Od Muskove oklade do energetske transformacije Juž

poruka: 6
|
čitano: 2.451
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od Muskove oklade do energetske transformacije Juž".
8 godina
offline
Od Muskove oklade do energetske transformacije Juž

Kod nas za 100 dana ne bi uspio ni dio birokracije riješit, ni dogovorit se koliko kome od lokalnih šerifa treba dat mita.

Twitch-Mr_DUXCRO
Moj PC  
16 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Od Muskove oklade do energetske transformacije
DuxCro kaže...

Kod nas za 100 dana ne bi uspio ni dio birokracije riješit, ni dogovorit se koliko kome od lokalnih šerifa treba dat mita.

Zato mu treba ponudit okladu i na kraju dobit sustav mukte. 

42
14 godina
offline
Re: Od Muskove oklade do energetske transformacije
Grad na UPSu
Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Od Muskove oklade do energetske transformacije Juž

Eklatantan primjer kada idiotizam ekofašista nema kraja.

 

Hvale se da je Južna Australija vodeća u svijetu u opskrbi energijom/strujom iz obnovljivih izvora, prvenstveno iz vjetroelektrana, a malo manje spominju da zadnjih 18 mjeseci imaju problema s UČESTALIM nestancima struje, te da su se zato odlucili za nadopunu mreže sa baterijama...

 

Dakle, uz evidentno neadekvatne vjetroelektrane, ulupali su JOŠ 50 milijuna USD u baterije, koje će u nestancima koji su učestali pružiti backup oko jednog sata, a nakon toga biraju ili blackout ili zovi u pomoć klasične termoelektrane, jer zanimljivo, nemaju nuklearne elektrane koje pružaju najčišće adekvatne MWh, bez obzira na vremenske uvjete i bez potrebe za nekakvim nadopunama ili backupovima.

 

Čestitke roditeljima.

 

 

 

 
1 6 hvala 0
11 godina
offline
Re: Od Muskove oklade do energetske transformacije
ludizao kaže...

Cenzira je jaka kad se radi o upali ega, a kad treba radit svoj posao, onda kbk.

Šta je to cenzira? 

42
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Od Muskove oklade do energetske transformacije Juž

Ovo dođe ko da gasiš vatru sa uljem, a kad se dodaju subvencije na alternativne izvore energije u debelom su minusu od 10 milijardi dolara bez troškova zbrinjavanja radnika i zatvaranja termolektrana. Doduše sad nije moderno pričat o subvencijama, pa se sad to naziva 'investicija'. Možda je to zapravo i točniji izraz, jer investiraju novce građana u džepove onih 1% bogatih feudalaca. Inače nije im krivo more/vrijeme za energetske ispade i nestanke struje, već upravo gašenje velikih termolelektrana i općepoznata nestabilnost alternativnih izvora energije koje su ih trebale zamjeniti.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice