Mnogobrojne novosti i za Facebook Messenger

poruka: 9
|
čitano: 4.435
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mnogobrojne novosti i za Facebook Messenger".
15 godina
offline
Mnogobrojne novosti i za Facebook Messenger

End-to-end u smislu da facebook vidi sve vaše podatke i metapodatke, samo štiti od neke treće strane.

Za privatnost koja to zbilja jest, koristite Signal. On zbilja ne vidi vaše podatke. Čak i da mu policija naloži da ih preda, on ima samo hrpu nikom razumljivih brojki.

Dok fejsbuk marljivo pregledava sve što radite, stvara profil o vama i prodaje te podatke reklamnim spamerima, političkim organizacijama za targetiranje političkih oglasa za promjenu mišljenja i tko zna što sve ne.

Ne zarađuju oni od zraka nego od prodaje vaše privatnosti. McAfee: "Kad je nešto besplatno, proizvod kojeg oni prodaju ste VI - vaša privatnost!"

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 8:29 (Keso).
 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mnogobrojne novosti i za Facebook Messenger
I tko od 100 prosječnih kornisnika koristi Signal, Telegram i slične? Ne pada mi na pamet imat 3+ aplikacije za komunikaciju.
App za mail, messenger i whatsapp. I to mi je previse. Da ne bi zbog dvoje imao jos dodatni app.
What could possibly go wrong?
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mnogobrojne novosti i za Facebook Messenger
Hornet_93 kaže...
I tko od 100 prosječnih kornisnika koristi Signal, Telegram i slične? Ne pada mi na pamet imat 3+ aplikacije za komunikaciju.
App za mail, messenger i whatsapp. I to mi je previse. Da ne bi zbog dvoje imao jos dodatni app.

Neki dan su onog Brkica razbucali s porukama s Vibera, nasa murija moze presresti sve poruke s Vibera, WhatsAppa, Messengera i slicno. Sta da mi neki brko tamo baca krkicu dok sexchatom s malom?

12 godina
offline
Re: Mnogobrojne novosti i za Facebook Messenger
Moja poanta je da prosjecni korisnik nece prec na signal samo zbog privatnosti, kolko god se to u javnosti spominje. Nitko ne zeli prec na plarformu koju nitko ne koristi.
What could possibly go wrong?
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mnogobrojne novosti i za Facebook Messenger
Hornet_93 kaže...
Moja poanta je da prosjecni korisnik nece prec na signal samo zbog privatnosti, kolko god se to u javnosti spominje. Nitko ne zeli prec na plarformu koju nitko ne koristi.

 Signal osim mene korite mnogi u mojoj okolini. Sa featurima je malo grublji, ali ne zaostaje bitno za whatsappom. Ako ne želite da čitaju vaše poruke, to je dobar izbor. Whatsapp, viber, messenger - to je sve otvoreno za čitanje vaših poruka kako firmi koja to opslužuje tako i političkim organima za razne potrebe (od saznavanja za koga ćeš glasati do gonjenja zbog bilo čega), ali i zlonamjernjim pojedincima/hakerima, jer nije dovoljno dobro zaštićeno.

14 godina
online
Re: Mnogobrojne novosti i za Facebook Messenger
Znači e2e enkripcija kojem se Viber i WhatsApp hvale, zapravo policija može vidjeti?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mnogobrojne novosti i za Facebook Messenger
Keso kaže...
Hornet_93 kaže...
Moja poanta je da prosjecni korisnik nece prec na signal samo zbog privatnosti, kolko god se to u javnosti spominje. Nitko ne zeli prec na plarformu koju nitko ne koristi.

 Signal osim mene korite mnogi u mojoj okolini. Sa featurima je malo grublji, ali ne zaostaje bitno za whatsappom. Ako ne želite da čitaju vaše poruke, to je dobar izbor. Whatsapp, viber, messenger - to je sve otvoreno za čitanje vaših poruka kako firmi koja to opslužuje tako i političkim organima za razne potrebe (od saznavanja za koga ćeš glasati do gonjenja zbog bilo čega), ali i zlonamjernjim pojedincima/hakerima, jer nije dovoljno dobro zaštićeno.

Zato imas Telegram koji je featureima bolji od svih, a koristi ga sve vise ljudi.

 

x360gamer kaže...
Znači e2e enkripcija kojem se Viber i WhatsApp hvale, zapravo policija može vidjeti?

 

Da

15 godina
offline
Re: Mnogobrojne novosti i za Facebook Messenger
Ne samo policija. I zlonamjerni hackeri. I zaposlenici hrpe firmi povezanih sa firmama koje nude te usluge (fejs, whatsapp, i njihove tvrtke partneri). Ako ostaviš ključ "dobrima" dobavit će ga i loši. Ključa jednostavno ne smije biti, osim kod tebe. Tako radi signal.
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Mnogobrojne novosti i za Facebook Messenger

Ne mozes koristiti/napraviti Facebook ako ne das broj mobitela?? Hahahahahaha jebem ti 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice