Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

poruka: 85
|
čitano: 19.081
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije".
13 godina
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

...

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

Mlatite mrtvog konja vise. Kome se ne svida dizajn ok, kome se svida isto ok...

 

Pa valjda je ljepota i u necemu ruznom to sto je drugacije, a to je tocno ovaj primjer. Ne samo sto je drugacije, nego je i cijenovno te ekoloski prihvatljivije uz vise znacajki i boljim performansama.

 

Tko zeli elektrican pickup (a to je valjda 2 covjeka u HR), taj ce uzet ili novu Hondu Ridgeline ili novi F150 elektricni i pljunut skoro milijun kuna.

 

 

 
6 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

Meni jedan od najboljih i najimpresivnijih dizajnova koji sam vidio u zadnje vrijeme, toplo se nadam da će i drugi proizvođači krenuti za njima i ponuditi nešto slično, a ne samo ove dosadne, izlizane dizajnove pune sitnih inkrementalnih promjena.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 11:15 (JozoBozo121).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
Mitch kaže...

Mlatite mrtvog konja vise. Kome se ne svida dizajn ok, kome se svida isto ok...

Pa valjda je ljepota i u necemu ruznom to sto je drugacije, a to je tocno ovaj primjer. Ne samo sto je drugacije, nego je i cijenovno te ekoloski prihvatljivije uz vise znacajki i boljim performansama.

Tko zeli elektrican pickup (a to je valjda 2 covjeka u HR), taj ce uzet ili novu Hondu Ridgeline ili novi F150 elektricni i pljunut skoro milijun kuna.

Ovo sam rekao odmah na pocetku teme:

 

wyks kaže...
Vidi se da Musk cilja na dvije skupine kupca.

 

Prvi su ljubitelji kamioneta koji traze nesto novo (slicno kako su Teslini Sedani jako popularni jer su novitet, dok klasicnim sedanima prodaja pada vec godinama).

Drugi su tech klinci koji cekaju sve sto dolazi iz Tesle - zato je na predstavljanju bilo stotine Tech Youtubera, a ne stotine gradevinaca, kauboja i transportnih kompanija - oni koji bi masovnim kupnjama i bili isplativija kategorija.

 

I eto:

 

Tesla je disruptor necega - kao sto je i Apple disruptor necega.

To nesto je misticno, najvise vrijedno, uvijek imperativno za kupiti kad izadje.

Ali kad pitas sto je to nesto - reci ce ti - to je disruptivno.

 

I mislim da smo vec debelo zasli u novu eru industrije - kad se nesto novo jednostavno mora imati, a to nesto novo je direktno pogodno tech orijenitiranim samcima koji se bave fleksibilnijim tech poslom.

MKBHD je bas primjer toga - on jest tech reviewer - ali za razliku od primjerice Rich Rebuilds koji isto uziva u svemu novome ali i gradi i popravlja i fizicki pomaze svojim korisnicina, MKBHD godisnje promjeni 50 laptopa, 50 mobitela i 50 komada iterativne tehnologije.

 

I super je da napravi review, no ostaje pitanje cemu? Ne ulazim u subjektivnu zadovoljstinu, no svaki mobitel je ponesto bolji od prijasnjeg, jer je proizvodnja dosegla nivo kvalitete u kojem je tesko napraviti ogromni gaf (moj stakleni kineski mobitel je prezivio 50 padova i zalijevanje sa kriglom piva), ali i zato jer su kompanije toliko velike i mocne da su gafovi nebitni - Note 7 je uzrokovao rekordne prodaje svih Samsunga nakon toga.

 

MKBHD spominje i Apple kao da namjerno cilja na radikalan dizajn, koji postaje memeabilan i viralan - pa je li uopce bitno je li Apple usitinu imao takav cilj ili je zbilja dizajnirao ogavan uredjaj? Je li bitno da li su milijuni korisnika patili zbog gafova MacBook tipkovnica? Nije jer je sadasnja generacija bolja - i kako kaze MKBHD - Apple je slusao i popravio! Je li onda bitno da 5 godina nije slusao? Nije, jer je sad MKBHD rekao da je bolje.

 

I to je taj ciklus kojem sad i Tesla ne disruptira posao gradjevinca iz USA (jer su mogli dodati masu poboljsanja - recimo uticnice za punjnje AKU alata) vec u biti ulazi u ovo trziste u kojem je bitno da je masa tech klinaca zakljucili da se nesto disruptira.

 

(Ovdje ne zauzimam strane, jer je i postojeca auto industrija svojevrsni benigni tumor koji svako malo postaje maligni, no je li Tesla uistinu toliko dobra da ih treba podrzavati budzasto?)

Proslo je 7 godina od iPhonea 4S i Galaxy S3 - koliko je zbilja tehnologija promjenila navike od tada - osim sto drugacije otkljucavamo mobitele svake godine?

 

(EDIT - ironicno je da prica o kupcima F150 - iako mu je cijela karijera doslovno recenziranje svakog mobitela kad izadje u isto vrijeme svake godine vec 10 godina. Super mi je i kako objavi video recenzija slusalica pod nazivom - "Novi kralj" pa eto za par mjeseci izadju nove koje su isto "Novi kralj")

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 14:46 (wyks).
15 godina
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

stalno mi se motalo po razvodnoj kutiji i napokon pronašao: 1970 mi mlađi smo gledali britansku seriju UFO. otud "nadahnuće" muskovu najmlađem djetetu (jedan od trojčeka rođenih 2006.) za dizajn. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

140k prednarudzbi za cybertruck od koje je svaka 100 dolara, laganih cirka 90milijuna kuna u dzepu kroz 2 dana

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko

Ajme ovo mi je kao u 24 sata kada prijateljica bliska paru kaze kako je veza selebriti kouplu na klimavim nogama jer poznati glumac Pred Bit nema razumijevanja za miris tostiranog sira koji nervira njegovu Želinu Žoli koja je predana veganka  i intolerentna na laktozu i gluten!

 

Ako pratite Elona znate da on to ne bi ucinio namjerno kao media stunt - kaže fanzin kojem je svaka vijest o Tesli.

 

Tehnikama matematike i racunanja, te narocito tviter teroijama struna, ocito je da staklo ne bi puklo da je bilo tri kvarta nejmackog cola uljevo!

I to zna svaki posteni kamen pored ceste pa nece bas pod tim kutem udariti na CyberTruck, pogotovo ako je prozor tako otvoren!

 

I kameni su geni - humani.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
4 godine
protjeran
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
Endymon kaže...

Jer od kada su ostali vidjeli da se moze,sada odjednom BMW,Toyota,WW guraju sve na elektricno.

 

Netočno.

 

PaleRider kaže...

Nekako vidim skoru budućnost u kojoj su osobni automobili zamjenjeni nekim oblikom javnog prijevoza, pa čak i zabranjeni, a jedino policija i vojska bi vozale nešto poput ovoga.

 

How yes no.

 

marsovac zemaljski kaže...

 

u kojem neces biti prignjecen u eventualnom sudaru.

 

 

How yes no. No, čak i u hipotetskom slučaju da nećeš biti prignječen, prilikom trenutačnog zaustavljanja tvoji unutrašnji organi će napraviti kašu.

4 godine
protjeran
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
wyks kaže...

 

Super mi je i kako objavi video recenzija slusalica pod nazivom - "Novi kralj" pa eto za par mjeseci izadju nove koje su isto "Novi kralj")

 

To je to. 

 

Korado Korlević je to odlično sumirao - Budale su dobile glavnu riječ, a mentalni talibani su svugdje oko nas.

 

https://www.glasistre.hr/istra/korado-korlevic-budale-su-dobile-glavnu-rijec-a-mentalni-talibani-su-svugdje-oko-nas-605157

15 godina
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

a mošus si pjeva ... 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

Koja smijurija 

Vidi se da je target umjesto "bolje" sada "šokantno drugačije".

I nije mi jasno kako ljudi još uvijek padaju na fore takozvanih "failova" prilikom prezentacije. Ne može mi nitko reći da sasvih slučajno ugrade pogrešna stakla a mjesecima se pripremaju za prezentacije. Ti "failovi" su u službi reklame. Više ljudi priča o tome ako je "prezentacija pošla po zlu" ali će oni KAO u roku par dana otkloniti nedostatak.




P.S. kako nitko ne govori o sigurnosnom aspektu ovog prometala? Japanci, francuzi, šveđani se polomiše da naprave što sigurnije auto i za pješake, a ovaj napravi crossover amfibijskog vozila i stealth zrakoplova i nikom ništa. Ne daj Bože da ovo ćošato gofno udari pješaka, popolovilo bi ga napola svojim bridovima  

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
Neuk kaže...

Koja smijurija 

Vidi se da je target umjesto "bolje" sada "šokantno drugačije".

I nije mi jasno kako ljudi još uvijek padaju na fore takozvanih "failova" prilikom prezentacije. Ne može mi nitko reći da sasvih slučajno ugrade pogrešna stakla a mjesecima se pripremaju za prezentacije. Ti "failovi" su u službi reklame. Više ljudi priča o tome ako je "prezentacija pošla po zlu" ali će oni KAO u roku par dana otkloniti nedostatak.




P.S. kako nitko ne govori o sigurnosnom aspektu ovog prometala? Japanci, francuzi, šveđani se polomiše da naprave što sigurnije auto i za pješake, a ovaj napravi crossover amfibijskog vozila i stealth zrakoplova i nikom ništa. Ne daj Bože da ovo ćošato gofno udari pješaka, popolovilo bi ga napola svojim bridovima  

 Nope, ovo je bio fail, objašnjeno je u jednom yt videu, ukratko kako su prvo lupali po vratima prozor je uspio se spustiti par mm i tako postao značajno slabiji jer nije učvršćen na sva 4 dijela nego 3, možeš vidjeti u dijelu kada testiraju vertikalan pad kuglice na prozor kako svaki put između ponavljanja učvršćuju strane kako bi izdržao udarac.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
15 godina
odjavljen
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko

Toliko su podizači kvalitetni? Znači na terenu gdje ovakvi prozori imaju svrhu treba primjeniti yugo 45 šarafciger metodu?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
4 godine
protjeran
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

Klasična Teslina "kvaliteta":

 

Tesla Model 3 Teardown By Engineering Firm Reveals Quality Flaws Like 'A Kia In The '90s

 

 

Why Your Tesla is Falling Apart

 

 

 

Zadnji link je video jednog od najvecih Tesla entuzijasta na Youtubeu, osim sto biljezi svako svoje iskustvo sa Teslama (od problema kupnje pa do servisa), u cca. 20 minuta videa o Modelu X nabrojano je toliko puno gresaka u proizvodnji od kojih je vecina na granici komicnosti - popravak rupe u A stupu sa pjenom, Teslin popravak grebanja karoserije na zadnjim vratima koje jos vise grebe sasiju, pa do senzora koji je lose zaljepljen ali kontrolira vrata, itd. Sve u svemu poprilicno razocaravajuce, s time da ti automobili ne kostaju kao Dacia ili Lada.

Reliability: Dutch Taxi Drivers Sue Tesla For Model S Problems

 

Taxi drivers need to make the most of their investments. They cannot have a car stranded in a shop waiting for repairs for days. They make incredibly high mileages every year. NRC.nl – the biggest newspaper in the Netherlands – reports that Samir Bougrina had to repair his Model S 33 times in 3 years. Almost once a month.

 

The problems started shortly after getting the cars in 2014. The article mentions 165 Tesla Model S were in service, but all reports we find, including the video above, talk about 167. Each of them would have to invest at least €86,000 per car, but they decided to lease them for four years.

 

https://insideevs.com/news/383652/schipholtaxi-drivers-sue-tesla-amsterdam/

 

Ukratko, zamjeraju ucestale sitnije kvarove, ozbiljnije kvarove kocnica i motora, vrata koja se sama otvore u zavoju, probleme s punjenjem, bitno smanjivanje dosega....Pa odlucili tuziti....

 
2 1 hvala 0
13 godina
online
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko

Ma kog brige što je kvaliteta užas, bitno da je na struju i da je cool i da izgleda još i gore, ali svi se prave da je super.  Znači, sad jedan Porsche prvai pandan modelu S a VW ide u "normalnu" klasu, Tesla može stavit ključ u bravu. Pa te Tesle ne mogu držat svijeću njemcima ako se oni odluče uključiti, a odlučili su se.

4 godine
protjeran
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

Krenuli su među prvima (ako ne računamo ranija EV vozila i proizvođače), razvili su široku mrežu punjača, imaju fanboyse, a i za one koji nisu fanboysi, lokalpatriotizam u USA je jak.

 

Tako da unatoč svim manama i svim neispunjenim izjavama koje Musk svakodnevno izjavljuje:

 

https://elonmusk.today/

 

Mislim da neće propasti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 17:28 (Kondicional).
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
EZY-E kaže...

Nope, ovo je bio fail, objašnjeno je u jednom yt videu, ukratko kako su prvo lupali po vratima prozor je uspio se spustiti par mm i tako postao značajno slabiji jer nije učvršćen na sva 4 dijela nego 3, možeš vidjeti u dijelu kada testiraju vertikalan pad kuglice na prozor kako svaki put između ponavljanja učvršćuju strane kako bi izdržao udarac.

 Koliko vidim na predstavljanju macolom je udario samo po prednjim vratima - a puklo je staklo i na staznjim vratima.

 

Sad, ili je udarac bio toliko snazan da je spustio oba stakla bas do polozaja pucanja - ili staklo bas i nije toliko izdrzljivo.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
wyks kaže...
EZY-E kaže...

Nope, ovo je bio fail, objašnjeno je u jednom yt videu, ukratko kako su prvo lupali po vratima prozor je uspio se spustiti par mm i tako postao značajno slabiji jer nije učvršćen na sva 4 dijela nego 3, možeš vidjeti u dijelu kada testiraju vertikalan pad kuglice na prozor kako svaki put između ponavljanja učvršćuju strane kako bi izdržao udarac.

 Koliko vidim na predstavljanju macolom je udario samo po prednjim vratima - a puklo je staklo i na staznjim vratima.

 

Sad, ili je udarac bio toliko snazan da je spustio oba stakla bas do polozaja pucanja - ili staklo bas i nije toliko izdrzljivo.

 Imaš i video testa stakla na isti način prije predstavljanja - izdržalo je, Elon ga je objavio na twitteru.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
7 godina
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
EZY-E kaže...
wyks kaže...
EZY-E kaže...

Nope, ovo je bio fail, objašnjeno je u jednom yt videu, ukratko kako su prvo lupali po vratima prozor je uspio se spustiti par mm i tako postao značajno slabiji jer nije učvršćen na sva 4 dijela nego 3, možeš vidjeti u dijelu kada testiraju vertikalan pad kuglice na prozor kako svaki put između ponavljanja učvršćuju strane kako bi izdržao udarac.

 Koliko vidim na predstavljanju macolom je udario samo po prednjim vratima - a puklo je staklo i na staznjim vratima.

 

Sad, ili je udarac bio toliko snazan da je spustio oba stakla bas do polozaja pucanja - ili staklo bas i nije toliko izdrzljivo.

 Imaš i video testa stakla na isti način prije predstavljanja - izdržalo je, Elon ga je objavio na twitteru.

 

Pa to je sva moja poanta. Elon rekao, twitter rekao, ovaj rekao, onaj rekao.... Sve je to namjerno napravljeno da se o tome duže priča i raspreda nadugo i naširoko...
Ne može me nitko uvjeriti da to svoje čudo od auta nisu mjesecima testirali i da im nikada nije puklo staklo pa da su to mogli otkriti kao što su sada doslovno preko noći odmah otkrili uzrok.

Sve je to show

8 godina
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
Kondicional kaže...

Krenuli su među prvima (ako ne računamo ranija EV vozila i proizvođače), razvili su široku mrežu punjača, imaju fanboyse, a i za one koji nisu fanboysi, lokalpatriotizam u USA je jak.

 

Tako da unatoč svim manama i svim neispunjenim izjavama koje Musk svakodnevno izjavljuje:

 

https://elonmusk.today/

 

Mislim da neće propasti.

  u boldanome je snaga tesle. prije muska je murica imala sv.jobsa, sada je u pitanju sv.elon. štogod da je ijedan od njih predstavio, američki mediji to prenesu kao sveto pismo, pojedinci navale na proizvod kao da je besplatan, a naši dnovinari se za tim povedu.

znači, predstavljen je teslin pickup, a najviše o čemu se priča na tom autu je, izuzev odvratnog izgleda yugića na steroidima, ultra debeli čelik i neprobojno stalno. dvije tako nepotrebne i sporedne stvari na autu odnesu većinu debata. ne priča se o interijeru, o motorima, dometu, sigurnosti, dodatnoj opremi, nečem trećem i korisnom, nego o nečemu o čemu se doslovno nikad prilikom kupnje automobila ne ispituje. ono, "a kolko je debeli lim?" ili "e, a na koju silu je testirano staklo?". genijalan je taj musk, iz ničega napravi nešto, a ekipa se na to polijepe ko muhe na govno zaboravljajući da je u središtu priče i dalje - auto, a o njemu skoro niti riječi.

14 godina
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

A kako će proći crash test? Sigurnost pješaka 0 zvjezdica. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

Koliko je model S jednostavan i lijep, tolko je ovo sve kontra...

Limariju bude moguce popravljat kod lokalnih limara... Otides u Strojopromet po pleh, u Bauhaus po jedan cekic i ko ima malo skilla - doma si rijesis bodywork :)  

Truth in engineering.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko

- trebat će i švasaparat... aftermath tesla truck..

.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
jozef kaže...

A kako će proći crash test? Sigurnost pješaka 0 zvjezdica. 

 Ove proročke reči se upravo obistinjuju u Evropi (u SAD, koliko čitam, gomila vozila uspeva da bude izuzeta od bilo kakvih standarda za bezbednost pešaka, pa to tamo izgleda nije problem). 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice