NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

poruka: 247
|
čitano: 48.428
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti".
15 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Dead kaže...
 Što će mi sad neka mjerenja, instrumenti... kad sam ja to čuo. 

 

Nekima se i Gospa ukazala, a tko smo mi da im sudimo kad naša znanost to ne može objasniti (tj može ali necemo sad o tome;):!?

 

Dobro, došli smo do zaključka da znanost te promjene zvuka koji neki korisnici elektroničkih uređaja čuju kad kupe skupi kabal ne može objasniti, to znaci spada u vjeru. Znanost i vjera su 2 razlicita svijeta i ne bi se trebali sukobljavati jer ce u suprotnom vrlo brzi izbiti rat.

Postoje i ljudi koji čuju razliku u zvuku kad promjene naponski kabal svog cd player, daca, stalaže na kojoj stoji pojačalo.. to su pravi vjernici koji žive svoju vjeru.

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
bik kaže...
Dead kaže...
 Što će mi sad neka mjerenja, instrumenti... kad sam ja to čuo. 

 

Nekima se i Gospa ukazala, a tko smo mi da im sudimo kad naša znanost to ne može objasniti (tj može ali necemo sad o tome;):!?

 

Dobro, došli smo do zaključka da znanost te promjene zvuka koji neki korisnici elektroničkih uređaja čuju kad kupe skupi kabal ne može objasniti, to znaci spada u vjeru. Znanost i vjera su 2 razlicita svijeta i ne bi se trebali sukobljavati jer ce u suprotnom vrlo brzi izbiti rat.

Postoje i ljudi koji čuju razliku u zvuku kad promjene naponski kabal svog cd player, daca, stalaže na kojoj stoji pojačalo.. to su pravi vjernici koji žive svoju vjeru.

 Pravo pitanje bi li culi da ga nisu kupili sami ili da ne znaju da je promijenjen ;)

Retoricko pitanje naravno jer svi znamo odgovor :)

16 godina
online
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
overhaul kaže...

 Pritom je način pletenja bakra, smjer kabla, slojevi ožičenja - poptuno nebitni.

 

Ne.

 

overhaul kaže...

  I da, "DIRAC" nije ništa revolucionarno - akustičnu analizu prostorije i djelovanja zvučnika kod pozicije slušaoca, te shodno tome promjenu parametričkog EQ imali su receiveri još ranih 2000tih.

 

Ne.

 

Sjedi 1.

 

~~ sound sommelier ~~
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Bice i osjecaj tuge,ljubavi,srece... se moze znanstveno izmjerit!
Jer ako nitko nije napravio znanstveno istrazivanje i objavio u priznatom znanstvenom casopisu to nije istina!
Ne razumim tu pobudu u ljudima da kontrira drugima u necemu sto ih uopce ne zanima ili jednostavno ne zele razumijeti!
Pa ne postoji nikakvo znanstveno istrazivanje na temelju audija,hifija,kablova,itd itd..postoje neki individualci sa abx testiranjima .... tako da prestanite mlatit praznu slamu i ostavite se svojih diploma i uvjerenje i uhvatite se u srž problema,napravite pravo znanstveno istrazivanje i dokazite svijetu da ste upravu!
Krenite od osjecaja ljubavi ,pa nađite dušu u covjeku i onda nastavite na hifi.
Kad to rijesite moze malo o crvotočini i putovanju brze od brzine svjetlosti,warp 1.2.3...
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Father_Dougal kaže...
overhaul kaže...

NJuzfleŠ: svi kabeli, čak i oni najjeftiniji na metre su jedno 10 puta predimenzionirani, dakle nekih 2 metra 2 mm kabla iz chipoteke bez problema i osjetnih gubitaka je ustanju prenositi kilowatt snage. 

 

:) i da i ne. Kvadratura kabla je bitna zbog struje, ne zbog napona. Nije isto kroz taj kabel pustiti 500 V i 2 A ili 2 V i 500 A - oboje je kilovat, no dok bi ovo prvo prošlo bez problema, ovo drugo bi otopilo kabel u roku keks. 

 

Zoki B kaže...

Evo ti neki od linkova da se educiraš, utrošeno doslovno 10 sekundi vremena, a ti komentiraš što i  citiram ":Ja dugo trazim odgovor na to od vas iz audio svijeta i svi pricaju samo bajke zasnivane na osjecaju...."

 

http://www.audiofil.net/how_news_item.asp?NewsID=26

 

https://nordost.com/blog/what-is-cable-burn-in/

 

https://www.mojo-audio.com/blog/breaking-in-cables-and-components/

 

zadnji link mi je bilo potrebno čitavih 7 minuta da iskopam, kad mi nitko iz "audio svijeta" nije htio dati točan odgovor :)

 

Okej, pitali smo za točan odgovor, potkrijepljen znanstvenim dokazima i testiranjima. Ovaj prvi priča o seksu, Nordost bulazne o plinovima ispod izolacije, diodama u kablu i smjeru kretanja struje da bi na kraju prodavali svoju uslugu usviravanja LOL, a Mojo krene sa malo fizike i ode u metafiziku :) i naravno, prodaju kablove :)
Tvoj problem, Zoki, jest to što ne znaš niti malo elektrotehnike, pa vjeruješ svemu što ti izgleda malo učeno napisano. Bitno da TEBI zvuči logično, nema veze što krši sve ikad vezano uz elektrotehniku i fiziku.

Koliko se sjećam ti koristiš Genelec AKTIVNE zvučnike, mislim da sam dovoljno rekao.

Koliko opreme si imao prilike poslušati kod sebe i koliko si zvučničkih kablova imao priliku promjeniti kod sebe da bi čuo razliku?

Koliko kablova od pojačala do zvučnika si zamjenio da bi čuo razliku?

 

S tim zvučnicima nijedan, znamo što su aktivni zvučnici.

 

Ne moram znati koji su svi djelovi ovjesa u autu da bi mogao tehnički objaniti zašto je jedan udobniji od drugog, ali ću to osjetiti.

Isto tako me niti najmanje zanima elektronika kao takva niti imam interesa prema tome na način da se educiram, no razliku u kablovima čujem stoga, da meni je bitno da ja čujem da se nešto promjneilo zamjenivši kabal i da čujem razliku kada taj kabal proradi kako spada.

 

 

14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Posmatrač kaže...
Zoki B kaže...

Evo ti neki od linkova da se educiraš, utrošeno doslovno 10 sekundi vremena, a ti komentiraš što i  citiram ":Ja dugo trazim odgovor na to od vas iz audio svijeta i svi pricaju samo bajke zasnivane na osjecaju...."

 

http://www.audiofil.net/how_news_item.asp?NewsID=26

 

https://nordost.com/blog/what-is-cable-burn-in/

 

https://www.mojo-audio.com/blog/breaking-in-cables-and-components/

 

zadnji link mi je bilo potrebno čitavih 7 minuta da iskopam, kad mi nitko iz "audio svijeta" nije htio dati točan odgovor :)

 

 

 

Googlati znaš jel, ili želiš da ti linkove nalazi netko od nas iz "audio svijeta", možda očekuješ da ti prepričamo?

 

Neko vrijeme već geldam tvoje postove, bolje bi bilo da se ponašaš u skladu sa svojim nickom na ovom forumu,

 

pozz

 Koje iznenadjenje ;)

Linkove na prodavce i licno vrijedjanje u nedostatku argumenata ;)

Jos jedan u nizu ;)

 

Letimican pogled na prvi link i odmah spektakl ;) Poredjenje kablova sa operskim pjevacima i sportistima ;) A onda tom analogijom i ti se kao slusalac trebas usviravati ;) A o tome niko ni cuti;) Kablovi da ali tvoje uho je savrseniji instrument od bilo kojeg pravog instrumenta ;)

 

Sjedi jedan ;)

Možeš li molim te staviti sliku svog trenutnog hi fi sustava, uz nekakav dokaz da je to zaista tvoja slika tvog sustava u tvom prostoru, da izbjegnemo dalnju raspravu.

Možeš i staviti popis opreme koju si do sada koristio, želio bi saznati koliko su tvoje izjave o nepostojanju razlika koje navodiš zaista podržane tvojim osobnim iskustvom.

 

 

 

 

5 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
volegradele kaže...
Bice i osjecaj tuge,ljubavi,srece... se moze znanstveno izmjerit!
Jer ako nitko nije napravio znanstveno istrazivanje i objavio u priznatom znanstvenom casopisu to nije istina!
Ne razumim tu pobudu u ljudima da kontrira drugima u necemu sto ih uopce ne zanima ili jednostavno ne zele razumijeti!
Pa ne postoji nikakvo znanstveno istrazivanje na temelju audija,hifija,kablova,itd itd..postoje neki individualci sa abx testiranjima .... tako da prestanite mlatit praznu slamu i ostavite se svojih diploma i uvjerenje i uhvatite se u srž problema,napravite pravo znanstveno istrazivanje i dokazite svijetu da ste upravu!
Krenite od osjecaja ljubavi ,pa nađite dušu u covjeku i onda nastavite na hifi.
Kad to rijesite moze malo o crvotočini i putovanju brze od brzine svjetlosti,warp 1.2.3...

 Srz problema jeste da je to cista izmisljotina nicim potkrijepljena. Mi trazimo i zelimo da nam dokazete (naravno ne morate nama nosta dokazivati ali zelimo da naucimo nove stvari) da je to istina. Sve do sada jeste na nivou majke mi drugacije je ikao sva poznata nauka kaze da je to nemoguce i ne postoji nikakav naucni dokaz da je to moguce. Ni teorijski ni prakticni. A vi tvrdite da se cuje razilaka na ulici.....

Zoki B kaže...
...

Možeš li molim te staviti sliku svog trenutnog hi fi sustava, uz nekakav dokaz da je to zaista tvoja slika tvog sustava u tvom prostoru, da izbjegnemo dalnju raspravu.

Možeš i staviti popis opreme koju si do sada koristio, želio bi saznati koliko su tvoje izjave o nepostojanju razlika koje navodiš zaista podržane tvojim osobnim iskustvom.

 

 

 

 

 Kakve veze ima ko kakav sistem ima kada se vase teorije kose sa poznatom naukom..... 

Opet se svodi da cujete ono sto niti jedan trenutno poznati instrument ne moze izmjeriti. Sluh na nivou supermena....

 

Tvoj dokaz je isti kao da trazis da ti uslikam svog mclaren senu jer sam tvrdio da je brzi od golfa.....

14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Posmatrač kaže...
volegradele kaže...
Bice i osjecaj tuge,ljubavi,srece... se moze znanstveno izmjerit!
Jer ako nitko nije napravio znanstveno istrazivanje i objavio u priznatom znanstvenom casopisu to nije istina!
Ne razumim tu pobudu u ljudima da kontrira drugima u necemu sto ih uopce ne zanima ili jednostavno ne zele razumijeti!
Pa ne postoji nikakvo znanstveno istrazivanje na temelju audija,hifija,kablova,itd itd..postoje neki individualci sa abx testiranjima .... tako da prestanite mlatit praznu slamu i ostavite se svojih diploma i uvjerenje i uhvatite se u srž problema,napravite pravo znanstveno istrazivanje i dokazite svijetu da ste upravu!
Krenite od osjecaja ljubavi ,pa nađite dušu u covjeku i onda nastavite na hifi.
Kad to rijesite moze malo o crvotočini i putovanju brze od brzine svjetlosti,warp 1.2.3...

 Srz problema jeste da je to cista izmisljotina nicim potkrijepljena. Mi trazimo i zelimo da nam dokazete (naravno ne morate nama nosta dokazivati ali zelimo da naucimo nove stvari) da je to istina. Sve do sada jeste na nivou majke mi drugacije je ikao sva poznata nauka kaze da je to nemoguce i ne postoji nikakav naucni dokaz da je to moguce. Ni teorijski ni prakticni. A vi tvrdite da se cuje razilaka na ulici.....

Zoki B kaže...
...

Možeš li molim te staviti sliku svog trenutnog hi fi sustava, uz nekakav dokaz da je to zaista tvoja slika tvog sustava u tvom prostoru, da izbjegnemo dalnju raspravu.

Možeš i staviti popis opreme koju si do sada koristio, želio bi saznati koliko su tvoje izjave o nepostojanju razlika koje navodiš zaista podržane tvojim osobnim iskustvom.

 

 

 

 

 Kakve veze ima ko kakav sistem ima kada se vase teorije kose sa poznatom naukom..... 

Opet se svodi da cujete ono sto niti jedan trenutno poznati instrument ne moze izmjeriti. Sluh na nivou supermena....

 

Tvoj dokaz je isti kao da trazis da ti uslikam svog mclaren senu jer sam tvrdio da je brzi od golfa.....

 Ok, hvala ti, sada znamo da imamo posla s "teoretičarom".

5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Opet se uzjogunili audiofuli :))
Samo vi kupujte žice i mjerkajte zlatnim (neopranim?) ušima.

Eno vam počinje prekenj od manifestacije Too Loud. Možete svoje kablove pod ruku pa ih tamo ubacivati u sustav i svršavati nad "razlikom". Sretno!
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Nemam ja tebi niti ikome drugome sto dokazivat,uzmi si par kablova cijenovno od do i napravi testiranje u sebi poznatom referentnom sistemu.Ja osobno se puno ne zezam sa zicama,vec godinam imam jedno te isto i nemam namjeru i nevolim prckat po tome,ali ima ljudi kojima je to zanimljivo i koji uocavaju neke stvari koje ja ne ili mi nisu bitne,ja ih ne prozivam zbog toga!
Ljudi opustite se i ne zamarajte se s glupostima,ajte malo u topic o Appleu i mozgajte zasto netko kupuje taj mobitel ,to je uvik popularno uz audio naravno!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2019 8:58 (volegradele).
5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

@Dead

Stereophile je poznati audiofulski časopis. Časopis koji u svoje "recenzije", a kako bi dobio na težini izgovorenog tj. napisanog, voli stavljati grafikone mjerenja, ali je konačni sud uvijek donešen ne znanstvenim metodama ... i na temelju (zlatnog!) uha.
U znanstvenim krugovima apsolutno irelevantna tiskovina.

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2019 14:20 (Antiseptik).
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...
Opet se uzjogunili audiofuli :))
Samo vi kupujte žice i mjerkajte zlatnim (neopranim?) ušima.

Eno vam počinje prekenj od manifestacije Too Loud. Možete svoje kablove pod ruku pa ih tamo ubacivati u sustav i svršavati nad "razlikom". Sretno!

Možeš li objasniti zbog čega imaš potrebu vrijeđati i nazivati nas budalama?

Referiram se na audiofuli.

Forum dozvoljava vrijeđanje?

 

Ništa konkretno nisi napisao u ovom svom postu, možeš li složiti nešto suvislo i navesti točno što te zanima da ti probamo objasniti i da te probamo educirati, tako da ipak skupiš malo materijala za zdravu diskusiju a ne da se ovako sramotiš i vrijeđaš ljude koji imaju određeni hobi koji ti očito ne razumiješ.

 

Općenito ovdje komentira ekipa koja ništa od opreme nije koristila neko vrijeme u svojim prostorima, niti je imala prilike u svom prostoru išta uspoređivati.

Ali se smatraju itekako kompetentni komentirati, jer oni znaju, nisu probali ali znaju.

 

Nisam vidio niti jedan jedini post ovdje da je netko od "audiofila" pokušavao nekoga uvjeriti u nešto.

Ne, ljudi komentiraju neko svoje iskustvo te odmah budu napadnuti od strane needuciranih osoba koje nemaju aposlutno nikakve prakse sa HiFi opremom, ali su sami sebi dovoljno kompetentni da mogu komentirati bez ikakve pozadine.

 

Možete li odgovoriti što vas točno svrbi u "audiofiliji" s obzirom da redovno napadate ljude koji su za razliku od vas zaista imali dosta opreme te imaju enormno više iskustva od vas?

 

 

Čisto usporedbe radi.

Ja doma povremeno kuham.

Imam osnovnu tavu, lonac itd.

Netko tko kuha će si kupiti kvalitetnu opremu za kuhanje.

Napisat će kako neka tava bolje grije i peče meso, ne lijepi se i slično.

Ja ću to pročitati ali ne komentirati jer neznam ništa o tome, i imam osnovni set koji je meni dovoljan, drugo me ne zanima.

Nemam potrebu vrijeđati ljude i goviriti im kako su debili zato jer misle da jedna tava bolje peče od druge.

 

Zašto onda nekolicina vas ima tu potrebu?

 

5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
@Zoki B

Komentar ti je na razini djeteta.
Pis on ju, tu :P
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...
@Zoki B

Komentar ti je na razini djeteta.

Ovim komentarom si sve objasnio, hvala ti.

5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
@Zoki B

Nema na čemu. Prema djeci sam, a naročito onoj s posebnim potrebama, uvijek dobrohotan.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2019 9:30 (Antiseptik).
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...
@Zoki B

Nema na čemu. Prema djeci sam, a naročito onoj s posebnim potrebama, uvijek dobrohotan.

Shvaćaš li da sa svakim ovim postom u kojem vrijeđaš zapravo pokazuješ kako nemaš šta pametno reći i pokazuješ kako si zapravo povrijeđen prijašnjim postom?

Mislim da se vidi tko je ovdje na razini djeteta, nebi spominjao one s posebnim potrebama, nije fer prema njima.

4 godine
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Svijet hi-fi je bio mrtav 6-7g tokom krize bio je mir i spokoj, sad su se opet poceli šepuriti s kablovima, tepisima i šišmiševim ušima😂😑zz
 
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
IvanBrekalo kaže...
Svijet hi-fi je bio mrtav 6-7g tokom krize bio je mir i spokoj, sad su se opet poceli šepuriti s kablovima, tepisima i šišmiševim ušima😂😑zz

 A to te smeta iz kojeg točno razloga?

5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Čuj ovo: mi koji tražimo znanstveni dokaz za neku tvrdnju smo daltonisti, a vi zlatouhi u isto vrijeme vidite i boje kojih nema. Šišmiši, kažem ja.
Oduvijek su mi ravnozemljaši, ajfonaši i audiofuli bili nekako nalik ;)
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2019 9:57 (Antiseptik).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

Opa, rasprava o utjecaju kabela na zvuk i usviravanju istih! Super.

 

Zamolio bi one koji usviravaju kabele i troše stotine pa i tisuće novaca na iste da isprobaju tehniku poprđivanja kabela. Sedam dana nek prde na jedan kabel, sedam dana na drugi. Barem jedan prdac dnevno. Promjena u zvuku je fascinantna.

 

Vidim da se jedni pozivaju na znanost i mjerenja a drugi kontraargumentiraju real life-om i "nečim" što znanost ne može objasniti a uređaji izmjeriti. U načelu sam više na strani ovih drugih jer ni jedna znanost nije apsolutno definirala ni jedno područje kojim se bavi. U tome i je ljepota znanosti. Neistraženi dio sigurno je puno veći od istraženog. Međutim tu se zagovaračima usviranih kabela obija o glavu upravo ono na što se pozivaju - real life, tj. činjenica da niko nikad nije uspio dokazati da čuje razliku između ispravnog 1$ i 1000$ kabela. Tako da ako želite ustrajati u stavu kako kabel mijenja zvuk preporučujem vam da kao argument koristite teoriju a ne praksu. A u teoriji, barem mojoj, drevna metoda poprđivanja jeftinih kabela je barem jednako učinkovita kao kupovina skupih. Ako i nisam u pravu ništa niste izgubili a ostalo vam je puno novca. Ja razliku između poprđenih i nepoprđenih kabela jasno čujem i nitko ne može dokazati suprotno. Nije na meni da dokažem da čujem nego na vama da dokažete kako ne čujem. Jel tako?

 

 
3 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
@Zoki B

Kako si ti paameetaaan.
Da se ne baviš audiofilijom? Da nisi dentista?! Jamačno imaš neko super-skupo i to cijevno pojačalo. Mijenjaš li mu cijevi redovno? Držiš li ga uključenim barem sat-dva prije (kritičkog - a svako audiofulsko slušanje je kritičko) slušanja? A bias? Nemoj da bias bude nejednak, pliz.
Kablovi? Debeli ko dječja ruka ili su ipak nešto tanji? Ali zato srebrni!?

Joj više, zlo mi je od vas vjernika.
Pis on ju, tu :P
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...
@Zoki B

Kako si ti paameetaaan.
Da se ne baviš audiofilijom? Da nisi dentista?! Jamačno imaš neko super-skupo i to cijevno pojačalo. Mijenjaš li mu cijevi redovno? Držiš li ga uključenim barem sat-dva prije (kritičkog - a svako audiofulsko slušanje je kritičko) slušanja? A bias? Nemoj da bias bude nejednak, pliz.
Kablovi? Debeli ko dječja ruka ili su ipak nešto tanji? Ali zato srebrni!?

Joj više, zlo mi je od vas vjernika.

 I opet si sve objasnio, čestitam, super si.

14 godina
offline
NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

Moj prijedlog svim ovim nevjernicima.

Ako želite imati doma jeftin sustav za slušanje muzike, odite u tgovinu i počastite se novim tenisicama.

Bit će vam super ugodne.

Uz njih dobijete i kartonsku kutiju.

 

Nju možete koristiti za slušanje muzike jeftino.

Nemojte trošiti pare na zvuk, ionako ne čujete, kartonska kutija će vam biit sasvim ok.

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Pa ko ti brani trazit znanstveni dokaz?Kad ga nađeš javi se i poseri sve uzduž i popriko!
Ili budi mačak pa sam napravi znastveni pokus i rijesi tu dilemu jednom zauvjek!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Zoki B kaže...
Antiseptik kaže...
Opet se uzjogunili audiofuli :))
Samo vi kupujte žice i mjerkajte zlatnim (neopranim?) ušima.

Eno vam počinje prekenj od manifestacije Too Loud. Možete svoje kablove pod ruku pa ih tamo ubacivati u sustav i svršavati nad "razlikom". Sretno!

Možeš li objasniti zbog čega imaš potrebu vrijeđati i nazivati nas budalama?

Referiram se na audiofuli.

Forum dozvoljava vrijeđanje?

 

....

 De olabavi malo. Od kad je to uvredljiva rijec? Ko djeca ste. Nemate argumengte i odmah ide vriedjanje....Niti je rijec budala uopste spomenuta. Imas potrebu izmisljati i braniti svoje igracke kao i applevci.. Familiju diraj al igracke ne diraj.... Pricaj argumentovano ili poslusaj svoj savjet i nemoj se javljati. 

Najjadnija je izjava da ako nemas hifi sistem ne smijes pricati o fizici i hemiji koja stoji iza svega toga. Smije li se pricati o svemiru ako nisi bio? Smije li se pricati o F1 ako nemas F1 bolid i nikad nisi vozio isti? De odrasti....

5 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
tajo1960 kaže...

Svima:

 

Umjesto o NAD pojačalu, čija je ovo tema, opet se sve ovdje napisano (samo skoro pa poduplano sa grupe Vaš audio kutak) svodi na situaciju sličnu događaju u kojem netko normalan, zdravog vida i oka gleda neku prekrasnu sliku punu divnih nijanski boja, uživa u njoj i komentira ju kako je vrlo lijepa, živopisna i prepuna svih tonova poznatih nam boja, kako stvara divne i emocije i ugođaj gledanja, a pored njega stoji nadrkani daltonista i komentira - "Ma daj ne se*i, to je sve sivo, nema tu boja... dokaži ti meni da vidiš boje. Ako ne možeš dokazati, onda si papak, glupan bez znanstvene podloge, ti to samo umišljaš da je tako šareno i lijepo"... itd.

 

....

 Poredis fiziku i umjetnost? Kakve veze umjetnost ima sa bilo cim? Mi ne pricamo o kvalitetu muzike koju slusas. To je tvoj licni izbor i niko ga ne spori. Sporimo ono sto i nauka spori. A ti nas jos nisi demantovao vec citiras prodavce koji je opste poznato govore istinu, samo istinu i nista drugo osim istine....

Zoki B kaže...
Antiseptik kaže...
@Zoki B

Nema na čemu. Prema djeci sam, a naročito onoj s posebnim potrebama, uvijek dobrohotan.

Shvaćaš li da sa svakim ovim postom u kojem vrijeđaš zapravo pokazuješ kako nemaš šta pametno reći i pokazuješ kako si zapravo povrijeđen prijašnjim postom?

Mislim da se vidi tko je ovdje na razini djeteta, nebi spominjao one s posebnim potrebama, nije fer prema njima.

 Jedini koji vrijedja si ti.... Citiraj onog ko je tebe ili bilo koga uvrijedio i ja cu ga prijaviti modovima....

BlueMax kaže...

Opa, rasprava o utjecaju kabela na zvuk i usviravanju istih! Super.

 

Zamolio bi one koji usviravaju kabele i troše stotine pa i tisuće novaca na iste da isprobaju tehniku poprđivanja kabela. Sedam dana nek prde na jedan kabel, sedam dana na drugi. Barem jedan prdac dnevno. Promjena u zvuku je fascinantna.

 

Vidim da se jedni pozivaju na znanost i mjerenja a drugi kontraargumentiraju real life-om i "nečim" što znanost ne može objasniti a uređaji izmjeriti. U načelu sam više na strani ovih drugih jer ni jedna znanost nije apsolutno definirala ni jedno područje kojim se bavi. U tome i je ljepota znanosti. Neistraženi dio sigurno je puno veći od istraženog. Međutim tu se zagovaračima usviranih kabela obija o glavu upravo ono na što se pozivaju - real life, tj. činjenica da niko nikad nije uspio dokazati da čuje razliku između ispravnog 1$ i 1000$ kabela. Tako da ako želite ustrajati u stavu kako kabel mijenja zvuk preporučujem vam da kao argument koristite teoriju a ne praksu. A u teoriji, barem mojoj, drevna metoda poprđivanja jeftinih kabela je barem jednako učinkovita kao kupovina skupih. Ako i nisam u pravu ništa niste izgubili a ostalo vam je puno novca. Ja razliku između poprđenih i nepoprđenih kabela jasno čujem i nitko ne može dokazati suprotno. Nije na meni da dokažem da čujem nego na vama da dokažete kako ne čujem. Jel tako?

 

 Sve 5 ali dok to nauka ne dokaze i istrazi to nije nauka vec rekla kazala i u najboljem slucaju teorija koju tek treba dokazati. Sve dok se ne dokaze to je samo teorija. Pretpostavka. Ni u kojem slucaju cinjenica.... 

 

Sto se tice prdjenja tu sam na tvojoj strani. I komsije cuju (namirisu) oprdjene kablove ;)

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Posmatrač kaže...
Zoki B kaže...
Antiseptik kaže...
Opet se uzjogunili audiofuli :))
Samo vi kupujte žice i mjerkajte zlatnim (neopranim?) ušima.

Eno vam počinje prekenj od manifestacije Too Loud. Možete svoje kablove pod ruku pa ih tamo ubacivati u sustav i svršavati nad "razlikom". Sretno!

Možeš li objasniti zbog čega imaš potrebu vrijeđati i nazivati nas budalama?

Referiram se na audiofuli.

Forum dozvoljava vrijeđanje?

 

....

 De olabavi malo. Od kad je to uvredljiva rijec? Ko djeca ste. Nemate argumengte i odmah ide vriedjanje....Niti je rijec budala uopste spomenuta. Imas potrebu izmisljati i braniti svoje igracke kao i applevci.. Familiju diraj al igracke ne diraj.... Pricaj argumentovano ili poslusaj svoj savjet i nemoj se javljati. 

Najjadnija je izjava da ako nemas hifi sistem ne smijes pricati o fizici i hemiji koja stoji iza svega toga. Smije li se pricati o svemiru ako nisi bio? Smije li se pricati o F1 ako nemas F1 bolid i nikad nisi vozio isti? De odrasti....

Očito si ponovno i ustaljeno sve fulao, već vidim uzorak kod tebe.

Vjerujem da možeš dovoljno zaključiti da čitati o nečemu i nešto zaista imati nisu iste stvari.

Ako si pročitao nešto npr F1 bolidu, to znači da imaš iskustva s F1 bolidima a nisi ih nikada koristio?

 

Kao što rekoh, brdo teoretičara, malo prakse.

Mi smo smješni?

Ne, vi ste smješni, nemate apsolutno nikakvo pokriće za sve što navodite, nemate nikakvog isksutva ali opet ste kompetentni.

 

Ako gledam porniće, a nisam nikada bio sa ženom, znači da sam dobar ljubavnik?

Za tim se povodite?

 

Smješni ste.

 

Još jednom bi napomenuo, pratim već neko virjeme ove rasprave oko audiofilije.

 

Ne sjećam se da je ijedan od kolega kojima je to hobi napadao drugu stranu koja to ne poštuje.

Ne, to se ne događa.

Događa se da konstantno nekolicina ljudi skače na komentar od nekog "audiofila", te sprdnja oko kablova, te usviravanje i da ne idem u detalje.

 

Može li mi jedna osoba ovdje napisati zašto?

Što vas točno smeta u činjenici da je netko uzeo pojačalo od 20 000kn

Što vas smeta ako je netko dao 2000kn za neki kabal?

 

Imate pravo na svoje mišljenje, ja to osobno poštujem.

 

Ali me zanima što vas točno smeta ako je netko odlučio potrošiti SVOJE novce na svoj ajmo nazvati hobi.

I ako ga to čini sretnim i zadovoljnim, jer za razliku od vas on čuje da je napravio pomak.

 

Može li mi jedna osoba ovdje napisati zašto?

 

14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Posmatrač kaže...

Zoki B kaže...
Antiseptik kaže...
@Zoki B

Nema na čemu. Prema djeci sam, a naročito onoj s posebnim potrebama, uvijek dobrohotan.

Shvaćaš li da sa svakim ovim postom u kojem vrijeđaš zapravo pokazuješ kako nemaš šta pametno reći i pokazuješ kako si zapravo povrijeđen prijašnjim postom?

Mislim da se vidi tko je ovdje na razini djeteta, nebi spominjao one s posebnim potrebama, nije fer prema njima.

 Jedini koji vrijedja si ti.... Citiraj onog ko je tebe ili bilo koga uvrijedio i ja cu ga prijaviti modovima....

Nisi li nas ti nazvao audiofuli?

Znaš engleski?

 

Molim te da navedeš citat gdje sam ja tebe nazivao pogrdnim imenom da se imaš pravo uvrijediti.

Opet prazna slama.

5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
@Zoki B

Evo ja ću probati, po x-ti puta objasniti, vama nesigurnima u sebe i svoje organe. Jesu li vam mali, što li?
Dakle, to što vi tvrdite sebi (i unutar svoje skupine) me se ne tiče i za to me zaboli kua. No, onoga trenutka kada svoj, ničim potkrijepljeni, prekenj krenete prosipati uzduž i poprijeko, ne mogu ne reagirati. Kao i drugi vjernici, tako i vi - tvrdite nešto, a drugi vam konstantno i opetovano moraju dokazivati kako ste u krivu.

A evo, reći ću i uvredu: glupi ste, a svoje gluposti niste svjesni. U isto vrijeme ne vjerujete znanosti (i mjerenjima), ali vjerujete raznim samozvanim guruima i njihovim - u vašem slučaju,
zlatouhim - tvrdnjama. Nije li to eklatantan primjer ispranog mozga? Nije li to nalik na sektu?!
Pis on ju, tu :P
14 godina
protjeran
offline
NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

Ma dosta mi vas je, idem po nove kablove pa da sam čujem.:)

 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice