Molekulom i receptorom protiv mišje kokainske ovis

poruka: 7
|
čitano: 3.402
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Molekulom i receptorom protiv mišje kokainske ovis".
15 godina
online
Molekulom i receptorom protiv mišje kokainske ovis

ono kad shvatiš da ti ova vijest ništa ne znači jer nemaš para da bi bio kokainski ovisnik

 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Molekulom i receptorom protiv mišje kokainske ovis

Jos kada bi nasli nesto protiv cokoladne ovisnosti... Jedini nacin da kod mene velika milka pozivi dulje od 3min je da ostane na polici trgovine.

 

Ako sam dobro razumio, ovo samo smanjuje osjecaj zadovoljstva, ali ucinak ostaje isti? Na primjer spominje se da se na isti receptor veze i kofein. S ovom pretpostavkom bi konzumiranje kave i dalje razbudivalo, ali bi smanjilo potrebu pijenja radi zadovoljstva?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Molekulom i receptorom protiv mišje kokainske ovis

da su mišovi povremeno smotali koju pa haj-le se-la-sije i to, nitko se ne bi obazirao. nego, oni kokain troše na miševe?! očito, nije uvijek i beuzvjetno loše biti laboratorijski miš. još da im i kavu skuhaju ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Molekulom i receptorom protiv mišje kokainske
kerum kaže...

Jos kada bi nasli nesto protiv cokoladne ovisnosti... Jedini nacin da kod mene velika milka pozivi dulje od 3min je da ostane na polici trgovine.

 

Ako sam dobro razumio, ovo samo smanjuje osjecaj zadovoljstva, ali ucinak ostaje isti? Na primjer spominje se da se na isti receptor veze i kofein. S ovom pretpostavkom bi konzumiranje kave i dalje razbudivalo, ali bi smanjilo potrebu pijenja radi zadovoljstva?

 

Ne kužim, pa osnovni učinak snješka je zadovoljstvo odnosno nastaje kratki spoj lučenja dopamina (nagrada, zadovoljstvo). Slično ko MDMA, samo je tamo u pitanju serotonin, tj. ljubav, empatija i socijalnost. Nuspojave su vilica, okice, znojenje i hiperaktivnost.

15 godina
online
Re: Molekulom i receptorom protiv mišje kokainske
kerum kaže...

Na primjer spominje se da se na isti receptor veze i kofein. S ovom pretpostavkom bi konzumiranje kave i dalje razbudivalo, ali bi smanjilo potrebu pijenja radi zadovoljstva?

upravo tako se osjećam kad popijem onu Frankovu "coffe to go" - razbudi me i se*e mi se ali brate da je zadovoljstvo, nije...

14 godina
offline
Molekulom i receptorom protiv mišje kokainske ovis

Samo da prijavim, slučajno sam u restoranu uspio načut dio razgovora između 2 konobara i novi zabavan izraz koji koriste za bijelo: "...povućemo malo ćaće" :D

 
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Molekulom i receptorom protiv mišje kokainske ovis

Sad će narkosi popizdit. Do sad su imali super izgovor da se teško skinuti, pa su oni jadni, eto, bespomoćni.

Ljudi se drogiraju i opijaju uglavnom jer se nisu u stanju nositi sa svojim životom. Ako ih skineš fizički, a oni ništa ne promijene, opet će se vratiti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice