Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrži 3,

poruka: 28
|
čitano: 24.385
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrži 3,".
10 godina
offline
Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrži 3,

 

Fasicantno!!

Koliki je svemir? 

 

Čovjek mora ostati zapnjen koliko je malen na jednom planetu koji je samo jedan mali djelić ogormnog svemira.

Lajk!!

dzg
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrž
Woooow!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrži 3,

čini se da ipak galaksija rula nadmoćno  (jebate, ak u tom čušpajzu nema milijuna nastanjenih svjetova, tu me reži. )

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
16 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrž
Života vjerojatno ima, ali inteligentnog mi se čini da bi moglo bita malo ili nimalo. Možda smo mi izuzetak...
Jer gdje su svi?
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrž
keke kaže...
Života vjerojatno ima, ali inteligentnog mi se čini da bi moglo bita malo ili nimalo. Možda smo mi izuzetak...
Jer gdje su svi?

 udaljeni nekoliko stotina svijetlosnih godina od nas, mnogo njih u kamenom dobu, mnogo u srednje razvijenom vremenu (poput nas) i vjerovatno mnogo njih razvijenih za svemirski exploring...

 

ali ako je fizika ogranicena brzinom svijetlosti, a kako se, danas, cini jeste...

i dalje su stotinama svijetlosnih godina daleko a samim time i neprimjetni oni nama i mi njima :D

 

 

a ima i onih koji kazu da su tu i da aktivno sa njima komuniciraju... ko ce ti ga znat vise! :D

9 godina
offline
Re: Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrž
LudaRajcica kaže...
keke kaže...
Života vjerojatno ima, ali inteligentnog mi se čini da bi moglo bita malo ili nimalo. Možda smo mi izuzetak...
Jer gdje su svi?

 udaljeni nekoliko stotina svijetlosnih godina od nas, mnogo njih u kamenom dobu, mnogo u srednje razvijenom vremenu (poput nas) i vjerovatno mnogo njih razvijenih za svemirski exploring...

 

ali ako je fizika ogranicena brzinom svijetlosti, a kako se, danas, cini jeste...

i dalje su stotinama svijetlosnih godina daleko a samim time i neprimjetni oni nama i mi njima :D

 

 

a ima i onih koji kazu da su tu i da aktivno sa njima komuniciraju... ko ce ti ga znat vise! :D

 UFO/NLO vanzemaljci ne postoje. Ako te zanima sto su zaista te pojave, pitaj.

14 godina
offline
Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrži 3,

Kad sam pročitao da se može virtualno šetati očekivao sam neki 3d univerzum u kojem se krećeš, makar izgledalo kao originalni Elite.

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrž
PzKpfw kaže...

 

Fasicantno!!

Koliki je svemir? 

 

 I ?

Jesi li došao do objašnjenja, koliki je.

 

We are invisible to our fears. We are a doll and a puppeteer, the victims of our expectations. GS Rawling.
8 godina
offline
Re: Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrž
Tu su oni, pravo pitanje je gdje smo mi.....

Naravno, neznamo i nemozemo drugacije, pa tako i neku vanzemaljsku inteligenciju zamisljamo kao nasu inteligenciju, no pravo pitanje je dali mi kao vrsta, po kriterijima nekog vanzemaljca, uopce ulazimo na njihovu tablicu inteligentnog zivota. Najvjerovatnije ne, od toliko zivota, za vecinu niti neznamo da postoji, ili da je u nekom momentu postojao, nasa inteligencija je na nivou statisticke greske. A naivno se nadati da se negdje, nekad, razvio zivot koji je slijedio put slican nasem, i rezultirao inteligenciji slicnoj nasoj je jako nategnuto.

I da nas lupi po nosu, vjerovatno nebi prepoznali vanzemaljski inteligentan zivot, kao ni oni nas. Naravno, u tolikom svemiru, naci ce se netko poput nas, no, realno je za zamisliti da ce, u tolikom svemiru varijacija biti bezbroj, od kojih vecina nece biti ni najmanje slicna nama.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrži 3,

@Zaporožac

 

Nemoj se ljutiti, al ne zanima me tvoje mišljenje vezano za bilo što. Ne čitam tvoje postove.

Nepotrebno se referiraš na mene. Uzalud se trudiš. Tak' da se ne moraš više truditi.

Ako tebi to veseli, neka ti bude.

 

Živim lijepi život i bez tvojih komentara.

 

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrž
Damir22 kaže...
Tu su oni, pravo pitanje je gdje smo mi.....

Naravno, neznamo i nemozemo drugacije, pa tako i neku vanzemaljsku inteligenciju zamisljamo kao nasu inteligenciju, no pravo pitanje je dali mi kao vrsta, po kriterijima nekog vanzemaljca, uopce ulazimo na njihovu tablicu inteligentnog zivota. Najvjerovatnije ne, od toliko zivota, za vecinu niti neznamo da postoji, ili da je u nekom momentu postojao, nasa inteligencija je na nivou statisticke greske. A naivno se nadati da se negdje, nekad, razvio zivot koji je slijedio put slican nasem, i rezultirao inteligenciji slicnoj nasoj je jako nategnuto.

I da nas lupi po nosu, vjerovatno nebi prepoznali vanzemaljski inteligentan zivot, kao ni oni nas. Naravno, u tolikom svemiru, naci ce se netko poput nas, no, realno je za zamisliti da ce, u tolikom svemiru varijacija biti bezbroj, od kojih vecina nece biti ni najmanje slicna nama.

Istina je da svi samo nagađamo ali isto tako ako se život u ovom obliku stvorio na zemlji zašto se nebi isti takav i na nekom drugom planetu. Ne moraju nužno vanzemaljci izgledat bitno drukčije od nas, jer očito ovaj oblik života kako se razvio ovde ima neki razlog i pretpostavljam da se taj oblik selio i po drugim sustavima, galaksijama.... ali sve ovo je još uvijek samo nagađanje i šansa da nas bilo kakav drugi oblik života uopće nađe je isto kao i šansa da nađeš baš određeno zrno pijeska na plaži velikoj kao pola europe...

 

A sad ova "takozvana" sretanja sa vanzemaljcima su jakooooo nategnuta pogotovo jer ih je "glej čuda" večina baš u Americi i nekako sumnjam da je takvu stvar moguće toliko dugo skrivat da se ništa ne sazna.... ali isto tako imaš jedne koji tvrde da na rubu ravne zemlje ispod ledenjaka žive ljudi gušteri!

8 godina
offline
Re: Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrž
nikonja kaže...
Istina je da svi samo nagađamo ali isto tako ako se život u ovom obliku stvorio na zemlji zašto se nebi isti takav i na nekom drugom planetu. Ne moraju nužno vanzemaljci izgledat bitno drukčije od nas, jer očito ovaj oblik života kako se razvio ovde ima neki razlog i pretpostavljam da se taj oblik selio i po drugim sustavima, galaksijama.... ali sve ovo je još uvijek samo nagađanje i šansa da nas bilo kakav drugi oblik života uopće nađe je isto kao i šansa da nađeš baš određeno zrno pijeska na plaži velikoj kao pola europe...

 

 

To ti je taj dio - zasto nebi, ne moraju, nagadjamo....

 

Jer jednostavno nemamo nista za usporedbu. Imamo svu nauku, matematiku, fiziku, postizemo veliki napredak, medjutim, sve su to nasa pravila i nasa tumacenja.

 

Recimo, navodi se kako je matematika univerzalni jezik, i cesto se upravo ta teorija prikazuje u filmovima i sl. u kontaktu s nekom vanzemaljskom rasom. No, vjerovanje da i oni smatraju matematiku univerzalnim jezikom, vjerovanje da matematiku uopce poznaju ili percipiraju kao i mi, to je samo vjerovanje. I uvijek tu "inteligenciju" ravnamo po sebi, i svom nekakvom putu od blatne lokvice do danasnjeg covjeka. No, negdje, nekad, taj put je mogao biti dijametralno suprotan nasem. Tako da sve one karakteristike kako mi trenutno "opisujemo" vanzemaljca, primarno kroz filmove, literaturu - sve to moze biti totalno pogresno, i to je ono sto uvijek isticem - zivot na nekoj drugoj planeti se mogao razviti totalno suprotno, u svim kategorijama. 

 

I dok mi trazimo neki humanoidni oblik zivota koji ce prepoznati matematiku, glazbu, jedinice i nule, taj isti vanzemaljski zivot, napredan i tehnoloski, moze biti nama zanemarive velicine, npr. cijeli svemirski brod velicine zrna pijeska..... Ok, malo karikirano, no, poanta stoji. Mozda oni uopce nas ne dozivljavaju kao inteligentni oblik zivota, vec svoju srecu traze na dnu oceana, u lokvi vode kraj puta, medju nekim zivotinjskim vrstama, te dolaze do zakljucka da ovaj planet jos nije razvio inteligentan oblik zivota. Jer, sve ovisi kako se kod "njih" taj zivot razvijao, u kojem omjeru, koji su njihovi pojmovi i shvacanja....

 

Naravno, sve ovo vrijedi ukoliko se slucajnost uzme kao pocetna tocka - zivot se, tu i svugdje, je ili nije (hoce ili nece) razvio slucajnoscu. Kombinacija pravih stvari u pravom trenutku. Onda jednostavno ne mozemo zamisliti te oblike zivota.

 

Ukoliko se priklonis teoriji nekog velikog plana i dizajna, ili barem teoriji da je zivot na zemlju dosao "od nekud", onda da, onda bi nam ti vanzemaljci mogli biti daleko slicniji nego sto mozemo pretpostaviti.

 

Ja ipak nekako navijam za prvu varijantu.

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
3 godine
offline
Re: Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrž
Damir22 kaže...
nikonja kaže...
Istina je da svi samo nagađamo ali isto tako ako se život u ovom obliku stvorio na zemlji zašto se nebi isti takav i na nekom drugom planetu. Ne moraju nužno vanzemaljci izgledat bitno drukčije od nas, jer očito ovaj oblik života kako se razvio ovde ima neki razlog i pretpostavljam da se taj oblik selio i po drugim sustavima, galaksijama.... ali sve ovo je još uvijek samo nagađanje i šansa da nas bilo kakav drugi oblik života uopće nađe je isto kao i šansa da nađeš baš određeno zrno pijeska na plaži velikoj kao pola europe...

 

 

To ti je taj dio - zasto nebi, ne moraju, nagadjamo....

 

Jer jednostavno nemamo nista za usporedbu. Imamo svu nauku, matematiku, fiziku, postizemo veliki napredak, medjutim, sve su to nasa pravila i nasa tumacenja.

 

Recimo, navodi se kako je matematika univerzalni jezik, i cesto se upravo ta teorija prikazuje u filmovima i sl. u kontaktu s nekom vanzemaljskom rasom. No, vjerovanje da i oni smatraju matematiku univerzalnim jezikom, vjerovanje da matematiku uopce poznaju ili percipiraju kao i mi, to je samo vjerovanje. I uvijek tu "inteligenciju" ravnamo po sebi, i svom nekakvom putu od blatne lokvice do danasnjeg covjeka. No, negdje, nekad, taj put je mogao biti dijametralno suprotan nasem. Tako da sve one karakteristike kako mi trenutno "opisujemo" vanzemaljca, primarno kroz filmove, literaturu - sve to moze biti totalno pogresno, i to je ono sto uvijek isticem - zivot na nekoj drugoj planeti se mogao razviti totalno suprotno, u svim kategorijama. 

 

I dok mi trazimo neki humanoidni oblik zivota koji ce prepoznati matematiku, glazbu, jedinice i nule, taj isti vanzemaljski zivot, napredan i tehnoloski, moze biti nama zanemarive velicine, npr. cijeli svemirski brod velicine zrna pijeska..... Ok, malo karikirano, no, poanta stoji. Mozda oni uopce nas ne dozivljavaju kao inteligentni oblik zivota, vec svoju srecu traze na dnu oceana, u lokvi vode kraj puta, medju nekim zivotinjskim vrstama, te dolaze do zakljucka da ovaj planet jos nije razvio inteligentan oblik zivota. Jer, sve ovisi kako se kod "njih" taj zivot razvijao, u kojem omjeru, koji su njihovi pojmovi i shvacanja....

 

Naravno, sve ovo vrijedi ukoliko se slucajnost uzme kao pocetna tocka - zivot se, tu i svugdje, je ili nije (hoce ili nece) razvio slucajnoscu. Kombinacija pravih stvari u pravom trenutku. Onda jednostavno ne mozemo zamisliti te oblike zivota.

 

Ukoliko se priklonis teoriji nekog velikog plana i dizajna, ili barem teoriji da je zivot na zemlju dosao "od nekud", onda da, onda bi nam ti vanzemaljci mogli biti daleko slicniji nego sto mozemo pretpostaviti.

 

Ja ipak nekako navijam za prvu varijantu.

 Ovo mi je po trenutnim zakonima fizike prakticki nemoguca teorija i po velicini svemira i stvari u njemu je totalna suprotnost mogucemm2c

8 godina
offline
Re: Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrž
Vjerovatno, ali s druge strane...

Znas kako kazu, nije sve u velicini :)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrži 3,

naša najveća greška je kad nas i naš civilizacijski napredak pokušavamo usporediti s nekim drugim eventualnim civilizacijama(životom). Ili još gore smjestiti ih u neku našu "okvirnu" lentu vremena.. kao možda su kamenom dobu, srednjem vijeku ili i 2070ima. Zadnjih nekoliko tisuća godina nama bolje "poznatih" i zabilježenih događaja jako je mali vremenski period za naš sunčev sustav a kamoli za našu galaksiju ili još gore svemir. Kao da s nekoliko milimetara nam znanog prostora i vremena pokušavamo razumjeti i shvatiti svaki milimetar puta od zemlje do sunca(malo sam i rekao). Pa se pitamo možda su oni sad na 15G pa bi se mogli i pojaviti.

 

Isto tako slušamo o milijardama bogataša Muska i Bezosa pa nam i te milijarde više nisu tako velike. Često čujemo prije nekoliko stotina milijuna godina desilo se to i to. Nismo ni svjesni koliko su to veliki vremenski periodi da je to strašno. Svemir je star 14 milijardi godina. Ovako na prvu tih 14 nekome možda i ne izgleda tako velik(Musk 153 milijarde dolara)a radi se o velikom vremenskom periodu koji si ne možemo predočiti a te brojke vrlo se lako izgovaraju. Ili veličina naše galaksije od stotinu tisuća svjetlosnih godina….a možemo reći "samo" sto tisuća. Isto tako ogroman prostor koji si teško možemo predočiti da bi shvatili veličinu.

 

I onda na toliko velikoj lenti vremena, prostora i čega sve ne s naših nekoliko tisuća godina civilizacije pokušavamo razumjeti i usporediti nas s "nekim drugim" i reći za 36 godina mogli bi vidjeti elijene jer tada  ćemo već dovoljno napredovati a i oni da se možemo javiti. Hahaha

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrži 3,

Tu smo  ... mi i oni ali zbog prostranstva vjerovatno nikada nećemo stupiti u kontakt makar radio vezom pa saznati  jedni za druge 

waaagh ;
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrž
keke kaže...
Života vjerojatno ima, ali inteligentnog mi se čini da bi moglo bita malo ili nimalo. Možda smo mi izuzetak...
Jer gdje su svi?

 

 fermijev paradoks, ali po meni nema tu ničeg neshvatljivog, svemirske udaljenosti su toliko ogromne da je sasvim jasno zašto nismo stupili u kontakt s mnogim vrstama.

 

Također, treba imati na umu da možda oko nas postoje toliko napredne civilizacije da ih jednostavno ne možemo primjetiti, ne možemo vidjeti njihov trag s ovom tehnologijom s kojom trenutno raspolažemo, a mi smo njima zanimljivi manje nego mravi nama.

3 godine
offline
Re: Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrž
Cansee kaže...
keke kaže...
Života vjerojatno ima, ali inteligentnog mi se čini da bi moglo bita malo ili nimalo. Možda smo mi izuzetak...
Jer gdje su svi?

 

 fermijev paradoks, ali po meni nema tu ničeg neshvatljivog, svemirske udaljenosti su toliko ogromne da je sasvim jasno zašto nismo stupili u kontakt s mnogim vrstama.

 

Također, treba imati na umu da možda oko nas postoje toliko napredne civilizacije da ih jednostavno ne možemo primjetiti, ne možemo vidjeti njihov trag s ovom tehnologijom s kojom trenutno raspolažemo, a mi smo njima zanimljivi manje nego mravi nama.

 Daj molim te

9 godina
offline
Re: Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrž
Boris grozni kaže...
Cansee kaže...
keke kaže...
Života vjerojatno ima, ali inteligentnog mi se čini da bi moglo bita malo ili nimalo. Možda smo mi izuzetak...
Jer gdje su svi?

 

 fermijev paradoks, ali po meni nema tu ničeg neshvatljivog, svemirske udaljenosti su toliko ogromne da je sasvim jasno zašto nismo stupili u kontakt s mnogim vrstama.

 

Također, treba imati na umu da možda oko nas postoje toliko napredne civilizacije da ih jednostavno ne možemo primjetiti, ne možemo vidjeti njihov trag s ovom tehnologijom s kojom trenutno raspolažemo, a mi smo njima zanimljivi manje nego mravi nama.

 Daj molim te

 

ti znaš sa sigurnošću da nije tako jel? Malo si se provozao po Mliječnoj stazi i utvrdio gradivo?

3 godine
offline
Re: Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrž
Cansee kaže...
Boris grozni kaže...
Cansee kaže...
keke kaže...
Života vjerojatno ima, ali inteligentnog mi se čini da bi moglo bita malo ili nimalo. Možda smo mi izuzetak...
Jer gdje su svi?

 

 fermijev paradoks, ali po meni nema tu ničeg neshvatljivog, svemirske udaljenosti su toliko ogromne da je sasvim jasno zašto nismo stupili u kontakt s mnogim vrstama.

 

Također, treba imati na umu da možda oko nas postoje toliko napredne civilizacije da ih jednostavno ne možemo primjetiti, ne možemo vidjeti njihov trag s ovom tehnologijom s kojom trenutno raspolažemo, a mi smo njima zanimljivi manje nego mravi nama.

 Daj molim te

 

ti znaš sa sigurnošću da nije tako jel? Malo si se provozao po Mliječnoj stazi i utvrdio gradivo?

 Odgovorio bi ti ali si beznacajan poput mrava

9 godina
offline
Re: Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrž
Boris grozni kaže...
Cansee kaže...
Boris grozni kaže...
Cansee kaže...
keke kaže...
Života vjerojatno ima, ali inteligentnog mi se čini da bi moglo bita malo ili nimalo. Možda smo mi izuzetak...
Jer gdje su svi?

 

 fermijev paradoks, ali po meni nema tu ničeg neshvatljivog, svemirske udaljenosti su toliko ogromne da je sasvim jasno zašto nismo stupili u kontakt s mnogim vrstama.

 

Također, treba imati na umu da možda oko nas postoje toliko napredne civilizacije da ih jednostavno ne možemo primjetiti, ne možemo vidjeti njihov trag s ovom tehnologijom s kojom trenutno raspolažemo, a mi smo njima zanimljivi manje nego mravi nama.

 Daj molim te

 

ti znaš sa sigurnošću da nije tako jel? Malo si se provozao po Mliječnoj stazi i utvrdio gradivo?

 Odgovorio bi ti ali si beznacajan poput mrava

 

apsultno da jesam. isto kao i ti i svi na forumu, u konteksu svemira starog preko 13 milijardi godina cijela povijest čovječanstva je smijurija. 

5 godina
offline
Re: Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrž
LudaRajcica kaže...
keke kaže...
Života vjerojatno ima, ali inteligentnog mi se čini da bi moglo bita malo ili nimalo. Možda smo mi izuzetak...
Jer gdje su svi?

 udaljeni nekoliko stotina svijetlosnih godina od nas, mnogo njih u kamenom dobu, mnogo u srednje razvijenom vremenu (poput nas) i vjerovatno mnogo njih razvijenih za svemirski exploring...

 

ali ako je fizika ogranicena brzinom svijetlosti, a kako se, danas, cini jeste...

i dalje su stotinama svijetlosnih godina daleko a samim time i neprimjetni oni nama i mi njima :D

 

 

a ima i onih koji kazu da su tu i da aktivno sa njima komuniciraju... ko ce ti ga znat vise! :D

 LoL! A možda su u šumi!  

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
2 godine
offline
Re: Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrž
Cansee kaže...
apsultno da jesam. isto kao i ti i svi na forumu, u konteksu svemira starog preko 13 milijardi godina cijela povijest čovječanstva je smijurija. 

Meni nije jasno kako je taj "poznati" svemir i prostor iza njega beskonačan ?

Kako to ?

合氣道
15 godina
offline
Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrži 3,

na grčkom je galaktikos (γαλακτικός) = mliječna ("gala" = mlijeko). dakle, naša se galaksija zove "galaksija" i mliječni je proizvod, odn. sirovina. muuuuuu. zamislimo da su je nazvali prema starozagorskom trsje = vinograd = glavno selo zagorja ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2023 17:18 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrž
keke kaže...
Života vjerojatno ima, ali inteligentnog mi se čini da bi moglo bita malo ili nimalo. Možda smo miizuzetak...
Jer gdje su svi?

 Ako smo miizuzetak, onda u svemiru nema (skoro) nikakve inteligencije, a to bi stvarno bila šteta. Inače, mapa je predivna, lijepo nam pokazuje koliko smo sićušni i beznačajni u tom golemom svemiru.

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrž
Ajar kaže...

na grčkom je galaktikos (γαλακτικός) = mliječna ("galaktos" = mlijeko) . dakle, naša se galaksija zove "galaksija" i mliječni je proizvod, odn. sirovina. muuuuuu. zamislimo da su je nazvali prema starozagorskom trsje = vinograd = glavno selo zagorja ... 

 A i neki zločesti kumovi su krali slamu i ostavili tragove na nebu... dok su stari egipćani vidjeli Kičmu noći, a indijanci nekakva sela sa logorskim vatrama i.t.d.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2023 18:08 (učo).
11 godina
offline
Re: Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrž
pravi_covijek kaže...
LudaRajcica kaže...
keke kaže...
Života vjerojatno ima, ali inteligentnog mi se čini da bi moglo bita malo ili nimalo. Možda smo mi izuzetak...
Jer gdje su svi?

 udaljeni nekoliko stotina svijetlosnih godina od nas, mnogo njih u kamenom dobu, mnogo u srednje razvijenom vremenu (poput nas) i vjerovatno mnogo njih razvijenih za svemirski exploring...

 

ali ako je fizika ogranicena brzinom svijetlosti, a kako se, danas, cini jeste...

i dalje su stotinama svijetlosnih godina daleko a samim time i neprimjetni oni nama i mi njima :D

 

 

a ima i onih koji kazu da su tu i da aktivno sa njima komuniciraju... ko ce ti ga znat vise! :D

 UFO/NLO vanzemaljci ne postoje. Ako te zanima sto su zaista te pojave, pitaj.

 evo pitam, da cujem i to :D

9 godina
offline
Re: Najveća interaktivna mapa naše galaksije sadrž
LudaRajcica kaže...
pravi_covijek kaže...
LudaRajcica kaže...
keke kaže...
Života vjerojatno ima, ali inteligentnog mi se čini da bi moglo bita malo ili nimalo. Možda smo mi izuzetak...
Jer gdje su svi?

 udaljeni nekoliko stotina svijetlosnih godina od nas, mnogo njih u kamenom dobu, mnogo u srednje razvijenom vremenu (poput nas) i vjerovatno mnogo njih razvijenih za svemirski exploring...

 

ali ako je fizika ogranicena brzinom svijetlosti, a kako se, danas, cini jeste...

i dalje su stotinama svijetlosnih godina daleko a samim time i neprimjetni oni nama i mi njima :D

 

 

a ima i onih koji kazu da su tu i da aktivno sa njima komuniciraju... ko ce ti ga znat vise! :D

 UFO/NLO vanzemaljci ne postoje. Ako te zanima sto su zaista te pojave, pitaj.

 evo pitam, da cujem i to :D

 U pitanju su bica iz susjedne dimenzije (astralne). Nekada su projecirali zmajeve, demone, vile, a sa razvojem tehnologije i oni su unprijedili svoje polu-fatamorgane. Postoje indikacije da funkcioniraju kad jedna svijest (borg), ali bilo bi neozbiljno ulaziti u takve spekulacije.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice