Najsnažnija preša za metal na svijetu – samo za pr

poruka: 46
|
čitano: 10.400
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najsnažnija preša za metal na svijetu – samo za pr".
15 godina
offline
Re: Najsnažnija preša za metal na svijetu – samo z
Stric_Jura kaže...

=XFX=PlayHard 

 

ne vjeruj autonomnoj vožnji od 600 km kako ti oni vele...to što budale upale to i idu ubiti oko, to je dokaz zapanjujućeg pada ljudske inteligencije...

 https://arstechnica.com/cars/2021/03/tesla-full-self-driving-beta-isnt-designed-for-full-self-driving/

 

In a December follow-up, Tesla added that "we expect the functionality to remain largely unchanged in a future, full release to the customer fleet." Tesla added that "we do not expect significant enhancements" that would "shift the responsibility for the entire dynamic driving task to the system." The system "will continue to be an SAE Level 2, advanced driver-assistance feature."

 

I kad završi ova beta, nečega što se zove Full Self-Driving System - to će i dalje biti Level2 - lane assist u biti, što već ima cijela konkurencija. To čak i nije samo tehnički problem, već i regulatorski - zato je Tesla veoma jasna kad komunicira sa regulatorom.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Najsnažnija preša za metal na svijetu – samo z

Touche!

 

ali ne može se to AI apostolima Tesle objasniti, Elon je rekao da to fercera kod njih !

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Re: Najsnažnija preša za metal na svijetu – samo z
XFX=PlayHard kaže...

Brkaš jako puno stvari. Kad kažeš da je Tesla prodao sve što je proizveo, to bi trebalo značiti da inače nije tako i da drugima stoje neprodani milijuni automobila. Ali to, očito, nije tako. Prodaja im je porasla prošle godine, ali za najmanji postotak do sada. Jednom riječju, počeli su prodavati model 3 u Kini. U Evropi su pali iako je evropsko tržište EVova naprosto eksplodiralo. US stagnira. Imali su prodaju 100,000 modela S/X na godinu, sada komadić toga. Model Y se može dobiti odmah dok se model 3, na početku, čekao 3 mjeseca i više.

Oni su imali svoj moment koji su fenomenalno iskoristili i napravili čudo obzirom na uvjete. Međutim, ljudima se živo fućka za OTA nadogradnje, pogledaj samo vlasnike pametnih telefona, većina je luda kad im iskoči poruka da je nešto napravljeno. Ja koristim iPhone koji ima the best podršku i imam isključenu automatiku, ažuriram kad ja procijenim da je ok.

Puno je bitnija cijena (Tesle su preskupe, rang BMW/Mercedes. Ako misliš da će CT biti prodavan za 40k, prestani jesti bunike), servis, dostupnost punjača. Nama ovdje u Evropi je važna i prilagodljivost, ljudi vole malo izabrati s popisa opcija, to je Japance koštalo tržišnog udjela. (Npr. ako hoćeš ksenon lampe moraš kupiti najjači motor, automatski mjenjač i kožna sjedala - većina na to ovdje kaže suck my ... i okrene se najbližem renou ili fauveu.

Ukratko, ja ih vidim kao 2-3 milijuna godišnje firmu ako ne uvedu drastične promjene. Za 20 godina možda narastu do 10m godišnje, nikad u povijesti nijedna firma nije imala dominaciju veću od toga.
Ja rekoh
16 godina
offline
Najsnažnija preša za metal na svijetu – samo za pr

Ne znam jel bolje nakaradan taj Cyberpizdamaterina ili Multipla... Preodvratan dizajn...

Opet odlican izgled za policiju i sl. za šerifovanje po gradovima/selima...

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Najsnažnija preša za metal na svijetu – samo z
=XFX=PlayHard kaže...

Napadaš druge da ne znaju o čemu govore, a sam mlatiš teže gluposti. Plaid+ je potiho odgođen, najvjerojatnije iz razloga što nove baterije nisu spremne.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Najsnažnija preša za metal na svijetu – samo z
Batista:

CT je dizajniran kako je zbog nove tehnologije konstrukcije, očito u to doba nisu vidjeli načina kako napraviti konkurentan pickup s uhodanom tehnologijom. Problem takvog dizajna je što ograničava u više razina, nedostatak boje bi se mogao vrlo brzo pokazati kao veliko ograničenje. Wyks je već spomenuo novelti faktor, to će se brzo ispuhati. Zamisli parking gdje je 20% vozila identično do zadnjeg detalja, a radi se o običnom željezu. Komunistička Sjeverna Koreja i njihovo sivilo. Nema hebene šanse. Broj rezervacije nije nikakvo mjerilo. Imali su pola milijuna za model 3, tek nakon četiri godine proizvodnje su prošli tu brojku a prodaja već opada, model Y uzima svoj dio.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Najsnažnija preša za metal na svijetu – samo z
Batista:

Jedan moj frend je na multiplu, dok ju je imao, rekao: dečki, to vam je kao javna kuća. Malo se sramiš dok ideš unutra/van, ali kad si unutra osjećaš se fenomenalno.
Ja rekoh
15 godina
odjavljen
offline
Re: Najsnažnija preša za metal na svijetu – samo z
Feudalac kaže...
Problem takvog dizajna je što ograničava u više razina, nedostatak boje bi se mogao vrlo brzo pokazati kao veliko ograničenje. 

Inače, kao vjerni fan povratka u budućnost sam malo čitao o DeLoreanu. On također ima stainless steel karoseriju i pokazalo se da taj pristup ima jedan veliki problem: mehanička oštećenja.

 

Naime, stainless steel koji nije ofarban jednostavno ne možeš popraviti - oštećenje se uvijek vidi jer nikad ne možeš postići savršeno poravnato mjesto oštećenja, uvijek se vide tragovi. Ne možeš pokitati, pobrusiti i prelakirati, pa da se ne vidi. Kod DeLoreana se pokazalo da je jedina realna solucija za zakrpu nakon manjeg udesa zamjena čitavog panela.

 

Što uštediš na gorivu, spali željezara...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
neaktivan
offline
Najsnažnija preša za metal na svijetu – samo za pr

Publici koja kupuje takve kamione ovakve stvari su bitne

Cybertruck odvukao kao od šale legendarni Ford F-150

https://m.youtube.com/watch?v=N6-424eLgqI

 

Mene osobno taj tip vozila ne privlaci, ali ameri su nesto drugo. 

Musku ne treba reklama, samo neka ovakve stvari radi i osvojit ce trziste kamiona u USA.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Najsnažnija preša za metal na svijetu – samo za pr

Onda imas ovo, ct prestigao porsche 911

https://m.youtube.com/watch?v=5AtZeIjeu98

 

Za narod koji je kupovao svojedobno hummere da bi vozio po gradu ovo je pun pogodak. Europa je nesto drugo.

 

Mislim meni tesla nit u dzep niti iz dzepa. Nemam (nazalost) njihove dionice, ali mislim da je Musk sa ovim pogodio u zicu onih koji kupuju ovakve grdosije.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najsnažnija preša za metal na svijetu – samo z
=XFX=PlayHard kaže...

I da Mitch, jos jedna stvar, mozda nesto i naucis ako otvoris malo taj svoj zatvoreni um. 

 

 

Rekao si mi da te citiram "Ne znam cemu rasprava s nekim koji bazira misljenje i cinjenice prema YT reviewerima."

 

 

Godinama gledam kako ova izjava odnosi milijarde investitorima koji zanemaruju misljenje mladih, utjecajnih tech ljudi i opcenito ljudi diljem drustvenih mreza koji vole tehologiju i koji diktiraju trendove. Ovo je mogu slobodno reci, najveca greska koju jedan investiror moze napraviti. Bez ikakve dvojbe. 

 

Takozvani "analiticari" Wall Streeta s primitvnim MBA diplomicama, misle kako su popili svu pamet svijeta ako znaju procitati primitivno financijsko izvjesce. 

Gospodo draga, financijsko izvjesce i brojke zna procitati svaka budala. Svaka. Budala! 

 

Ono na sto se ja fokusiram u investiranju su rekacije kupaca, dojmovi, popularnost proizvoda, Youtube, instagram, facebook, twitter, tiktok, i ostale drustvene mreze. 

Gledam sto mladi vole, na sto se fokusiraju, sto im je bitno kod proizvoda, kakvu odjecu nose, koga prate u tech svijetu, tko na njih ostavlja kakav utjecaj i sl. 

 

I onda ti meni onako vazno uletis i kazes kako se ne zelis raspravljat s nekim tko svoje cinjenice bazira na youtubeu. Ni sam nisi svjestan svog neznanja nazalost! 

 

 

Tesla DOMINIRA drustvenim mrezama, ljudi su opsjednuti Teslom, Muskom, Cybertruckom, Roadsterom, Modelom 3 i Y, ljudi snimaju preuzimanja automobila, narudzbe, ljudi dobrovoljno testiraju autopilot bez ikakve naknade iako za to nisu placeni i jos to smatraju privilegijom! Dok za to vrijeme ekipa poput Wayma placa ostalima poprilicno po svakom prijedjenom km da se za njih razvija i testira autonomna voznja. 

 

 

To nisam nikad do sad vidio niti kod jednog jedinog brenda osim kod Applea! Tu snagu nema aposlutno nitko! 

 

 

Ja sam inzenjer strojarstva (smjer energetika), godinama znam da je Teslina prilika u energetskom sektoru daleko veca nego u auto sektoru. Znam koju Tesla prednost ima u odnosu na ostale u svakom pogledu i u svakoj grani koje se dotakla. 

 

Cinjenica je da uopce nije bitno da li ce Tesla do 2030. prodavati 15 ili 20 milijuna vozila i da li ce prodavati ili nece najvise vozila na svijetu. 

Ono sto je bitno jest da je Tesla brend koji je rame uz rame jednom Appleu! Svidjalo se to vama ili ne! I ono sto je cinjenica jest da ce Tesla do 2030. vrijediti minimalno 3-5 bilijuna dolara. Energetski sektor pruza nezamislive prilike, auto sektor je doslovno smijeh naspram prilike koju ce za sobom donijeti postupni prestanak naftne i plinske ere. Zao mi je svih onih koji nemaju znanja i mudrosti da uoce priliku koja se pojavulje jednom ili dva puta u zivotu jednog investitora. 

Mozemo mi pricat o investiranju, ali ti tvrdis da drzis Apple od 2008., a sad si student tek (sta si s 14 godina kupovao dionice na Ameritradeu? jedinom dostupnom brokeru u HR tada? gluposti)

 

Takoder net worth, 401k i slicne gluposti. Bavim se profesionalno investiranjem oko 10 godina i mislim da nemas pojma koliko Wall St zapravo utjece na TMT trziste. Pa VC/GE firme koje vode ove runde investiranja i Tesla bullova su pune bivsih inzinjera, PMova itd iz FANGA koji su otisli na Wall St. Najbolji generalni partneri u growth equity firmama su uglavnom bivsi corporate strategy iz Applea, MSa i sl. Youtuberi su sve bolji i bolji, ali njima je isto placen promo za konkretne proizvode, te ima nevjerojatna doza fanboyizma i biasa. Takoder best bang for the buck proizvodi nikad nisu najprodavaniji proizvodi u Tech svijetu, a pogotovo ne u energetici (u Americi). Medutim kod automobila jesu, i zato je upravo Apple usao u deal sa KIA grupom, a ne Teslom. Deregulirana energetika u Texasu nije prouzrocila nikakvu konkurencijsku redukciju u cijeni, vec je cijena struje otisla gore. 

 

 

Apple vrijedi koliko vrijedi (kao i Amazon) jer ima masovni perpetualni rast u cash flowu iznad inflacije koji daje vrijednost koju shareholderi traze. U long runu nitko nece odrzavat nesto sto nece biti profitablno u konstantnom smislu, a to je Tesli najveci problem. Trejdanje energetike? To moze svaka firma koja ima cak i znacajnijeg kapitala nego Tesla. Cak imas u HR firme koje se time planiraju bavit i masovno zaposljavaju.

 

Nitko ne tvrdi da je ovaj bubble kao 2001., firme su ipak znacajno profitabilnije, medutim ocekivanja i u najboljem smislu za Teslu neopravdavaju neke stvari oko same firme, i to bi na koncu moglo biti lose za njih i Muska. Leti preblizu Suncu. 

 

tl dr; Da li ce Tesla trejdat na $3000 u par godina? Moze zasto ne. Da li ce Tesla vrijedit shareholderu $3000 u par godina? (opravdat svoju vrijednost ili kroz dividende ili buyback) Ne. Barem ne bez konkretnog plana prema profitu (ovo sad je sve nebuloza). Takvu razliku moras razumjet, kao i poantu DCFa. 77% dionica drze institucijalni investori (hedge fundovi, AM firme, oil firme kroz fondove) kao ja. Samo 23% su retail owned. Nikakvi Youtuberi i sl. Ako ti Reddit puni glavu, stani malo na loptu i budi racionalan. Ako uzmes nesto tipa Granger Causality test i vrtis ga na WSB vidjet ces da WSB kasni za Wall Streetom. Cak i oko GME, tu je Wall St bio prvi pumper i dealao lazne brojke o share floatu, a Reddit je kasno pratio, ostatak retail jos kasnije. 

 

Ovakve prilike sigurno nisu jednom ili dva puta u zivotu jednog profesionalnog (ne retail) investitora. U prosjeku imas 8 potencijalnih blue-chip Biotech dionica koje duplaju dnevno na Phase 2/3 rezlultatima. Kad je Boeing razvijao avione prije 50 godina svi su vidjeli masovni potencijal u jumbo jetovima. Medutim valuacija nije preko noci otisla na razine na kojima treba biti u 2025. Zasto? Zato sto bi ih ocekivanja pojela, a konstantan under-deliver na kraju moze ubit i jako dobru firmu.

 

 

P.S. Jel uopce znas zasto Tesla ima BTC na balance sheetu? Dat cu ti hint - nije zato sto vjeruje u BTC. Dapace kontra. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 18:49 (Mitch).
14 godina
offline
Re: Najsnažnija preša za metal na svijetu – samo z
texas.bug kaže...

Onda imas ovo, ct prestigao porsche 911

https://m.youtube.com/watch?v=5AtZeIjeu98

 

Za narod koji je kupovao svojedobno hummere da bi vozio po gradu ovo je pun pogodak. Europa je nesto drugo.

 

Mislim meni tesla nit u dzep niti iz dzepa. Nemam (nazalost) njihove dionice, ali mislim da je Musk sa ovim pogodio u zicu onih koji kupuju ovakve grdosije.

 

edanput i nakon toga se valjda hladio pol sata...

ovo ti je recimo slika s Car/Drivera, koji naravski stavlja Teslu ispred Porschea (moš mislit')

 

 

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Najsnažnija preša za metal na svijetu – samo z
Stric_Jura kaže...

edanput i nakon toga se valjda hladio pol sata...

ovo ti je recimo slika s Car/Drivera, koji naravski stavlja Teslu ispred Porschea (moš mislit')

 pa jednom je dovoljno za show car, uostalom tesla se i kupuje da jednom mjesecno ubrzas, zadivis pice/ekipu i onda parkiras u hladu 

15 godina
offline
Re: Najsnažnija preša za metal na svijetu – samo z
picajzla0707 kaže...
Stric_Jura kaže...

edanput i nakon toga se valjda hladio pol sata...

ovo ti je recimo slika s Car/Drivera, koji naravski stavlja Teslu ispred Porschea (moš mislit')

 pa jednom je dovoljno za show car, uostalom tesla se i kupuje da jednom mjesecno ubrzas, zadivis pice/ekipu i onda parkiras u hladu 

I opet je Taycan brzi. I to cak i u cross verziji koja kosta base kao i Plaid ($110k).

8 godina
offline
Re: Najsnažnija preša za metal na svijetu – samo z
Picajzla0707:

Ne. Ludicruous mode u kojem imaš max ubrzanje prvo izvodi “kondicioniranje” baterije a to je znalo trajati i trajati. Porsche? Kao i na svim drugim autima - mjenjač u sport mode, obje pedale do poda, pustiš kočnicu i polijećeš. Kad hoćeš i koliko puta hoćeš.
Ja rekoh
4 godine
protjeran
offline
Re: Najsnažnija preša za metal na svijetu – samo z
=XFX=PlayHard kaže...

Mitch, 

 

Dr. Alien,

 

 

Teslin FSD beta vec danas moze proc od San Fransisca do Los Angelesa (oko 600km) bez i jedne jedine intervencije. 

 

Ako te smrtni slučajevi sa prijašnjih linkova nisu razuvjerili, evo najnovijeg testa:

 

Tesla's "Full Self Driving" Beta Is Just Laughably Bad and Potentially Dangerous

 

https://www.roadandtrack.com/news/a35878363/teslas-full-self-driving-beta-is-just-laughably-bad-and-potentially-dangerous/

 

Problem je u tome što su se ostali proizvođači opekli s raznim kaznama, dok Tesla u USA unatoč sada već zbrinjavajućem broju nesreća uzrokovanih od strane "automatizirane vožnje" zasad neometano testira beta proizvode sa stvarnim ljudima na stvarnim cestama.

 

=XFX=PlayHard kaže...

Mislim, mozemo se mi pravit pametni do sutra i razbacivat pojmovima, ali ja ne znam ni za jednog jedinog proizvodjaca automobila koji ovo moze! 

 

Ja znam. I to bolji i napredniji.

 

=XFX=PlayHard kaže...

Ma sta ovo, ne znam ni za jednog koji moze skrenuti na najobicnijem krizanju, a kamoli sto drugo. Musk zna pretjerati s ciljevima i onda ispada kao da laze i nije iskren, ali ne mozete poreci da je ovo nesto sto nitko drugi nema.

 

Ima. I to bolji i napredniji.

 

=XFX=PlayHard kaže..

Ako je vama jedna Tesla=VW, Ford, GM i ostala nesposobna ekipa, onda zali Boze ulozenog vremena u proucavanje tech i auto sektora. 

 

Navedeni legacy proizvođači su kao tanker, treba im vremena za zaokret, ali bez brige, ne spavaju, što se može vidjeti i po udjelu raznih novih EV-ova na tržištu. Štoviše, neki su ih proizvodili desetljećima prije nego što je Tesla postojala...

 

=XFX=PlayHard kaže...

Ja sam u Teslu usao jos 2016. a u Apple 2008. i naslusao sam se toliko "pametnih" analiticara koji su fulali sve sto se fulati dalo. 

 

 

Neki su ušli, a neki su izašli i unovčili, Kimbal Musk:

 

https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/1318605/000149473121000001/xslF345X03/edgardoc.xml

 

Kao i neki visokorangirani manageri Tesle:

 

https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/1318605/000149515821000001/xslF345X03/edgardoc.xml

 

Inače, nedavno sam čitao zanimljiv članak gdje se analizira odnos tržišne kapitalizacije i godišnje proizvodnje.

 

Tesla 1.250.000 USD po proizvedenom automobilu


GM 9.000 USD po proizvedenom automobilu

 

Naravno te brojke spominju u kontekstu potencijalnog pucanja balona koji se stvorio po analitičarima oko Tesle. Navedene su onda opet u kontekstu proizvodnje i tržišne vrijednost Tesle u odnosu na proizvodnju i zbroj vrijednosti drugih proizvođača, sve stvari koje smo već odavno prožvakali.

 

I još jedna zanimljiva stvar, puno analitičara tvrdi da će zbog tehnologije i licenciranja Qualcomm biti igrač koji će vladati tim dodatnim uslugama u automotive segmentu, od naravno bežičnog povezivanja do sigurnosnih sistema i sustava autonomne vožnje u budućnosti. Oni koji duže prate kladušu znaju slučaj Qualcomma s kraja prošlog stoljeća, znaju kako su tada imali tri stock splita, dionica je letila u nebo i nakon dot.com bubblea nije postigla tu vrijednost sve do travnja 2020. iako su praktički u poziciji monopolista u sektoru bežičnih mreža.

 


=XFX=PlayHard kaže...

 

Ja u Tesli vidim novi Apple, vidim jednu silu koja ce pokoriti svijet, posebice u energetskom sektoru

 

 Napravili su fuzijsku elektranu koja radi?

 

=XFX=PlayHard kaže...

 

 

 

Ovo može bilo koji auto s radarskim tempomatom i aktivnim lane assistom.

 

=XFX=PlayHard kaže...

I da Mitch, jos jedna stvar, mozda nesto i naucis ako otvoris malo taj svoj zatvoreni um. 

 

 

Rekao si mi da te citiram "Ne znam cemu rasprava s nekim koji bazira misljenje i cinjenice prema YT reviewerima."

 

 

Godinama gledam kako ova izjava odnosi milijarde investitorima koji zanemaruju misljenje mladih, utjecajnih tech ljudi i opcenito ljudi diljem drustvenih mreza koji vole tehologiju i koji diktiraju trendove. Ovo je mogu slobodno reci, najveca greska koju jedan investiror moze napraviti. Bez ikakve dvojbe. 

 

Takozvani "analiticari" Wall Streeta s primitvnim MBA diplomicama, misle kako su popili svu pamet svijeta ako znaju procitati primitivno financijsko izvjesce. 

Gospodo draga, financijsko izvjesce i brojke zna procitati svaka budala. Svaka. Budala! 

 

Ono na sto se ja fokusiram u investiranju su rekacije kupaca, dojmovi, popularnost proizvoda, Youtube, instagram, facebook, twitter, tiktok, i ostale drustvene mreze. 

Gledam sto mladi vole, na sto se fokusiraju, sto im je bitno kod proizvoda, kakvu odjecu nose, koga prate u tech svijetu, tko na njih ostavlja kakav utjecaj i sl. 

 

I onda ti meni onako vazno uletis i kazes kako se ne zelis raspravljat s nekim tko svoje cinjenice bazira na youtubeu. Ni sam nisi svjestan svog neznanja nazalost! 

 

 

Tesla DOMINIRA drustvenim mrezama, ljudi su opsjednuti Teslom, Muskom, Cybertruckom, Roadsterom, Modelom 3 i Y, ljudi snimaju preuzimanja automobila, narudzbe, ljudi dobrovoljno testiraju autopilot bez ikakve naknade iako za to nisu placeni i jos to smatraju privilegijom! Dok za to vrijeme ekipa poput Wayma placa ostalima poprilicno po svakom prijedjenom km da se za njih razvija i testira autonomna voznja. 

 

 

To nisam nikad do sad vidio niti kod jednog jedinog brenda osim kod Applea! Tu snagu nema aposlutno nitko! 

 

 

Ja sam inzenjer strojarstva (smjer energetika), godinama znam da je Teslina prilika u energetskom sektoru daleko veca nego u auto sektoru. Znam koju Tesla prednost ima u odnosu na ostale u svakom pogledu i u svakoj grani koje se dotakla. 

 

Cinjenica je da uopce nije bitno da li ce Tesla do 2030. prodavati 15 ili 20 milijuna vozila i da li ce prodavati ili nece najvise vozila na svijetu. 

Ono sto je bitno jest da je Tesla brend koji je rame uz rame jednom Appleu! Svidjalo se to vama ili ne! I ono sto je cinjenica jest da ce Tesla do 2030. vrijediti minimalno 3-5 bilijuna dolara. Energetski sektor pruza nezamislive prilike, auto sektor je doslovno smijeh naspram prilike koju ce za sobom donijeti postupni prestanak naftne i plinske ere. Zao mi je svih onih koji nemaju znanja i mudrosti da uoce priliku koja se pojavulje jednom ili dva puta u zivotu jednog investitora. 

 

Hvala, s ovim si samo potvrdio ono što sam napisao, Teslu pokreće hype, nikakvi realni pokazatelji.

 

Raznih balona je bilo do sada koliko želiš, neki su trajali i pola stoljeća, počevši od tulipomanije, pa na dalje... Dakle kao što sam napisao, Tesline dionice mogu rasti do neslućenih razina, samo je pitanje kad će balon puknuti. 

 

Mitch kaže...

Jednostavno vidim Teslu kao pokretaca industrije s briljatninim idejama (cesto Musk over-promisa, malo rijede under-delivera - najveci promise mu je bio da ce auto sam proc od east do west coasta...i to je rekao do kraja 2017. Danas je 21.3.2021.) koje su nekad predobre da bi bile istinite. Tako je i sa Teslom Home (potrazite malo customer service i odgovore u proteklih 7 mjeseci....LG ih je poceo sisat u kombi sa Solaredge).

 

Samo dio neostvarenih Muskovih najava:

 

https://elonmusk.today/

 

Caustic kaže...
Osam tona i 80 tisuća tona nije isto.

 

Mea culpa (okriviti ću brzopleti c/p), iako je sve pisalo na linku, dakle:

 

Najjača i najveća hidralulička preša - 80,000 tona ili 780,000 kN.

 

Najjači i najveći tlačni lijev - 8,000 tona ili 78,000 kN.

 

EZY-E kaže...

 Pošto nemaš opciju za privatnu poruku, preko koje platforme preporučaš kupnju dionica Tesle?

 

https://www.interactivebrokers.com/

 

https://www.degiro.eu/

 

https://www.trading212.com/

 

MrBlc kaže...

Inače, kao vjerni fan povratka u budućnost sam malo čitao o DeLoreanu. On također ima stainless steel karoseriju i pokazalo se da taj pristup ima jedan veliki problem: mehanička oštećenja.

 

Naime, stainless steel koji nije ofarban jednostavno ne možeš popraviti - oštećenje se uvijek vidi jer nikad ne možeš postići savršeno poravnato mjesto oštećenja, uvijek se vide tragovi. Ne možeš pokitati, pobrusiti i prelakirati, pa da se ne vidi. Kod DeLoreana se pokazalo da je jedina realna solucija za zakrpu nakon manjeg udesa zamjena čitavog panela.

 

Što uštediš na gorivu, spali željezara...

 

Aluminijske karoserije imaju sličnih problema... Još je najbolje od plastike ili u skupljoj verziji, uglična vlakna, lagano je, može se popravljati, nema problema sa hrđom/oksidacijom... 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2021 13:16 (Dr. Alien).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice