio, ispravite me ako krivo navodim) 80% za 20-ak minuta. Gdje će se puniti svi ti auti? Mnogi to gledaju kao na super stvar jer žive u kući pa kad dođeš kući prištekaš ga na utičnicu i pustiš preko noći. A što sa svima onima u stanovima? Koliko bi ispred zgrade trebalo biti power outleta da se sve to pokrije? Ovo su neki banalni primjeri, ima toga mnogo više, ali sve me to nekako navodi da budućnost nije električna u ovom obliku.

To je zapravo jedina kompetitivna prednost tesle trenutno (uz top 3 domet)...mreza im je daleko najjaca u US.

10 godina
southy kaže...
Mitch kaže...

Navodno novi Lucid Air ima "domet" preko 800km. Istina to je visoka klasa, ali bitna je tehnologija i mogućnosti koje će samo rasti.

https://www.caranddriver.com/news/a37613322/2022-lucid-air-epa-range-details/

S druge strane Kinezi imaju sistem zamjene baterija u par minuta, sada stiže v2 koja bi trebala biti potpuno automatizirana i autonomna, dovezeš auto na označeno mjesto, stisneš gumb i dalje sve ide automatski.

Sigurno će se to dodatno razvijati, tek sad je krenuo pravi fokus na EV.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice