Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri - m

poruka: 76
|
čitano: 20.723
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri - m".
16 godina
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri
fer-de-lance kaže...
Entry Point kaže...

Ja bi da mladi žele biti i obrtnici, da za 10-15 godina se ne nađemo u situaciji da ne znamo promijeniti pipu u kupaoni ili postaviti struju u kući. U ovom trenutku nam to više treba nego inženjeri i tipkala. Njih će uvijek biti dovoljno.

Teško, obrtnička zanimanja su loše plaćena, zato mladi i žele samo u IT (a dio ih sanjari da budu profesionalni gameri, kriptolikovi ili "influenceri").

 

 

 

 

 

Ovo više ne stoji...

2 godine
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri
BlueMax kaže...
 Ne pada ti na pamet da si u ovom slučaju i ti jedan od tih pojedinaca?

Palo mi je na pamet, ali ja sam zadnja karika u lancu..

Riba se čisti od glave.

 

Ipak bi trebao postojati nekakav cjenovni normativ rada.

 

Kakava ponuda i potražnja, nismo na tržnici kod kumica .

 

To su registrirane firme za obavljanje djelatnosti te bi morali imati cjenik sata rada kao što ih imaju državna poduzeća.

To nam je sve priredio liberalni kapitalizam ...

 

 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
12 godina
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri
Zaporožac kaže...
BlueMax kaže...
 Ne pada ti na pamet da si u ovom slučaju i ti jedan od tih pojedinaca?

Palo mi je na pamet, ali ja sam zadnja karika u lancu..

Riba se čisti od glave.

 

Ipak bi trebao postojati nekakav cjenovni normativ rada.

 

Kakava ponuda i potražnja, nismo na tržnici kod kumica .

 

To su registrirane firme za obavljanje djelatnosti te bi morali imati cjenik sata rada kao što ih imaju državna poduzeća.

To nam je sve priredio liberalni kapitalizam ...

 

 

 Pa mislim da i imaju cjenik. Problem s prijavljivanjem/izdavanjem računa je taj da ako inzistiraš na legalnosti postaješ nekonkurentan. Kod takvih poslova ne ostaje puno pisanog traga pa je nekakvoj inspekciji nemoguće uči u trag malverzacijama i jedini koji bi tu mogli uvesti reda smo mi kupci. A mi to iz očitih razloga ne radimo ako ne moramo (pravdanje kredita ili vlastito naštimavanje knjiga).

Državno poduzeće koje ima cjenik sata rada će ti posao od sat vremena raditi pet sati pa dođeš na isto ili gore.

3 godine
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri
Zaporožac kaže...
LudaRajcica kaže...

 Vracas se na zanate... mesar, stolar, vodoinstalater, elektroinstalater, konobar, kuhar..... to su sve zanimanja koja se savladaju u roku do godinu dana, nema tu kompleksnosti a samim time niti neke potraznje, neke karijere, nekakve love za normalan i ugodan zivot.

 

Ma je li ?

Kvalitetan keramičar, vodoinstalater, kuhar ne možeš postati za godinu dana...

 

I web dizajner možeš postati za godinu dana, nikakav problem..

 

Što se tiče mlaćenja love na crno, tu je najveći naš problem.

Nedavno smo renovirali kuću...

Ni keramičari, ni vodoinstalateri, ni majstori za prozore (sve registrirane firme) nisu ispostavili račun, nisu platili PDV, a skupi su kao sam đavo.

 

Jedino je firma koja je promijenila dva radijatora ponudila "hoćete li s PDv ili bez PDV" ?

 

Zamjena jednog radijatora s doštiklavanjem 10 cm bakrene cijevi 1500kn bez PDV-a, a novi radijator košta 900kn.

Je li to normalno ?

 

Postoji li radni normativ, kao nekada ?

Ne !!!

 

Hoćeš, nećeš, a teško je naći druge majstore.

 

Država je ogrezla u kriminalu, a svaki pojedinac čini državu.

 Druze moj sve to sto si ugradio si trebao uzeti racun i sve to sto ti je ugradeno nebudes dirao sljedecih 30-50g pogledajte prosjecne place, IT je na vrhu, gradevina na samom dnu! ja mogu reci da je 99% IT-ovaca oko mene teski drkarosi od 30+g s placama od 15-50k kn bez kuce, bez djece zive kod roditelja.

Kaj je to buducnost?

14 godina
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri
loky4i4 kaže...
Memphis kaže...

  Tko danas više uči izradu weba kad već imaš gotove besplatne cms alate. 

 a jesi ubo primjer, većina programera i je u domeni weba, onako odokativno 99%, baš će ti cms alati pomoći u izradi custom rješenja, uostalom većina IT firmi u Hr. su agencije koja se bave izradom stranica/shopova itd.

 Dečec naveo sam ti primjer s početka 2000 kakvo je bilo stanje a kakvo danas. Custom riješenja danas svatko zna ko ima volje za to .. al tebi očito za to treba programer. Naravno da će uvijek biti firmi koje će se takvim stvarima bavit jer nisu svi za sve niti će svi gubit vrijme izradom stranica ako mu to nije core bussines. Netko zna popravit auto i zamijenit gume pa i dalje voze kod mehaniačra jer se ne žele time bavit, gubit vrijeme na takve stvari i slično.

 

Ponata je da je danas izrada weba malte ne plug&play za razliku od nekada dok se sve pisalo ručno. Tako da je i potražnja za takvim stručnjacima od tada u drastičnom padu jer po pitanju toga svima je sve dostupno i prilagođeno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2021 23:25 (Memphis).
2 godine
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri
Boris grozni kaže...
 Druze moj sve to sto si ugradio si trebao uzeti racun i sve to sto ti je ugradeno nebudes dirao sljedecih 30-50g pogledajte prosjecne place, IT je na vrhu, gradevina na samom dnu! ja mogu reci da je 99% IT-ovaca oko mene teski drkarosi od 30+g s placama od 15-50k kn bez kuce, bez djece zive kod roditelja.

Kaj je to buducnost?

drkaroši s plaćama od 15 do 50tkn i još se brineš što nemaju kuće ?!

ne brini se ti za njihove kuće, lako će oni do kuće ili do stana, kad im se prohtije.

 

u našim krajevima je narodni običaj da većina mladih ostane dugo kod kuće s roditeljima, bez obzira na zanimanje.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
16 godina
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri
Zaporožac kaže...

 

u našim krajevima je narodni običaj da većina mladih ostane dugo kod kuće s roditeljima, bez obzira na zanimanje.

 Mislim da ostaju zato što moraju, ne zato što žele. Ako rade za prosječnu rvacku plaću, a cijene najma su otišle u nebo ne trebaš biti Ajnštajn da izračunaš da ti se bolje isplati živjeti sa roditeljima.

 

Jebote, ovaj neki iznajmljuje stan od 20ak kvadrata gdje je kupaonica i kuhinja u jednome za 2400 novaca. Pa ti onda odi sam tamo živjeti 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
5 godina
offline
Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri - m

Ovo sto je kolega rekao. Pocetna placa na vecini poslova je u rangu 6-7 tisuca kn (Zagreb). Najam stana ide od 2000+rezije, hrana 1000, auto, odjeca, tekuci troskovi, ... Ne krivim nikoga tko odluci ustedjeti 2 ipo soma kn mjesecno tako da zivi s roditeljima. Doprineses rezijama, ne trosis sigurno toliko na hranu itd.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri
Memphis kaže...

 

Ponata je da je danas izrada weba malte ne plug&play za razliku od nekada dok se sve pisalo ručno. Tako da je i potražnja za takvim stručnjacima od tada u drastičnom padu jer po pitanju toga svima je sve dostupno i prilagođeno.

 Dečec ja ne znam u kojem ti univerzumu živiš ali izrada weba nije ni blizu plug&play, a o potražnji (mid & seniori) da ne govorim. 
"Employment of web developers and digital designers is projected to grow 13 percent from 2020 to 2030, faster than the average for all occupations.

About 17,900 openings for web developers and digital designers are projected each year, on average, over the decade.”

14 godina
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri
loky4i4 kaže...
Memphis kaže...

 

Ponata je da je danas izrada weba malte ne plug&play za razliku od nekada dok se sve pisalo ručno. Tako da je i potražnja za takvim stručnjacima od tada u drastičnom padu jer po pitanju toga svima je sve dostupno i prilagođeno.

 Dečec ja ne znam u kojem ti univerzumu živiš ali izrada weba nije ni blizu plug&play, a o potražnji (mid & seniori) da ne govorim. 
"Employment of web developers and digital designers is projected to grow 13 percent from 2020 to 2030, faster than the average for all occupations.

About 17,900 openings for web developers and digital designers are projected each year, on average, over the decade.”

Pa očito ne poznaš dostupne CMS alate. A između ostalog to je stvar pojedinaca. Kad nešto ne znaš sve ti je teško koga zanima vrlo jednostavno sve savlada kao i word i druge programe. Ako nekoga to ne zanima đabe sve. A te promo projekcije budućnosti fimi koje se time bave i podučavaju naravno da će pisat u tom smjeru.

 

 

14 godina
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri
Memphis kaže...

Pa očito ne poznaš dostupne CMS alate. A između ostalog to je stvar pojedinaca. Kad nešto ne znaš sve ti je teško koga zanima vrlo jednostavno sve savlada kao i word i druge programe. Ako nekoga to ne zanima đabe sve. A te promo projekcije budućnosti fimi koje se time bave i podučavaju naravno da će pisat u tom smjeru.

Jednostavno prihvati da ne znaš šta pričaš i to je to, a i za ovaj drugi dio si u pravu U.S. BUREAU OF LABOR STATISTICS se bavi izradom web shopova i appova pa pišu u tom smjeru.  

3 godine
neaktivan
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri
prvi post najbolji post😅
14 godina
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri
loky4i4 kaže...
Memphis kaže...

Pa očito ne poznaš dostupne CMS alate. A između ostalog to je stvar pojedinaca. Kad nešto ne znaš sve ti je teško koga zanima vrlo jednostavno sve savlada kao i word i druge programe. Ako nekoga to ne zanima đabe sve. A te promo projekcije budućnosti fimi koje se time bave i podučavaju naravno da će pisat u tom smjeru.

Jednostavno prihvati da ne znaš šta pričaš i to je to, a i za ovaj drugi dio si u pravu U.S. BUREAU OF LABOR STATISTICS se bavi izradom web shopova i appova pa pišu u tom smjeru.  

 Da ne znam samo kaj sam se u to doba time bavio dok ti vjerojatno tad još nisi bio ni u pelenama. Kad bi se bolje obrazovao možda ti ne bi bilo smiješno. Jer bi znao kaj je američko tržište a kaj EU tržište te kakvo je tržište di ti živiš. Prema tvojem plitkom znanju amerike po tome pitanju nećeš vidjet osim možda turistički tak da ti đabe projekcije njihove statsike kad se tebe to ionako ne tiče. Al kao što rekoh nisu svi za sve treba netko i krampat.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.10.2021 1:33 (Memphis).
2 godine
neaktivan
offline
Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri - m

Ovo je takva glupost da je nadmašila savršeni proizvod burnerino ili kako god već...  Bolje je djetetu kupit za te pare siemens logo pa da nešto konkretno uči nego ovo...  Ili ako već treba bit programiranje kupiš mu arduino ili pija... Ali u nas medijima daš prst oni napišu pamflet kao da smo kalifornijska dolina i ovo je vas vau neviđeno... A da ne govorim koliko neki releji kontaktori i logički sklopovi razvijaju djecu da kaže stvari i da mogu birati...  Danas svi bi bili programeri jer jbg zašto ne tući 30 000kn a kad ono razočaranje kad radi za manju plaću od vodoinstalatera .... Ok ako je neki senior u nekoj uber kompaniji ali većina hrvatskih programera su potplaceni i place su im mizerija osim možda u zagrebu gdje je standard 2x veći nego u ostatku hrvatske... 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri

Da, možda su potplaceni u usporedbi sa drugim zemljama. Doduše jedan njemac je potplacen u usporedbi sa Ircom. A oni u usporedbi s Amerikom.

Uostalom jel tamo neki klinac junior stvarno potplacen sa 6-8k kn placom, a sve što radi je nešto brlji i uči se? Pogotovo web gluposti tipa React i slično. Je li on zaslužio 15k kn plaću?

 

Plaće u IT-u su napumpane nedostatkom kadra, što je okej, tako tržište funkcionira. I svi znamo da su za veliku većinu poslova u IT-u plaće nenormalne. Ali ekipa se naučila na to i misle da toliko vrijede. Ne vrijede. Kad bi išao na quality review, poslovnu praksu, sigurnosnu praksu, 90% njih bi fejlalo brutalno. Ali nema ljudi, potražnja ogromna, pa daj koga daš i plati ga kao da je direktor. 

 

Meni je idiotski da jedno tipkalo vrijedi više nego jedan krirurg (po plaći), ali živimo u tržišnim ekonomijama, a tamo nema vrednovanja prema poslu, nego po novcu.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.10.2021 9:35 (Entry Point).
Moj PC  
6 1 hvala 2
10 godina
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri

 

@Entry Point

 

Ah, da, evo još jednog....da, svijet je takav. Nije baš cvijeće. I kaj sa?

Nikaj! Pomiri se sa tim ili vodi svjetske brige.

 

Vrijediš koliko je netko tebe spreman platiti. Nogometaš kaj gura ispred sebe zbog tržišta, isto tako lijepo zarađuje kao je dobar. Svatko ga oće gledati. Portira baš i ne, kao ni developera. 

Međutim njega mora platiti, jer takvo je tržište, a ne može baš svatko gledati 10h dnevno u kôd. 

 

Htjeli ste kapitalizam, sada ga gledajte i uživajte. Sretno!

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.10.2021 20:26 (PzKpfw).
2 godine
protjeran
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri
Memphis kaže...

Ponata je da je danas izrada weba malte ne plug&play za razliku od nekada dok se sve pisalo ručno. Tako da je i potražnja za takvim stručnjacima od tada u drastičnom padu jer po pitanju toga svima je sve dostupno i prilagođeno.

 

Web nije samo ono što Square Space može kreirati.

16 godina
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri
Entry Point kaže...
 Plaće u IT-u su napumpane nedostatkom kadra, što je okej, tako tržište funkcionira. I svi znamo da su za veliku većinu poslova u IT-u plaće nenormalne. Ali ekipa se naučila na to i misle da toliko vrijede. Ne vrijede. Kad bi išao na quality review, poslovnu praksu, sigurnosnu praksu, 90% njih bi fejlalo brutalno. Ali nema ljudi, potražnja ogromna, pa daj koga daš i plati ga kao da je direktor. 

 

Meni je idiotski da jedno tipkalo vrijedi više nego jedan krirurg (po plaći), ali živimo u tržišnim ekonomijama, a tamo nema vrednovanja prema poslu, nego po novcu.

Plaće su u IT-u i 80-tih i 90-tih bile velike, i puno veće (u prosjeku) nego i danas, a sve jer su projekti bili/jesu multimilijunski a kadra je falilo.
Kada imaš mogućnosti zaraditi enormnu količinu novaca onda nije problem i platiti ljude (neki su dobri, neko malo manje, ali opet ne plaća se nikoga baš za lijepe oči) i amen. To što je cijeli IT postao smeće, i što je "normalno" da jedva sklepanu alfu guraju kao gotov proizvod danas svi, to je neka druga stvar.


A i kirurzi, nakon par godina postaju "tipkala" koja rade u 99% slučaja slične/iste repetativne operacije. No slažem se da bi specijalisti trebali imati veću plaću. A najviše 1000 puta bolju radnu okolinu i poštenje.

Konkretno pa jel onda jedan kreramičar "vrijedi" radit pločice za 1000+kn po kvadratu (kakva je sad cijena u ZG npr), dok je relativna prosjećna plaća u HR oko 6000kn?

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
3 godine
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri
gkelekov kaže...
Entry Point kaže...
 Plaće u IT-u su napumpane nedostatkom kadra, što je okej, tako tržište funkcionira. I svi znamo da su za veliku većinu poslova u IT-u plaće nenormalne. Ali ekipa se naučila na to i misle da toliko vrijede. Ne vrijede. Kad bi išao na quality review, poslovnu praksu, sigurnosnu praksu, 90% njih bi fejlalo brutalno. Ali nema ljudi, potražnja ogromna, pa daj koga daš i plati ga kao da je direktor. 

 

Meni je idiotski da jedno tipkalo vrijedi više nego jedan krirurg (po plaći), ali živimo u tržišnim ekonomijama, a tamo nema vrednovanja prema poslu, nego po novcu.

Plaće su u IT-u i 80-tih i 90-tih bile velike, i puno veće (u prosjeku) nego i danas, a sve jer su projekti bili/jesu multimilijunski a kadra je falilo.
Kada imaš mogućnosti zaraditi enormnu količinu novaca onda nije problem i platiti ljude (neki su dobri, neko malo manje, ali opet ne plaća se nikoga baš za lijepe oči) i amen. To što je cijeli IT postao smeće, i što je "normalno" da jedva sklepanu alfu guraju kao gotov proizvod danas svi, to je neka druga stvar.


A i kirurzi, nakon par godina postaju "tipkala" koja rade u 99% slučaja slične/iste repetativne operacije. No slažem se da bi specijalisti trebali imati veću plaću. A najviše 1000 puta bolju radnu okolinu i poštenje.

Konkretno pa jel onda jedan kreramičar "vrijedi" radit pločice za 1000+kn po kvadratu (kakva je sad cijena u ZG npr), dok je relativna prosjećna plaća u HR oko 6000kn?

 Kakve ti gluposti pišeš, kakvih 1000kn/m2, keramika ide od 60 pa eventualno 250kn/m2 ovisno gdje i koji je materijal u pitanju, kao i zahtjevnost posla! Cijene u gradevini su teski smijeh, eno kvadrat stana u Ilici tam kod Kamenskog prodani svi za 5000€ a covjek koji je radio keramiku je dobio cijenu kao od prije 20g? tko to regulira? gdje je tu pravda, postenje, gazde i svi iznad tih radnika se trenutno debelo bogate, sto je veca kriza to je cijena tog majstora manja.

9 godina
online
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri

Boris grozni Koliko misliš da jedan majstor na gradilištu zaradi mjesečno na bazi recimo 200 sati?

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.10.2021 22:08 (miki_the_pirat).
3 godine
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri
miki_the_pirat kaže...

Boris grozni Koliko misliš da jedan majstor na gradilištu zaradi mjesečno na bazi recimo 200 sati?

 10k je maksimum ako si kod dobrog kuma i dobar majstor. Ako radis za sebe moze se i vise no i trazi puno vise odricanja i vlastitih troskova. Koji to majstor radi 200sati? to krepas za 20g vise nisi za k. pogotovo ak radi i vani bilo ljeto ili zima, pišaš i sereš po zgradama i onim toitoi wc-ima, jedes di stignes itd. Standard svih je odavno trebao biti na vec barem 1500€ a tog majstora debelo iznad 2000€.

9 godina
online
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri

Gdje ima tih majstora za 10k... daj mi 2-3... smještaj i topli obrok o mom trošku.

14 godina
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri
Damn Train kaže...
Memphis kaže...

Ponata je da je danas izrada weba malte ne plug&play za razliku od nekada dok se sve pisalo ručno. Tako da je i potražnja za takvim stručnjacima od tada u drastičnom padu jer po pitanju toga svima je sve dostupno i prilagođeno.

 

Web nije samo ono što Square Space može kreirati.

Ni zlato nije sve što sja.

16 godina
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri
Boris grozni kaže...

 Kakve ti gluposti pišeš, kakvih 1000kn/m2, keramika ide od 60 pa eventualno 250kn/m2 ovisno gdje i koji je materijal u pitanju, kao i zahtjevnost posla! Cijene u gradevini su teski smijeh, eno kvadrat stana u Ilici tam kod Kamenskog prodani svi za 5000€ a covjek koji je radio keramiku je dobio cijenu kao od prije 20g? tko to regulira? gdje je tu pravda, postenje, gazde i svi iznad tih radnika se trenutno debelo bogate, sto je veca kriza to je cijena tog majstora manja.

Ne pišem nikakve gluposti. A ti frajeru lijepo zatraži par ponuda za 4-6 kvadrata skidanja i postavljanja novih pločica u Zagrebu, pa vidi koje će ti cijene reći. Ispod 4000-6000kn ne budu niti na telefon razgovarali s tobom. I to bez pločica, ali sa ostalim materijalom.
Raspitaj se malo prije nego ispadneš budala. Sređivanje kupaone, bez materijala ti je od 30000kn na više (+ materijal).

Lako je soliti pamet i prodavat maglu, kada ne trebaš majstore pa nemaš pojma o cijenama. U Hrvatistanu NEMA karamičara koji će raditi ispod 200-300kn kvadrat (ako je u pitanju par tisuća kvadrata), JER IH NEMA, jer majstora drastično fali. A kada trebaš za stan,  za malu kvadraturu cijena je u prosjeku 1000kn kvadrat. (7 ponuda imam kod sebe)

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2021 17:14 (gkelekov).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri
Što je najgore joomla WordPress square space wix i slični drže skoro 90% web stranica. Za WordPress ima more pluginova i sve vise i vise firmi radi gotove solucije na temelju takvih rješenja.. Jeftinija su a nimalo ne zaostaju za nekim fency smensi stvarima što dođe netko iz agencije pa prodaje maglu...
Svi bi u it ogromne pare ovo ono onda shvatiš da jedan mesar ima mrtav ladan van zagreba cca 7 8000 kn što je otprilike tisuću dvi manje od nekog programera...
Jer svi u it iju u hrvatskoj rade za 20k kn minimalno a ono istraživanje pokazalo da je prosjek 7000kn... I to sa zagrebom koji ima 2 3tisuce veću plaću nego ostatak hrvatske...
A da ne govorim o praksi di su neki doslovno izgubili jednog dva klijenta jer bogu hvala mi smo postali preskupi pa se sad miče stvar istočnije bugarska rumunjska Ukrajina Bjelorusija poljska i stavili ključ u bravu... U nas vjerojatno je broj it firma koje se ne trebaju platit što im sutra nosi ima maksimalno 2 znamenke a od toga 90% njih je u dealu sa državom...
Ps. Onome što tvrdi da obrtu izumiti neka proba renovirati nešto pa će shvatit što pojedinci ovdje pričaju... Inače ako je netko stavljao knauf past će u nesvijest kad mu majstor reče cifru...
 
0 5 hvala 0
10 godina
offline
Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri - m

 

Pravi muškarci sami postavljaju keramiku. Tko ne zna ili neće naučiti, neka plaća.

Cijene koje sve ovdje spominju prenapuhane. Uzmite prave majstore, a ne kokošare.

 

Bitno je da znate piti pivo i kometirati nogomet, a nema nikakve druge životne vještine, sem biranja programa na TV-u.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
3 1 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri - m

Pa naravno sve čovjek može stavit sam uz malo truda...  Struju treba pazit i to jedino eto bi trebao neko ko zna ali ni to nije problem...  

Voda keramika knauf to sve čovjek može sam nakon metode pokušaja i promašaja...

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri
PzKpfw kaže...

 

Pravi muškarci sami postavljaju keramiku. Tko ne zna ili neće naučiti, neka plaća.

Cijene koje sve ovdje spominju prenapuhane. Uzmite prave majstore, a ne kokošare.

 

Bitno je da znate piti pivo i kometirati nogomet, a nema nikakve druge životne vještine, sem biranja programa na TV-u.

 

Naravno. Ali ne kada si 800km udaljen od prostora koji se sređuje. U Nurmbergu sam si sam slagao, ali u Zg u stanu nemam kada...
I cijene nisu prenapuhane, volim kada svi pametiju, a nemaju pojma o istome, jer nisu zadnjih par godina ništa upite slali da im majstori trebaju pa da vide koliko zbilja koštaju.
Cjene su takve jer su majstori otišli u Njemačku, a ostali su kvazi majstori, kojih je opet premalo, pa sad eldorado, rade koliko hoću, kada hoću i za koliko hoću...
Samo su zadnje 2 godne cijene otišle preko 100%+ gore...

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
14 godina
offline
Re: Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri
ZaliazniMacan kaže...

Pa naravno sve čovjek može stavit sam uz malo truda...  Struju treba pazit i to jedino eto bi trebao neko ko zna ali ni to nije problem...  

Voda keramika knauf to sve čovjek može sam nakon metode pokušaja i promašaja...

 Dok ti to naučiš i pribaviš sav potreban alat više ti se isplati platit nekog da to odradiš.

2 godine
neaktivan
offline
Mladi ne žele postati developeri ili inženjeri - m

Točno ali opet ako voliš nešto šarafit po garaži imat ćeš uvik nekakvi alat...  Ne treba to bit makita i bosch professional nego može i parkside...  Istina to kosta ali na nekim stvarima sam naučio da ja sam uz metodu pokušaja i promašaja napravim posao sebi bolje od majstora koji dođe fusa i ode...  Ne kažem ja ako je netko pouzdan i dobar svaka čast ali danas majstori pogode 90 poslova u 30 dana pa kad stignu koliko stignu i kako stignu i obično je to onako ne budeš 100% bez zamjerki... 

Ali problem eto je što mladi danas samo vide it kao opciju ili konobar kuhar ... Ne znam valjda ova država se stvarno raspada po šavovima ali čini mi se da nikad više ljudi nije fakultete završilo...  Danas svako mjesto od 2000 ljudi ima neki smjer nekog učilišta veleučilišta sveučilišta uz privatne fakultete online tečajeve svi su znalci za sve a nitko ništa ne zna... 

Koliko programera treba da se promjeni žarulja?
Nijedan - to je čisto hardverski posao...

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice