Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

poruka: 159
|
čitano: 80.858
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno".
15 godina
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

prvo sam pomislil da je to serija o janjevcima iz konjščinske, a ono tolkin. pih. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 1 hvala 0
8 godina
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

Znači ko Star Wars prequeli? Saznajemo kako je Anakin Hobbitwanker postao Darth Sauron?

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

A provjereni hit(the expanse) su odlučili ubiti u sezoni 6 zbog para

 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
k4m1 kaže...

A provjereni hit(the expanse) su odlučili ubiti u sezoni 6 zbog para

 The Expanse je postao nevjerovatan čušpajz likova i 99% sezone 5 je dosadni bla,bla,bla,bla,bla,blaaaaablablabla.

16 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs

Mozda su skuzili da su tih 6 sezona mogli stavit u 6 epizoda.

Eventualno svaki supak dobije hemoroid.
11 godina
neaktivan
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

Samo da ne naprave isto što i od Star Warsa, negledljivu sjw bljuvotinu

 
11 3 hvala 0
14 godina
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

Ili će bit najbolja serija ikad ili će bit najlošija serija ikad.

 

ILI:

 

4 ..će bit najbolja serija ikad
10 ..će bit najlošija serija ikad
0 Bezos je dao otkaz da može
36 na miru gledati sve epizode
Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

Ne cmizdrite bezveze ako niste nekoliko puta pročitali Silmarilion, Djecu Hurinovu i ostale fragmente Tolkienovog univerzuma. Nije to baš kompaktno i završeno djelo koje se ne smije dirati i ekranizirati. U jednu knjigu je sabijen cijeli period od nastanka svijeta do trećeg doba sa nekoliko paralelnih priča, neke nisu završene pa je Christopher Tolkien neke skrpio od komentara sa margina rukopisa svog oca. Neke su imale više alternativnih završetaka i bile su u razradi tako da je morao izabrati samo jednu koja najviše odgovara narativu djela.

Meni se osobno ne sviđa što su krenuli negdje iz sredine, pa opet nećemo vidjeti stvaranje Arde, Melkorovu pobunu, svjetiljke Iluin i Ormal, Utumno, Ungoliant i drveće, stvaranje Silmarila i mnogo toga. Bilo bi bolje da su krenuli od početka, pa možda nekada u 10 sezoni doći do trećeg doba. Opet nećemo vidjeti neke epske scene koje su mi najfascinantnije u Silmarilionu.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
16 0 hvala 6
6 godina
neaktivan
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

Ka veliki obožavatelj cjelokupnog Tolkienovog djela, ovo ne namjeravan gledat. Amazon + moderni trendovi + sloboda pri stvaranju, teško da išta dobro iz toga može proizać. Nisan gleda game of thrones doli par epizoda, ali smatran to smećem i pranjem pameti, a mislin da će i ova serija bit takve prirode.

 

uss kaže...

Meni se osobno ne sviđa što su krenuli negdje iz sredine, pa opet nećemo vidjeti stvaranje Arde, Melkorovu pobunu, svjetiljke Iluin i Ormal, Utumno, Ungoliant i drveće, stvaranje Silmarila i mnogo toga. Bilo bi bolje da su krenuli od početka, pa možda nekada u 10 sezoni doći do trećeg doba. Opet nećemo vidjeti neke epske scene koje su mi najfascinantnije u Silmarilionu.

 Pa dobili su prava samo za drugo doba. Mislin da nikad niko neće dobit prava za prvo doba i raniji period jer je to sve previše fragmentirano. Ali nikad se ne zna, svašta je moguće. Po mom mišljenju, ova se je zaklada ovaj put prodala za sitniš. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 14:13 (Festus).
 
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs

Nevjerojatan svijet. Toliko priča i detalja. Mene zanima ekranizacija čarobnjaka i Saurona, kovanje prstenova i sve što je prethodilo Sauronovom pohodu. Toliko stvari ima, tko želi može čitat godinu dana. Uglavnom jedva čekam!

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
6 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
torrenti budu pali pod opterećenjem:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
k4m1 kaže...

A provjereni hit(the expanse) su odlučili ubiti u sezoni 6 zbog para

 Nisu trebali snimiti ni 5-tu sezonu...bar ne ovakvu kakvu su snimili.

Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
josip1994 kaže...

Samo da ne naprave isto što i od Star Warsa, negledljivu sjw bljuvotinu

 

 

imho Mandalorian je fenomenalan, rogue one takodjer vrhunski, a i epizoda 7 je izvrsna. Samo na zadnje 2 epizode ne treba gubiti vrijeme i po mogucnosti ih zaboraviti da su ikad postojale. OK, i Solo nisam mogao pogledati do kraja koliko je dosadan bio, ali mozda sam u manjini.

 

 

Uglavnom, optimistican sam relativno, uz Gospodare Prstenova dolazi nam i Dina, biti ce to jako zanimljiva 2021. godina. Ako prezivimo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 14:53 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
3 godine
neaktivan
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

Volio bih vidjet borbu između Tolkasa i Morgota i Morgota i Fingolfina.

Ima tu toliko toga, no ako imaju prava samo za ''drugo doba'' onda naj bolje stvari ne mogu ni prikazat.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

Moglo bi biti dobro, ali sa velikom dozom sumnje.

Mandalorian, Rogue one su jako dobri, tako da se možemo nadati. Expanse sam prestao gledati sredinom treće sezone- već mi je tamo bilo previše bla,bla, bla.

 

Ako se priklone novim generacijama (sise,guzice i iznutrice) onda bude veliki promašaj.

Držimo fige!

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
malina22 kaže...
k4m1 kaže...

A provjereni hit(the expanse) su odlučili ubiti u sezoni 6 zbog para

 Nisu trebali snimiti ni 5-tu sezonu...bar ne ovakvu kakvu su snimili.

 Zasto vam je 5-ta sezona toliko losa. Meni je odlicna kao i sve prethodne, jeste da je prica razvucena na likove ali ne moze sve uvijek biti akcija, akcija i jos akcije. 
Sa ovakvom 5-om sezonom su postavili odlican temelj da posljednja bude poprilicno dobra i da se zavrsi sa silom. Naravno ako ne ukenjanju sa radnjom (citaj GoT finale). 

15 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Dr. Vicko kaže...
malina22 kaže...
k4m1 kaže...

A provjereni hit(the expanse) su odlučili ubiti u sezoni 6 zbog para

 Nisu trebali snimiti ni 5-tu sezonu...bar ne ovakvu kakvu su snimili.

 Zasto vam je 5-ta sezona toliko losa. Meni je odlicna kao i sve prethodne, jeste da je prica razvucena na likove ali ne moze sve uvijek biti akcija, akcija i jos akcije. 
Sa ovakvom 5-om sezonom su postavili odlican temelj da posljednja bude poprilicno dobra i da se zavrsi sa silom. Naravno ako ne ukenjanju sa radnjom (citaj GoT finale). 

 Zato jer "današnja mladež" ne kuži što je to karakterizacija i izgradnja likova, odnosno što je postavljanje settinga za budućnost priče. Treba samo puno eksplozija i akcije i to je to, fast food radnja ftw.

 

Što se tiče 6-te sezone, biti će odlična jer je rađena po knjigama (pročitao ih sve), tako da tu nema straha da neko nedoraslo holivudsko piskaralo uprska kraj kao što se to dogodilo GoT-u.

 

The expanse staje (za sad) na 6. sezoni jer je su do tud otkupljena prava. Planirane su još 3 knjige (znači još 3 sezone), za sad su napisane dvije a treća dolazi krajem ove godine. Radnja se odvija 30ak godina nakon tih prvih 6 knjiga, pa ćemo vidjeti da li će i ako će u adaptaciju toga Amazon.

 

A sama LOTR serija bi trebala biti dobra, za sad mogu reći da je većina serija koje producira Amazon na dosta dobroj razini, a ako uzmemo u obzir koliko će sve to koštati, vjerujem da je i quality control na nivou :)

7 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
k4m1 kaže...

A provjereni hit(the expanse) su odlučili ubiti u sezoni 6 zbog para

 Koliko je meni poznato situacija je sljedeca. Nakon 6. sezone je u originalnom materijalu dugotrajna pauza od 28 godina. Oni zele da glumci ostare da vjernije prenesu radnju zadnje 3 knjige s time da zadnja nije jos izdana. Produkcijska kuca koja snima seriju kaze da je ovo duga pauza. 
Kako je velika pauza u radnji nije neki problem ako se zavrsi sa 6. sezonom jer nece biti velikog cliffhangera. 

8 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
josip1994 kaže...

Samo da ne naprave isto što i od Star Warsa, negledljivu sjw bljuvotinu

 Dobra ideja. Disney bi trebao peimenovati cijelu franšizu iz Star Wars u Social Justice Wars.

16 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
To bude ko bog trebalo extra platit bez obzira na Amazon Prime koji imam, ali posto ide online = ima da ukradem prvi dan.
16 godina
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

Ovdje se ne bi trebalo desit ko u GOT-u da ponestane pisanog scenarija...

Materijala za detaljiziranje imaju kolko hoce, budzet je obecavajuci. Nadam se da ih nece sjebat moderno-liberalne gluposti poput forsiranja zenskog roda u ulogama di ih ne treba, gayeva, crnaca i sl...

 

Iskreno, jedva cekam ovo... Ne znam cemu bi se vise veselio po pitanju tv sadrzaja...

Truth in engineering.
 
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

Ubaci Amazon umjesto Netflix

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
23 0 hvala 5
14 godina
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

Pročitao sam manje-više sve od Tolkiena što mi je došlo pod ruke, odgledao više puta Hobite i LOTR, pa me baš zanima kako će ovo ispasti. Materijala imaju dovoljno, sada to samo treba lijepo razraditi. Kako reče netko prije mene, torenti će se usijati.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Batista kaže...

Ovdje se ne bi trebalo desit ko u GOT-u da ponestane pisanog scenarija...

Materijala za detaljiziranje imaju kolko hoce, budzet je obecavajuci. Nadam se da ih nece sjebat moderno-liberalne gluposti poput forsiranja zenskog roda u ulogama di ih ne treba, gayeva, crnaca i sl...

 

Iskreno, jedva cekam ovo... Ne znam cemu bi se vise veselio po pitanju tv sadrzaja...

 Hehe ne bi rekao baš da će biti isforsirano jer je Tolkien bio ispred svog vremena pa je dosta žena dobilo važne uloge (dio Valara je uzeo ženski oblik, dio Maiara su žene, Galadriel, Luthien, Elwing, kći riječne vile tj. žena Toma Bombadila, Arwen, Eowyn), Haradrimi u LOTR filmovima malo vuku na Arape, vilenjaci na Pervana (visok, plav, zgodan ) a trolovi i orci mogu biti metafora za bilo koga. Čak bi se i odnos Froda i Sama danas mogao shvatiti kao vrlo sumnjiv . Mada se Sam na kraju izvukao iz ormara i oženio Ružicu Pamuković, a Frodo zaglavio sa Gandalfom u neumirućim zemljama dok nije umro. 

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 17:51 (uss).
15 godina
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

Jedva čekam da Gandal Bijeli bude crnac, Aragorn kineskinja, a Merry i Pippin gay. Čisto da ispune normu

Moj PC  
31 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Dr. Vicko kaže...

 Zasto vam je 5-ta sezona toliko losa. Meni je odlicna kao i sve prethodne, jeste da je prica razvucena na likove ali ne moze sve uvijek biti akcija, akcija i jos akcije. 
Sa ovakvom 5-om sezonom su postavili odlican temelj da posljednja bude poprilicno dobra i da se zavrsi sa silom. Naravno ako ne ukenjanju sa radnjom (citaj GoT finale). 

Pa vjerojatno zbog prevelikog forsiranja Naomi? Premalo drugih paralelnih plotova, pogotovo rezanje većine scena s Alexom pa onda i takav kraj lika i CGI brisanje iz već snimljenih kasnijih scena na partiju. Također taj cijeli odnos i ponašanje nakon smrti Alexa je loše odrađen. Osim malo cviljenja Naomi(koje izgubi ikakav smisao jer je doslovce 90% njezinih scena ove sezone upravo to, cviljenje i kod mene je u jednom trenutku došlo do toga da ako je scena s Naomi u pitanju(pogotovo solo), da jednostavno skipam) i jedne Avasaraline rečenice Bobbie nema apsolutno nikakve tugujuće atmosfere za likom s kojim prošli apsolutno sve moguće stvari koje su mogli proći kroz taj period nakon uništenja Canterburyja. Pogotovo kad ta smrt dođe tako iznenada. Mislim, kužim ja da su oni sad njega morali cancelat radi stvari koje je glumac radio ili "radio" privatno(ne znam što je istraga pokazala, ne znam koje su i kakve optužbe podignute pri kojem sudu, ako jesu, u svakom slučaju ne odobravam njegove postupke), al su onda mogli i tog lika otpisat na bolji način. Što će točno napraviti s pričom koja se veže uz tog lika u ostatku knjiga, ako ikad dođe do ekranizacije istih? Puno dodatnog mućkanja potrebno. No ovo nije tema o Expanseu pa neću ništ više o tome.

 

Što se tiče ove serije, nemam velika očekivanja, no dat ću joj priliku. LOTR sam tek pogledao prošle godine prvi put, dugo sam odbijao jer obično to nije moj interesni žanr. Ali nakon što sam pogledao skidam kapu, jednostavno perfekcija, od same priče preko odabranih glumaca i njihovih performansa pa sve to zaokruženo besprijekornim OSTom. 

Za seriju, ono što sam vidio o dosad castanim glumcima znam jedino žensku iz Shootera. Ostale nikad čuo ni vidio, pa neću sudit al neću ni očekivat ništa. 
Serija ima predispozicije postat najpopularnija stvar ikad snimljena zbog količine fanova ako to odrade barem dobro. Ako to bude jedva zadovoljavajuće, onda piši kući propalo. 

7 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Jack Sparrow kaže...

Jedva čekam da Gandal Bijeli bude crnac, Aragorn kineskinja, a Merry i Pippin gay. Čisto da ispune normu

 Zanimljivo kako WOKE ekipa mrzi LOTR, zanimljiv je podatak o ženama u 3 LOTR filma, u tri filma dvije žene nisu pričale jedna s drugom :D

Također sve su bijelci u filmovima, što je danas rijetkost.

5 godina
protjeran
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

Krajnje je vrijeme da se filmove/serije doda upozorenje: NIJE ZA STARIJE OD 16  

A i dokle više cuclanja stare (krepane) krave?! Hm, možda da se stavi i to upozorenje prije početka 

Pis on ju :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
k4m1 kaže...

A provjereni hit(the expanse) su odlučili ubiti u sezoni 6 zbog para

 Govno od serije koju su trebali ubiti nakon 2. sezone.

12 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Dr. Vicko kaže...
malina22 kaže...
k4m1 kaže...

A provjereni hit(the expanse) su odlučili ubiti u sezoni 6 zbog para

 Nisu trebali snimiti ni 5-tu sezonu...bar ne ovakvu kakvu su snimili.

 Zasto vam je 5-ta sezona toliko losa. Meni je odlicna kao i sve prethodne, jeste da je prica razvucena na likove ali ne moze sve uvijek biti akcija, akcija i jos akcije. 
Sa ovakvom 5-om sezonom su postavili odlican temelj da posljednja bude poprilicno dobra i da se zavrsi sa silom. Naravno ako ne ukenjanju sa radnjom (citaj GoT finale). 

 Zato jer:

priča glupa i nelogična

likovi dosadni i loše odglumljeni

scenografija katastrofa, kad su u 3. sezoni dijete s protomolekulom stavili u Thule krovni sanduk, isti kakav imam na autu, bilo mi je previše.

dosadno

ima puno boljih stvari za gledati a slobodnog vremena premalo

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice