Monitor Audio Bronze 100 G6 - Promjene na svim pol

poruka: 14
|
čitano: 6.883
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Monitor Audio Bronze 100 G6 - Promjene na svim pol".
15 godina
offline
Monitor Audio Bronze 100 G6 - Promjene na svim pol

 

Znači "toe in" je sada tu po defaultu.

 

Interesantno.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Monitor Audio Bronze 100 G6 - Promjene na svim pol

Micanje bass refleksa straga nikako nije dobra opcija za bookshelf zvučnike. Strahovito sužava mogućnost kvalitetnog razmještaja.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Monitor Audio Bronze 100 G6 - Promjene na svim
Dead kaže...
BlueMax kaže...

Micanje bass refleksa straga nikako nije dobra opcija za bookshelf zvučnike. Strahovito sužava mogućnost kvalitetnog razmještaja.

 Večina standmount (bookshelf) zvučnika ima port straga. Općenito, bilo koji zvučnik zahtijeva što je moguće višeprostora bočno i iza...čak i oni s kompresionim, zatvorenim kabinetom. Nije mi jasno što misliš pod kvalitetni razmještaj.

 to nije točno. Traži određeni prostor iza, a je li to metar ili 10 metara sasvim je svejedno (u biti nije jer si s 10 metara iza očito u prostoriji koja nije za te zvučnike tj. zvučnici za prostoriju). Zvučnici s prednjim bass refleksom u pravilu traže puno manje prostora iza što znači da ostavljaju više prostora ispred. Ljudi uglavnom kupuju zvučnike koji pašu većim prostorijama nego što ih imaju. Tu veliki problem predstavljaju besmisleni podaci kao "ovaj zvučnik je za prostoriju od 30 kvadrata". A kakva je to prostorija? Dužina? Širina? Prostorija od 5,5 x 5,5m ima totalno drugačije karakteristike od prostorije 7,5 x 4,0m.

Uglavnom, ako zvučnik traži puno prostora od iza to ga može gurnuti preblizu tebi. Onda ćeš ti fotelju gurnuti skroz natrag do zida i dobiti govno od zvuka. U teoriji (i idealnim uvjetima) bolje je refleks imati straga a u praksi je to skoro uvijek obrnuto.

 

Što se tiče ovih konkretnih zvučnika, recenzije su ih dobro nagazile. Je li glavni razlog upravo premještanje bass refleksa ili promašena akustika kutije, ne znam ali imam svoje sumnje. Zvučnici koriste drivere već poznate iz drugih modela s odličnom akustikom.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Monitor Audio Bronze 100 G6 - Promjene na svim
Dead kaže...

 

 Ah, ti doslovno shvatio ovo boldano. Pa normalno da nećeš dozvolit da ti fotelju gurne skroz do zida, ako je to izvodivo. Ipak većina od nas sluša glazbu u prostoru u kojem se živi i zbog čega činiš kompromise. Ako je izvodivo onda se pokušava ostvarit položaj istostraničnog trokuta s foteljom i dva zvučnika na vrhovima. Tehnički je lakše kod tako malih zvučnika port staviti straga jer na prednjoj plohi uglavnom nema mjesta zbog dva drajvera. Kako zvuk ne bi bio zamućen niskima takvim zvučnicima je od primarne važnosti dati im prostora da dišu.

 Rađe manji bas driver i refleks sprijeda. Baš zbog tih kompromisa o kojima govoriš. Problem je što manji bas driver piše u specifikacijama pa kupci inercijom idu na veći jer u teoriji daje bolji zvuk. U praksi i ne baš, pogotovo u skućenim prostorima. Ne znam jesi li slušao Triangle Borea. Mali zvućnici, dual refleks sprijeda i vrhunski zvuk na cca 3m udaljenosti.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Monitor Audio Bronze 100 G6 - Promjene na svim
BlueMax kaže...

 

Što se tiče ovih konkretnih zvučnika, recenzije su ih dobro nagazile. Je li glavni razlog upravo premještanje bass refleksa ili promašena akustika kutije, ne znam ali imam svoje sumnje. Zvučnici koriste drivere već poznate iz drugih modela s odličnom akustikom.

 

 

Pogledao sam što drugi pišu, stekao sam dojam da ih gotovo isključivo hvale i nagrađuju, do te mjere da sam se počeo pitati što to drugi čuju, a ja ne  Imaš možda neke primjere gdje su ih nagazili? Baš bih rado pročitao.

 

Dobri su to zvučnici, bez daljnjega, ali baš ničime mi nisu pobudili neke dublje emocije. Obično kad shvatim da, nakon par sati slušanja, gotovo nijednom nisam nesvjesno počeo klimati glavom, tapkati nogom ili svirati zračne bubnjeve, znam da to nije to. Radije bih nadodao još malo novca pa kupio nekog od spomenutih konkurenata, premda maksimalno poštujem činjenicu da neće svatko to htjeti ili moći.

 

Ide ovih  dana opis jednih drugih bookshelf zvučnika, koji koštaju još manje i isplativiji su od Bronzea 100. A ići će uskoro i opis KEF-ovog modela LS50 Meta, koji košta dosta više, ali... uf 

Never put Dolby on snake detectors.
12 godina
offline
Monitor Audio Bronze 100 G6 - Promjene na svim pol

WhatHifi im je dao 3/5 s tim da kao pozitivne strane ističe glasnoču i kvalitetu izrade

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Monitor Audio Bronze 100 G6 - Promjene na svim
BlueMax kaže...

WhatHifi im je dao 3/5 s tim da kao pozitivne strane ističe glasnoču i kvalitetu izrade

 

 

 

 

Valjda im je MA ukinuo oglašavanje  Nikad nisam mogao shvatiti taj What Hi-Fi pretjerano ozbiljno, jako se naginju u smjeru puhanja marketinških vjetrova...

Never put Dolby on snake detectors.
12 godina
offline
Re: Monitor Audio Bronze 100 G6 - Promjene na svim
Davor kaže...

 

 

 

 

Valjda im je MA ukinuo oglašavanje  Nikad nisam mogao shvatiti taj What Hi-Fi pretjerano ozbiljno, jako se naginju u smjeru puhanja marketinških vjetrova...

 Ovakve situacije pretpostavljaš iz iskustva?

 

Nitko nije imun na novac ali opet bi teško bilo napisati lošu recenziju nečega što je stvarno dobro. Rađe ih preskočiti.

Ja ću svoju presudu donijeti kad ih čujem a What Hifi je uglavnom paralelan s mojim zaključcima. Pa i sam kažeš kako nisi čuo razlog za hvalospjeve koje čitaš u nekim recenzijama.

Bojim se da je kritika audio opreme vrlo slična kao kritika glazbe, filmova, knjiga, igrica.... Kad netko "eminentan" prvi napiše kritiku ostali ga prate. Nikad neću zaboraviti konsenzus pljuvanja po Dead Space igri. Ili veličanje Bowievog zadnjeg albuma. 

16 godina
online
Re: Monitor Audio Bronze 100 G6 - Promjene na svim
Davor kaže...
Ide ovih  dana opis jednih drugih bookshelf zvučnika, koji koštaju još manje i isplativiji su od Bronzea 100. A ići će uskoro i opis KEF-ovog modela LS50 Meta, koji košta dosta više, ali... uf 

 

...bili su linkovi na drugim stranicama o recenziji Q Acoustisc 3030i ali je uvijek vodilo do 404 stranice...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Monitor Audio Bronze 100 G6 - Promjene na svim pol

Opcepoznato je da What Hifi ima vrlo pristrane recenzije tocno odredjenih proizvodjaca koje gura svake godine kao da su pali sa neba.

Ako se koja recenzija pogodi sa vlasititim iskustvom, super, inace slobodno zaobici i ne uzimati za ozbiljno.

Ja sam imao nekoliko komponenti koje su tamo recenzirane, i uglavnom su moja iskustva bila dijametarno suprotna. Jedino mi se Chord DAC svidio od svega sta sam imao ... (tannoy, rega, b&w, ...)

 

A sto se tice pozicije bass reflexa, sve je to kompromis, i onaj iza, i onaj naprijed, i ispod, i sealed box... Zato je i toliko tesko preporuciti kutiju jer moze totalno drugacije raditi u vlastitom prostoru.

Osobno uvijek odmaknem zvucnik bar pol metra od zida, pa mi je i svejedno gdje je otvor ako to dobro svira.

 

Ustvari, podrzavam otvore iza jer to sprjecava da se zvucnik stavi do samog zida, sto je cista blasfemija, sveogrdze i treba se strogo kaznjavati oduzimanjem sve hifi opreme, odnosno zamjenom za mali Bose bluetooth zvucnik!

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Monitor Audio Bronze 100 G6 - Promjene na svim
hudo kaže...

Jedino mi se Chord DAC svidio od svega sta sam imao ... (tannoy, rega, b&w, ...)

 

Sta si imao od Tannoy-a/Rega-e i kako ti je to bilo?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Monitor Audio Bronze 100 G6 - Promjene na svim
djigibao kaže...
hudo kaže...

Jedino mi se Chord DAC svidio od svega sta sam imao ... (tannoy, rega, b&w, ...)

 

Sta si imao od Tannoy-a/Rega-e i kako ti je to bilo?

 

Elex-R i Tannoy XT8f. Nemogu rec da je to radilo lose, ali opis u What hifi uopce nije bio slican onome sto sam ja cuo. I ne kazu jednu od najvecih "problema" ovog zvucnika - treba ogroman prostor i bas jako rezonira.

Mozda se nekome svidja taj zvuk, mozda u drugom prostoru radi bolje, ali meni nije pasao. Dinamicno i zabavno, ali vokali ne zvuce uvjerljivo. Presao na Focal.

~~ sound sommelier ~~
16 godina
online
Re: Monitor Audio Bronze 100 G6 - Promjene na svim

...koje su dimenzije prostora bile u pitanju?

Imam te manje Tannoy XT6F pa zato pitam.

 

...isprike 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 19:28 (djigibao).
16 godina
offline
Re: Monitor Audio Bronze 100 G6 - Promjene na svim
djigibao kaže...

...koje su dimenzije prostora bile u pitanju?

Imam te manje Tannoy XT6F pa zato pitam.

 

...isprike 

 cca 4.5 x 8m. XT8f je cudno rezonirao iako je bio 15.2m od zida. Drugi zvucnici nisu imali taj problem (imao samostojece Acoustic Energy, kasnije sve zamjenio za Focal samostojeci, slince velicine, straznji i dolnji bass reflex otvor). Ali nije samo bas bio problem, karakter srednjih mi nije pasao, a u nijednom reviewu to ne spomenu. Direktna usporedba sa necim sta ima "muzikalne" srednje, kao npr Dali, ili cak Focal, pokaze koliko Tannoy kolorira zvuk.

 

~~ sound sommelier ~~
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice