Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

poruka: 159
|
čitano: 80.833
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno".
12 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Filox kaže...

Brkaju ljudi neke pojmove... Kad se priča o RASAMA u Međuzemlju, onda nisu rase crnci, bijelci, azijati ili što već. Rase su elfovi, dwarfovi, hobbiti, entovi, te ljudi koji se dijele na Edaine i Dunedaine, crne Numenoreance i Haradrime, Easterlinge, Northmene, Dunledinge i Druedaine.

 

Svaka od tih rasa ima neki geografski dio gdje većinom žive. Ne postoji razvijena mreža javnog prijevoza, pa tako ljudi baš i ne putuju previše okolo.

 

Nemojte pričat o crncima i bjelcima, nego koristite imena za rase koje postoje u Međuzemlju, pa nije vam to Zemlja. Ne može Northmana glumit crnac, jako je jednostavno. A Easterlinzi, Haradrimi i Druedaini ne žive u Shire-u...

 Isto tako, ne može Atillu glumit John Wayne.

 

https://gcaggiano.wordpress.com/2010/07/26/the-conqueror-1956-the-film-that-killed-john-wayne-literally/

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
5 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
DarthMarkus kaže...
warhammer kaže...

Ako je u historijskoj drami Mary Queen of Scots ,crnac glumio historijskog lika Lord Thomas Randolpha ,Engleskog ambasadora iz XVI st. može glumiti i Gandalfa ,zar ne ?

 Mmm povijesne drame bi nekako trebale biti autentične. Mislim ako radiš kostimografiju iz tog stoljeća bilo bi lijepo da i rasa bude odgovarajuća jel tada nije bilo toliko mješanja.

 

 

Za fikciju, SF i fantazy apsolutno ne treba imati pravila jerbo je to fikcija osim ako striktno ne prate knjigu.

 

Isto tako znam da ni u povijesti nije bilo 90% bijelih anglosaksonaca sa britanskim naglaskom. 

 To zvuči i izgleda toliko glupo, nerealno i isforsirano, da ne mogu vjerovat da je netko zapravo mislio da je to dobra ideja. I nije to bilo koji englez, nego LORD i ambasador. Znači nevjerojtno retardirana stvar za napravit, ako se radi povijesna serija. Nisu crnci bili nepoznati u tom periodu povijesti, ali sigurno nisu bili ambasadori u engleskoj. Možda neki robovi, sluge, možda čak i poneki trgovac, ali lord i ambasador, nije.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
DarthMarkus kaže...
Filox kaže...

Brkaju ljudi neke pojmove... Kad se priča o RASAMA u Međuzemlju, onda nisu rase crnci, bijelci, azijati ili što već. Rase su elfovi, dwarfovi, hobbiti, entovi, te ljudi koji se dijele na Edaine i Dunedaine, crne Numenoreance i Haradrime, Easterlinge, Northmene, Dunledinge i Druedaine.

 

Svaka od tih rasa ima neki geografski dio gdje većinom žive. Ne postoji razvijena mreža javnog prijevoza, pa tako ljudi baš i ne putuju previše okolo.

 

Nemojte pričat o crncima i bjelcima, nego koristite imena za rase koje postoje u Međuzemlju, pa nije vam to Zemlja. Ne može Northmana glumit crnac, jako je jednostavno. A Easterlinzi, Haradrimi i Druedaini ne žive u Shire-u...

 Isto tako, ne može Atillu glumit John Wayne.

 

https://gcaggiano.wordpress.com/2010/07/26/the-conqueror-1956-the-film-that-killed-john-wayne-literally/

 Apsolutno, totalno retardirano za napravit. Zato mu i je platila karijera nakon ovog filma.

Live long and prosper.
9 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
DarthMarkus kaže...
warhammer kaže...

Ako je u historijskoj drami Mary Queen of Scots ,crnac glumio historijskog lika Lord Thomas Randolpha ,Engleskog ambasadora iz XVI st. može glumiti i Gandalfa ,zar ne ?

 Mmm povijesne drame bi nekako trebale biti autentične. Mislim ako radiš kostimografiju iz tog stoljeća bilo bi lijepo da i rasa bude odgovarajuća jel tada nije bilo toliko mješanja.

 

 

Za fikciju, SF i fantazy apsolutno ne treba imati pravila jerbo je to fikcija osim ako striktno ne prate knjigu.

 

Isto tako znam da ni u povijesti nije bilo 90% bijelih anglosaksonaca sa britanskim naglaskom. 

 

pa u biti se i slažem, pogotovo kad su u pitanju ovi marvel i dc superheroji, pa paralelni svemiri, i više različitih ljudi budu isti heroj, npr. green lantern, tako da tu mi je jasno da ima promjena

 

ako se ide po knjzi, po meni je uredu da se iz poštovanja prema piscu slijede opisi likova u knjizi

 

ono što stvarno ne volim je mijenjanje spola kada se ekraniziraju knjige, to mi je potpuna glupost, recimo za Dinu su mijenjali spol nekim likovima, to mi nema nikakvog smisla. A da to naprave u gospodaru prstenova to bi mi bilo svetogrđe.

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Filox kaže...

 

Nemojte pričat o crncima i bjelcima, nego koristite imena za rase koje postoje u Međuzemlju, pa nije vam to Zemlja. Ne može Northmana glumit crnac, jako je jednostavno. A Easterlinzi, Haradrimi i Druedaini ne žive u Shire-u...

Ali Međuzemlje jest smješteno na planet Zemlju, samo u drugom (fiktivnom) razdoblju. To svaki fan mora znati 

https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Arda#Years_of_the_Sun

 

G: I thought that conceivably Midgard might be Middle-earth or have some connection?

T: Oh yes, they're the same word. Most people have made this mistake of thinking Middle-earth is a particular kind of Earth or is another planet of the science fiction sort but it's just an old fashioned word for this world we live in, as imagined surrounded by the Ocean.

G: It seemed to me that Middle-earth was in a sense as you say this world we live in but at a different era.

T: No ... at a different stage of imagination, yes.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 11:28 (user2206).
5 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
user2206 kaže...
Filox kaže...

 

Nemojte pričat o crncima i bjelcima, nego koristite imena za rase koje postoje u Međuzemlju, pa nije vam to Zemlja. Ne može Northmana glumit crnac, jako je jednostavno. A Easterlinzi, Haradrimi i Druedaini ne žive u Shire-u...

 Ali Međuzemlje jest Zemlja, samo u drugom (fiktivnom) razdoblju

https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Arda#Years_of_the_Sun

 Tako je, da Zemlja u srednjem vijeku. Sad promisli koliko crnaca je šetalo po Evropi u srednjem vijeku i koliko njih su bili prominentne face, kao kraljevi, prinčevi, ambasadori, veliki poznati ratnici, narodni heroji... Easterlinzi nisu bili u srcu Shirea, nego su dolazili s dalekog istoka, kao Indijci u Evropu u srednjem vijeku. Tu i tamo bi se pojavio neki trgovac možda, ali nisu baš bili nešto zastupljeni. U Međuzemlju se Easterlinzi pojave kad dođu ratovat i zamisli, dođu s istoka...

 

Nije Zemlja u drugom fiktivnom razdoblju, nego Zemlja u drugom stanju (obliku) MAŠTE. Pa pobogu, bar prevedite pravilno ono što mi citirate.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 11:30 (Filox).
3 godine
protjeran
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs

Slažem se da se treba držati uputa Tolkiena i ne raditi bedastoće poput crnog Gandalfa i siguran sam da se će ubaciti druge boje kože nekako, to mi ne smeta ako bude imalo smisla i mjere, ne da bude raspodjela uloga po rasnom ključu tipa Star Wars.

5 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
user2206 kaže...

Slažem se da se treba držati uputa Tolkiena i ne raditi bedastoće poput crnog Gandalfa i siguran sam da se će ubaciti druge boje kože nekako, to mi ne smeta ako bude imalo smisla i mjere, ne da bude raspodjela uloga po rasnom ključu tipa Star Wars.

 To je OK, tu i tamo neki lik, s normalnom pričom, to ima smisla. Na primjer Durendaini žive u šumama sjeverno od Gondora, a crni su. Nema ih puno, divlji neki ljudi, po plemenima, ali eto, može bit, samo to treba onda pravilno prikazat. Ne može bit Northman, a glumi ga crnac. Ne može bit elf iz Lothloriana, a glumi ga crnac. Zna se tko su crni elfovi, tko god je igrao Dungeons&Dragons zna tko su drows, the dark elfs. Problem je kad se počnu brkat rase i nazivi, nastane kupus koji nema smisla. Ili crni dwarfovi - duregari, chaotic evil dwarfovi.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 12:05 (Filox).
6 godina
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

Gle, u potpunosti se slazem da treba gledati originalan materijal i iz toga provesti koji glumac bi mogao odraditi ulogu. I smatram da bi takvo nesto treblao svugdje provesti, da dobijemo na povijesnoj tocnosti i ako odredena ekipa zeli svoju pricu, neka likove u toj prici naprave rasom kojom zele. Tako da napokon mozemo izbaciti blesavi naslov SJW iz koristenja.

Tako da, s obzirom da je iz danasnje palestine, milsim da bi bilo ok da se Isusa pocne napokon vise prikazivati kao Arapa, sto je njegova tocna rasa. A kome se ne svida Arap Isus, neka smisli svoju novu religiju!

 
3 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
sexytoiletpaper kaže...

Gle, u potpunosti se slazem da treba gledati originalan materijal i iz toga provesti koji glumac bi mogao odraditi ulogu. I smatram da bi takvo nesto treblao svugdje provesti, da dobijemo na povijesnoj tocnosti i ako odredena ekipa zeli svoju pricu, neka likove u toj prici naprave rasom kojom zele. Tako da napokon mozemo izbaciti blesavi naslov SJW iz koristenja.

Tako da, s obzirom da je iz danasnje palestine, milsim da bi bilo ok da se Isusa pocne napokon vise prikazivati kao Arapa, sto je njegova tocna rasa. A kome se ne svida Arap Isus, neka smisli svoju novu religiju!

 Tako je, original Isus evropljanima izgleda kao svetogrđe. Apsolutno podržavam ideju da Isusa uvijek glume samo i isključivo Palestinci.

 

Live long and prosper.
6 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Filox kaže...
sexytoiletpaper kaže...

Gle, u potpunosti se slazem da treba gledati originalan materijal i iz toga provesti koji glumac bi mogao odraditi ulogu. I smatram da bi takvo nesto treblao svugdje provesti, da dobijemo na povijesnoj tocnosti i ako odredena ekipa zeli svoju pricu, neka likove u toj prici naprave rasom kojom zele. Tako da napokon mozemo izbaciti blesavi naslov SJW iz koristenja.

Tako da, s obzirom da je iz danasnje palestine, milsim da bi bilo ok da se Isusa pocne napokon vise prikazivati kao Arapa, sto je njegova tocna rasa. A kome se ne svida Arap Isus, neka smisli svoju novu religiju!

 Tako je, original Isus evropljanima izgleda kao svetogrđe. Apsolutno podržavam ideju da Isusa uvijek glume samo i isključivo Palestinci.

 

 Mislim da se svaka reprezentacija Isusa treba ispraviti na povijesno precizan prikaz Isusa.

12 godina
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

Točnije Palestinski Židovi, a ne Jim "Kavizl".

 

Nego, ne vidjeh da se tu ekipa nešto buni.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 12:22 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
DarthMarkus kaže...

Točnije Palestinski Židovi, a ne Jim "Kavizl".

 

Nego, ne vidjeh da se tu ekipa nešto buni.

 To bi bilo licemjerje.

3 godine
protjeran
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
DarthMarkus kaže...

Točnije Palestinski Židovi, a ne Jim "Kavizl".

 

Nego, ne vidjeh da se tu ekipa nešto buni.

Ja se ne bih bunio da prikažu kao tipičnog stanovnika bliskog istoka, tamne (ne crne) kože. Ali to definitivno nije najbolja usporedba. Isusa se stoljećima (krivo) prikazivalo kao bijelca europljanina i to se sad više ne može promijeniti na način da bi bilo prihvatljivo široj javnosti.

16 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Filox kaže...

Nije Zemlja u drugom fiktivnom razdoblju, nego Zemlja u drugom stanju (obliku) MAŠTE. Pa pobogu, bar prevedite pravilno ono što mi citirate.

Ne, nego baš Zemlja u prošlosti. Baš ispod ove slike gore piše:

"Tolkien imagined Arda as the Earth in the distant past. With the loss of all its peoples except Man, and the reshaping of the continents, all that is left of Middle-earth is a dim memory in folklore, legend, and old words."

I još kaže:

"Tolkien estimated that modern times would correspond to the sixth or seventh age."

Pretpostavljam da je ideja bila ostaviti djeci mogućnost da maštaju da će možda negdje uspjeti pronaći neki ostatak magije, da zadrži malo romantike u ljudskim glavama...

Gledam te!
6 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
user2206 kaže...
DarthMarkus kaže...

Točnije Palestinski Židovi, a ne Jim "Kavizl".

 

Nego, ne vidjeh da se tu ekipa nešto buni.

Ja se ne bih bunio da prikažu kao tipičnog stanovnika bliskog istoka, tamne (ne crne) kože. Ali to definitivno nije najbolja usporedba. Isusa se stoljećima (krivo) prikazivalo kao bijelca europljanina i to se sad više ne može promijeniti na način da bi bilo prihvatljivo široj javnosti.

 Aha, dakle ako sada Gandalfa krenemo prikazivati kao crnca, za 20 godina biti ce nepojmljivo vidjeti bijelog Gandalfa? Isus je poceo mijenjati boju koze izmedu 13. i 15. stoljeca. Dakle 1300-1500 godina kao arap vs 700-500 godina kao bijelac, za Gandalfov ekvivalent bi nam dalo 16 godina...

Ili cemo se povijesno drzati tocnoga ili cemo fiktivne likove smatrati fiktivnima i ne obazirati se na trenutni prikaz istih. A mnogo vise ljudi smatra Gandlfa fiktivnim likom nego sto smatraju Isusa fiktivnim likom, sto jos jednom daje razlog da se osoba za koju se smatra da je bila stvarna, prikaze onakva kakva je bila.

Ja se nadam da sam dovoljno adekvatno prikazao licemjerje u ovoj usporedbi koje pokazuje koliko je low-key rasizam snazno utjelovljen u veliki broj ljudi, kojima ne smeta prikaz njihovog Boga na lazan nacin, ali prikaz fiktivnog lika se smatra dovoljnim razlogom za dizanje uzbune.

5 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Veliki Brat kaže...
Filox kaže...

Nije Zemlja u drugom fiktivnom razdoblju, nego Zemlja u drugom stanju (obliku) MAŠTE. Pa pobogu, bar prevedite pravilno ono što mi citirate.

Ne, nego baš Zemlja u prošlosti. Baš ispod ove slike gore piše:

"Tolkien imagined Arda as the Earth in the distant past. With the loss of all its peoples except Man, and the reshaping of the continents, all that is left of Middle-earth is a dim memory in folklore, legend, and old words."

I još kaže:

"Tolkien estimated that modern times would correspond to the sixth or seventh age."

Pretpostavljam da je ideja bila ostaviti djeci mogućnost da maštaju da će možda negdje uspjeti pronaći neki ostatak magije, da zadrži malo romantike u ljudskim glavama...

 

G: It seemed to me that Middle-earth was in a sense as you say this world we live in but at a different era.

T: No ... at a different stage of imagination, yes.

 

Nema problema i da je baš Zemlja u prošlosti, kao što sam i rekao u prošlosti baš i nije bilo toliko migracija. Evropa u srednjem vijeku nije baš bila multi-kulti, više je bila onako baš bijela i homogena. Osim Saracena po Španjolskoj, a oni su opet došli s juga.

Live long and prosper.
8 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Filox kaže...

Ako je jedna serija probala bit pametna, a ispala retardirana, ne moraju sve serije isto tako radit.

 

 

 nije to nikakva više anomalija  to je postao standard u filmskoj  produkciji ... Ivana Orleanska,Ahil... savjetnik Williama Osvajača bitka kod Hastingsa,serija ''1066AD'' ... 

waaagh ;
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 13:21 (warhammer).
12 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs

Ma nemoj! Traži se dosljednost kod fiktivnih likova a kod "stvarnih" je nebitna tj. nek je on naš.


Ekipi smeta nedosljednost Azogove boje (koja uopće nije nedosljedna) a ne smeta im što se Azog pojavljuje tamo gdje i kad ne bi smio biti. 
I to ovdje imamo slučaj dvostruke zavjere! Više nije kmečanje kako se crnci guraju tamo gdje ne bi trebali biti nego kako je bijelac negativac da to ne bi bio crnac ?????

I onda oni čitali knjige... bla, bla, laž, laž.... crncima nema mjesta u Međuzemlju.... kmeeee, zašto negativac nije crnac.... Maori su crnci... kme... davanje čak i maskirane uloge crncu (koji to nije) je svetogrđe

Dokle ovo sranje doseže to je nevjerovatno.

Da su za Azoga stavili crnca bila bi zavjera jer to nije po Tolkienu. Kad su stavili bijelca opet je zavjera jer ne žele da negativac bude crnac. A Azog se po Tolkienu ni ne pojavljuje u Hobbitu jer je mrtav već 200 godina (ubio Thorinovog djeda )

 

 

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs

Nemam problema s bojom Azogove kože. Imam problema što se isti pojavljuje u filmu a ne bi trebao.  Najveći problem imam s tim što je CGI lik. Zadovoljan?

Inače LOTR svijet na jugu nastanjuju crnci, i s obzirom da Tolkien nije detaljno razradio cijelo Drugo doba može se bez problema uključiti i njih a da to ima smisla. Zašto uopće ova fiksacija i maštanje o crnom Gandalfu, Aragornu, crnim vilenjacima. Za većinu LOTR fanova to ti je no pasaran 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 14:00 (user2206).
14 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Filox kaže...
 Evropa u srednjem vijeku nije baš bila multi-kulti, više je bila onako baš bijela i homogena. Osim Saracena po Španjolskoj, a oni su opet došli s juga.

 LOL

 

Pa samo u "HR" imaš hrpu različitih kultura koje nisu bile nimalo homogene jer se Bračka djeca nisu minglala sa Varaždinskom gotovo nikad. Kreni od različitih "kužina" pa pogledaj kartu Europe. O arhitekturi i ostalim kulturnim razlikama da i ne govorim.

 

A uz gore navedeno, gdje je tu povijest antisemitizma? Bijeli i homogeni a? Romi?

 

O brkanju povijesnih pojmova ni neću.

 

Baš je bila super duper homogena... Povijest Europe je evidencija 15 stoljetnog međusobnog ratovanja i tek po izumu atomske bombe možeš govoriti o počecima "homogenosti" i standardizacije jer je to jedini faktor koji nadvisuje sve "multičnosti" u "kultičnosti" Europe. Doslovce je bilo "Ok, sad možemo uništit cijeli planet, ajmo radije počet surađivati". Nikakve veze to nije imalo sa rasom ili "homogenom kulturom". Zašto je onda itko ikad ratovao ako su svi bili bijeli i homogeni? 

 

Plešeš na opasnom rubu momče. Ne zbog mene ili foruma, zbog samog sebe. 

 

Ako ti je neki film loš jer je objektivno zaista loš onda tako i argumentiraj i drži se rasprave o kvaliteti. Kome je smetalo što je Gandalfa glumio gay lik? Zamisli da je Bilboa glumio Morgan Freeman. I? Misliš da bi film bio lošiji? 

 

Nemoj se uvlačit u diskusije u kojima ćeš otkriti da si zapravo ti problem.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
6 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
user2206 kaže...

Nemam problema s bojom Azogove kože. Imam problema što se isti pojavljuje u filmu a ne bi trebao.  Najveći problem imam s tim što je CGI lik. Zadovoljan?

Inače LOTR svijet na jugu nastanjuju crnci, i s obzirom da Tolkien nije detaljno razradio cijelo Drugo doba može se bez problema uključiti i njih a da to ima smisla. Zašto uopće ova fiksacija i maštanje o crnom Gandalfu, Aragornu, crnim vilenjacima. Za većinu LOTR fanova to ti je no pasaran 

 Nije nista od toga mastanje o prebojavanju likova. To sto mi radimo je ismijavamo licemjerje ljudi kojima je to ogroman problem dok istovremeno ukazujemo da velikom broju tih ljudi istovremeno je skroz ok da je jedna tako kljucna figura pri europskoj kulturi kao Isus, krivo prikazan, time ukazujuci da je ista ta velika masa jednostavno prepuna rasistickih stavova.

Nije ti to nista drugo nego orignalna slika koja je sada lako vidljiva u SADu gdje fašisti pokusavaju sugerirati da je anti-fašizam jednako los kao fašizam.

Osobno mislim da je Azog bio blesav lik u blesavoj trilogiji koja nije ni trebala biti trilogija. Cinjenica da se neki umjesto toga fokusiraju na boju lika radije nego to sto nema sto raditi tamo i kvaliteti filmova vec samo po sebi dovoljno truje jednu stranu razgovora da cijeli razgovor treba stati i pitati one koji povlace to pitanje "koji je tebi kurac?".

I nemoj me krivo shvatiti, meni je bilo blesavo sto je JK Rowling odlucila sluzbeno reci da je ona "uvijek Hermionu vidjela kao crnkinju" unatoc tome da je Emma Watson godinama glumila tu ulogu i unatoc tome da je Rowling rekla da je Hermionu vidjela kao sebe u svome djelu, ali istovremeno nisam imao nista protiv toga da je ulogu Hermione u kazalisnoj predstavi glumila crna glumica, jer ako je netko najbolja osoba za ulogu, to je to, kraj price, evo ti uloga. Ista ta osoba ima veoma diskriminatorne i generalno debilne stavove o Trans-osobama sto ukazuje da je njena odluka promijene rase na 20 godina starom liku nije borba za prava manjina ili potlacenih nego vise nego ista drugo, potreba za paznjom koju nije dobila u istoj mjeri od kraja HP serijala. To je barem moje misljenje o njoj.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 14:20 (sexytoiletpaper).
3 godine
protjeran
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs

Očito se o nekim stvarima slažemo, neke ne bih komentirao jer neznam ništa o tom (ovaj dio o JK Rowling). Završit ću s ovim o Isusu, ja ne vidim rasizam u tom da je Isus prikazivan kao bijelac ne kao Židov s bliskog istoka, prvo Isus uopće nije povijesna osoba, ne postoje nikakvi pravi povijesni dokazi da je postojao, kako je izgledao, kako je umro itd. I logično je pretpostaviti da je bio sličniji arapu nego europljaninu ali zaboravi da će kršćani ikad prihvatiti takvu interpretaciju Isusa, sigurno neka manjina ne bi zbog rasističkih stavova ali vjerujem da većina uopće ne razmišlja toliko duboko niti ih je briga. To ih ne čini rasistima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 14:32 (user2206).
12 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
user2206 kaže...

Očito se o nekim stvarima slažemo, neke ne bih komentirao jer neznam ništa o tom (ovaj dio o JK Rowling). Završit ću s ovim o Isusu, ja ne vidim rasizam u tom da je Isus prikazivan kao bijelac ne kao Židov s bliskog istoka, prvo Isus uopće nije povijesna osoba, ne postoje nikakvi pravi povijesni dokazi da je postojao, kako je izgledao, kako je umro itd. I logično je pretpostaviti da je bio sličniji arapu nego europljaninu ali zaboravi da će kršćani ikad prihvatiti takvu interpretaciju Isusa, sigurno neka manjina ne bi zbog rasističkih stavova ali vjerujem da većina uopće ne razmišlja toliko duboko niti ih je briga. To ih ne čini rasistima.

 Ovo je zapravo urenebesno.

 

Licemjerje max level 100.

 

Problem sa fantasy likovima koji nisu bijelci, ali fantasy lik koji nije bijelac je problem ako ga se prikaže kao arapa.

 

W O W hahahahahahaha

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
BlueMax kaže...

Ma nemoj! Traži se dosljednost kod fiktivnih likova a kod "stvarnih" je nebitna tj. nek je on naš.


Ekipi smeta nedosljednost Azogove boje (koja uopće nije nedosljedna) a ne smeta im što se Azog pojavljuje tamo gdje i kad ne bi smio biti. 
I to ovdje imamo slučaj dvostruke zavjere! Više nije kmečanje kako se crnci guraju tamo gdje ne bi trebali biti nego kako je bijelac negativac da to ne bi bio crnac ?????

I onda oni čitali knjige... bla, bla, laž, laž.... crncima nema mjesta u Međuzemlju.... kmeeee, zašto negativac nije crnac.... Maori su crnci... kme... davanje čak i maskirane uloge crncu (koji to nije) je svetogrđe

Dokle ovo sranje doseže to je nevjerovatno.

Da su za Azoga stavili crnca bila bi zavjera jer to nije po Tolkienu. Kad su stavili bijelca opet je zavjera jer ne žele da negativac bude crnac. A Azog se po Tolkienu ni ne pojavljuje u Hobbitu jer je mrtav već 200 godina (ubio Thorinovog djeda )

 

 

 

 Odi popij tabletu jer Azog nije ni bijelac ni crnac nego CGI.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
3 godine
protjeran
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
DarthMarkus kaže...
user2206 kaže...

Očito se o nekim stvarima slažemo, neke ne bih komentirao jer neznam ništa o tom (ovaj dio o JK Rowling). Završit ću s ovim o Isusu, ja ne vidim rasizam u tom da je Isus prikazivan kao bijelac ne kao Židov s bliskog istoka, prvo Isus uopće nije povijesna osoba, ne postoje nikakvi pravi povijesni dokazi da je postojao, kako je izgledao, kako je umro itd. I logično je pretpostaviti da je bio sličniji arapu nego europljaninu ali zaboravi da će kršćani ikad prihvatiti takvu interpretaciju Isusa, sigurno neka manjina ne bi zbog rasističkih stavova ali vjerujem da većina uopće ne razmišlja toliko duboko niti ih je briga. To ih ne čini rasistima.

 Ovo je zapravo urenebesno.

 

Licemjerje max level 100.

 

Problem sa fantasy likovima koji nisu bijelci, ali fantasy lik koji nije bijelac je problem ako ga se prikaže kao arapa.

 

W O W hahahahahahaha

Pa asu gore sam napisao da mi uopće ne smeta ako Isusa prikažu kao arapa, još si mi dao TU. Kakvo licemjerje?

6 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
user2206 kaže...
DarthMarkus kaže...
user2206 kaže...

Očito se o nekim stvarima slažemo, neke ne bih komentirao jer neznam ništa o tom (ovaj dio o JK Rowling). Završit ću s ovim o Isusu, ja ne vidim rasizam u tom da je Isus prikazivan kao bijelac ne kao Židov s bliskog istoka, prvo Isus uopće nije povijesna osoba, ne postoje nikakvi pravi povijesni dokazi da je postojao, kako je izgledao, kako je umro itd. I logično je pretpostaviti da je bio sličniji arapu nego europljaninu ali zaboravi da će kršćani ikad prihvatiti takvu interpretaciju Isusa, sigurno neka manjina ne bi zbog rasističkih stavova ali vjerujem da većina uopće ne razmišlja toliko duboko niti ih je briga. To ih ne čini rasistima.

 Ovo je zapravo urenebesno.

 

Licemjerje max level 100.

 

Problem sa fantasy likovima koji nisu bijelci, ali fantasy lik koji nije bijelac je problem ako ga se prikaže kao arapa.

 

W O W hahahahahahaha

Pa asu gore sam napisao da mi uopće ne smeta ako Isusa prikažu kao arapa, još si mi dao TU. Kakvo licemjerje?

 Ali tom logikom te ne bi trebalo ni smetati ako fiktivnog lika prikazu u nekoj drugoj boji koze, ali smo i dalje tu, 10 postova dalje gdje kazes da te dovoljno smeta prikazivanje fiktivnih likova krive boje koze da radis hajku oko toga, i ovo ne ide cisto tebe, ide cijeli ovaj pokret "prikazivanja fiktivnih likova", ali te ne smeta prikazivanje Isusa u krivoj boji koze da bi oko toga radio hajku. I onda je pitanje zasto? Je li zato sto je Isus kao velika licnost prebacen na boju koze koja je tebi slicnija dok su drugi likovi prebaceni u boju koze koja nije slicna tvojoj?

I jos jednom, disclaimera radi, u ovom paragrafu si "ti" zamjenica za cijeli pokret "tocnog prikaza rase fiktivnih likova".

12 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
user2206 kaže...
DarthMarkus kaže...
user2206 kaže...

Očito se o nekim stvarima slažemo, neke ne bih komentirao jer neznam ništa o tom (ovaj dio o JK Rowling). Završit ću s ovim o Isusu, ja ne vidim rasizam u tom da je Isus prikazivan kao bijelac ne kao Židov s bliskog istoka, prvo Isus uopće nije povijesna osoba, ne postoje nikakvi pravi povijesni dokazi da je postojao, kako je izgledao, kako je umro itd. I logično je pretpostaviti da je bio sličniji arapu nego europljaninu ali zaboravi da će kršćani ikad prihvatiti takvu interpretaciju Isusa, sigurno neka manjina ne bi zbog rasističkih stavova ali vjerujem da većina uopće ne razmišlja toliko duboko niti ih je briga. To ih ne čini rasistima.

 Ovo je zapravo urenebesno.

 

Licemjerje max level 100.

 

Problem sa fantasy likovima koji nisu bijelci, ali fantasy lik koji nije bijelac je problem ako ga se prikaže kao arapa.

 

W O W hahahahahahaha

Pa asu gore sam napisao da mi uopće ne smeta ako Isusa prikažu kao arapa, još si mi dao TU. Kakvo licemjerje?

 Govorim općenito. Nisam mislio striktno na tebe.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 godine
protjeran
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs

Ne rauzmijemo se.

Kroz stoljeća je Isus prikazan kao bijelac, nije realno da ljudi preko noći okrenu ploču i gledaju na njega kao arapa. To se neće dogoditi. To kod većine nema veze s rasizmom.

Gandalf je prikazan kao bijelac u knjigama i svim filmovima, stvari su unaprijed postavljene, fanovi serijala, a time i većina gledatelja, ne žele crnog Gandalfa. To ih ne čini rasistima.

Podržavam uvođenje drugih rasa ljudi u seriju, baš bih volio više saznati o jugu i istoku kontinenta.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
sexytoiletpaper kaže...

Gle, u potpunosti se slazem da treba gledati originalan materijal i iz toga provesti koji glumac bi mogao odraditi ulogu. I smatram da bi takvo nesto treblao svugdje provesti, da dobijemo na povijesnoj tocnosti i ako odredena ekipa zeli svoju pricu, neka likove u toj prici naprave rasom kojom zele. Tako da napokon mozemo izbaciti blesavi naslov SJW iz koristenja.

Tako da, s obzirom da je iz danasnje palestine, milsim da bi bilo ok da se Isusa pocne napokon vise prikazivati kao Arapa, sto je njegova tocna rasa. A kome se ne svida Arap Isus, neka smisli svoju novu religiju!

 Isus je potekao iz Židovskog naroda,nije Arap. To je prihvaceno kao povijesna cinjenica nevezano uz bilo cija vjerska uvjerenja.

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice